4

İzmir Liman İşletmeleri ve Hizmetleri İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Liman İşletmeleri ve Hizmetleri cancel
İzmir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Liman İşletmeleri ve Hizmetleri İş İlanları

Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir, gelişmiş ekonomik, kültürel ve turistik özellikleri ile öne çıkar. Deniz kıyısında konumlanması nedeniyle şehirde bu alanda faaliyet gösteren sektörler de ağırlık kazanır. İzmir, liman kapasitesi bakımından Türkiye’nin önemli şehirlerinden biridir. Kent, toplam üç adet limana ev sahipliği yapar. Lokasyon açısından ihracat ve turizm için tercih edilen bu limanlar, oldukça büyük ve hareketlidir. Özellikle yük ve yolcu limanı olan İzmir Limanı, Türkiye'nin konteyner hacmi bakımından üçüncü, kargo tonajı açısından ise on üçüncü büyük limanı olarak bilinir. Aliağa Limanı ise Türkiye’nin en önemli işletmelerinin ihracat faaliyetlerinde büyük önem taşır. İzmir’in hem sanayi açısından gelişmiş olması hem de diğer sanayi merkezlerine yakın olması bu limanların öneminin daha da büyük olmasına neden olur. Tüm bu gelişmeler ışığında kentte hizmet veren bu liman işletmelerinin çok sayıda farklı pozisyonda çalışacak elemana ihtiyacı olur. Bu nedenle İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri sektörü iş ilanları yayınları oldukça fazla sayıdadır. Farklı meslekten ve departmandan birçok çalışana bu sektörde istihdam sağlanır. Sen de meslek hayatına bu alanda devam etmek istiyorsan kariyer.net’ten ilgili iş ilanlarına ulaşarak başvurularını vakit kaybetmeden yapabilirsin.

İzmir’de Liman İşletmeleri ve Hizmetleri Sektöründe Hangi İş Kolları Bulunur?

dalları için çeşitli yayınlar yapıldığını görebilirsin. Bu meslek dalları arasında öne çıkanlar ise şu şekilde sıralanabilir: 

  • Puantör,
  • Tır şoförü,
  • Teknisyen,
  • İş analisti,
  • Kaptan,
  • İş güvenliği uzmanı,
  • Planlamacı,
  • Analist,
  • Forklift operatörü.

Sen de kendine uygun olan mesleklere, kariyer.net’ten seni iyi anlatan bir özgeçmişle ve önyazı ile kolayca başvurabilirsin. Ancak güncel İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri iş ilanlarına başvurmadan önce tecrübe, eğitim ve lokasyon gibi faktörlere dikkat etmen gerekir.

İzmir’de Liman İşletmeleri ve Hizmetleri Çalışanları Ne İş Yapar?

İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri sektörü eleman arayanlar genellikle antrepolar, marinalar, restoranlar ve diğer denizcilik şirketleridir. Bu alanda çalışanların yaptıkları işler, çalıştıkları firmaya ve işin niteliğine göre farklılık arz eder. Gün içerisinde limana yanaşan ve limandan ayrılan gemilerin kaydını tutmak, limanın güvenliğini sağlamak, kontrol ve tartım işlemlerini raporlamak, gemi ve diğer araçların bakımlarını gerçekleştirmek gibi görevler bulunur. Bu işletmelerde çalışanlar ve limanları ziyaret edenler için hizmet sunmak da yapılacak işler arasında sayılabilir. Liman işletmelerinde amaç gelen ve giden gemilerin düzenli, güvenli ve planlı şekilde hareketlerini sağlamak ve bunun için çalışanlara destek vermek üzerine kuruludur. Bu nedenle liman işletmelerinde çalışmak için dikkatli olmak, hızlı ve çevik olmak, aynı zamanda yoğun tempoya ayak uydurabilmek önemli hâle gelir.

İzmir’deki liman işletmeleri ve hizmetlerinde çalışmak için nasıl başvuru yapılır?

İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri iş ilanları bugün yayınlarına kariyer.net’ten ulaşarak kısa sürede başvuru aşamalarını tamamlayabilirsin. Eğitim ve yetkinliklerine uygun ilanları listeleyebilir, konumlarına ve çalışma koşullarına göre sıralayarak değerlendirme yapabilirsin. Sen de İzmir’de bulunan liman işletmelerinde çalışmaya istekliysen kariyer.net’te senin için uygun olan ilanları yayınlayan firmalara ulaşarak, hemen başvuru yapabilirsin.

İzmir’deki liman işletmeleri ve hizmetlerinde hangi çalışma şekilleri bulunur?

İzmir’de faaliyet gösteren liman işletmelerinde farklı çalışma şekilleri görülebilir. Part time çalışma olanağı bulunan bazı meslek dalları olabilir. Liman işletmelerinde işler bazı zamanlar yoğunluk durumuna göre part time çalışanlara olan ihtiyaç artar. Ayrıca vardiyalı çalışma da liman işletmelerinde sıklıkla görülen çalışma şekillerindendir. Tüm bunların yanı sıra tam zamanlı veya dönemsel olarak çalışabileceğin işler de mevcuttur.

İzmir’deki liman işletmeleri ve hizmetleri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İzmir’deki liman işletmelerinde birçok farklı meslek grubundan çalışana ihtiyaç duyulur. Sen de kendi meslek dalınla ilgili aramalar yaparak bu işletmelerin çalışanlarından talep ettiği nitelikleri araştırabilirsin. Daha sonra bu niteliklere uygunluk gösterdiğini düşünüyorsan ilgili iş ilanlarına başvurunu tamamlayabilirsin. Eğitim, hızlı hareket etme kabiliyeti, bilgisayar ve program bilgileri, deneyim gibi nitelikler firmaların değerlendirdiği alanlardır.

İzmir’de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe en çok hangi alanlarda iş bulunur?

İzmir’de bulunan liman işletmelerinde birçok farklı alanda iş bulunsa da taşıma ve gemi yerleşimi ile ilgili meslek gruplarına daha fazla ihtiyaç duyulur. Forklift operatörü, puantör, vinç operatörü ve bakım teknisyenleri kentteki limanlarda işlerin sorunsuz yürümesi için önemli kişilerdir. Ayrıca planmacılar, nakliyecileri ve güvenlik görevlileri için de bu alanlarda çok fazla iş imkânı vardır. 

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe hangi bölüm mezunları çalışabilir?

İzmir’de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe çalışmak istiyorsan bazı eğitimleri almak gerekir. Bu eğitimler senin kolay bir şekilde iş imkanı bulmana yardımcı olur. Liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe çalışmak için genel olarak üniversitelerin denizcilik bölümünden mezun olman gerekir. Liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe farklı departmanlarda çalışmak istersen lojistik, çevre mühendisliği, muhasebe gibi bölümlerde okuyabilirsin. Bunun yanı sıra İzmir’de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe çalışmak istiyorsan farklı alanlara göre ilkokul ve lise mezunu olman da yeterli olabilir. Fakat genel olarak denizcilik fakültesi bölümünün okunması ve mezunu olunması gerekir.

İzmir'de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe vardiya sistemi var mıdır?

Vardır. İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri sektörü sürekli çalışma halinde olmalıdır. Bu sebeple vardiya sistemi uygulanır. Vardiya sistemi, postalar halinde çalışma sistemidir. Nöbetler ya da postalar halinde işçilerin sürekli liman işletmeleri ve hizmetleri sektörüne çalışması gerekiyor. Vardiye sisteminin en belirgin özelliği işin 24 saat boyunca çalışmasını sağlamasıdır. Liman ve işletmeleri sektörü, sürekli olarak gemilere ürün yüklerler ve indirirler. Bu sebeple 24 saat boyunca çalışma sisteminin olması gerekmektedir. İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe çalışacaksan vardiya sistemi uygulandığını bilmelisin.

İzmir'de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe hangi departmanlar için iş imkanı var ?

İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri sektörü oldukça gelişmiş bir sektördür. Bu sektör gemi taşımacılığı ile ilgili tüm belgeleri hazırlar, ayarlamaları yapar ve ticari malları teslim alır. Bu süreçler için birçok çalışabilecek adaylara ihtiyaç duyarlar. İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe birçok departman için iş imkanı vardır. Örneğin; müşteri hizmetleri, operasyon, muhasebe, lojistik, mühendislik, insan kaynakları departmanlarında birçok iş imkanı vardır. Sana uygun iş imkanlarını öğrenmekiçin Kariyer.net sayfasına giriş yapabilir ve iş ilanlarına ulaşabilirsin.

İzmir'de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe ilköğretim mezunları için iş imkanları nelerdir?

Limanlar, geçmişte sadece gemilerin barındığı ve yükleme-boşaltma yapıldığı yerlerken; günümüzde limanlar birçok farklı amaç için kullanımı tercih edilir. Liman hizmetleri ve işletmeleri günümüzde birçok eşyanın hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde farklı şehirlere ve ülkelere ulaşmasını sağlar. İzmir liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe ilkokul mezunlarından üniversite mezunlarına kadar herkese iş imkanı bulunur. İlkokul mezunuysan ve İzmir'de liman işletmeleri ve hizmetleri sektöründe çalışmak istiyorsan liman operatörü olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsin. İlkokul mezunu olarak lojistik departmanında farklı iş imkanları da bulabilirsin. Daha detaylı bir araştırma ile farklı pozisyonlarda iş imkanı bulmak için kariyer.net sayfasına göz atabilirsin.

notifications İş Alarmı kur