892

İzmir Satış Temsilcisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Temsilcisi cancel
İzmir cancel
ÖZELCAN BABYMALL MAĞAZACILIK DAĞITIM TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Satış Temsilcisi
ÖZELCAN BABYMALL MAĞAZACILIK DAĞITIM TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
YAŞAR BİRLEŞİK PAZARLAMA, DAĞITIM, TURİZM VE TİCARET A.Ş.
Satış Temsilcisi
YAŞAR BİRLEŞİK PAZARLAMA, DAĞITIM, TURİZM VE TİCARET A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 18 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İzmir Satış Temsilcisi İş İlanları

Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir ili, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olmakla birlikte aynı zamanda farklı kültürleri barındıran modern bir şehir olarak göze çarpar. Turizm sektörünün oldukça gelişmesinin yanında hizmet sektörü, tarım sektörü gibi alanlarda da kendini sürekli olarak geliştiren İzmir’de, satış temsilcisi olarak çalışabileceğin çok sayıda firma bulunur. İzmir satış temsilcisi iş ilanlarıaraştırarak burada bulunan mağazalarda satış temsilcisi olarak çalışma imkanı bulabilirsin. İzmir’de bulunan firmaların satış temsilciliği departmanında çalışmayı düşünüyorsan ilgili ilanların aday kriterlerini ve iş tanımlarını araştırabilirsin. Burada bulunan marketlerde veya mağazalarda tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışmaya başlayabilirsin.

İzmir Satış Temsilcisi İş Olanakları

Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olan İzmir, bulunduğu konum itibariyle oldukça geniş imkanlara sahip. Barındırdığı alışveriş merkezleri ve mağazalar, firmalar anlamında birçok yerde çalışma imkanı bulundurur. Burada bulunan ilaç firmalarında, giyim firmalarında satış temsilcisi olarak çalışabilirsin. Satış temsilcisi iş ilanları İzmir için yayınlanmış olan ilanları inceleyerek senin için uygun olan ilanları bulabilirsin. Mesleki deneyimlerin doğrultusunda burada bulunan şirketlerde satış temsilciliği yaparak mesleki gelişimine katkı sağlayabilirsin. 

İzmir Satış Temsilcisi Çalışma Ortamı ve Koşulları

İzmir’de bulunan firmaların çalışma ortamı ve koşulları çalışacağı kurumun prensiplerine bağlı olarak farklılıklar gösterir. 

  • İzmir’ de satış temsilcisi için çalışma ortamı genel anlamda alışveriş merkezleri ya da kalabalık ortamlardan oluşur. İlan yayınlayan şirketleri inceleyerek senden yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışmanı isteyen firmaları araştırabilirsin. 
  • Çalışma saatleri haftanın belirli günlerinde veya belirli zaman aralıklarında olabileceği gibi tam zamanlı olarak çalışman da mümkün. Mağazada çalışan satış temsilcileri, müşteriler ile doğrudan iletişim halinde çalışırlar. Bu yüzden iletişim becerilerinin gelişmiş olması beklenir.
  • İzmir satış temsilcisi iş ilanları yeni yayınlananları araştırarak ilgili ilanların iş tanımları kısımlarından çalışma ortamın ve koşulların hakkında bilgi edinebilir ve başvurmayı düşündüğün şirket hakkında bilgi edinebilirsin.

İzmir’de satış temsilcisi olarak nasıl iş bulabilirim?

İzmir’de bulunan firmalarda satış temsilcisi olarak çalışmayı düşünüyorsan, satış alanında ilgili deneyimlere sahip olman beklenir. Burada bulunan güvenlik sistemleri şirketinde satış temsilcisi olarak çalışabilir veya oyuncak mağazalarında satış temsilciliği yapabilirsin. İlgili bölümlerden mezun olduysan iletişim ve telekomünikasyon şirketlerinde satış temsilcisi olarak çalışabilir ve kendini satış alanında geliştirebilirsin. Gerekli bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olduğunu düşünüyorsan İzmir’deki satış temsilcisi ilanlarına başvurabilirsin.

Satış temsilcisi nasıl olunur?

Satış temsilciliğinde çalışacak olan adayların en az lise mezunu olma şartı ile birlikte tercihen üniversite mezunu olması beklenir. Çalışacağı markayı temsil edecek olan satış temsilcisinin edindiği mesleki beceriler de yüksek katkı sağlar. Satış alanında özel kurslardan veya eğitim programlarından satış eğitim sertifikası alabilir ve belgelerini çalışmayı düşündüğün şirketlere sunarak başvurunu tamamlayabilirsin. Güncel İzmir satış temsilcisi iş ilanlarına ulaşarak beklenilen kriterleri araştırabilirsin.

Satış temsilcisi görev tanımı nedir?

İzmir’de bulunan firmalarda çalışan satış temsilcilerinin birçok görev ve sorumlulukları bulunur. Satışa sunulan ürün ve hizmetlere hakim olmakla birlikte satış işlemlerini gerçekleştirir. Aynı zamanda firmanın belirlemiş olduğu satış hedeflerini gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürür. Mevcut müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik aksiyon alırken, potansiyel müşteri portföyünü geliştirmeyi amaçlar. Eğer ilgili departmanlarda gerekli deneyim ve eğitimlere sahip olduğunu düşünüyorsan İzmir satış temsilcisi arayanlara ulaşabilir ve başvurunu tamamlayabilirsin.

Satış temsilcisinin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Müşterilerle etkin bir şekilde iletişim kurabilme yeteneğine sahip kişiler olması beklenen satış temsilcileri, aynı zamanda iyi bir takım oyuncusu olmalı. Ekip çalışması konusunda yatkın ve başarılı adaylar, mağaza satış temsilciliğinde daha başarılı olabilir. Yüksek motivasyon sahibi olması beklenirken, müşteri hizmetleri konusunda da mesleki becerilerini verimli bir şekilde sunması beklenir.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de satış temsilcisi pozisyonunda part-time işler var mı?

Kariyer.net İzmir'de satış temsilcisi iş ilanları arasında yarı zamanlı satış temsilciliği iş fırsatlarına erişebilirsin. Öte yandan Kariyer.net İzmir'de satış temsilcisi iş ilanları görev tanımları, satış aktivitesi ile beraberinde farklı görev tanımları içeren seçeneklerden oluşur. Bir diğer ayrımını da çalışma ortamı koşullarında yaşayan satış temsilcileri için sunulan part time iş ilanları da ağırlıklı olarak bu çerçevede gelişir. Son tüketici veya parekende satış noktalarına ziyaret düzenleyen saha satış ekipleri için verilen ilanların büyük bir çoğunluğu tam zamanlı iş fırsatlarından oluşur. Öte yandan belirli bir mağaza veya showroom alanında, sıcak satış yapacak olan adaylar, daha fazla part time iş fırsatına erişebilirler. Bu koşullarda çalışman istenen gün ve saatler, işveren talepleri arasında farklılık gösterir.

İzmir'de satış temsilcisi olarak çalışılabilecek sektörler nelerdir?

İş aksı içerisinde satış ve pazarlama aktivitelerine ter verilen tüm sektörlerde satış temsilcisi olarak çalışabilirsin. Sosyal iş performansı ve alışveriş kültüründe yüksek standartlara sahip İzmir piyasaları ile Kariyer.net zengin fırsat yelpazesi de ideal iş fırsatına erişebilmeni mümkün kılar. Öte yandan sahip olacağın çalışma koşulları ve vazife tanımların, sektörler arasında farklılık gösterebilir. Gıda, tekstil, iletişim, optik, sağlık, spor, mobilya, kuyumculuk gibi parakende ve toptan satışa yönelik sektörlerde iki farklı iş olanağına erişebilirsin. Belirli bir mağazada çalışmak üzere işe alınan adaylar yahut sahada müşteri ziyareti yapan satış temsilcileri arasına dahil olabilirsin. Çeşitli ürünlerin üretim ve pazarlamasını yapan sanayi kuruluşları ise ağırlıklı olarak parekende satış noktalarına ziyaret düzenleyecek olan satış temsilcisi ilanları verirler.

İzmir'de satış temsilcisi nasıl olunur?

Üretim ve pazarlama kuruluşları ile kurumsal firmalar ile esnaf işletmelerden oluşan İzmir alışveriş hayatı, farklı özelliklere sahip tüm adaylara iş fırsatı sunar. Bu noktada karşına çıkacak olan diploma, tecrübe, yetenek ve bireysel özelliklerini ilgilendiren kriterlere uygun ilanlara başvurman gerekir. Bu sayede gerçekçi başvurular yaparak İzmir’de satış temsilcisi olabilmeni sağlayan temel adımı atmış olabilirsin. Deneyimli ve deneyimsiz adaylara çeşitli fırsatlar sunan Kariyer.net’in pratik araştırma ve başvuru sistemini sana uygun iş olanağına erişmek ve başvurmak için fırsata çevirebilirsin.

İzmir'de satış temsilcisinin görevleri nelerdir?

Sabit olarak çalışan İzmir satış temsilcilerinin başlıca görevini gün içerisinde gelen son tüketiciye kararlarında yardımcı olmak, ideal ürünleri sunmak ve ikna yoluyla ürünün alınmasını sağlamaktır. Beraberinde raf düzenlemesi, ürünler hakkında üstlere bilgi sunumu gibi vazife tanımlarına sahip olabilirsin. Saha koşullarında araçlı veya araçsız çalışacak olan aktif satış temsilcileri ise iki farklı görev tanımı ile iş olanaklarına erişirler. Bazı ilanlar son tüketiciye ziyaretle satış yapmanı gerektirirken; bazı ilanlar parakende veya toptan satış noktalarını ziyaret usulüne dayanır. Bu noktada yeni satış noktaları bulmak, mevcut satış noktalarını ürün alımına ikna etmek, ürünlerin rafa yerleşimini sağlamak gibi görev tanımları ile karşılaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur