Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
46

İzmir Sigortacılık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sigortacılık cancel
İzmir cancel
TAXIM SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş.

Genel Müdür

TAXIM SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş.
İstanbul (Tümü) +2 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
GRİ SİGORTA A.Ş.

Üst Düzey Yönetici Asistanı

GRİ SİGORTA A.Ş.
İzmir
İlk başvuranlardan ol!
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir sigortacılık sektöründe iş olanakları nelerdir?

Farklı koşullara binayen sigorta güvencesi sunan İzmir sigorta kuruluşlarında pek çok farklı pozisyonda iş fırsatı yakalayabilirsin. Bu bağlamda bölge satış yöneticisi, şube yöneticisi, kurumlar yöneticisi, genel müdür yardımcısı gibi idari ilanları değerlendirerek kariyer hayatına yön verebilirsin. Eğitim ve tecrübelerin ile birlikte sektörün ihtiyaç duyduğu mühendisler, farklı dalda uzmanlar ve danışmanlar arasına dahil olabilirsin. Sektörün en aktif üyeleri olarak öne çıkan sigorta teknik personeli, satış elemanı, müşteri temsilcisi olabilir ya da sekreterlik statüsünde performans sergileyebilirsin.

İzmir sigortacılık sektöründe çalışma ortamları nerelerdir?

İzmir finans hayatı içerisinde zengin biçimde yer bulan sigortacılık sektörü, üç farklı kurum kimliğinde çalışabilmene olanak tanır. Sigortacılık hizmeti sunan bankalar, sigortacılık şirketleri, sigorta aracılık ve danışmanlık şirketleri tarafından sunulan pozisyon fırsatlarını değerlendirebilirsin. Bu noktada sahip olabileceğin sosyal koşullar ve çalışma ortamı da yine tercih ettiğin sektör ve konum ekseninde farklılık gösterir. Bu bağlamda yöneticilik veya ofis düzeninden sorumlu personel pozisyonları sürekli olarak ofiste çalışmanı gerektirir. Teknik personel, satış danışmanı gibi aktif pozisyonlar ise ofiste olduğu kadar saha koşullarında da aktif çalışmanı gerektirebilir.

İzmir sigortacılık iş ilanlarında hangi koşullar aranır?

İzmir sigortacılık iş olanakları; yönetici, uzman, danışman ve mühendislik kadrolarında lisans eğitim diploması ve bazı pozisyonlar için kurs sertifikası şartı bulundurabilir. Risk barındıran pozisyonlar için bir diğer önemli kriteri tecrübe koşulu oluşturur. Bu bağlamda bazı işverenler genel sigortacılık işlerinde deneyim, bazıları ise özel bir dalda uzmanlık talep edebilir. Tecrübeli ve tecrübesiz eleman adaylarında aranan temel koşulu, sigortacılık sektörü ve kullanılması gereken iş programları hakkında yeterli bilgi oluşturur. Saha koşullarında çalışmanı gerektiren iş fırsatları için sürücü belgesine sahip olman gerekebilir. Erkek adaylar için ortak koşulu askerlik belgesi oluşturur. Tüm bu koşullara eşlik eden analitik düşünme, çözüm odaklılık ve etkili iletişim becerileriyse mülakat sürecinin başarılı geçmesini sağlar.

İzmir sigortacılık iş lanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net üzerinden çeşitli kurumların yayınlamış olduğu İzmir sigortacılık iş ilanlarına ulaşabilirsin. Bu ilanlar içerisinde kendine en uygun ilanları tespit etmek için filtreleme özelliğini kullanabilirsin. Böylece çalışmak istediğin bölge ve çalışma şekli gibi detayları belirleyerek kısa sürede aradığın ilana ulaşabilirsin. Aramalarına uygun olan yeni ilanlardan haberdar olmak için de iş alarmı oluşturabilir, yeni yayınlanan ilanlara kısa sürede başvuru gerçekleştirebilirsin.