Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
61

İzmir CNC Operatörü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

CNC Operatörü cancel
İzmir cancel
Özteknik Motorlu Taşıtlar San. Tic A.Ş.

CNC Torna Operatörü

Özteknik Motorlu Taşıtlar San. Tic A.Ş.
İzmir
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
EGEİD İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ

Abkant Operatörü

EGEİD İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ
İzmir
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İzmir CNC Operatörü İş İlanları

İzmir, İstanbul ve Ankara'dan sonra gelen, en yoğun nüfuslu üçüncü şehrimizdir ve büyükşehir niteliği taşır. Bünyesinde halihazırda bulunan birçok firma vardır. Bununla birlikte gelişen iş tanımları ve yeni kurulan şirketler üzerinden birçok iş fırsatı oluşur. İzmir CNC operatörü iş ilanları da bu fırsatlardan bir tanesidir. Genel olarak CNC’nin tanımına baktığımızda bu kısaltmanın açılımı, “Computer Numerical Control” yani “Bilgisayarlı Sayısal Kontrol” anlamına gelir. Birçok işte insan gücü kullanılıyor ve bu insan gücünü azaltıp gelişen teknolojiyle makinelere devredilmesi amaçlanıyor. Fakat her CNC makinesi aynı işleve sahip değildir. Her bir cihaz farklı bir uzmanlık alanı gerektirir. Geniş bir iş yelpazesine sahip olan İzmir iş ilanları aradığın fırsatları kariyer.net aracılığıyla sana sunar.

İzmir’de CNC Operatörleri Ne İş Yapar?

Çeşitli makine parçalarının üretimi, taşlanması, kesilmesi, torna işleminin uygulanması gibi görevlere sahip olan CNC operatörü iş ilanları ile firmalardaki boş pozisyonlar doldurulmaya çalışır. Farklı işlevdeki çeşitli CNC makinelerine, farklı uzmanlık alanlarındaki operatörler bakar. Teknik bilgi yeterliliği isteyen bu sektör, güncel İzmir CNC operatörü iş ilanları ile geniş bir iş hacmi oluşturur.  Bu operatörler; torna, tezgah gibi farklı birimlerde rol alabilirler. Genel olarak delme, freezleme talaşlama gibi farklı sorumlulukların dışında CNC operatörleri:

 • CNC tezgahı bir malzemenin işleneceği yerdir ve bu ortamı, komutları sisteme girer.
 • Yapılacak ürün için yapılan çizimleri inceleyerek mekanik çözümlemeler ile hatasız üretimi amaçlar.
 • Yetkililer tarafından verilen talimatları programlama ile bilgisayar yönergelerine dönüştürür.
 • Üretimde ham madde olarak kullanılacak malzemeleri makinelere yükler.
 • Üretim başlamadan önce makinelerin iyice yağlandığından emin olur.
 • Üretim başında yapılması planlanan ürün ile oluşan gerçek ürünü karşılaştırarak eksikleri ya da fazlalıkları belirler.
 • Ekip yardımlaşmasını sağlayarak üretim sırasında mühendis, yazılımcı, teknik eleman gibi kişilerle iş birliği halinde çalışır.
 • Üretimde kullanılan makinenin bakımını yaparak kalite kontrol prensiplerini uygular.
 • Eksik ya da arızalı bir parça varsa bu durumu rapor haline getirerek diğer departmanlara sunar.

Bu ve bunun gibi görevlerden sorumlu olan İzmir CNC operatörü iş ilanları yeni çalışanlarına bu iş tanımlarını ilan açıklamalarında anlatır. 

İzmir’de CNC Operatörü Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İzmir CNC operatörü olmak için gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar  İzmir CNC operatörü arayan kurumlar tarafından belirlenir. Öncelikle bu sektör için bir eğitim alman gerekir. Bu sektör için verilen kurslara müracaat ederek sertifika alma hakkı kazanırsın. Sahip olman gereken bazı niteliklerden birkaçı da şunlardır:

 • Makinelerin çalışması ve üretimin sağlanması için gerekli ölçüm aletlerini kullanabilme.
 • Üretim ve üretimde kullanılacak malzeme bilgisine sahip olma.
 • Projelerde kullanılmak üzere çizilen teknik resimleri çözümleyebilme.
 • Bu çizimleri yapabilecek programlamaları bilme ve kullanabilir durumda olma.
 • Erkek adaylar için askerlikle bir ilişiği kalmama.
 • Belli fiziki yeterlilikleri sahip olma.

Sen de bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan İzmir CNC operatörü iş başvurusu yapabilirsin.

İzmir’de CNC Operatörlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

CNC operatörleri, genellikle sanayi ortamlarında çalışır. Kullandığı araçlar tuşlu ya da dokunmatik makineler olabilir. Çizimler için girdi sağlayacağı bir bilgisayar sistemi bulunur. Saha görevlerinde de bulunabilen bu çalışanlar için firmalar, yayınladığı ilan açıklamalarında birçok çalışma alanı belirtebilir. Kendine uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurmadan önce detaylı olarak açıklamaları okumalı ve aklındaki iş kriterlerini değerlendirmelisin. İzmir CNC operatörü iş ilanları bugün yayınlanan ve daha önceden açılmış aktif başlıklarıyla birçok çalışma imkânı sunar. Bu sektörde çalışanların mesai saatlerine bakıldığında tıpkı diğer üretim alanları gibi süreklilik oluşturan bir prensibe sahiptir. Tam zamanlı ve vardiyalı çalışma koşulları bulunduran bu iş alanı birçok yaştan çalışanı tek bir ekip altında birleştirebilir. Ekip çalışması ve çeşitli makinelerin bulunduğu bir ortamda çalışmak bana göre diyorsan bu ilanlara kariyer.net üzerinden kolaylıkla başvurabilirsin.

İzmir CNC operatörü alımı var mı?

Birçok sanayi firması,  ihtiyaç duyulan CNC makineleri için her amaca uygun uzmanlık yapabilecek çalışanlar arar.  İzmir CNC operatörü arayanlar yeni çalışanları için belli kriterler koyarak bunları ilan başlıkları altında detaylı olarak belirtir. Bu kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan birçok açık ve aktif bir halde bulunan ilana kariyer.net üzerinden başvurabilirsin. Alım yapan çeşitli ilanları filtreleyerek sana uygun ilanları listeleyebilirsin.

İzmir CNC operatörü için hangi iş ilanları mevcut?

CNC operatörlerinin üzerinde çalıştığı CNC makinelerinin birçok çeşit ve amaca sahip modelleri bulunur. Örneğin tezgâh, freze ve torna CNC makinelerinde görev alabileceğin firmalar vardır. İlan açıklamalarından iş tanımlarını okuyarak sana uygun olduğunu düşündüğün alanı seçebilirsin. Çeşitli makine, otomotiv, yedek parça, plastik gibi sanayi alanlarında pek çok ilan bulunur. Sahip olduğun mesleki yeterliliklere göre başvuracağın ilan türü de değişecektir.

İzmir CNC operatörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Teknik liselerden ya da meslek yüksekokullarından eğitim alanlar bu ilanlara başvurabilir. Her firmanın iş tanımı farklı olduğu için senden istenen özellikler de değişecektir. Ayrıca profiline eklediğin kişisel nitelik ve karakteristiksel özelliklerin işverenlerine verebileceğin hizmet için önemli detaylardır. Bu detaylarla uyuşan özellikteki ilanlar kadın erkek fark etmeksizin birçok kişiye iş imkânı sunar.

İzmir CNC operatörü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

kariyer.net üzerinden birçok ilan ve farklı iş seçenekleri arasından sana uygun gelen ilanı inceleyebilirsin. Bir ilanı açtığında karşına çıkan sayfaya birçok detay yüklenir. Bunlardan bazıları eğitim seviyesi, iş tecrübesi, yabancı dil bilgisi ve karakteristiksel özelliklerdir. Ayrıca ilanda bir diğer dikkat etmen gereken şey ise CNC operatörü maaşları, çalışma koşulları ve mesai saatleridir. Verimli bir çalışma hayatı sürebilmen için bu şartlara da uyum sağlaman istenir. Bu şartlara uyum sağlıyorsan ilanlara başvurarak iş fırsatlarını yakalayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir cnc operatörü çalışma koşulları nasıldır?

Cnc operatörleri, atölye ve fabrika gibi alanlarda görev alırlar. Burada yer alan ürünlerin istenilen şekilde kesilmesi, delinmesi ve şekillenmesinde görev alır. Çalışma alanları genellikle fabrika ya da atölyelerden oluşur. Görev aldıkları kurumlarda yer alan cnc makinelerini uygun şekilde kullanarak planlanan şekilde ürünlerin hazırlanmasını sağlar. İzmir ilinde yer alan otomotiv, makine, imalat ve kalıp gibi birçok sektör cnc operatörüne ihtiyaç duyar. İşveren kurumların çalışma süreleri firmalara göre değişiklik gösterir. Yoğun olunan dönemlerde adaylardan esnek çalışma şartlarına uyum sağlamaları istenebilir.

İzmir cnc operatörü nasıl bir meslektir?

Cnc operatörleri, Cnc makinelerini kullanarak delme, vidalama, taşlama ve kesme işlemlerini gerçekleştirir. Cnc makinelerinde kullanılan malzemelerin özelliklerine göre makineleri uygun ayarlara getirerek ürünün hazırlanmasını sağlar. Cnc tezgahlarında ürünlerin seri üretime geçmesinde görev alır. Cnc operatörü olmak istiyorsan meslek liselerinde yer alan makine teknolojisi veya endüstriyel otomasyon bölümlerinden mezun olman gerekir. Ayrıca bu mesleği icra etmek için çeşitli sertifikaları ve belgeleri de alabilirisin.

İzmir cnc operatörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Cnc operatörlerinde aranan çeşitli kriterler vardır. Erkek adayların askerliklerini tamamlamış, tecil ettirmiş veya askerlikten muaf olmaları gerekir. Ayrıca Cnc makinalarını kullanabilmek için gerekli eğitim ve yeteneklere sahip olunmalıdır. Teknik resimleri dikkatli bir şekilde okuyarak analiz etmeleri gerekir. Bu işi yapmak istiyorsan vardiyalı ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmelisin. Cnc makinelerinden üretilen ürünlerin kontrolü ve taşınması sırasında fiziksel olarak ağırlık kaldırabilecek güçte olman gerekir.

İzmir cnc operatörü olmak için ne yapmak gerekir?

İzmir ilinde yer alan kurumlarda Cnc operatörü olarak görev almak istiyorsan ilgili bölümlerden mezun olman gerekir. Eğitim alanında meslek liselerinde yer alan Makine Teknolojisi veya Endüstriyel Otomasyon bölümlerinde eğitim görmen gerekir. Ayrıca üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Makine, Mekatronik ve Otomotiv gibi bölümlerinden mezun olmalısın. İşveren kurumlar bünyelerinde çalışacak personellerden farklı eğitim seviyelerine sahip olmalarını isteyebilir. Ayrıca çeşitli eğitim kurumları tarafından verilen Cnc makine kurslarına katılarak makine kullanımını öğrenebilirsin.