Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
1

İstatistik Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İstatistik Uzmanı cancel
Ekovar Çevre Grup Geri Dönüşüm Atık Depo. İnş. Ta

İstatistik Uzmanı

Ekovar Çevre Grup Geri Dönüşüm Atık Depo. İnş. Ta
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

İstatistik uzmanı iş ilanlarında çalışma ortamları nerelerdir?

İstatistik uzmanı genellikle ofislerde ve şirketlerde görev alır. İş gereçleri olarak bilgisayar, hesap makinesi ve cetveller gibi gereçler kullanır. İstatistik uzmanı olarak çalışan kişilerin çalışma ortamında çok fazla anketler, ya da sayısal veriler olur. İstatistik bölümünde çalışırken farklı alanlarda görev alabilirsin. Bu noktada çalışma alanındaki yoğunluk da uzmanlaştığın alana göre farklı olur. İstatistik uzmanı olarak görev alırken diğer ofis çalışanları, uzmanlar ve müdürler ile aynı çalışma ortamını paylaşırsın.

İstatistik uzmanı iş ilanlarında hangi eğitimler aranır?

İstatistikçiler belirli olay ve olgulara ilişkin verileri toplayarak analiz yapan kişilerdir. İstatistik uzmanı olarak çalışman için senden istenen bazı eğitimler bulunur. Sayıların ve verilerin olduğu her alanda istatistik bölümü mezunları çalışabilir. Aynı zamanda işletme, iktisat, kamu yönetimi, endüstri mühendisliği gibi dört yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak da bu alanda çalışmak için yeterli olabilir. Bu bölümlerden mezun olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda istatistik uzmanı olarak görev alabilirsin. Bununla birlikte ilgili firmanın istediği bazı özel eğitim ve belgeler de olabilir.

İstatistik uzmanı iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

İstatistik uzmanı iş ilanlarına başvurmak için takip etmen gereken bazı adımlar bulunur. Öncelikle Kariyer.net üzerinden detaylı bir özgeçmiş hazırlamalısın. Sahip olduğun eğitim ve yetenekleri özgeçmişinde ne kadar kapsamlı anlatırsan iş bulma sürecinde o kadar çok avantaj kazanabilirsin. Daha sonra istatistik uzmanı iş ilanları sayfasına gelerek iş arama sürecine başlayabilirsin. Filtreleme seçeneği sayesinde ülke, şehir, ilçe gibi konum özelliklerini ve pozisyon, çalışma şekli, eğitim seviyesi gibi kısımları detaylandırabilirsin. Böylece kendine uygun iş ilanlarına ulaşabilir, bu ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

İstatistik uzmanı hangi sektörlerde çalışma imkânı yakalayabilir?

İstatistik uzmanları sayıların ve verilerin olduğu tüm sektörlerde çalışma alanı bulan bir meslektir. Nicel bilgilerin toplanması, analiz edilmesi, yorumlanması ve sunulmasıyla ilgilenen istatistik uzmanları, toplanan verilerin sayısal olarak ifade edilmesini sağlar. Sen de istatistik uzmanı olarak çalışmak istersen anketlerin yapıldığı araştırma hizmetlerinde ve danışmanlık sektöründe çalışabilirsin. Bununla birlikte eğitim, çevre, maliye, adli, hükümet, sağlık, pazar araştırması, spor, ulaşım sektörleri de istatistik uzmanlarının çalışabileceği diğer sektörlerdendir.