25

İzmir Teknik Ressam İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Teknik Ressam cancel
İzmir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Teknik Ressam İş İlanları

İzmir, Ege Bölgesi’nin incisi olarak anılır. Turizm sektöründe üstlendiği önemin yanı sıra kentte farklı sektörler de öne çıkar. Şehirde pek çok değişik meslek kolu için iş imkânları bulunur. Sanayi ve üretim sektörünün ön plana çıktığı İzmir’de teknik ressam pozisyonu için de çeşitli fırsatlar sunulur. İzmir teknik ressam iş ilanları arasında tam zamanlı, proje bazlı ve kısmı zamanlı çalışma koşulları iş arayan adaylara sunulur. İzmir teknik ressam iş ilanları bayan ve erkek adaylar için büyük ve küçük ölçekli firmalarda çalışma imkânı yaratır. Mesleki yeterliliğe sahip olan herkes, bu pozisyonda görev alabilir. Teknik resim çizerek; imalat, mühendislik ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren bu pozisyona her daim ihtiyaç duyulur. Firmaların ihtiyaçlarına göre farklı görev ve sorumlulukları adaylara verilir. İzmir teknik ressam arayanlar arasında; inşaat firmaları, imalathaneler ve mühendislik birimleri yer alır. İzmir teknik ressam iş ilanları bay ve kadın seçeneklerini inceleyerek yeteneklerine göre sen de iş başvurunu kariyer.net’ten yapabilirsin.

İzmir’de Teknik Ressamlık Yapmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Teknik ressamlar, farklı sektörlerde görev alabilir. Proje bazlı, tam veya yarı zamanlı gibi pozisyonlarda çalışma imkânına sahip olan teknik ressamlar, İzmir iş ilanları arasından kendileri için en uygun olan seçenekleri belirler. İnşaat, sanayi üretimi ve mühendislik alanında ihtiyaç duyulan bu pozisyon için çeşitli niteliklere ve eğitime sahip olman gerekir. İzmir teknik ressam arayan firmalar, adayların bazı özelliklere sahip ve tecrübeli olmasını bekler. Teknik ressam adaylarının sahip olması gereken özelliklerin bazıları şöyledir;

 • Ekip çalışmasına yatkınlık, 
 • Yazılı ve sözlü iletişim becerilerinin gelişmiş olması, 
 • Detaylı ve titiz çalışma,
 • Analitik ve matematiksel düşünme yönünün kuvvetli olması, 
 • Proje süreçlerine uygun çalışmaya hassasiyet göstermek,
 • Açıölçer ve mikrometre gibi ölçüm aletlerini kullanabilmek,
 • El ve bilgisayar ile çizim yapabilme becerisi,
 • Bilgisayar destekli çizim programlarına yatkınlık, 
 • Erkek adaylarda askerlik ile ilişiğin olmaması.

İşveren kurumlar, adaylardan farklı özelliklere sahip olmalarını da talep edebilir. Yeni başlayan ve uzman seviyelerde görev almak için firmaların açtığı ilanlara başvuru yapabilirsin. İş deneyimin ve tecrüben doğrultusunda farklı pozisyon seviyelerinde görev alman mümkün olur. Ayrıca, teknik ressam maaşlarının da adayların pozisyonlarına ve firmalara göre çeşitlilik gösterdiğini unutmamalısın. 

İzmir’de Teknik Ressamlar Ne İş Yapar?

Mimar ve mühendisler ile birlikte çalışan teknik ressamlar, mesai süreleri boyunca çizim ile uğraşır. Elle veya bilgisayar üzerinde çizim yapan teknik ressamlar, görev aldıkları kuruma göre farklı ürünlerin çizimlerini hazırlar. Mimarlar ve mühendisler ile paralel çalışan teknik ressamlık pozisyonun nitelikleri arasında;

 • Titiz çalışma ve ekip çalışmasına yatkınlık,
 • Bilgisayar destekli çizim yaparak tasarım planları oluşturmak,
 • Projenin kapsamını belirlemek,
 • Ürünün boyutunu ve malzemelerini belirlemek,
 • Üstler tarafından oluşturulan eskizleri çizmek
 • Proje çalışmalarının teknik çizimlerini arşivlemek yer alır.

Kariyer.net’ten güncel İzmir teknik ressam iş ilanları seçeneklerine ulaşarak yeteneklerine uygun pozisyonlar için başvurunu yapabilirsin. Filtreleme yöntemlerini kullanarak, yaşadığın ilçeye göre teknik ressam iş ilanlarını sıralayabilirsin.

İzmir’de Teknik Ressam İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

İzmir teknik ressam iş ilanları bugün başvuru yapacak olan adaylar, ilan detaylarında yer alan görev ve sorumlulukları inceleyerek tercihlerini yapabilir. Ancak işe başvuru sürecinde dikkat etmen gereken bazı durumlar vardır. İzmir teknik ressam iş ilanları yeni seçeneklerinde tam ve kısmı zamanlı çalışma imkânları bulunur. İş başvurusu yaparken çalışma saatlerini ve koşullarını inceleyebilirsin. İş yeri adresine kolay ulaşabiliyor olman veya yaşadığın ilçeye yakın olması işe gidiş geliş sürecinde avantaj sağlar. Pozisyonun sunduğu yan haklar, iş başvurusu sürecinde dikkat etmen gereken bir başka husustur. Yemekhane, yemek kartı, servis veya yol parası gibi imkânlar da firmalara göre değişiklik gösterir. İşe kabul sürecini kolaylaştırmak için başvuru yaparken ilan niteliklerinin CV’ne uygun olmasına özen göstermelisin. CV’nde yer alan bilgilerin ve eğitim tecrübelerinin ilgili pozisyona uygun olması, işveren kurumlar tarafından fark edilme şansını arttırır.

Kimler teknik ressam olabilir?

Sanayi, inşaat ve imalathane sektörlerinde teknik ressam olarak tam ve yarı zamanlı olarak görev alabilirsin. Teknik ressam olabilmek için çeşitli eğitimleri almış olman gerekir. Teknik ressam ünvanı ile farklı kurumlarda görev almak için makine resim ve konstrüksiyon ön lisans programlarını başarı ile tamamlamış olman beklenir. Ayrıca, teknik resim sertifika programlarına katılan adaylar da bu pozisyonda görev alma fırsatı yakalayabilir.

İzmir’de teknik ressamların çalışma koşulları nasıldır?

İzmir’deki teknik ressamlık pozisyonunun çalışma koşulları, adaylara konforlu bir ortam sunar. Ofis içinde ve ekip ile birlikte çalışılan bu pozisyonda personeller çalışmalarını çizim yaparak yürütür. Mimar ve mühendislerden gelen çizimlerin eskizlerini çıkararak teknik çizime aktaran teknik ressamların mesai günleri ve çalışma süreleri firmalara göre belirlenir. Sen de kariyer.net’teki ilanları inceleyerek çalışma koşulları hakkında daha detaylı bilgilere erişebilirsin.

İzmir’de teknik ressamlar için part time iş ilanları var mı?

İzmir’de yer alan farklı işletmelerde yarı zamanlı teknik ressam olarak görev alman mümkündür. İş yoğunluğun az olduğu veya birden fazla teknik ressamı olan büyük işletmelerde ihtiyaca göre part time personeller de faaliyet gösterebilir. Kariyer.net’ten yarı zamanlı yani part time İzmir’deki teknik ressamlık iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsin. İlanlarda yer alan detayları inceleyerek kendine uygun pozisyonlar için başvurunu hemen yapabilirsin.

İzmir’de teknik ressam maaşları nasıldır?

İzmir’deki teknik ressam maaşları, adayların yerleştikleri pozisyonlara göre farklılık gösterir. Yeni başlayan adaylar ile uzman adaylar arasında kıdem farklı olduğundan maaş ödeme aralıklarında da çeşitlilik görülür. Ayrıca, firmaların çalışanlarına ayırdıkları bütçelere göre de ücretlendirmeler değişir. Proje bazlı çalışan adaylar, yaptıkları anlaşmaya göre proje başı ödeme alabilir. Yine tam zamanlı çalışan ile yarı zamanlı elemanın maaş oranları da farklı seyreder.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir teknik ressam uzman pozisyonunda iş ilanları nelerdir?

İzmir ilinde teknik ressam iş ilanlarında işverenler tarafından çeşitli pozisyonlarda ilanlar açılabilir. Bu pozisyonlardan bir tanesi de uzman seviyesinde olan iş ilanlarıdır. Uzman pozisyonunda, iş makineleri sektöründe, tasarım/grafik departmanında mekanik teknik ressam olarak çalışabilirsin. Otomotiv sektöründe araştırma ve geliştirme (AR-GE) departmanında uzman pozisyonunda teknik tasarımcı ve teknik ressam olarak çalışma fırsatı bulabilirsin. Yine uzman seviyesinde üretim, endüstriyel ürünler, makine ve ekipmanları, gıda makineleri ve ekipmanları ve endüstriyel tesis sektöründe de teknik ressam uzman pozisyonunda iş ilanları bulunur.

İzmir teknik ressam çalışma ortamları nasıldır?

İzmir ilinde teknik ressam iş ilanlarında çalışma ortamları, çalışılan sektöre ve departmana göre farklılık gösterebilir. İş makineleri sektöründe çalıştığında birçok farklı sektör için tasarlanan iş makineleri ile karşılaşabilirsin. Aynı zamanda SolidWorks ve Autocad gibi belirli programlarla çalışabilir bunlarla iş makineleri için yeni tasarımlar yapabilirsin. Otomotiv sektöründe çalışma ortamında yine belirli projeleri hazırlaman için programlama dillerini hâkim olman ve iyi derecede excel bilgisine sahip olman istenebilir. Bu nedenle bu sektörlerde bilgisayarlar ve ilgili ekipmanlarla dolu bir ofis çalışma ortamın olabilir.

İzmir teknik ressam iş ilanları hangi departmana girer?

Teknik ressamlar, çalışılan firmaya, kişinin mesleki tecrübe ve yönelimlerine göre farklı departmanlarda çalışma fırsatı bulabilir. Makine Tasarımı, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümü mezunuysan araştırma ve geliştirme (AR-GE) departmanında çalışma imkânı bulabilirsin. Yine Makine Mühendisliği bölümünden ve benzeri bölümlerden mezunsan teknik ressam olarak imalat ve üretim departmanında da çalışma fırsatı bulunur. Sahip olduğun bilgiye göre iş makineleri sektörlerinde tasarım ve grafik departmanında çalışma imkânına da sahip olursun.

İzmir teknik ressam iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net üzerinden teknik ressam iş ilanlarına pratik bir şekilde başvuru yapabilirsin. Site üzerinden hazırladığın CV ile sana uygun ilanlar sıralanır. Aynı zamanda çalışmak istediğin şirketin sektörü, özellikleri ve departmanını filtreleyerek aramayı spesifik bir şekilde sürdürebilirsin. Kendine uygun olan ilanlara, başvur butonuna tıklayarak ve eklemek istediğin bir ön yazı varsa yazıyı ekleyerek başvurunu tamamlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur