27

İzmir Forklift Operatörü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Forklift Operatörü cancel
İzmir cancel
GI GROUP AND WYSER TURKEY SEÇME VE YERLEŞTİRME A.Ş.
Forklift Operatörü
GI GROUP AND WYSER TURKEY SEÇME VE YERLEŞTİRME A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Reysaş Logistics
Forklift Operatörü
Reysaş Logistics
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
KOCAMAN GLOBAL DENİZCİLİK ANONİM ŞİRKETİ
İş Makinesi Operatörü
KOCAMAN GLOBAL DENİZCİLİK ANONİM ŞİRKETİ
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Forklift Operatörü İş İlanları

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan İzmir, Ege’nin en güzel şehirleri arasında yer alır. Tarihi dokusu ve gezilecek birden fazla yeri olmasıyla da dikkat çeken İzmir’de birçok sektörde iş bularak çalışmak mümkündür. Sen de gerekli yetkinliklere sahipsen İzmir forklift operatörü iş ilanlarını inceleyebilirsin. kariyer.net üzerinden ulaşım sağlanan İzmir forklift operatörü iş ilanlarında filtreleme seçeneği sayesinde en güncel ve en yeni ilanlara ulaşmak mümkündür. İzmir forklift operatörü eleman arayanların verdiği ilanlar, şirketin sektörüne ve pozisyon seviyesine göre filtrelenebilir. Adaylar, bu sayede aradıkları ilana kısa yoldan ulaşabilir. Kariyerine İzmir’de devam etmek istersen geniş çalışma alanı bulunan forklift operatörü iş ilanlarını inceleyebilirsin. Antrepo, depo, lojistik ya da nakliye sektöründe forklift operatörü olmak istiyorsan ve şirketlerin kriterlerini karşılıyorsan sen de forklift operatörü olarak çalışabilirsin.

İzmir’de Forklift Operatörleri Ne İş Yapar?

Forklift operatörü, ürünlerin forklift aracına yüklenerek bir yerden başka bir yere taşımasını yapar. Forklift aracını kullanma yetkisi bulunan kişiler, forklift operatörü olarak çalışabilir. 

  • Genellikle büyük sevkiyatların olduğu depolarda palet üzerinde kamyonlar ve tırlarla getirilen ürünler, forklift kullanılarak indirilir ve deponun ilgili yerine götürülür. 
  • İnsan gücü ile kaldırılamayacak ağırlıkta olan ürünler, ön kısmında 2 adet demir çubuk bulunan araçlar kullanılarak kaldırılır. 
  • Depo faaliyetlerinde aktif olarak çalışan forklift operatörleri, depo, antrepo, liman ya da fabrika gibi büyük yerlerde forklift kullanarak çalışır. 
  • İnsan gücünün yetersiz kaldığı ağır yüklerin kaldırılması için iş makinası gerekir ve forkliftlerin önünde bulunan kaldıraçlar yardımıyla yükler kısa süre içerisinde bir yerden bir yere götürülür. 
  • Forklift operatörleri, forkliftlerin günlük kontrollerini yapmak zorundadır ve çalışılan alanın güvenliğinden sorumludur. Forklift yardımıyla, gelen sevkiyatı kabul ederek ürünlerin sisteme girişini yapmak ve sevki sağlanacak ürünleri doğru araçlara yüklemek de forklift operatörünün görevleri arasındadır. 
  • Forkliftin düzenli bakımlarını yaptırmak ve aracın depo düzenlerinde aktif olarak kullanılmasını sağlamak forklift operatörünün yaptığı işler arasında yer alır. Elektrikli veya yakıtlı olan iş makinelerinin düzenli çalışması için deposunu kontrol etmek ve gerekli aksiyonları almak da forklift operatörünün yaptığı işlerden birkaçıdır. 

Sen de bu alanda çalışmak istersen, İzmir iş ilanları arasında bulunan forklift operatörü iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

İzmir Forklift Operatörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Tam zamanlı çalışma imkânı yakalayacağın forklift operatörü iş ilanlarında dikkat etmen gereken birkaç detay bulunur. İlk olarak şirketlerin ilanlarında aranan nitelikleri ve işin genel tanımını okuyabilirsin. İlanda yer alan aday kriterleri bölümünden iş ilanlarında tecrübe gerekli mi öğrenebilirsin ve eğitim seviyesi hakkında detayları inceleyebilirsin. Pozisyon bilgilerinde yer alan firma sektörü, departman ve çalışma şekli ile ilgili alanları okuyabilirsin. İş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detayların başında haftalık çalışma saati ve günü gelir. Şirket bilgilerinin yer aldığı alandan bu detayları inceleyerek iş ilanında sağlanan sosyal ve yan hakları da inceleyebilirsin. İzmir forklift operatörü iş başvurusu yaparken şirketler hakkında araştırma yapabilirsin.

İzmir’de Forklift Operatörü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

İş makinası kullanmak için eğitimleri tamamlamak ve bazı belgelere sahip olmak gerekir. Forklift operatörü olmak için aranan şartlar arasında en az ilkokuldan mezun olmak yer alır. Forklift operatörü olmak için verilen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı kurslara katılmak ve bu kursları başarı ile bitirerek sertifika almak gerekir. En önemli şart ise G sınıfı ehliyettir. Güncel İzmir forklift operatörü iş ilanlarına başvurabilmek için forklift ehliyetine sahip olmalısın ve eğer ehliyetin varsa en yeni ilanları filtreleyerek şirketlere başvuru yapabilirsin. Depo ve sevkiyat işlerinde çalışmak istiyorsan forklift operatörü olabilirsin ve lojistik alanında çalışabilirsin.

İzmir forklift operatörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İzmir forklift operatörü eleman ilanlarında şirketlerin ihtiyacına göre kriterler belirlenir ve ilanlara da bu kriterleri taşıyan adaylar başvurabilir. G sınıfı ehliyete sahipsen İzmir forklift operatörü olarak birçok şirkette çalışma imkânı yakalayabilirsin. Ayrıca forklift ehliyetin varsa da forklift operatörü olarak çalışmak için İzmir forklift iş başvurusu yapabilirsin. Erkek adaylarda genellikle askerlik şartı aranır ve adayların askerlik görevini yapmış olması veya muaf olması gerekir. 

İzmir’de forklift operatörünün çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

İnsan gücünün kaldıramayacağı ağırlıkların taşınmasında rol oynayan forklift operatörleri, genellikle tam zamanlı olarak çalışır. Depo ve antrepo gibi yerlerde çalışan adaylar, kapalı ortamda görevini yerine getirir. Çalışma ortamı ve koşulları çalışılan şirkete göre de değişiklik gösterir. Bazı iş yerlerinde özel günlerde ve tatillerde yoğunluktan kaynaklı vardiyalı çalışmak gerekebilir. 

İzmir forklift operatörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanılarak birçok işlem kısa süreler içerisinde yapılır. İzmir forklift iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin ve filtreleme alanını kullanarak İzmir forklift operatörü iş ilanları yenilere ulaşabilirsin. İlanlarda detaylandırma yapmak istersen eğitim seviyesi veya pozisyon belirleyerek şehrinde bulunan ilanları değerlendirebilirsin.

İzmir’de forklift operatörü olarak çalışmak için ne yapmak gerekir?

Öncelikle forklift operatörü olarak çalışmak için forklift ehliyetine sahip olmalısın. Daha sonra iş ilanlarını inceleyerek kriterlerine uygun ilanlara başvurabilirsin ve sen de forklift operatörü olarak çalışabilirsin. G sınıfı ehliyete sahip olma şartının arandığı iş kolunda çalışmak için, şirkete nasıl ulaşım sağlandığına ve şirketin konumuna bakabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir forklift operatörü iş ilanlarına başvurmak için hangi koşullar gereklidir?

Satışı yapılan ürün ve malzemelerin yer aldığı depolarda bulunan forklift araçlarını kullanmak için öncelikle forklift operatörü sürüş belgesine sahip olmak gerekir. Forklift aracı kullanma becerisini ispat etmek üzere sahip olunması gereken eğitim sertifikası, bu bağlamda pek çok işveren tarafından talep edilir. Bu alanda yayınlanan forklift operatörü ilanlarına başvurmak için ilan detaylarında yer alan iş tanımına uygun kriterleri sağlamak gerekir. Bu kriterler arasında eğitim belgelerinin yanı sıra mesleki tecrübe ve yetkinlikler de yer alır. İlan detaylarında belirtilen kriterlere ve gerekli sertifikalara sahip tüm adaylar, Kariyer.net üzerinden yayınlanan forklift operatörü iş ilanlarına başvuru yapabilir.

İzmir forklift operatörü iş ilanları en çok hangi ilçelerde yer alır?

İzmir’de sevkiyat alanında faaliyet gösteren firmaların depo ve reyon bölümlerinde görev alan forklift operatörleri, lojistik sektörünün önemli personelleri arasında yer alır. Kentin pek çok bölgesinde yer alan alışveriş merkezleri, zincir mağazalar, marketler, tersaneler ve dağıtım alanları, forklift operatörü adaylarına iş olanağı sağlar. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren alışveriş merkezi ve mağazaların yanı sıra tarım, sanayii, endüstri ve lojistik merkezlerinde de forklift operatörüne ihtiyaç duyulur. Bu bölgelerin başında merkez ilçesi Konak’tan başlayarak; Alsancak muhiti, Alsancak Limanı, Halkapınar, Bayraklı, Çiğli ve Aliağa’ya uzanan kıyı şeridi ter alır. Bu merkezlerin yanı sıra Gaziemir, Kemalpaşa ve Torbalı bölgelerinde de forklift operatörü adaylarına sık sık ihtiyaç duyulur.

İzmir forklift operatörü iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Birbirinden farklı alanlarda pek çok iş olanağı sunan Kariyer.net sitesi aracılığıyla forklift operatörü iş ilanlarına başvuru yapılabilir. Bunun için geniş bir yelpazede sunulan forklift operatörü iş ilanlarını detaylı bir şekilde incelemek gerekir. Kariyer.net sitesinde yer alan filtreleme motorlarını kullanarak kriterlerini belirleyebilir ve birkaç saniye içerisinde gelen daraltılmış listeyi inceleyebilirsin. İş tanımlarında belirtilen kriterlere uygun olduğuna karar verdikten sonra ‘Başvur’ butonuna tıklayarak adaylar arasına dahil olabilirsin. Profilinde yer alan ‘Başvurularım’ sekmesini sık aralıklarla ziyaret etmen önerilir. Bu sayede yaptığın tüm başvuruları bir arada görüntüleyebilir; işverenlerden gelen yanıtlardan haberdar olabilirsin.

İzmir forklift operatörü hangi alanlarda çalışabilir?

Turizm, gezi ve liman kenti olarak öne çıkan İzmir şehrinde erişebileceğin forklift operatörü iş fırsatları, geniş bir yelpazede sunulur. İzmir’in sahip olduğu farklı kategorilerdeki iş olanaklarına, Kariyer.net aracılığıyla yılın her döneminde ulaşabilirsin. İzmir şehrine özel olarak yayınlanan forklift operatörü iş fırsatları başta üretim tesisleri olmak üzere; alışveriş merkezleri, zincir mağazalar, kargo ve lojistik firmaları gibi alanları kapsar. Ayrıca liman ve tersane gibi alanların yanı sıra; inşaat firmaları, toptancılar, organize sanayi bölgeleri, üretim tesisleri ve depo alanları da forklift operatörü adaylarının çalışabileceği alanlardır.

notifications İş Alarmı kur