50

İzmir Satınalma İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satınalma cancel
İzmir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Satınalma İş İlanları

Ege Bölgesi’nin en gözde şehirleri arasında yer alan İzmir, sosyo-ekonomik bakımdan büyük bir önem teşkil eder. Nüfus bakımından da oldukça kalabalık olan kent, hem ticari hem de doğal zenginlikleri ile göze çarpar. İzmir’deki başlıca iş kolları arasında; turizm, yazılım, sanayi ve eğitim sektörleri öne çıkar. Öte yandan İzmir’de satın alma ile alakalı iş kollarının sağladığı istihdam oranı da epey fazladır. İzmir satın alma iş ilanları özellikle pazarlama sektöründe kariyer hedefleyen kişiler için büyük kolaylık sağlar. Satış ve pazarlama alanlarında oldukça geniş bir iş tanımı bulunan satın alma sektöründe oldukça farklı meslekler icra etmen mümkündür. Eğitim düzeyinin ve tecrübelerinin bu alana uygunsa sen de İzmir’de satın alma sektöründe farklı departmanlarda görev yapabilirsin. Kariyer.net’te güncel İzmir satın alma iş ilanlarına ulaşarak başvurularını yapabilir, hedeflediğin kariyere ulaşabilirsin. 

İzmir’de Satınalma Elemanı Olarak Çalışmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İzmir şehrinde satın alma elemanı olarak çalışmak istiyorsan, şirketlerin senden hangi yetkinlikleri beklediğini bilmen gerekir. Çalışmak istediğin pozisyona ve firmanın faaliyet alanına göre senden talep edilen özellikler değişiklik gösterir:

  • Bu pozisyonda çalışmak isteyen kişilerin işletme, pazarlama ya da ekonomi gibi üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olması avantajlı bir durum yaratır.
  • Satın alma dinamikleri ile ilgili analizleri yapabilen adaylar da ön plana çıkar.
  • Fiyat ve pazar analizi konusunda tecrübeli ya da kendini geliştirmiş adaylar tercih edilir. 

Sen de bu nitelikleri taşıyorsan İzmir satın alma iş ilanları yeni olanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin. Bu özelliklerin yanı sıra şirketlerin senden talep edeceği yabancı dil veya çeşitli program bilgileri gibi bazı spesifik nitelikler de olabilir. İzmir satın alma iş ilanları bay kategorisinde yayınlanan seçeneklere göz atarak bu istekleri öğrenebilirsin. Aynı durum İzmir satın alma iş ilanları bayan eleman arayan firmalar için de geçerlidir. 

İzmir’de Satınalma Elemanı Ne İş Yapar?

Satın alma iş ilanları İzmir şehrinde mevcut olan iş fırsatlarının büyük bir kısmını oluşturur. Bunun başlıca sebebi, şirketlerin pazarlama ve satış departmanlarına verdiği önemden kaynaklanır. En uygun fiyata ürünü ya da hizmeti bularak tüketiciye sunmak, satın alma personellerinin en önemli görevleri arasında yer alır. Bunu yaparken fiyat analizi ya da pazar analizine ek olarak raporlama ve depolama gibi işlerden de sorumlu olabilirsin. Yurt içinde ve yurt dışında faal olan tedarikçilerle sürekli iletişim hâlinde olman beklenir. Tüm bu işleri yaparken sorumluluk sahibi, titiz, dikkatli ve planlı bir çalışma içerisinde olman da seni öne çıkarır. 

İzmir’deki satın alma iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

İzmir’de satın alma alanındaki ilanlara başvurmak isteyen adayların bazı eğitim düzeyine sahip olmaları beklenir. Üniversitelerin; pazarlama, uluslararası ilişkiler, işletme ve ekonomi bölümlerinden mezun olduysan bu alanda çalışmaya başlayabilirsin. Ek olarak meslek yüksek okullarının muhasebe veya dış ticaret bölümlerinden mezun olan kişiler bu ilanlara kolaylıkla başvuru yapabilir. 

İzmir’deki satın alma iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Satın alma departmanı için personel arayan şirketlerin yayınladığı iş ilanlarına başvuru yapmadan önce ilan detayını dikkatlice okuman gerekir. Firmaların talep ettiği; tecrübe süresini, eğitim seviyesini, varsa yaş kriterini, şirketin konumunu ve çalışma koşullarını inceledikten sonra gerekli başvuru işlemlerini tamamlayabilirsin. Böylece senin için ideal olan işi bulman kolaylaşır. 

