keyboard_arrow_down
519

Kalite Kontrol Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kalite Kontrol Elemanı cancel
GÜLDOĞAN MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş.
Kalite Kontrol Elemanı
GÜLDOĞAN MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
NORM BAĞLANTI VE TESBİT ELEMANLARI SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Kalite Kontrol Elemanı
NORM BAĞLANTI VE TESBİT ELEMANLARI SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
GAMAK MAKİNA SANAYİ. A.Ş.
Kalite Kontrol Elemanı
GAMAK MAKİNA SANAYİ. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

RİFİS MAKİNA SANAYİVE TİC.LTD.ŞTİ.
Kalite Kontrol Elemanı
RİFİS MAKİNA SANAYİVE TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kipaş Mensucat İşletmeleri A.Ş
Laboratuvar Operartörü
Kipaş Mensucat İşletmeleri A.Ş
Kahramanmaraş İş Yerinde
Tam zamanlı
38 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kalite Kontrol Elemanı İş İlanları

Gerek tüketiciler gerek işletmeler açısından en az zararı ve üst düzey tatmini hedefleyen kalite esasları, işletmelerin en temel faaliyet ilkesini oluşturur. İdeal malzeme tercihiyle başlayan süreç, işleme ve hazırlık süreçleri ile sunum ve satış süreçlerini kapsayan karar ve davranış etiklerinin tamamını kapsar. Girişi yapılan mamul ve ham maddelerin değerlendirilmesi, üretim planlamaları, faaliyet sonuçlarının analizi gibi birçok aşamada tüketici memnuniyeti ve işletme kazanç oranlarını bir arada hedefler. Bu nedenle gerekli tüm aşamalarda takip, gözlem, değerlendirme ve raporlama gibi görevleri üstlenmek üzere uzman kalite kontrol yetkilileri aranır. Kalite kontrol elemanı arayanlar tarafından nitelikli sonuçlara erişim hedefiyle aranan kalite kontrol elemanı, bu anlamda farklı pozisyonlarda çalışma imkanına erişebilir.

Kalite Kontrol Elemanı Olabilmek İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İşletme, kurum ve kuruluşlar tarafından belirlenen kalite standartları ölçüsünde ele alınan kalite esasları, öncelikli olarak kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt verebilmeyi hedefler. Beraberinde maliyet değerlerinin işletme açısından verimli ve kazanç oranı en yüksek seviyede olabilmesi amaçlanır. Bu çerçevede kalite kontrol elemanının öncelikli olarak kalite ve performans ölçüm teknikleri ile geliştirme teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip önem taşır. Bilginin yanı sıra ele aldığı ürün yelpazesi ve dahil olacağı sektör hakkında bilgi sahibi olabilmesi beklenir. Örnek vermek gerekirse kalite kontrol elemanı tekstil sektörü ilanlarına başvuran bir adayda, tekstil ürünleri ve üretim süreçleri hakkında yeterli bilgiye sahip olma ve donanım koşulu aranır. Aynı zamanda temel düzeyde bilgisayar bilgisi ile araştırma, raporlama, arşivleme gibi işlemler için gerekli özel bilgisayar programlarını kullanabilme becerisi önem taşır. Öte yandan ekip çalışmasına eşlik eden alt ve üstlerle olan diyaloglar, güncel kalite kontrol elemanı iş ilanları seçeneklerinin her birinde, ekip çalışmasına yatkınlık ve etkin iletişim becerileri önemlidir. İşe alım sürecinin ardından sergilenecek olan performans açısından gerekli olan diğer özellikler arasında organizasyon, kavrama ve teknik resim ve okuma becerileri öne çıkar. Başvuru yapılacak olan firma ve sektörler arasında değişen faaliyet ve hizmet yelpazesi bazı iş koşullarında yabancı dil bilgisini zorunlu kılar. Farklı departmanlarda çalıştırılmak üzere alımı yapılan kalite kontrol personelinden beklenen diğer bazı sorumluluklar; yönetim ve liderlik yeteneğidir.

Kalite Kontrol Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kalite kontrol elemanı iş ilanları sayfasında çok çeşitli sektörler ve şehirlerde faaliyet gösteren pek çok işverenin ilanı yer alır. Aynı şekilde işletme hizmet hacmi ile orantılı olarak kalite kontrol birimlerinin hacmi de farklılaşır. Bu durum kalite kontrol yetkilisinden beklenen beceriler ve iş tanımları ile atfedilecek konum ve beklentilerin değişmesini sağlar. Aynı şekilde çalışma saatleri, mesai ücretleri ve ilave olanaklar da ilanlar arasında farklılık gösterir. Mevcut ilanlara başvuracak olan adayların öncelikli olarak ilanın geçerli olduğu şehir ve adres bilgileri ile mesai saatlerini kontrol etmesi önem taşır. Örneğin İstanbul Avrupa yakasında yaşayan bir adayın sabah erken saatlerde başlayan mesai saatlerine uygunluk gösterebilmesi için kalite kontrol elemanı İstanbul Avrupa ilanlarına başvurması gerekir. Bu aşamada işveren tarafından talep edilen diploma, eğitim ve yaş şartı gibi koşullar ile aranan becerilere sahip olmak işe alım deneyimlerinin başarılı sonuçlanmasına yardımcı olur.

Kalite Kontrol Elemanı Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Kalite kontrol departmanı birimlerindeki açık pozisyonları doldurabilmek adına verilen kalite kontrol elemanı ilanları, farklı eğitim ve diploma şartları gerektirir. Kalite kontrol elemanı olabilmek için en az meslek yüksekokulu veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranır. Öte yandan farklı iş tanımları üzerine kurulu ilanlar arasında alım ve üretim kararları gibi inisiyatif gerektiren durumlarda yetki gerektiren pozisyonlar yer alabilir. Bu durumda ilanın dahil olduğu sektör açısından ideal olan lisans veya ön lisans diploması şartı da aranan nitelikler arasında gelir. Buna göre otomotiv kalite kontrol elemanı iş ilanları başvurusunda değerlendirilmeye alınan adaylar arasında olabilmek için otomotiv, makine gibi teknik bölümlere ait bölümden alınmış diploma gerekir. Süreç yönetimi, kalite kontrol yönetimi,  performans ölçüm teknikleri, kalite geliştirme gibi teknik eğitimlerse gerekli eğitimler arasında öne çıkan belli başlı eğitimlerdir.

Kalite Kontrol Elemanı Ne İş Yapar?

Kalite kontrol elemanının görevleri, personeller, orta düzey yöneticiler ve üst düzey yöneticiler kadar işletmeler arasında da farklılık gösterir. Ürün ve üretim süreçlerinin kalite standartları ve verim hedeflerine uygunluğunun takip edilmesi, gerekli kontrol, raporlama ve arşivleme işlerinin yapılması kalite kontrol elemanının görevlerindendir. Bu tanımları, kalite ve verim değerlerini arttırmaya yönelik çözüm üretimi, iyileştirme ve geliştirme çalışmaları takip eder.

Kalite Kontrol Elemanı Hangi Alanlarda Çalışır?

Ürün girdileri ile başlayan kalite kontrol sorumluluğu; işletme faaliyetleri, maliyetler, çalışan davranışları, müşteri memnuniyeti ve daha pek çok ayrıntıya dikkat edilmesini gerektirir. Kalite kontrol, ham madde ve mamullerin işlenmesi üzerine kurulu üretim sektöründe ve direkt mamul satışına dayalı pazarlama sektöründe de karşımıza çıkar. Bu durum kalite kontrol elemanı arayan firmalar yelpazesinin geniş olmasını, dolayısıyla kalite kontrol personeli adaylarının çeşitli sektörlerin pek çok kısmında istihdam edilebilmesini mümkün kılar.

Kalite Kontrol Elemanının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Ağırlıklı olarak tam zamanlı ve part time olarak çalışan kalite kontrol elemanları, sektörler, işletmeler ve departmanlar bünyesinde değişken olanaklara sahip olurlar. Örneğin tekstil kalite kontrol elemanı iş ilanları ile pazarlama sektörü iş ilanları arasında çalışma ortamı ve koşulları arasında farklılıklar oluşur. Aynı şekilde kalite departmanında görevlendirilen bir personel ile mal kabulü, üretim veya saha faaliyetlerinde görevlendirilen bir personel, farklı koşullarda hizmet sunar. İşletmelerin sahip olduğu çalışma koşulları ve pozisyon farklılıkları ise ödenen hizmet bedellerinin farklılaşmasını sağlar.

Kalite Kontrol Elemanlığında Kariyer Olanakları Nelerdir?

Çoğu adayın stajyer veya personel olarak adım attığı kalite kontrol departmanı, farklı basamaklarda kariyer imkanı sunan iş kolları arasında gelir. Özellikle üretim ve pazarlama faaliyetlerinin yoğun olarak sürdüğü büyükşehirlerde eleman ve işçi statüsünden üst düzey yöneticiliğe uzanan yolda farklı pozisyon imkanlarına erişmek mümkündür. Örneğin; eğitim ve beceriler konusunda tecrübe sahibi olunursa kalite kontrol elemanı iş ilanları İzmir statüsünde uzman, yönetici, kalite kontrol mühendisi gibi farklı pozisyon seviyelerini değerlendirerek kariyer elde etme imkanı bulunabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kalite Kontrol Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kalite Kontrol Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kalite Kontrol Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kalite Kontrol Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kalite Kontrol Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kalite Kontrol Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kalite Kontrol Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Kalite Kontrol Elemanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kalite Kontrol Elemanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur