21

İzmir Tasarım / Grafik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Tasarım / Grafik cancel
İzmir cancel
GUESS TURKEY PERAKENDE SATIŞ MAĞAZACILIK VE TİC LTD ŞTİ
Görsel Düzenleme Uzmanı
GUESS TURKEY PERAKENDE SATIŞ MAĞAZACILIK VE TİC LTD ŞTİ
İstanbul (Tümü) +6 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İzmir Tasarım / Grafik İş İlanları

İzmir, yoğun nüfusu ve gelişmiş yapısıyla pek çok departmana istihdam sağlayan şehirler arasında yer alır. Bu departmanlardan bir tanesi de tasarım/grafik departmanıdır. Tasarım/grafik departmanı içerisinde yer alan meslek kolları, kitlelere ulaşması adına planlanan ürünün, fikir ve faaliyetlerin görsel tasarımlarını yapar. Aynı zamanda etkili bir tarz için uygulanan kurumsal kimlik çalışmaları, tasarım/grafik alanıyla alakalı çalışmalar arasında yer alır. Mesajları uygun yöntemle iletmek ya da yeni modalardan haberdar olmak için hazırlanan tanıtım görselleri, grafik tasarım sanatı ile buluşur. Pek çok ürünün sunumu için kullanılan ambalajların görsel tarzı, tasarım/grafik departmanında görev alanlar tarafınca tasarlanır. Bundan dolayı tasarım uygulamalarına gerek duyulan bütün alanlarda tasarım/grafik departmanında görev alacak elemana ihtiyaç duyulur. İzmir tasarım / grafik iş ilanları bu anlamda farklı yetenekler gerektiren uygulamalar bakımından yeterli olabilecek kişilere hitap eder.

Tasarım/Grafik Departmanında Çalışmak İçin Hangi Becerilere Sahip Olmak Gerekir?

Farklı hedeflere karşılık olarak hazırlanan ürünlerin grafik tasarım uygulamaları, orijinallik ve ifade olgularına yaratıcı olabilmeyi gerektirmektedir. Bununla birlikte tasarım/grafik departmanında ilan veren firmalar adaylardan şu özellikleri talep eder:

  • Üst düzeyde iletişim becerisine sahip olmak
  • Görsel tasarımların bazını oluşturan renk, ışık, doku gibi konularda hakimiyetin dışında tasarım için kullanılan bilgisayar gibi cihazlar hususunda yeterli bilgiye sahip olmak
  • Grafik/tasarım programları hususunda temel bilgi sahibi olmak
  • Analiz, gözlem becerisi, yaratıcı zeka ve sanatsal beceriye sahip olmak
  • Sektörle alakalı bilgi ve belli deneyim seviyesine sahip olmak

Tasarım/Grafik İş İlanlarında Hangi Ayrıntılara Dikkat Edilmelidir?

Tasarım/grafik departmanında ilanı verilen meslek kollarının her biri farklı mesleki yetenekler ve eğitimler gerektirir. Bu bakımdan elde edilmek istenen meslek dalı için gerekli bilgi ve belgeler hususunda yeterlilik ayrıntısının göz önünde bulundurulması gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta, çalışma koşullarıdır. Bu süreçte evde çalışmak isteyenlerin online İzmir tasarım / grafik iş ilanları yeni yayınlananlara göz atması gerekir. Kurum kapsamında yarı zamanlı ya da dönemsel olarak çalıştırılmak üzere verilen ilanlara yapılan başvurularda çalışma saatleri ve maaş gibi ölçütlere uygunluğun kontrol edilmesi de önem arz eder.

Tasarım/grafik departmanı için iş imkanları nelerdir?

Soyut olan ya da hayatın içerisinde yer alan her şey tasarım/grafik departmanını ilgilendirmektedir. Bu hususta pazarlama firmaları, reklam ajansları, insan kaynakları ve danışmanlık şirketleri, bilişim ticaret şirketleri, medya kuruluşları ve daha pek çok alanda iş imkanı sunar. Beraberinde kimlik çalışmaları arasında düzen isteyen resmi ve özel kuruluşlar kendi kapsamlarında tasarım/grafik departmanı oluşturarak iş imkanlarına zenginlik katar.

Tasarım/grafik departmanı kapsamında hangi meslek dalları mevcuttur?

Güncel İzmir tasarım / grafik iş ilanları kapsamında çeşitli pek çok meslek dalı mevcuttur. Bu meslekler arasında; grafiker, endüstriyel tasarımcı, grafik tasarımcı, tasarım mühendisi, görsel düzenleme uzmanı, moda tasarımcısı, proje mühendisi, prova mankeni, tasarımcı grafiker, tasarım sorumlusu gibi daha pek çok meslek kolları yer alır.

Tasarım/grafiker departmanında kariyer yapabilmek için hangi eğitimlerin alınması şarttır?

