72

Kamyon Şoförü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kamyon Şoförü cancel
PLASKOM ÇEVRE VE GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş.
Src 5 Belgeli Şoför
PLASKOM ÇEVRE VE GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Nuvita İlaç ve Kimya San. Tic. A.Ş
Kamyon Şoförü
Nuvita İlaç ve Kimya San. Tic. A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Çamtaş İnş. Mad. Dış Tic. Ltd. Şti
Tır Şoförü
Çamtaş İnş. Mad. Dış Tic. Ltd. Şti
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kamyon Şoförü İş İlanları

Yeni dünya ve ülke ekonomisi içerisinde önemli çalışanlardan biri olan kamyon şoförü, ağırlıklı olarak yük taşımacılığında tercih edilen kamyon, tır ve benzeri araçları kullanan personellerdir. Uluslararası ya da şehirlerarası lojistik, üretici firmalar ve diğer ihtiyaç duyulan alanlarda kamyon şoförü iş ilanları sayfası aracılığıyla personel talebi karşılanmaya çalışılır. Kamyon şoförleri şehir içi, şehirlerarası veya ülkeler arası farklı mesafelerde E sınıfı yani tır, kamyon veya ağır vasıta şoförlüğü olarak adlandırılan mesleği yerine getirmektedir. Binek otomobillerden farklı olarak özel bilgi ve tecrübe birikimi gerektirir. Ekonomi içerisindeki tüm üretici firmaların ürünlerinin bir yerden diğer bir yere ulaştırılması konusunda önemli bir yere sahip olan kamyon şoförlüğü için yayınlanan iş ilanları ile istihdam sağlanır. Kamyon şoförlerinin görevleri daha çok pratiğe dayalı oluşur. Büyük bir aracın sorumluluğunu üstlenmeleri dışında şoförün görevleri arasında birbirinden farklı detaylar da bulunur. Nüfusun çok yoğun olduğu büyükşehirlerde kamyon şoförü iş ilanları İstanbul sayfasında yer alan ilanlar, diğer illere göre fazlalık gösterir. Büyüklük ve kullanım şeklinde göre farklı kamyon çeşitleri bulunur. Her bir kamyonun farklı kullanım metodu bulunmakta olup bu kamyonlar içerisinde çekici kamyonu, damperli kamyon, vidanjör kamyonu, çöp kamyonu, tanker kamyonu, kapalı kasa kamyon, çimento mikseri gibi çeşitler mevcuttur. Her bir kamyonun kendine özgü kullanım şekli ve metodu mevcuttur. Buna istinaden iş ilanları içerisinde damperli kamyon şoförü iş ilanları gibi farklı ilanlar bulunur. Kamyon şoförleri uzun yol şoförü olarak da adlandırılırlar. Kamyon şoförleri, araçlarında bulunan yükleri bir noktadan diğer bir noktaya uzun yollar katederek ulaştırır. Kamyon şoförü ilanları detayları, firmaların ihtiyaçları ve kamyon türüne göre şekillendirilir. Özellikle ülkeler arası taşımacılık yapan kamyon şoförü ihtiyacı uzun yol kamyon şoförü iş ilanları ile tamamlanır. Ekonomi içerisinde yer alan taşımacılık sektöründe  binlerce kişiye iş olanağı, şehirler arası kamyon şoförü iş ilanları aracılığıyla sağlanır. Tarımsal alanların verimliliğinden kaynaklı, narenciye ürünlerinin farklı şehirlerde üretilmesine bağlı olarak kamyon şoförü ihtiyaçları bazı illerde yoğunlaşır. Bu yoğunlaşma kamyon şoförü iş ilanları Ankara sayfası ile ortaya çıkar. Kamyon şoförlerinin diğer vasıta şoförlerine göre daha tecrübeli bilgili oldukları bilinir. Kamyon da dahil olmak üzere tır olarak adlandırılan daha büyük araçlar da bu şoförler tarafından kullanılabilir. Kamyon tır şoförü iş ilanları  kamyon şoförü adaylara iş olanağı sağlar.

Kamyon Şoförü Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Kamyon şoförlerinin gerekli ehliyet türü dahil olmak üzere gidecekleri güzergah hakkında da bilgi ve deneyim sahibi olmaları gerekir. Bu durum göz önüne alındığında kamyon şoförlerinin navigasyon bilgisi sahibi olmaları gereklidir. Taşıdığı ürünleri güvenli bir şekilde istenen yere ulaştırmaları için sorumluluk sahibi olmak da kamyon şoförü adaylarında olması gereken özellikler arasında yer alır. Kamyon şoförü trafik kurallarına uymalıdır. Kamyonun bakımı hakkında bilgi sahibi olmak, kamyon şoförünün sahip olması gereken yetenekleri arasında yer alır.  Kamyon şoförlerinin dinlenme ve çalışma sürelerini kendisini ve trafiği tehlikeye sokmayacak şekilde planlayabilmeleri gereklidir. Adayların, kamyonun trafikte kullanımı ile ilgili eğitimleri almış olması oldukça önemlidir. Adayların kamyon şoförlüğü iş ilanları sayfasını takip etmeleri gerekir.

Kamyon Şoförü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kamyon şoförü iş ilanlarında adayların ilk dikkat edeceği noktalar arasında çalışma alanının şehir içi, şehirler arası ya da uluslararası olup olmadığı konusu gelir. Her bir yolculuk türü, birbirinden farklı yetenek ve sorumluluk ister. Adayın kendi şartlarında göre tercih edeceği yolculuk türünü belirleme sürecinde taşınacak olan ürünlerin şekli ve çeşidi de ciddi önem arz eder. Bununla birlikte belirli zaman aralıklarında yatılı kamyon şoförü iş ilanları aracılığıyla yatılı kamyon şoförü alımı da yapılmaktadır. İş ilanlarında verilen tüm imkanları da detaylıca incelemek gerekir. Ağır koşullu bir meslek olması nedeniyle maaş, mesai ücretleri, yemek parası, sosyal güvenceler gibi detaylar da iş ilanlarında belirtilmektedir. Adayın bu konuları dikkatlice incelemesi ve sonrasında başvuru için karar vermesi gerekir. Şehirlerarası ya da uluslararası seyahatler yapılıp yapılmayacağı da ilan detaylarında belirtilen şartlar arasında yer almaktadır.

Kamyon Şoförü Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Kamyon şoförü iş ilanlarına başvuru sırasında sahip olmanız gereken çeşitli belge ve eğitim sertifikaları bulunur. Kamyon şoförü olabilmek için C sınıfı sürücü belgesine sahip olmanın yanı sıra en az 21 yaşında olmak gerekir. Adaylar SRC ve psikoteknik belgesine sahip olmalıdır. Sürüş teknikleri konusunda kendinizi geliştirebileceğiniz eğitim programlarına katılmış olmanız gerekir. Bu durum, başvurularınız sırasında sizlere öncelik sağlar. Ağır vasıta kullanacak olan şoförler ayrıca E sınıfı ehliyete sahip olmalıdır. Uluslararası seyahat yapacak şoförlerin sahip oldukları pasaportlar da bir ayrıcalık olacaktır.

Kamyon Şoförü Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Kamyon şoförü, zamanının çoğunu direksiyon koltuğunda geçirir. Belirli bir süre içerisinde yılların birikimi olarak sağlık sıkıntıları ortaya çıkabilir. Bununla birlikte farklı sektörlere göre ekonomik kazancı iyi olan istihdam olanaklarından biridir. Lojistik önemli bir iş alanı olmasından dolayı kamyon şoförlüğü her daim yüksek talep gören meslekler arasındadır. Bu meslek, mevcut yol mesafesine göre dayanıklılık ve güç açısından da yeterlilik ister.

Kamyon Şoförünün Tanımı Nedir?

Şoförlük, karayollarında ticari olarak faaliyette bulunan, motorlu araçları kullanarak taşıma hizmeti sunan, kullandıkları araç sınıfına göre araç kullanım belgesi ve eğitime sahip kişiler için kullanılan meslek ismidir. Şoförlük mesleği, yoğun iş temposuna sahip ve yüksek konsantrasyon isteyeni sorumlulukları yüksek, ağır bir iştir. Günümüzde şoförlüğün iş tanımı ve ayrıntıları oldukça kapsamlıdır. Şoförlük mesleği içerisinde araç sınıflarına göre çeşitlilik mevcuttur.

Kamyon Şoförleri Ne İş Yapar?

Kamyon şoförleri belirtilen güzergahlar arasında yük taşımacılığını gerçekleştirir. Taşımacılık sırasında mevcut aracın güzergah boyunca kullanılması ve belirlenen süreler içerisinde teslimatın gerçekleştirilmesi kamyon şoförlerinin görevidir. Kamyon şoförler kullandıkları araçlardan yol boyunca sorumlu olur. Herhangi bir arıza durumunda ilgili birimlere ulaşmak da kamyon şoförünün sorumluluğundadır. 

Kamyon Şoförleri Hangi Kamyonlarda Görev Alırlar?

Tır, kamyon ve kamyonetlerin karayolları üzerinde yük taşıma sınırları da mevcuttur. Normal kur 20/24 ton, iki dingilli kamyon 11/20 ton, üç dingilli kamyon 21/24 ton, dört dingili kırkayak olarak adlandırılan kamyon 32/38 ton taşıma kapasitesine sahiptir. Kamyon şoförleri gıda, temizlik, inşaat, gıda ve benzeri ürünlerin nakliyesinde görev alırlar. İnsanların hayatlarını sorunsuz bir şekilde sürdürebilmesi açısından ihtiyaçların zamanında ve yeterli düzeyde giderilmesi oldukça önemlidir. Ürünlerin taşınması da bu noktada çok önemli bir yer teşkil eder.

Kamyon Şoförleri Çalışma Şartları Nelerdir?

Kamyon şoförleri, çalışma süreleri bakımından diğer sektörlerden farklı bir sisteme sahiptir. Fakat sağlanan fırsatlar ile bu işi tercih edenler, kendilerine uygun bir çalışma şartı aramayı da ihmal etmezler. Her firmanın sağladığı fırsatlar farklı olmakla birlikte çalışan kişinin tecrübesi ve yetkinliği de bu şartlar üzerinde önemli bir etkendir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kamyon Şoförü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kamyon Şoförü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kamyon Şoförü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kamyon Şoförü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kamyon Şoförü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kamyon Şoförü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kamyon Şoförü iş ilanlarına erişebilirsin.

Kamyon Şoförü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kamyon Şoförü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur