316

Kıdemli Yazılım Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kıdemli Yazılım Mühendisi cancel
Proline Bilişim Sistemleri ve Tic. A.Ş.
Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Yazılım Mühendisi
Proline Bilişim Sistemleri ve Tic. A.Ş.
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
Yeni

B

Backend Developer (Rust)
BURAK KARAKAYA
Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
7 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Unico Sigorta A.Ş.
Yazılım Kıdemli Uzmanı
Unico Sigorta A.Ş.
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
7 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kıdemli Yazılım Mühendisi İş İlanları

Son yüzyılın en önemli konuları yapay zeka, makine öğrenmesi, uzay teknolojileri ve bilişim sektörünün geleceğidir. Çünkü teknoloji yalnızca içinde bulunulan çağı değil bütün bir geleceği etkiler. İnsanlığın geleceğini şekillendirmek ise yine teknoloji alanlarıyla meşgul olan bireylerin çalışmalarına bağlıdır. Bu yüzden en çok elemana ihtiyaç duyulan alanlardan biri de yazılım mühendisliğidir. Dijital dönüşüme ayak uydurmak isteyen şirketler, satışlarını artırmak isteyen markalar, işletmelere yazılım desteği sunmak için kendi program ve uygulamalarını yazan yazılım şirketleri ve benzeri kuruluşların hepsi yazılım alanında tecrübeli ya da bu alanda üretken olan bireyleri bünyelerine katma istekleri yazılım mühendisleri için inanılmaz fırsatlar ve istihdam alanları yaratır. Kıdemli bir yazılım mühendisi olarak iş tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri firmaların çalışma alanları ve aradıkları niteliklerdir. Her işletmenin kendisine özel istekleri ve ihtiyaçları vardır. Bu istek ve ihtiyaçlar dahilinde farklı programlama dilleri kullanırlar. Senin uzmanlaştığın alan ve dillerin işletmenin ihtiyaçlarıyla örtüşmesi son derece önemlidir. Senin için en uygun olan şirketi bulmak içinse ilanları dikkatlice incelemelisin. İlanları incelemek için güncel kıdemli yazılım mühendisi i̇ş i̇lanları adresinden yararlanabilirsin. 

Kıdemli Yazılım Mühendisi Çalışma Pozisyonları ve Görevleri

Kıdemli yazılım mühendisi genel olarak yazılım sektöründe beş yıla aşkın sürede tecrübe elde etmiş yazılım mühendislerine verilen bir unvandır. Bu unvanı almak için herhangi bir sınav ya da yeterlilik belgesine gerek yoktur. Kıdemli yazılım mühendisi aslında çalışma pozisyonunun ta kendisidir. İş ilanlarını incelerken doğrudan kıdemli yazılım mühendisi başlığı altında yayınlanan pek çok ilan göreceksin. Burada kıdemli yazılım mühendisinin işletme içerisinde üstlendiği rolün ne olduğu daha önemlidir. Kimi firmalar eğitimci pozisyonunda çalışacak bir kıdemli yazılım mühendisi ararken kimi de doğrudan eylem ve çalıştırma gerektiren bir pozisyon için kıdemli yazılımcı arayabilir. Kısaca özetlemek gerekirse kıdemli yazılım mühendisinin üstleneceği görevler şu şekildedir : 

  • Geliştirici: Bir ürünü ya da projeyi geliştirebilecek pozisyonlarda çalışabilirsin.
  • Ekip şefi / Birim sorumlusu: Elde ettiğin tecrübeye ve ekip içinde bulunmak istediğin pozisyona bağlı olarak üretimden ya da tasarımdan sorumlu olan bir ekibin başında şef pozisyonunda hizmet verebilirsin.
  • Siber güvenlik uzmanı: Yönelim alanın her zaman üretim üzerine olmayabilir ki firmalarında teknoloji konusundaki tek ihtiyaçları üretim değil. Siber güvenlik alanında kıdemli yazılımcı olarak çalışabilir varsa bir ekip içerisinde yönetici pozisyonu alabilirsin.

Yazılım sektörü iş yelpazesinin geniş olduğu bir sektördür. Yukarıdaki bilgiler temel olarak bulunabileceğin pozisyonları özetler. 

Kıdemli Yazılım Mühendisliği İçin Gerekli Eğitimler

Yazılım mühendisi olabilmek için öncelikle herhangi bir üniversitede ilgili bölümden lisans, lisansüstü ya da ön lisans eğitim programlarının tamamlanmış olması gerekir. Her yazılım mühendisinin uzmanlaşmış olduğu bir uzmanlık dalı olmak zorundadır. Ancak uzmanlık dalına yönelik ek bir üniversite eğitimi aranmaz. Bu noktada en önemli şey hem öğrenim süren boyunca hem de sonrasında üretmiş olduğun projelerdir. Yazılım ile ilgili olan ve örnek projeler üretip bunları referans olarak kullanmak isteyen yazılımcıların sık sık başvurdukları ve projelerini açık kaynak kod şeklinde paylaşabildikleri siteler mevcuttur. Bu sayede yazılımcılar iş başvurularında tecrübe engelini aşarlar ve uzmanlık alanlarında minimal ölçekte projeler hazırlarlar. Kıdemli yazılım mühendisi arayan firmalar bu siteleri özgeçmişinde görmek isterler. Henüz bu sitelere kayıt olmadıysan kayıt olmanda ve üretmeye başlamanda yarar var.

Yazılım alanındaki iş ilanları kıdemli yazılım mühendisi gibi genel olabileceği gibi Java yazılım mühendisi iş ilanları gibi belirli bir program için de olabilir. Bu nedenle ilan şartlarına dikkat etmen gerekir.

Kıdemli yazılım mühendisi olmak içinde sektörde en az beş yıllık bir iş tecrübesi edinmek önemlidir. Kıdemli yazılımcı seviyesine geçişin bir eğitimi ya da sınavı yoktur. Bu senin kişisel çabana bağlıdır. Eğer beş yıl veya daha uzun bir süre bu alanda çalışır ve üretirsen kıdemli yazılımcı pozisyonunda çalışabilir, bu unvanı elde edebilirsin. Belirtmekte yarar var ki yaşanan istihdam açığı ve çevrim içi eğitimlerin kolay ulaşılabilir olması sayesinde yazılım sektöründe üniversite diploması her zaman geçerli olmayabilir. Alaylı yazılımcılar olarak adlandırılan bireyler; yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği ya da programcılık bölümlerinden mezun olmayıp kişisel çabalarıyla kendilerini geliştiren ve ürettikleri projeler sayesinde bu sektörde çalışmaya hak kazanan kimselerdir. Elde ettikleri sektör tecrübesine bağlı olarak kıdemli yazılımcı olabilirler. Yani bu alanda gerekli lisans eğitimlerine sahip olamadığını düşünüyorsan proje geliştirme becerilerine odaklanmalısın. 

Kıdemli Yazılım Mühendisi İçin Aranan Nitelikler

Kıdemli yazılım mühendisi olmak için aranan nitelikler firmalara ve firmaların üretim alanlarına göre farklılık gösterir. Web tasarımı üzerine yoğunlaşan firmalarda CSS, HTML, Javascript, PHP, SQL gibi diller ön plana çıkarken, oyun üreten firmalarda C#, C++ gibi dillerin kullanılır ve kıdemli yazılımcılardan bu dillerde uzmanlaşmaları beklenir. Dolayısıyla net özellikler sıralamak mümkün değildir ancak kıdemli yazılım mühendisi i̇ş i̇lanları yeni ve kıdemli yazılım mühendisi iş i̇lanları bugün şeklinde aramalar yaparak kıdemli yazılımcılardan beklenen nitelikleri inceleyebilirsin.

Kıdemli Yazılım Mühendislerinin Maaşı

Dünya genelinde yaşanan yazılımcı açığı krizinde ötürü yazılımcılar oldukça kıymetlidir ancak kıdemli yazılımcılar daha kıymetlidir. Dolayısıyla maaşlarının hafife alınmayacak rakamlar olduğunu söylemek mümkündür. Ancak her meslekte olduğu gibi yazılım mühendisliğinde de net bir rakam vermek mümkün değildir. Kıdemli yazılımcının alacağı maaş; firmalara, işin niteliğine, çalışma modeline ve mühendisin alanındaki üretkenliğine göre değişiklik göstermektedir. Maaşların asgari ücretin üzerinde olacağını söylemek mümkündür.

Kıdemli Yazılım Mühendisi İş İmkanları

Dijitalleşme ve teknolojinin günlük hayatımızda büyük bir yer edinmesi ile birlikte dünya çapında inanılmaz bir yazılımcı açığı doğdu. E-ticaret, web tasarım, kripto para borsası, robot teknolojisi, otomasyon sistemler, eğitim, sağlık, bankacılık, güvenlik, perakende satış sektörü ve daha nice alanda kıdemli yazılım mühendisi iş ilanları görmek mümkün. Bu alanda yazılımcı ihtiyacının en önemli nedenleri arasında insanların her şeyi telefon veya bilgisayar yardımıyla halletmek istemeleri, işletmelerin ürün kayıtlarını, proje yönetimlerini, mali tablolarını analiz etmek için yazılım teknolojilerinden yararlanmak zorunda olmaları, müşterilerin işletme veya kurumlardan teknolojik kolaylıklar sağlamalarını beklemeleri gibi çeşitli etkenler bulunur.  

Kıdemli yazılım mühendisi arayanlar müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunabilmek adına kendi uygulamalarını ve sitelerini tasarlama yoluna giden ya da bizzat işletmelere yazılım desteği sunan firmalardan oluşur. Ar-ge çalışmalarında, proje geliştirmelerinde kıdemli yazılım mühendislerinin varlığı hem ekibin yönetilmesi hem de işlemlerin daha hızlı gerçekleştirebilmesi için son derece önemlidir. Beş yıla aşkın sürede bir tecrüben varsa bu alanda pek çok sektörde rahatlıkla iş bulabilirsin. Ancak hangi sektörde çalışmak istediğine karar vermelisin. Her sektörün yazılım teknolojilerine başvurma nedenleri birbirinden farklı ve özeldir. Eğer perakende alanında çalışmak istersen C# ve SQL, web tasarım alanları için Node.js, Javascript, React ve kripto para teknolojileri için Solidity gibi dillerde uzmanlaşman gerekebilir. Ayrıca bu sektörlerin proje geliştirirken izledikleri yol haritalarında farklılıklar olabilir. Kendin için en doğru firmayı bulmak için uzmanlık dalına ve yönelmek istediğin sektöre karar vermen gerekir. 

Kıdemli Yazılım Mühendisi İş İlanları Başvurusu

Kıdemli yazılım mühendisi iş ilanlarına başvurabilmen için istenilen tecrübeye sahip olman gerekir. Bilgisayar mühendisliği, programcı , test uzmanı, siber güvenlik alanlarında verilen kıdemli yazılım mühendisi iş ilanlarına rahatlıkla başvurabilirsin. Bazı ilanlar farklı isimlerde olabilir. Bunun için yazılım uzmanı iş ilanları gibi farklı başlık altında olan ilanların da şartlarını inceleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kıdemli Yazılım Mühendisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kıdemli Yazılım Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kıdemli Yazılım Mühendisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kıdemli Yazılım Mühendisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kıdemli Yazılım Mühendisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kıdemli Yazılım Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kıdemli Yazılım Mühendisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Kıdemli Yazılım Mühendisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kıdemli Yazılım Mühendisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur