14

İzmir Fitness Eğitmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Fitness Eğitmeni cancel
İzmir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Fitness Eğitmeni İş İlanları

İzmir'de fitness eğitmenleri, genel olarak spor salonlarına gelen kişilerin fiziksel özellikleri ve sağlık şartlarına göre spor programları hazırlayıp, ders veren kişiler olarak bilinir. Spor salonuna gelen müşterilere aletler konusunda bilgi verip, onları spor aletlerinin en doğru şekilde nasıl kullanılacağı hakkında aydınlatırlar. Kilo kaybı isteyen müşterilere uygun spor programları düzenleyerek o doğrultuda çalışma yaparlar. Kas yapmak ve vücut geliştirmek için gelen müşterilere, kriterlerine uygun olarak programlar hazırlayıp o doğrultuda çalışma programı düzenlerler. Sakatlık oluşmaması için kullanılan aletler hakkında nelere dikkat etmeleri gerektiklerini belirtirler. Sen de İzmir’de spor salonlarında fitness eğitmeni olarak çalışmak istersen kariyer.net'ten kendine en uygun bulduğun İzmir fitness eğitmeni iş ilanlarına başvurunu yapabilirsin. 

İzmir'de Fitness Eğitmeni Olmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

İzmir’de fitness eğitmeni olarak çalışmak isteyen kişiler için üniversite mezunu olmak zorunlu değildir. Ama üniversitelerin beden eğitimi spor yüksekokullarında eğitim alan kişilerin donanımlı oldukları kabul edilir. Bazı üniversite eğitimi görmemiş fitness eğitmenleri vücut geliştirme, fitness ve bilek güreşi federasyonluğuna başvuru yapabilirler. Bu branşa başvuru yaptıktan sonra verilmiş olan kurslar ve sınavların ardından, bunları başarı ile tamamlayan kişilere verilmiş olan sertifika ve belgeler, bu kişilerin fitness eğitmenliği yapabilmelerine olanak sağlar. Sen de ilgili bölümlerden üniversite mezunuysan ya da bu istenilen belgelere sahipsen kariyer.net'ten fitness eğitmeni iş ilanları İzmir’de yayınlanmış olanlara bakarak kendine en uygun olanı seçip başvurunu yapabilirsin.

İzmir'de Fitness Eğitmeni Nerelerde Çalışabilir?

İzmir’de fitness eğitmeni olarak görev yapan kişiler daha çok spor salonlarında çalışırlar. Bunun yanı sıra fitness merkezleri de son zamanlarda öne çıkan mekânlar arasında yer alır. Bu mekânlar yalnızca fitness eğitiminin verildiği salonlardır. Spor faaliyeti yapılan bazı mekânlarda da fitness eğitmenleri görev yapar. Ayrıca özel alanda çalışan fitness eğitmenleri de vardır. Yüksek gelir imkânına sahip bireylerin evlerinde ya da bulunmuş oldukları sitelerde spor salonları kadar büyük olmayan mekânlarda da fitness eğitmenlerinin çalıştığı görülür. Bunların yanı sıra fitness eğitmenleri okullarda beden eğitimi branşında da çalışabilirler. Çalışma branşları açısından birçok alanı bulunur. Fitness eğitmeni olarak çalışma imkânı sağlamak için kendine uygun olan çalışma alanını filtreleyip, güncel İzmir fitness eğitmeni iş ilanlarına kariyer.net'ten başvurunu yapabilirsin.

İzmir’de fitness eğitmenleri kaç saat çalışır?

İzmir’de fitness eğitmeni çalışma saatleri oldukça fazla araştırılıyor. Çalışma saatleri çalıştıkları yerlere göre değişkenlik gösterir. İzmir’de yayınlanmış fitness eğitmeni iş ilanları arasında part time ya da tam zamanlı çalışma türlerine göre ilanlar vardır. Bu çalışma türlerine göre de çalışma saatleri değişir. Güncel İzmir fitness eğitmeni iş ilanları çalışma saatlerine bakarak kendine uygun olana başvurunu yapabilirsin.

İzmir fitness eğitmeni part time çalışabilir mi?

zmir’de fitness eğitmeni olarak çalışmak isteyen kişiler için pek çok iş ilanları mevcuttur. Yayınlanmış İzmir fitness eğitmeni iş ilanları arasında part time iş ilanlarına da ulaşmak mümkündür. Çalışma türleri belirtilen ilanlarda tam zamanlı ya da part time olarak eleman arayan iş yerleri bulunur. Bu durum tamamen işverenin insiyatifinde olan bir durumdur. İzmir fitness eğitmeni iş ilanları bay ve bayan olarak part time yayınlanmış ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

İzmir'de fitness eğitmenleri ne kadar kazanır?

İzmir’de fitness eğitmenlerinin aldıkları maaş çalıştıkları yerlere göre farklılık gösterir. Aynı zamanda fitness eğitmenlerinin çalışma koşullarına göre kazandıkları miktar da değişebilir. Fitness eğitmenlerinin çalışma saatleri de aldıkları maaşı etkiler. Part time ya da tam zamanlı çalışan fitness eğitmenlerinin maaşları da farklılık gösterir. kariyer.net’te yayınlanmış İzmir fitness eğitmeni iş ilanlarından kendine uygun olana ulaşarak başvurunu yapabilirsin.

İzmir'de fitness eğitmeni iş ilanları nerelerde yoğunlaşır?

İzmir yoğun nüfuslu bir il olduğundan pek çok ilçesinde fitness eğitmenlerine ihtiyaç duyulur. Yayınlanmış İzmir fitness eğitmeni iş ilanlarına bakıldığında İzmir’in bütün bölgelerinde yayınlanmış fitness eğitmeni iş ilanlarına ulaşılabilir. İzmir’de fitness eğitmenliği tek bir bölgede yoğunlaşmaz. Örnek olarak yayınlanmış İzmir fitness eğitmeni iş ilanları bayan ve bay kategorisini her ilçesinde görmek mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de nasıl fitness eğitmeni olunur?

Spor salonlarında kişilerin fiziksel yapısına göre, hazırladığı programlar doğrultusunda, vücutlarını daha verimli hale getirmek için sistematik olarak çalışmalarını sağlayan, aletlerin nasıl kullanılacağına dair bilgiler vererek onları kontrol eden kişilere fitness eğitmeni denir. İzmir’de fitness eğitmeni olmak için aranan birincil koşul lise ve dengi okullardan mezun olmaktır. Lise ve dengi seviyede okullardan mezun olan kişiler özel eğitim kurumlarından ya da vücut geliştirme fitness ve bilek güreşi federasyonu tarafıdan açılan kurslara başvurabilirler. Bu kurs 2 haftalık bir eğitim dönemidir. Teorik ve uygulamalı derslerin sonucunda hazırlanan sınavda başarılı olanlar fitness eğitmeni sertifikası almaya hak kazanırlar. Bunun yanında üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksekokulu bölümleri ve spor bilimleri fakülteleri bu fitness eğitmenliği eğitimini seçmeli ya da uzmanlık dersi olarak alan kişiler de fitness eğitmeni olma haklarına sahiptirler. Bu eğitim seviyelerini tamamlamış kişiler İzmir’de uygun buldukları bir spor merkezine ya da bireysel müşterilere fitness eğitmenliği yapabilirler.

İzmir'de iş verenler tarafında fitness eğitmeni pozisyonu için aranan kriterler nelerdir?

İzmir’de fitness eğitmeni olan kişilerin iş başvurularını yaparken göz önünde bulundurması gereken bazı kriterler vardır. En az 18 yaşını doldurmak bu koşullardan ilkidir. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engelli spor branşlarında ise yalnızca görme ve zihinsel engeli olmayan kişiler olması gereklidir. Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçların işlenmemiş olması. Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak İzmir’ fitnes eğitmenliği başvurularında dikkat edilmesi gereken konulardır.

İzmir'de fitness eğitmeni için part-time iş var mı?

İzmir’de fitness eğitmenliği yapmak çok miktarda iş imkanı vardır. İzmir’de spor merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu spor merkezlerinde çalışmak üzere düzenli olarak tam zamanlı ve part-time çalışmak üzere fitness eğitmenleri alınır. Fitness eğitmenliği iş ilanlarına online olarak ulaşabilir ve kendiniz için part-time iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz.

İzmir'de fitness eğitmeni olmak için hangi spor dallarına hakim olmak gerekir?

Fitness eğitmeni olan kişilerin özellikle hakim olması gereken bazı spor dalları vardır. bunlar temelde güç spor dalları, kardio spor dalları ve egzersiz spor dallarıdır. Güç spor dalları içerisinde halter, boks ve güreş dalları vardır. Kardio spor dalları içerinde yürüyüş / koşu bandı, bisiklet, jogging, aerobik dans, yüzme, ip atlama ve kickboks bulunur. Egzersiz spor dalları içindeyse ağırlık kaldırma, izometrik egzersizler ve kısa süreli hızlı koşu bulunur.

notifications İş Alarmı kur