İzmir’deki satın alma iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net’ten ulaşabileceğin iş ilanları sayesinde başvurularını yaparak İzmir’de satın alma alanında görev almaya başlayabilirsin. İlgili sektöre yönelik yayınlanan tüm ilanları listeleyerek senin için uygun olanları belirlemen mümkün olur. Daha sonra tecrübelerini, yeterliliklerini ve eğitim bilgilerini içeren CV’ni, ilgilendiğin ilanı yayınlayan firma ile paylaşarak kariyerine yön verebilirsin. 

İzmir’de satın alma sektöründe part time çalışma imkânı var mı?

Kariyer.net’te yayınlanan İzmir’de satın alma sektörüne yönelik iş ilanları incelendiğinde farklı çalışma biçimlerinin olduğu görülür. Bu ilanlar vasıtasıyla eleman arayan firmaların çoğu tam zamanlı çalışma şekline sahip olsa da, part time veya kısa süreli olarak çalışacak personellere ihtiyaç duyan şirketler de bulunur. 

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de satın alma pozisyonunda çalışmak için hangi fakülte mezunu olmak gerekir?

Birbirinden farklı faaliyet sahalarına sahip sektörlerde hizmet çeşitliliğine göre departmanlar bulunur. Satın alma departmanı hemen her sektörde pozisyonlara sahip departmanların başında gelir. İzmir’de satın alma pozisyonunda çalışmak için iş ilanlarında değişen aday kriterlerini inceleyebilirsin. İzmir satın alma iş ilanlarında farklı sektörlerin eğitimli eleman ihtiyaçları değişiklik gösterir. Bölgedeki satın alma iş ilanlarında adaylarda aranan kriterlerden eğitim seviyesi genellikle önlisans ve lisans mezunu olmaktır. Satın alma pozisyonunda çalışabilmen için sektör alanına bağlı bölümler içerisinde mühendislik, işletme ve iktisat gibi bölümleri bitirmen gerekir.

İzmir ilinde hangi sektörlerde satın alma departmanı bulunur?

Satın alma departmanı ülke genelinde en geniş istihdam alanına sahip iş kollarından birisidir. Farklı meslek gruplarını bir arada tutan ve İzmir’de satın alma departmanı barındıran birden fazla sektör sıralanır. İzmir ilinde satın alma departmanlarının bulunduğu sektörleri başlıca tekstil, otomotiv, inşaat, kimya ve boya sanayi sektörleri oluşturur. Genel olarak ticaret, pazarlama ve üretim faaliyetlerinin yürütüldüğü birçok alanda satın alma iş ilanlarıyla karşılaşabilirsin. İzmir’de başvurabileceğin satın alma departmanlarına uzmanlık ve ilgli alanlarına göre uygun sektörlerden ulaşabilirsin.

İzmir'de satın alma departmanında hangi meslek mensupları çalışabilir?

İzmir gelişmiş sanayi şehirlerinden birisi olarak farklı sektör ve iş kollarına mensup pek çok meslek grubuna yönelik fırsatlar sunar. İzmir’in önde gelen başvuru departmanlarından satın alma için çeşitli meslek gruplarına açılan iş ilanları bulunur. Satın alma departmanında çalışabileceğin meslek gruplarının içerisinde mühendislik, pazarlama uzmanlığı ve planlama uzmanlığı öne çıkar. Mesleki deneyim ve yetkinlik ile birlikte alan eğitimleri satın alma departmanlarında birçok iş imkanı yaratır. Teknik faaliyetler ile saha çalışmaları için tedarik uzmanlığı ile saha satın alma uzmanlığı gibi ayrıca iş imkanlarını yakalayabilirsin.

İzmir'de satın alma departmanında lise mezunları için iş imkanları nelerdir?

Satın alma departmanı iş alanı ve hacmi gereği belli eğitim ile uzmanlık seviyesine sahip adayları tercih eder. İzmir’de yayınlanan satın alma departmanı iş ilanları için çoğunlukla üniversite ve yüksek lisans mezunları aranır. Bazı sektörlerde satın alma departmanları için minimum lise eğitimine sahip adaylar istenir. İzmir içerisinde özellikle otomotiv ve tekstil sektörleri genelinde satın alma departmanları lise mezunları için iş imkanları sunar. Lise mezunu olarak İzmir’in satın alma iş ilanları arasında satın alma uzmanı olarak çalışabilirsin.

notifications İş Alarmı kur