36

İzmir Mobilya & Aksesuar İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Mobilya & Aksesuar cancel
İzmir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Mobilya ve Aksesuar İş İlanları

İzmir, Ege Bölgesinde yer alır. Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yer alan İzmir’de, sanayi ve üretim alanında pek çok firma faaliyet gösterir. İzmir şehrinden tüm dünyaya ihracat ve ithalat gerçekleştiren yabancı ve yerli birçok firma bulunur. Bu sebeple İzmir’de hem kendini geliştirmek isteyen hem de kariyer yapmayı hedefleyen adayların bulabileceği birçok iş fırsatı vardır. İzmir; tarım, turizm, hayvancılık, eğitim ve mobilya sektörlerinden sağladığı gelirler ile ekonomisini oluşturur. İzmir mobilya aksesuar iş ilanları şehir merkezinde ya da şehir merkezine yakın olan destinasyonlarda ikamet eden mobilya ve akseusar ustalarına özel olarak açılır. 

İzmir’de Mobilya ve Aksesuar Ustası İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Mobilya ve aksesuar ustası, sandalye, masa, koltuk gibi ev eşyalarının üretimi aşamasında uzman olarak görev alan kişilere denir. Mobilyanın üretim sürecinde kullanılan araç gereçleri kullanabilme yetkisine ve becerisine sahip olan mobilya ve aksesuar ustaları, iş yeri, ev ve ofis gibi yerlerde kullanılan eşyaları tasarlayıp üretir. Kullanıcıdan ya da firmadan gelen siparişin tasarımını ve ölçüsünü belirledikten sonra taslak tasarımını oluşturur. Ardından gerekli olan malzemeleri elde ederek yaptığı hesaplamalar ile ürünü ortaya çıkarır. Mobilya aksesuar iş ilanları çeşitli firmalar tarafından Karabağlar ve Gaziemir başta olmak üzere Torbalı, Ödemiş ve Konak bölgelerinde ikamet eden mobilya ve aksesuar ustalarına özel olarak yayınlanır. Mobilya ve aksesuar ustaları, sandalye üretimi yapan şirketler tarafından mobilyanın kesme, işleme, delme, boya ve birleştirme süreçlerindeki işlemlerin yapılması adına istihdam edilir. Bunun yanı sıra çeşitli şirketler tarafından yayınlanan iş ilanlarında mobilya ve aksesuar ustalarının lise ya da üniversite gibi okullardan mezun olması şartı da görülebilir. Ayrıca mobilya ve aksesuar ustasının ortaya çıkan ürünü denetlerken üründe hata görmesi durumunda, hatanın giderilmesini sağlamak gibi yeteneklere de sahip olması gerekir. Bazı firmalar mobilya ve aksesuar ustasının üretilecek olan ürünü imal ettikten sonra gerekli olan yere götürüp montajını yapmasını da isteyebilir. Bu gibi durumlarda mobilya ve aksesuar ustasının montaj işlemlerinde de yetenekli olması gerekir. 

İzmir Mobilya ve Aksesuar Ustası İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İzmir mobilya iş ilanları yayınlayan firmalar, başvuru yapacak olan mobilya ve aksesuar ustasının eğitim kurumlarından belge almış olmasını talep edebilir. Profesyonel olarak mobilya üretimi yapan şirketler ise bünyesinde istihdam ettiği personellerin bilgisayar kullanımına, numune yapabilme becerisine, makinede kesme becerisine ve elde kesme ya da birleştirme gibi becerilere sahip olmaları kriterlerini iş ilanlarının detayları arasında bildirir. Üretim yoğunluğunun fazla olduğu firmalar, bünyesinde istihdam ettiği personellerinin belirli bir yaş aralığında olmasını talep edebilir. Örneğin; “20 ile 35 yaş aralığında mobilya ve aksesuar ustası istihdam edilecektir.” gibi ibareler bulunan iş ilanları karşınıza çıkabilir. İş ilanlarının detaylarını tam olarak inceledikten sonra kendinize uygun ilana başvuru yapmanız tercih edilme şansınızı büyük oranda arttırır. Tecrübesiz olan adaylar, ilanlar arasında yer alan ve yetiştirilmek üzere mobilya ve aksesuar ustası bulmak için yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilir. 

İzmir Mobilya ve Aksesuar Ustasının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

İzmir mobilya iş ilanları yayınlayan firmalar mobilya ve aksesuar ustasının; masa, dolap, kapı, pencere, salon takımı, sandalye ve koltuk gibi ürünlerin imal edilmesi noktasında faaliyet göstermelerini isteyebilir. Firmanın faaliyet gösterdiği iş kolu, mobilya ve aksesuar ustasının çalışma ortamında ve koşullarında farklılığa sebep olabilir. Bunun yanı sıra yoğun iş temposunda faaliyet gösteren firmaların bünyesinde görev alan mobilya ustalarının çalışma saatlerinde farklılıklar oluşabilir. Mobilyanın imal edildiği bölgelerde genellikle fiziksel güç kullanılır. Bu sebeple birçok iş ilanında, erkek personel istihdam edilecektir ibaresine rastlanabilir. Bunun yanı sıra mobilya alanında görev alan ustaların mutlaka ölçü ve tasarım için bakış açılarını büyük oranda geliştirmiş olmaları gerekir. Mobilya üretimi gerçekleştirilen alan bol miktarda talaş ve toz içerebilir. Bu sebeple toza ve talaşa alerjisi olan kişilerin, iş ilanlarının detaylarını dikkatle incelemesi gerekebilir.

Mobilya ve Aksesuar Ustası Olabilmek İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

İzmir Karabağlar mobilya iş ilanları kapsamında firmalar çoğunlukla başvuru yapacak olan kişinin usta olmasını talep eder. Çeşitli kurslarda, gerekli mobilya ve aksesuar ustalığı eğitimleri verilir. Bu kurslardan gerekli olan belgeleri temin ettikten sonra ilgili iş ilanlarına başvuru yapılabilir. 

Mobilya ve Aksesuar Ustası Hangi Alanda Çalışır?

İzmir Buca mobilya iş ilanları kapsamında mobilya ve aksesuar ustaları mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmaların marangozhane bölümlerinde görevlendirilir. Usta, son kullanıcı tarafından ya da firma tarafından siparişi alınan ürünün taslağını hazırlar ve üretimini gerçekleştirir. Bunun yanı sıra mobilya ve aksesuar ustaları teslim edilecek olan ürünün montajını yapmak için kullanıcının evine, ürünü monte etmeye de gidebilir. 

Mobilya ve Aksesuar Ustası Ne Kadar Maaş Alır?

Mobilya ustası iş ilanları İzmir bölgesinde yer alan firmalar tarafından yayınlanır. İş ilanlarını yayınlayan firmaların, mobilya ve aksesuar ustalarına aylık olarak verdiği maaşlar farklı olabilir. Firmanın aylık üretim hacmi ve iş koluna göre ustanın aldığı maaş artıp azalabilir. Bazı firmalar mobilya ve aksesuar ustasının aylık olarak üretim yaptığı mobilya sayısına göre prim sistemi de uygulayabilir. 

Mobilya ve Aksesuar Ustası Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İzmir Kısıkköy mobilya iş ilanları arasında yer alan tecrübesiz eleman kabul eden ilanlara başvuru yapılabilir. Kariyerinde profesyonel olarak ilerlemek isteyen adaylar ise liselerin ya da ilgili kursların mobilya marangozluğu bölümlerine kayıt olarak gerekli eğitimleri alabilir. Eğitimler sonucunda alınan diploma ile mobilya ustalığı alanında profesyonel olarak kariyer hedeflenebilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Mobilya & Aksesuar iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İzmir Mobilya & Aksesuar için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel İzmir Mobilya & Aksesuar iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel İzmir Mobilya & Aksesuar iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te İzmir Mobilya & Aksesuar iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

İzmir Mobilya & Aksesuar iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

İzmir Mobilya & Aksesuar iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İzmir Mobilya & Aksesuar iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur