28

Kepçe Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kepçe Operatörü cancel
Baylan Ölçü Aletleri (AOSB -ÇİĞLİ)
Kepçe Operatörü
Baylan Ölçü Aletleri (AOSB -ÇİĞLİ)
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Fernas Alçı Sanayi Tic.A.Ş
Kepçe Operatörü
Fernas Alçı Sanayi Tic.A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
MED LOJİSTİK A.Ş.
Terminal Çekici (Mafi) Operatörü
MED LOJİSTİK A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Kepçe Operatörü İş İlanları

Kepçe operatörü, çalıştığı firmanın gereksinimleri doğrultusunda toprak, kum, moloz gibi hafriyat malzemelerini taşımaya yarayan aracı kullanma yetkisi ve becerisine sahip kişidir. Taşınan malzeme, çalışma alanında yapılacak olan işleme göre değişiklik gösterir. Kepçe operatörü bu malzemeleri bir yerden alıp başka bir yere veya başka bir araca aktarma işi yapar. Kepçe operatörlüğü iş ilanları için kepçeli iş makinesini kullanabilen şoförler aranır. Operatörün, kepçeli aracı çalışacağı iş sahasına uygun şekilde kontrol etmesi gerekir bundan dolayı kepçe operatör iş ilanları şoför arayışıyla da ön plana çıkar. Kullanacak oldukları iş makinesini ihtiyaç duyulan alana ulaştırmak, kepçeyi kontrollü bir şekilde kullanıp malzemeyi yüklemek ve malzemeyi istenen yere boşaltmak kepçe operatörünün işidir.

Kepçe Operatörlüğü İşi İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Kepçe operatörü olabilmek için öncelikle 18 yaşını tamamlamak gerekir. Yaş kriterinin yanında gerekli sağlık belgelerini de almak şarttır. Yaş ve sağlık şartını sağlayan kişi G sınıfı ehliyet almak için eğitime başlar. Eğitimin yazılı ve uygulamalı bölümlerini başarıyla tamamlayan kepçe operatörü adayı, ehliyetini alma hakkı kazanmış olur. Bunun yanında kişi, yapacağı işin gerektirdiği sorumlulukları almaya da hazır olmalıdır. Kepçe operatörü, kullanacağı iş makinesi ile trafiğe çıkacak ise bunu da ehliyetine işletir. Ehliyet eğitimi içerisinde; ilk yardım bilgisi ve trafik ve motor eğitimiyle birlikte diğer uygulamalı dersler de yer alır. Bu uygulamalı derslerde alınan eğitimler, iş makinesi ile çalışılan süre boyunca her zaman ihtiyaç duyulacak eğitimlerdir. Eğitimde bahsedilen kurallara mutlaka uyulması gerekir. Bu eğitimlerin yanı sıra pratiği de geliştirmek gerekir. Çünkü kepçe operatörlüğü, bedensel koordinasyonun sağlanmasının önemli olduğu bir iştir. Kepçe operatörü iş ilanları İstanbul gibi inşaat sektörünün aktif olduğu büyük şehirlerde sıkça gündeme gelir ve güncel ilanlar arasında yer alır. G sınıfı ehliyeti olan ve kepçe operatörlüğü için gerekli beceriye sahip olan kişiler bu ilanlara başvuru yapar. Kepçe operatörü arayanlar ilanlara başvuran kişiler arasından işin gerektirdiği kriterlere göre seçim yapar. Bu kriterler; deneyim, tecrübe, yetkinlik gibi iş için gerekli olan becerilerden oluşur.  Kepçe operatörü şantiyelerde ve hafriyat alanlarında çalışır. Çalışanın, bu alanlarda iş makinesini kontrol edebilmesi gerekir. 

Kepçe Operatörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş  makineleri teknik olarak farklılıklar gösterir. Bu yüzden aracın özelliklerine dikkat etmek gerekir. Araç ile ilgili detaylar ve gereken nitelikler kepçe operatörü arayanlar tarafından ilana yazılır. Kepçe operatörü, iş için uygun olması durumunda  lastikli kepçe operatörü iş ilanlarına da başvuru yapar. İş makinesini kullanacak olan operatörün deneyime, aracı kullanmak için gerekli belgelere ve yeteneğe sahip olması gerektiği kepçe operatörü iş ilanlarında belirtilir. Kepçe operatörü arayan firmalar ilanlarında isteğe bağlı olarak sağlayacak oldukları sosyal imkanlardan ve maaştan da bahseder. Firmaların bu detayları yüz yüze görüşerek veya mülakat aşamasında konuşmayı tercih ettikleri de olur. Kepçe operatörü ilanlarına başvuru yapacak olan aday, ilanda aranan özelliklere ne kadar uyduğunu tespit eder ve başvurusunu bu doğrultuda yapar. Aynı şekilde firma da bu başvurular arasından aradığı kriterlere uygun olan adayları seçer. 

Kepçe Operatörü Ne İş Yapar?

Kepçe operatörü, hafriyat malzemeleri taşıyan araca sürücülük yapar ve aracı kontrol eder. Kepçe operatörü inşaat sektöründe aktif olarak çalışır. İhtiyaca göre sabit bir alanda çalışabileceği gibi malzemeyi bir yerden başka bir yere ulaştırmak için birden fazla yerde de çalışabilir. Kepçe operatörü, kepçeli aracın kollarını kullanarak malzemeyi kepçeye yükler ve yine araçta bulunan kolları kullanarak boşaltır. Kepçe operatörü kullandığı aracın bakımını ve kontrollerini de yapar. İş makinesi için gerekli olan akaryakıtın temini ve iş bitiminde aracın temizliği gibi işleri de yapar. Bunlar kepçe operatörlerinin iş sorumlulukları arasına girer. Kepçe operatörü olma kriterlerini sağlayan ve işin sorumluluğunu alma becerisine sahip kişiler güncel kepçe operatörü iş ilanları aracılığıyla kepçe operatörü arayan firmalar ile iletişim kurar ve gerekli başvuruları yapar. Bu başvurular neticesinde aday değerlendirmeye alınır.

Kepçe Operatörü Ne Kadar Maaş Alır?

İş makinesi kullanan kişiler, çalıştıkları iş piyasasında belirlenen aralıklarda maaş alırlar. Kepçe operatörleri, niteliklerine göre maaş alırlar. Bu nitelikler; operatörün deneyimi, kullanacak olduğu araç ve işin gerektirdiği sorumluluklarla ilgilidir. Kepçe operatörlerinin maaş skalası içerisine kimi zaman sosyal imkanların dahil edildiği de görülür. 

Kepçe Operatörü Olmak için Hangi Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Kepçe operatörlüğü yapabilmek için G sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekir. G sınıfı sürücü belgesi başvuruları, bakanlık tarafından onaylanan kurslara yapılır. İstenen yaş kriterini sağlayan ve gerekli sağlık belgesini de alan aday, engel teşkil edecek herhangi bir durum taşımıyorsa kursa başlar. Kurs sürecinde yazılı ve uygulamalı sınavları başarı ile tamamlayan aday, kepçe operatörlüğü yapmak için G sınıfı sürücü belgesi alma hakkı kazanır. 

Kepçe Operatörü Hangi Sektörlerde Çalışır?

Kepçe operatörü sıklıkla inşaat sektöründe çalışır. İnşaat sektöründe, hafriyat alanlarında veya hafriyat işleri ile ilgilenen firmalarda istihdam edilir. Kepçe operatörlerine şantiyelerde, kazı çalışmalarında, kentsel dönüşüm alanlarında ve bunlar gibi birçok yerde ihtiyaç duyulur. Genel olarak çalıştıkları sektör inşaat olsa da teknik bilgileri ve donanımları doğrultusunda iş makinaları üretimi yapan işletmeler gibi farklı sektörlerde de çalışabilirler. 

Kepçe Operatörü Hangi Şartlarda Çalışır?

Kepçe operatörü için çalışma şartları bağlı oldukları firmaya göre farklılık gösterir. Çalışma alanlarının çoğunlukla şantiyeler olması kepçe operatörlerinin yüksek güvenlik önlemleri altında çalışmalarını sağlar. Yüksek güvenlik önlemlerinin yanında, iş yerinin sağlamış olduğu yol, yemek, gibi sosyal imkanlardan da yararlandıkları olur. Bu imkanlar çalıştıkları şirketin insan kaynakları politikası ile ilgilidir ve şirketten şirkete değişkenlik gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kepçe Operatörü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kepçe Operatörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kepçe Operatörü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kepçe Operatörü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kepçe Operatörü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kepçe Operatörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kepçe Operatörü iş ilanlarına erişebilirsin.

Kepçe Operatörü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kepçe Operatörü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur