Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
119

Kaynakçı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kaynakçı cancel
AYDIN KURUYEMİŞ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Kaynakçı

AYDIN KURUYEMİŞ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Sakarya
Tam zamanlı
21 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hisar Çelik Döküm San. ve Tic. A.Ş.

Kaynakçı

Hisar Çelik Döküm San. ve Tic. A.Ş.
İstanbul(Asya), Kocaeli
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Kaynakçı iş ilanları en çok hangi illerde yayınlanır?

Kaynak ustaları, çeşitli materyalleri kullandıkları özel makine ile kesen, birleştiren ve yeni bir görünüm kazandıran kişilerdir. Bu kişiler, genellikle fabrikalarda ya da daha küçük çaptaki işletmelerde çalışırlar. Kaynakçı iş ilanları da bu tarz fabrikaların ve işletmelerin yoğun olduğu İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirlerde sıklıkla yayınlanır. Bu illerin dışında yine neredeyse Türkiye'nin her ilinde kaynakçı iş ilanları bulunur. Çünkü kaynakçılık mesleği birçok eşyanın ya da makinenin oluşabilmesi için gerekli bir meslek dalıdır. Bu alanda çalışmak isteyen bireyler genellikle ikamet ettikleri illerde iş imkanı bulabilir.

Kaynakçı olmak için hangi sektörlerdeki ilanlara başvurulabilir?

Kaynak ustaları imalat yapan birçok işletmede çalışma imkanı bulabilir. Küçük çapta işletmelerde çalıştıkları gibi büyük işletmelerde de çalışabilen kaynak ustalarının iş imkanları oldukça geniştir. Kaynakçı olmak isteyen bireyler özellikle otomotiv sektöründe çalışma imkanı elde edebilirler. Kaynakçı iş ilanları otomotiv sektöründeki firmalar tarafından sıklıkla yayınlanır. Ayrıca ham maddenin işlenmesini gereken birçok üretim sektöründe kaynakçılara ihtiyaç duyulur. Kaynakçı olmak isteyen bireyler bu alanlarda yayınlanan iş ilanlarına başvurabilirler.

Kaynakçıların çalışma ortamları nasıldır?

Kaynakçılık oldukça dikkat edilmesi gereken bir iş alanıdır. Kaynak yapımı esnasında kullanılan materyaller ve makineler genellikle orta boyutludur. Büyük fabrikalarda ise büyük boyutlardaki kaynak makineleri ile kaynak işlemi gerçekleştirilir. Kaynak ustaları grup halinde çalışabilecekleri gibi bireysel olarak da çalışma imkanına sahiptir. Kaynakçılar genellikle atölyelerde veya fabrikalarda çalışır. Çalışma esnasında iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde belirli koruyucu ekipmanlar kullanılır.

Kaynakçı iş ilanlarında hangi kriterler yer alır?

Kaynakçılık mesleği tecrübe ve özel bir eğitim gerektiren bir iş alanı olması sebebiyle işletmeler kaynakçı ilanlarında çeşitli kriterler belirtir. En az ilkokul mezunu olunması beklenen kaynak ustalarının ayrıca kaynakçılık alanında verilen kurslara katılarak eğitim almış olması talep edilebilir. Bireyler özel ya da resmi meslek edindirme kurslarından kaynakçılık eğitimi alarak bu alanda yayınlanan iş ilanlarında ön plana çıkarlar. Bunların dışında disiplinli ve sorumluluk sahibi olmak, kaynakçı adaylarından beklenir. Ayrıca kriterler firmaya bağlı olarak farklılık gösterebilir.