22

Jeoloji Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Jeoloji Mühendisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Jeoloji Mühendisi İş İlanları

Ülkemiz, yeraltı kaynakları bakımından oldukça zengindir. Birçok güzelliğe sahip ve toprağı bakımından zengin olan ülkemizde, jeoloji mühendislerine ihtiyaç duyulur. Toprak, yeraltı suyu ve çeşitli yerlerdeki zenginlikleri teknik ve bilimsel olarak inceleyecek ve bu işlerin analizini yürütecek olan jeoloji mühendisleri iş olanakları bulunur. Madencilik, petrol, mühendislik, atıksu yönetimi gibi projelerin geliştirilmesine ve bölgelerin kalkınmasına yardımcı olacak olan jeoloji mühendisleri için iş olanakları oldukça fazladır. Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak ve şirketlerin projelerinin geliştirilmesini sağlayacak olan kişiler, verileri toplayarak analiz ederler. Ülkemizde İstanbul, Rize, Yozgat, Ankara gibi yeraltı bakımından oldukça zengin bölgelerdeki şirketlerde çalışmak üzere jeoloji mühendislerine ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda Ankara, Mersin gibi yerlerde arama ve sondaj operatörlerine ihtiyaç vardır. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde gelişen teknolojiyle birlikte bu alanda faaliyet gösteren şirketlerde jeoloji mühendisliği iş ilanları yayınlanır. Belirlenen çalışma şeklini kabul eden ve pozisyon seviyesine uyan kişiler, ülkemizin çeşitli bölgelerinde çalışmak üzere jeoloji mühendisi iş ilanları sayfasında yer alan ilanlara başvuru yapabilir.

Jeoloji Mühendisi Olarak Çalışmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Ankara, Sivas, Adana, İzmir, Kayseri ve Yozgat gibi ülkemizin çeşitli bölgelerinde, şirketlerde çalışmak üzere jeoloji mühendislerine ihtiyaç duyulur. Haritalama programlarını planlayan ve gelişme çalışmalarını yürüten, yerleşim alanı ve mühendislik yapıları için uygun yerler belirleyen deneyimli kişiler, jeoloji mühendisi iş ilanları arasından başvuru yapabilirler. Şirketlerin çalışma alanlarındaki sahalarda kaya, toprak, yeraltı suyu gibi yerlerin teknik ve bilimsel analizlerini yapacak olan jeoloji mühendisleri, problem çözme kabiliyetine sahip olmalıdır. Şirketlerin çalışma şartlarına ve prensiplerine uygun olan, temel görevinin üretimin devamını sağlamak olduğunun bilincindeki kişiler, bu ilanlara başvuru yapabilir. Jeoloji mühendisi olarak bu şirketlerde çalışmak için hedef odaklı, motivasyon sahibi ve proaktif olunması gerekir. Yer altı ve yer üstü maden gibi kaynakları arama yetisine sahip ve bu konuda deneyimli kişiler, jeoloji mühendisi ilanlarına başvurabilir. Aynı zamanda jeoloji mühendisi olarak çalışmak için yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlanabiliyor olması gerekir. Bay ve bayan jeoloji mühendisi iş ilanları arasından başvuru yapacak kişilerden, Jeoloji Mühendisliği Bölümlerinden mezun olması beklenir.

Jeoloji Mühendisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Jeoloji mühendisi iş ilanlarına başvuru yaparken ilanı yayınlayan şirketlerin iş tanımlarına dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda tecrübe, askerlik durumu, eğitim seviyesi ve istenen yabancı dil de başvuru yaparken adayın göz önünde bulundurması ve bu iş için sahip olması gereken detaylar arasında gelir. Üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olan ve çalışma şekline ayak uydurabilecek kişiler güncel jeoloji mühendisi iş ilanları arasından başvuru yapabilirler. Jeoloji mühendisi iş ilanlarına başvuru yaparken aynı zamanda çalışılacak şehre de dikkat edilmesi gerekir. Şirketlere bağlı olarak çalışma saatleri değişkenlik gösterir. Bazı şirketler jeoloji mühendisi olarak çalıştıracakları kişilerden raporlama konusunda deneyim ve ilgili alandaki faaliyetleri üretilebilecek düzeyde teknik bilgi ve beceri ister. Aynı zamanda mesleki harita ve çizim programlarını aktif olarak kullanabilen ve istenen sertifikalara sahip kişiler de bu ilanlara başvuru yapabilir. İletişimin kuvvetli ve ekip çalışmasına yatkın olunması da jeoloji mühendisinin sahip olması gereken özellikler arasında yer alır. Aynı zamanda istenen sertifikaları sahip, araç kullanabilen ve raporlama becerisi kuvvetli kişiler bu ilanlara başvuru yapabilir.

Jeoloji Mühendisi Ne İş Yapar?

Türkiye’nin birçok farklı şehrinde jeoloji mühendisliği yapacak kişiler, haritalama programlarını planlayarak geliştirir. Şirketin isteğine bağlı olarak yerleşim alanı ve yapıları için uygun nitelikleri belirleme çalışmaları da jeoloji mühendisinin yapacağı işler arasındadır. Türkiye sınırlarında bulunan Ankara ve İzmir gibi çoğu şehrin yanı sıra yurtdışı jeoloji mühendisi iş ilanları yayınlayan büyük inşaat firmaların çalışma yaptıkları sahalarda neden olabilecek olumsuz etki belirlemek, jeoloji mühendisinin sahip olduğu sorumluluklar ve görevler arasında yer alır. Kaya, toprak, yeraltı suyunun, farklı şartlara bağlı olarak teknik ve bilimsel analizlerini yapmak jeoloji mühendisinden beklenen nitelikler arasındadır. Aynı zamanda MS Office gibi programlar ve maden kanunu süreçleri hakkında bilgi sahibi olup, yeni maden sahalarının geliştirilmesi ve projelendirilmesi ile ilgili çalışmaları yürütmek de jeoloji mühendisinin yapacağı işler arasındadır. Çalışacağı şirkete bağlı olarak jeotermal kaynaklar ve doğal mineralli sular kanun ve yönetmeliklerine hakim olan kişiler, jeoloji mühendisi iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Jeoloji Mühendisi İş İlanları İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Rize, İstanbul, Yozgat, Ankara ve Sivas gibi şehirlerde jeoloji mühendisi olarak çalışacak kişilerden şirketler, insiyatife bağlı olarak farklı eğitim ve belgeler ister. Jeoloji Mühendisliği Bölümünden yeni mezun jeoloji mühendisi iş ilanları arasından başvuru yapan kişilerin maden sondaj faaliyetlerini yürütebilecek düzeyde bilgiye hakim olması beklenir. Kişilerin NetCAD, Micromine, Datamine gibi mesleki harita ve çizim programları konusunda eğitim almış olması ve bu eğitim sertifikalarına sahip olması gerekir. Aynı zamanda yetkilendirilmiş tüzel kişi sertifikası ve tercihen İSG sertifikası da jeoloji mühendisinin sahip olması gereken belgeler arasında gelir. Bazı şirketler MS office gibi programları bilen ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olunmasını da ister. Cbs programının ileri ve orta düzeyde kullanabildiğine dair sertifikalar da jeoloji mühendisinin sahip olması gereken belgeler arasında yer alır. Bu belgeler ve sertifikalara sahip olan ve Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş kişiler, Türkiye’nin çeşitli illerinde çalışmak üzere jeoloji mühendisi iş ilanlarına başvuru yapabilirler.

Jeoloji Mühendisinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Jeoloji mühendislerinin çalışma ortamı ve koşulları, çalışacakları şirket ve holdinglerin aday kriterlerine ve çalışma şekillerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. İzmir, Ankara jeoloji mühendisi iş ilanları yayınlayan bazı şirketler ve holdingler, jeoloji mühendislerinin çalışma şekli olarak tam zamanlı ya da part time çalışmasını bekler. Aynı zamanda çalışacakları alanlara seyahat için esnek çalışma saatlerinin mevcudiyeti de jeoloji mühendislerinin çalışma koşullarında yer alır. Jeoloji mühendislerinin genel olarak çalışma ortamları araştırma yapılacak alana bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Jeoloji Mühendisi İçin İş Olanakları Nelerdir?

Yeraltı ve maden kaynakları olarak oldukça zengin olan ülkemizde jeoloji mühendisleri için iş olanakları oldukça fazladır. Türkiye’nin Rize, Yozgat, İstanbul, Adana, Kayseri, Eskişehir gibi şehirleri Eskişehir jeoloji mühendisi iş ilanları yayınlayarak madencilik ve sanayi şirketleri bünyelerinde çalıştırmak üzere jeoloji mühendislerine ihtiyaç duyar. Türkiye’nin sahip olduğu zenginlikleri sebebiyle jeoloji mühendisliği alanında pek çok iş olanağı bulunur.

Jeoloji Mühendisinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Jeoloji mühendisinin görev ve sorumlulukları arasında çalışacak olduğu şirketin şantiye koşullarında gerekli araştırmayı yapabilmesi vardır. Aynı zamanda jeoloji mühendisi iş ilanları kamu ilanlarına başvuracak olan kişilerin aktif araç kullanabilen ve üretim tesislerinde kalite kontrol deneyimi olan kişiler olması beklenir. Jeoloji mühendisleri projelerde etkin iletişim ve koordinasyon sağlayarak bulundukları bölgelerdeki sorunları tespit edip çözer. Aynı zamanda projelerin geliştirilmesi ve gerekli çalışmaları yürütülmesi de jeoloji mühendisinin görev ve sorumlulukları arasında yer alır.

Jeoloji Mühendisi Nasıl Olunur?

Jeoloji mühendisi olmak için kişinin ilgili bölümlerden yüksek başarı derecesi ile mezun olması gerekir. Aynı zamanda iletişim becerisi kuvvetli olan, verileri analiz eden ve yorumlayan kişiler jeoloji mühendisi olabilir. Saha gereksinimlerini analiz edip işbirliği içerisinde çözüm sunabilme becerisi de jeoloji mühendisinin sahip olması gereken özellikler arasındadır. Jeoloji mühendisliği alanından mezun olan ve bu konuda deneyim sahibi kişiler, jeoloji mühendisi arayan firmalar arasından başvuru yaparak olumlu dönüş hâlinde jeoloji mühendisi olabilir. Analitik düşünme becerisine sahip ve detaycı çalışmalara yatkın kişiler, jeoloji mühendisi iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Jeoloji Mühendisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Jeoloji Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Jeoloji Mühendisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Jeoloji Mühendisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Jeoloji Mühendisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Jeoloji Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Jeoloji Mühendisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Jeoloji Mühendisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Jeoloji Mühendisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur