11

Kadın Doğum Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kadın Doğum Uzmanı cancel

Kadın Doğum Uzmanı İş İlanları

Doğum, doğanın sunduğu en mucizevi olaylardan biridir. Şüphesiz bu mucizevi olayın ana karakterlerinin başında da kadın doğum uzmanları yer alır. Kadın doğum uzmanları toplumda doğum ile bağdaştırılır ve bu mesleğe sahip olan bireyler iş ararlarken kadın hastalıkları ve doğum uzmanı iş ilanları kategorisinde iş ararlar. Ülke nüfusunun hızla çoğalması ile birlikte kadın doğum uzmanlarına olan ihtiyaç da paralel olarak artmaktadır. Kadın doğum uzmanları, doğumun yanı sıra adet dönemi rahatsızlıkları, vajinal sorunlar, yumurtalık hastalıkları, kist ve miyomlar ve cinsel fonksiyon bozuklukları gibi çeşitli rahatsızlıklara sahip bireylerin, tedavi için başvurdukları bir branştır.

Kadın Doğum Uzmanı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Kadın doğum uzmanı, altı yıllık tıp eğitimini tamamlamış daha sonra tıpta uzmanlık sınavına -yani bilinen adıyla TUS’a- girerek yeterli puanı alıp kadın doğum uzmanlığı branşını seçerek uzmanlığını tamamlamış hekimdir. Kısaca kadın doğum uzmanı olmak isteyen bireylerin öncelikle Tıp Fakültesini kazanmış ve bitirmiş olmaları gerekir. Tıp Fakültesi kazanmak için ise özellikle matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi sayısal derslerde başarılı olmak şarttır. Akademik hayatını tamamlamış ve iş hayatına hazır olan bireyler ise kadın doğum uzmanı iş ilanları adı altındaki başlıklara bakarak iş ararlar. Akademik başarının yanı sıra kişinin el becerisi ve kişiyi kan tutmaması da oldukça önemlidir. Bu mesleğe sahip olan bireylerin yeniliklere açık olması gerekir çünkü sürekli ilerleyen ve değişen tıp teknolojilerine ancak bu şekilde adapte olabilirler. Gerek bebeğinin doğumunu yakından takip etmek isteyen ebeveynler gerekse de rahatsızlığı bulunan bireyler, karşılarında ilgili, anlayışlı ve öz güvenli bir hekim görmek isterler. Bu tutum sayesinde hem hastaların kafalarında  soru işareti kalmaz hem de kendilerini güvende hissederler. Kadın doğum uzmanının iletişim becerisi gelişmiş olmalıdır. Kadın doğum uzmanı arayanlar için en önemli kriterlerden bir diğeri ise empati yeteneğidir. Çünkü empati, yardımlaşma duygusunu geliştirmesinin yanı sıra objektif olunmasını ve karşı tarafın isteklerinin anlaşılmasını sağlar. 

Kadın Doğum Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kadın doğum branşında hekime ihtiyacı olan kuruluşlar bazı iş ilanları yayınlar. Kadın doğum uzmanı branşında iş arayan bireyler, birçok şehrin yanı sıra kadın doğum uzmanı ilanları İstanbul ve İzmir gibi nüfusu kalabalık olan yerleri tercih ederler. Çünkü nüfus ile doğru orantılı olarak mesleğe olan talep de değişkenlik gösterir. Aldıkları eğitimler ve mezun oldukları okullar başta olmak üzere bireyi öne çıkaracak olan pek çok kriter vardır. Kadın doğum branşı, alanı geniş bir branş olmakla beraber, bu alanda tüp bebek tedavisi ve infertilite gibi belirli konularda kurs almış olan bireyler diğer arasından ön plana çıkar. Kuruluşlar takım çalışmasına ayak uydurabilen, uyumlu, iletişimi güçlü ve öz güvenli bireyleri daha çok tercih eder. Çünkü sağlık alanında çalışan bireyler, tam anlamıyla bir takım çalışması yürütürler. Kadın doğum uzmanı da bu takımın yapı taşlarından birini oluşturur. 

Kadın Doğum Uzmanı Ne İş Yapar?

Kadın doğum uzmanı, doğum ile alakalı işlerin yanında pek çok farklı kadın hastalığının tanısında ve tedavisinde başvurulan bir hekimlik branşıdır. Ayrıca bir kadın doğum uzmanı yeniliğe açık olmalıdır çünkü her gün gelişen ve ilerleyen tedavi yöntemlerini öğrenip kendini geliştirmelidir. Kadın doğum uzmanı ilanlarında ileri teknoloji kullanımına hakim bireyler aranır. Kadın doğum uzmanına başvuran bireylerin farklı sağlık problemleri olabilir. Bu gibi durumlarda kadın doğum uzmanı, hastaları başka bir uzmana yönlendirir. Durum ne olursa olsun kadın doğum uzmanı hastanın muayene ve rapor sonuçlarını toplayarak o hasta ile ilgili tıbbi geçmişi kayıt altına alır. Kadın doğum uzmanının tüm bu iş akışı dışında hijyene çok dikkat etmesi gerekir. Ayrıca hijyen konusunu her bir hastaya detaylı bir şekilde anlatır. Kadın doğum uzmanı iş ilanları Ankara ve çevresinde son zamanlarda oldukça dikkat çeker.

Kadın Doğum Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kadın doğum uzmanı olmak için ilk şart üniversite sınavına girip sayısal bölüm puanına göre herhangi bir Tıp Fakültesine yerleşmektir. Kişiler, tıp eğitiminde geniş ve detaylı şekilde anatomi ve fizyoloji derslerini alacakları için iyi bir temelde biyoloji ve kimya bilmeleri gerekir. Altı yıllık tıp eğitimini bitirdikten sonra tıpta uzmanlık sınavına girerek kadın doğum uzmanı branşı için yeterli puanı almak gerekmektedir. Tıpta uzmanlık sınavı ile yerleşilen branşın eğitimini de tamamladıktan sonra kadın doğum uzmanı olarak mezun olunur. 

Kadın Doğum Uzmanının Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Kadın üreme sistemi ile ilgili kapsamlı bir eğitimden geçmiş olan bu hekimlerin, birçok görevi ve sorumluluğu bulunur. Kadın sağlığını korumak ise bu görevlerin ve sorumlulukların en başında gelir. Bir diğer önemli görev ise doğru teşhis ve tedavidir. Hekim doğru teşhis koymak için birçok farklı tetkik yapar. Doktor, bu tetkiklerin sonuçlarını hasta ve hasta yakınlarına açıklamakla da yükümlüdür.

Kadın Doğum Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Kadın doğum uzmanı maaşları, genellikle özel kuruluşlar ve devlet hastaneleri arasında farklılık gösterir. Maaş, kurum içinde bakılan hasta sayısı ve mesai saati gibi birçok faktöre göre de değişiklik gösterir. Özel kuruluşları tercih eden kadın doğum uzmanları için ise bu faktörler seçilen şehre göre de değişken olabilir.

Kadın Doğum Uzmanın İş İmkanları Nelerdir?

Kadın doğum uzmanları için birden fazla kuruluşta iş imkanı vardır. Özel sektör, devlet hastaneleri ve üniversite hastaneleri bu kuruluşların en çok bilinenleri arasındadır. Güncel kadın doğum uzmanı iş ilanları sayesinde pek çok uzman rahatlıkla iş bulabilir. Doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrasında oluşabilecek her türlü durum için kadın doğum uzmanına ihtiyaç duyulur.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kadın Doğum Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kadın Doğum Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kadın Doğum Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kadın Doğum Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kadın Doğum Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kadın Doğum Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kadın Doğum Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Kadın Doğum Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kadın Doğum Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur