48

İzmir Mimar İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Mimar cancel
İzmir cancel
Dekor Ahşap Ürünleri San. A.Ş. (lineadecor®)
Mimar
Dekor Ahşap Ürünleri San. A.Ş. (lineadecor®)
İstanbul (Tümü) +80 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Şantiye Şefi
Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Mimar İş İlanları

Barınma, insanlığın ilk zamanlarından bu yana olmazsa olmaz parçalarından biridir. Bu nedenden ötürü bir ev inşa etmek, türlü hesaplamalar ile o evin ayakta durmasını sağlamak ve göze hoş görünmesi adına türlü tasarımlar yapmak gelişen teknoloji ile birlikte insan hayatında büyük yer edinir. Bu sürecin, değişen şartlar ve gelişen teknoloji yardımıyla çok daha üst sınırlara taşındığı da bir gerçektir. Tüm bu süreçlerle birebir ilgilenen kişiler mimarlar olur. Mimarlık mesleği ile ilgilenenler ülkenin pek çok bölgesinde faaliyet gösterebilir. Türkiye’nin en gelişmiş üç şehrinden biri olan İzmir, her yönden olduğu gibi mimari anlamda da büyük gelişme göstermiştir. Bu nedenden dolayı İzmir mimar iş alanları oldukça geniş bir alanı kapsar. Gelişen mimarlık teknolojileri ile birlikte sen de kariyerine İzmir’de mimar olarak devam edebilirsin.

İzmir Mimar İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Geniş bir yelpazeye sahip olan İzmir iş ilanları arasında kendisine yer bulan mesleklerden biri de mimarlıktır. Pek çok farklı çeşitte ve bölgede ilanı bulunan mimarlık iş kolu için İzmir mimar iş başvurusu yapmadan önce dikkat etmende yarar bulunan türlü noktalar vardır:

  • İlk olarak yayınlanan ilandaki iş tanımını iyi şekilde okumalısın. Çünkü kimi firmalar proje tasarımı isterken kimi firmalar tüm saha kontrolleri dâhil her görevi mimarların yapmasını bekler. Bu anlamda sana uygun olanı bulabilmek için araştırma yapmanda yarar vardır.
  • Bir diğer önemli detay ise üniversitedir. Pek çok firma için, İzmir mimar iş ilanları erkek gibi belli kişisel özelliklerin yanı sıra mezun olunan üniversite de önem taşır. İşverenler spesifik olarak yalnızca belli okulların mezunları ile çalışmak isteyebilir.
  • Bir diğer kriter seyahat durumudur. Bazı şirketler senin yalnızca ofis ortamında çalışmanı isterken, kimi şirketler yurt içinde bazıları ise yurt dışında çalışmalarını sürdürmeni bekleyebilir. Bu nedenden ötürü mimar iş ilanlarına başvurmadan önce bu durumu gözden geçirmen gerekir.
  • Mimarlıkta öne çıkan özelliklerden biri de programlardır. İşverenler de ilanlarına senden bilmeni bekledikleri programları mutlaka ekler. Bu programlar arasında; Autocad, Adobe Photoshop, 3dmax, Sketchup ve Lumion yer alır.
  • İlandan ilana değişiklik göstermekle birlikte İngilizce seviyesi, alanında tecrübe, shop drawings bilgisi ve deneyim süresi gibi detaylara da dikkat etmen gerekir.

İzmir’de Mimar Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Mimar olabilmek için türlü özelliklere sahip olman beklenir. Güncel İzmir mimar iş ilanlarında da sıklıkla bu niteliklere vurgu yapılır. Farklı şekilde gerek kağıt üzerinde gerekse bilgisayar ortamında 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizim yapan mimarların sahip olması gereken en temel özellik, 3 boyutlu düşünme yeteneğidir. Bu sayede farklı perspektifleri daha kolay görebilen mimarlar daha başarılı olur. Yine İzmir mimar ilanlarında kendisine yer bulan bir diğer özellik de mekanik sistemleri iyi anlamak ve tasarım yaparken de bu mekanik sistemleri etkili bir biçimde kullanabilmektir. Yazılı ve sözlü anlamda iyi iletişim kurabilmek de İzmir mimar arayanların sıklıkla tercih ettiği özellikler arasında yer alır. Yine bir mimarın sahip olması gereken nitelikler arasında çizim programlarını iyi seviyede biliyor ve kullanıyor olmak da gelir.

İzmir’de Mimarlar Ne İş Yapar?

Mimarların yaptığı görevleri ve yerine getirdiği sorumluluklar oldukça kapsamlıdır. Bu doğrultuda binaların tasarımlarını farklı modeller ile yapmak ve bu modelleri beğeniye sunmak mimarın en temel görevidir. Bunun yanı sıra kariyer.net’te incelediğin İzmir mimar arayan firmaların sundukları iş tanımında bu tasarımları çeşitli programlar ile bilgisayar ortamında hazırlamak vardır. Çünkü tasarımı sunmadan önce senden farklı perspektifler alarak 3 boyutlu bir model ortaya koyman beklenir. Yine mimari projenin çevreye ne kadar uyum sağladığını ölçmek de mimarın görevleri arasında yer alır. İzmir mimar iş ilanları yeni başlığı altında da benzer iş tanımlarıyla karşılaşman mümkündür. Konsept aşamasından başlayarak, detay aşamasına, onun ardından ise saha kontrolüne kadar bütün bir projenin sürdürülebilmesi ve kontrol kısmında da görev senin denetiminde olur. Bunların dışında gereken malzemelerin niteliğinin ve maliyetinin belirlenmesi de aynı şekilde mimarın sorumlulukları arasında yer alır.