Tasarım/grafiker departmanında pek çok farklı meslek dalı ile karşılaşılır. Bu meslek dallarının her biri için de farklı eğitim düzeyi şartı mevcuttur. Bazıları lise mezunu olmayı yeterli bulurken bazı firmalar da 2 yıllık ya da 4 yıllık üniversite mezunu olunmasını şart koyar. Ayrıca belirli bölümlerde uzmanlaşmak adına o alanla ilgili eğitim bölümlerinin seçilmesi fayda sağlar. İzmir tasarım/grafik iş ilanları bay ve bayan fark etmeksizin Kariyer.net üzerinden incelenebilir. 

Tasarım/grafiker departmanında ne kadar kazanç sağlanır?

Tasarım/grafiker departmanında çalışılan meslek dallarından kazanılan maaşlar bazı etkenlerle şekillenir. Deneyim seviyesine bağlı olarak gelişen performans ve lokasyon verileri, bu etkenlerin başında yer alır. Aynı zamanda çalışma ve ücretlendirme koşulları da değişiklik gösterebilir. Öte yandan yarı zamanlı ve dönemsel tam zamanlı iş avantajları arasında da fiyat değişikliği gözlemlenir. Maaş bilgisi için Kariyer.net üzerinden  İzmir tasarım/grafik iş ilanları bayan ve bay fark etmeksizin filtreleme yapabilir ve istediğin firmanın ilanına başvurarak maaş bilgisini öğrenebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir tasarım / grafik programı mezunları için iş imkânları nelerdir?

İzmir tasarım / grafik programı 4 yıllık bölümlerden oluşur. Bu bölümlerden mezun olan kişiler pek çok yerde çalışma olanağına sahip olabilir. Tasarım / grafik mezunu tasarımını yapacağı konu hakkında bilgi toplar. Bu bölümü okuyan kişilere Grafiker, Web Tasarımcısı, Tasarımcı, Grafik Tasarımcısı ya da Grafik teknisyeni gibi unvanlar verilir. İzmir tasarım / grafik programı mezunu isen moda tasarımcısı, grafiker, ürün tasarımcı, sanat yönetmeni, vitrin ve görsel düzenleme uzmanı gibi çok sayıda iş imkanı elde edebilirsin. Reklam şirketlerinde, yayın evlerinde, çizgi film atölyelerinde, medya kuruluşlarında ve daha birçok yerde iş imkanı bulunur.

İzmir tasarım / grafik programı tasarımı bölümü eğitim süresi ve müfredatı nasıldır?

İzmir tasarım / grafik bölümünde üniversitelerde 4 yıllık lisans eğitimi uygulanır. Bu bölümde uygulamalı dersler bulunur. Öğrenciler uygulamalı dersler ile gelecekte çalışacağı işlere hazırlık yaparak tecrübe kazanırlar. İzmir tasarım / grafik programı bölümünde okumak istiyorsan ikinci ve üçüncü sınıfta zorunlu staj yapman gerektiği bilmelisin. Renk kuramları, tipografi, iki boyutlu ve üç boyutlu tasarım, web tasarımı gibi ve daha birçok benzeri dersten 4 yıllık eğitim boyunca sorumlu olacaksın. Bu derslerden geçer not aldıktan sonra ‘Grafik Tasarımı Lisans Diplomasını’ elde edeceksin. Bu sayede mezun olabilir ve Grafiker, Grafik Tasarımcısı, Grafik teknisyeni gibi unvanlar alabilirsin.

İzmir tasarım / grafik departmanında kimler çalışabilir?

İzmir tasarım / grafik departmanı afiş, logo, büyük boy sokak afişi, ambalaj, dergi, basın ilanı, çizgi film, kitap gibi iletişim kanallarında herhangi bir mesajı görsel yollarla iletir. İlgili konuyla ana tema ve kavram hazırlayan tasarım grafik departmanında çalışmak istiyorsan bazı eğitimleri alman gerekir. İlgili üniversite lisans bölümlerinden mezun olmalısın. İlgili üniversite lisans bölümlerinden mezun olan herkes İzmir / grafik departmanında çalışma fırsatı yakalayabilir. Bu departmanda çalışmak için ‘Grafik Tasarımcı Lisans Diplomasına’ sahip olman gerekir.

İzmir tasarım / grafik pozisyonunda fotoğrafların işlenmesinde kullanılabilecek programılar nelerdir?

İzmir tasarım / grafik mesleği birçok kişinin tercih ettiği alanlardan biridir. Tasarım / grafik pozisyonunda çalışmak için bazı programlara hakim olman gerekir. Tasarlanan, çizilen fotoğrafların işlenmesinde kullanılabilecek birçok program bulunur. Bu alanda çalışmak için belirtilen programları kullanabiliyor olman gerekir. Bu programlar genel olarak Corel Draw, Adobe, İllustrator, Photoshop, İndesign gibi fotoğrafların işlenmesinde kullanılması gereken programlardır. Bu programlar İzmir / grafik pozisyonunda çalışabilmen açısından önem taşır.

notifications İş Alarmı kur