İzmir mimar iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İzmir mimar iş ilanlarına başvuru yapabilmen için öncelikle iş ilanlarına ulaşabilmen gerekir. kariyer.net’i kullanarak ulaştığın pek çok farklı ilan arasından öncelikle elemeye gitmen gerekir. Son olarak sana en uygun olduğuna karar verdiğin ilanları bulunca detaylıca incelemelisin. Onun ardından ise ilan dâhilinde verilen bilgilerle senin taleplerin uyuşuyorsa başvurunu hemen yapabilirsin.

İzmir’deki mimarlık iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İzmir mimar iş ilanlarına başvurmadan önce belli kriterlere uyum sağlamak gerekir. Bu kriterler İzmir mimar iş ilanları erkek gibi belirli özellikler taşıyabilir. Bunun yanı sıra direkt ilan içerisinde de yer verilen; yaş, mezun olunan üniversite, tecrübe düzeyi, bildiğin programlar ve kişisel özellikler gibi kriterlere de uygunluk sağlaman beklenir.

İzmir’deki mimarlık iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

İzmir mimar iş ilanları kadın seçeneklerine başvuru yapabilmek için ilk olarak iş tanımında verilenleri okuman gerekir. Bunun ardından ise iş tanımını başarıyla yerine getirebileceğini düşünüyorsan aranan veya beklenen kriterleri incelemen önemlidir. Burada da başarılı olduğuna karar verdiysen kariyer.net’ten başvurunu gerçekleştirebilirsin. İzmir mimar iş ilanlarına başvuru yapabilmek için şartlara uygun olmak yeterlidir ve bu herkes için geçerlidir.

İzmir’deki mimarlık iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İş ilanlarına başvuru yapabilmek için ilk olarak sana uygun olan ilanı bulman gerekir. Bunun için de kariyer.net’ten faydalanabilirsin. Çalışma alanı, çalışma düzeyi, çalışma koşulları, pozisyon farklılıkları, ülke, şehir gibi pek çok farklı filtreye sahip olan kariyer.net’te çerçeveyi kendine göre ayarlayarak senin için ideal seçenekleri listeyelebilirsin. Daha sonra içlerinden en beğendiğin ilana özgeçmişini göndererek İzmir’de mimar olarak çalışmaya bir adım yaklaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir mimar iş ilanlarının en yoğun olduğu ilçeler hangileridir?

Mimar olarak İzmir’de çalışmak isteyen adaylar iş ilanlarının yoğunlaştığı bölgeleri araştırabilir. İzmir genelinde başta merkezi ilçeler olmak üzere kıyı şeridinde birçok mimar iş ilanları görülür. Mimar iş ilanları, nüfus yoğunluğunun olduğu ve inşaat sektörünün geliştiği yerlerde daha fazla olur. Bu kapsamda İzmir'de; Kemalpaşa, Çeşme, Aliağa, Foça gibi bölgeler öne çıkar.

İzmir mimar iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Mimarlar çeşitli firmalarda çalışma imkanı bulur. Yeni mezunlar veya uzmanlar için uygun birçok iş ilanı yayınlanır. İş ilanlarına İnternet üzerinden ulaşmak oldukça pratiktir. Adaylar, Kariyer.net üzerinden İzmir mimar iş ilanları seçeneklerine ulaşabilir. Ayrıca İzmir ve çevresindeki lokasyonları filtreleyen adaylar bölgedeki iş ilanlarını listeleyebilir. Yeni ilanlardan haberdar olmak isteyen kişiler ise alarm oluşturma özelliğini kullanabilir.

İzmir mimar iş ilanlarında stajyer pozisyonunda nasıl çalışılır?

Mimarlık yapmak isteyen kişiler, gerekli eğitimi tamamladıktan sonra stajyerlik ile mesleğe ilk adımlarını atabilir. Stajyer mimar olmak isteyenler için İzmir ve diğer şehirlerde farklı iş imkanları bulunur. Adaylar, Kariyer.net'ten İzmir mimar iş ilanları seçeneklerine ulaşabilir. Kendisine uygun kriterlere sahip ilana başvuru yapan aday, stajyer pozisyonunda çalışma fırsatı yakalayabilir.

İzmir iş ilanlarında çalışma süreleri nasıldır?

İzmir iş ilanlarında çalışma süreleri, ilan kriterleri arasında sık merak edilenlerden birisidir. Bölgedeki iş ilanlarının yayınlandığı sektöre, işletmeye ve kriterlere istinaden çalışma süreleri ortalama 8 ile 11 saat aralığında olur. İzmir civarında verilen mimar iş ilanlarında projelere göre çalışma süreleri değişiklik gösterir.

notifications İş Alarmı kur