keyboard_arrow_down
27

Kimya Laboratuvarı Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kimya Laboratuvarı Teknisyeni cancel
BOSTIK
Arge Laboratuvarı Teknisyeni
BOSTIK
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün
Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj
Laboratuvar Teknisyeni
Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Kimya Laboratuvarı Teknisyeni İş İlanları

Hastane, klinik ve laboratuvar gibi farklı alanlarda, belirli testlerin yapılması ve analiz raporlarının hazırlanması gibi işlemler yürütülür. Bu işlemlerin yürütülmesi için çeşitli meslek gruplarında faaliyet gösteren ihtiyaç duyulur. Kimya laboratuvarı teknisyeni, ve laborant gibi meslek kollarını icra edenler, bu alanlarda iş yürütebilecek yetkin kişiler arasında sayılır. Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları incelendiğinde bu meslek kolunun çalışma alanlarının oldukça geniş olduğunu tespit edebilirsin. Kimya laboratuvarı teknisyeni olarak farklı ilaç firmalarında görev alma olanağına sahip olursun. Özellikle bilimsel çalışmalar noktasında kimya laboratuvarı teknisyeni olarak çalışan kişilere büyük ihtiyaç duyulur. Kimya laboratuvarı teknisyeni, belli araştırma ve geliştirme projelerinde görev alır. Ayrıca üretme ve test yapma hususunda da kimya laboratuvarı teknisyenlerine büyük ihtiyaç duyulur.

Kimya Laboratuvarı Teknisyeni Ne İş Yapar?

Güncel kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları içerisinde başvurusu kabul edilen kişilerin yürütecekleri işler belirtilir. Kimya laboratuvarı teknisyeni olarak göreve başlamak istersen karşına çıkan ilanların içinde bulunan görev ve sorumlulukları incelemelisin. Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları genel değerlendirme altına alındığında yürütülecek işleri maddelemek mümkün olur:

 • Kimya laboratuvarı teknisyeni, yardımcı eleman statüsünde kimyager ve kimya mühendislerinin kendilerine verdiği işleri yürütmek durumunda olur.
 • Kimya laboratuvarı teknisyeni, yapılacak işlemler için numune alma işleminde görev alır.
 • Kimya laboratuvarı teknisyeni almış olduğu farklı numuneleri gerekli kontrollere tabi tutar.
 • Laboratuvar içerisinde yapılacak analiz süreçleri için ön hazırlıkları tamamlamak da kimya laboratuvar teknisyenlerinin görevleri arasında bulunur.
 • Numune analizlerinin yapıldığı esnada ihtiyaç duyulan çözeltilerin hazırlanma sürecinde de görev alır.
 • Kimya laboratuvarı teknisyeni, laboratuvar içerisinde yer alan araç ve gereçlerin düzenlenmesi, onarılması, korunması ve güvenliği noktasında aktif rol alır.
 • Bu kişiler, laboratuvar ortamının hijyeninden de sorumlu olur. 
 • Laboratuvar içinde iş sağlığı ve güvenliği açısından gerekli tedbirleri almak da kimya laboratuvar teknisyeninin görevleri arasında bulunur.
 • Mevcut imyasal malzemelerin doğru şekilde depolanması ve muhafaza edilmesini sağlar.
 • Laboratuvar içinde yapılan deneylerin ve analizlerin raporlarını kayıt altına alıp muhafaza etmek de kimya laboratuvar teknisyenlerinin sorumluluğundadır.
 • Yürütülen çalışmaların sonuçlarını çizelge biçimine getirerek ilgililere sunar.

Sen de bu görevleri yerine getirebilecek yetkinliğe ve eğitime sahipsen kariyer.net’ten ilgili ilanlara başvurunu hemen yapabilirsin.

Kimya Laboratuvarı Teknisyeni Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları yeni alımlar yapan firmalar, başvuru yapacak adaylardan çeşitli özellikler talep eder. Kimya laboratuvarı teknisyenliği görevini yürütecek kişilerde aranan özellikler liste hâlinde tespit edilebilir:

 • Analiz gücü yüksek olan kişiler arasında isen kimya laboratuvarı teknisyeni olarak görev alabilirsin.
 • Gözlem noktasında yetenekli olan kişiler bu meslekte başarı gösterebilir.
 • Özellikle ayrıntıları yakalama konusunda becerili kişiler, kimya laboratuvarı olarak başarıyı yakalar.
 • Sabır sahibi olan ve çalışmalara titizlikle yaklaşan bireyler bu meslek için daha uygun olur.
 • El, parmak, kol ve göz koordinasyonu yüksek olan adaylar bu pozisyon için talep edilir.
 • Koku alma kabiliyeti üst seviyelerde olan ve renkleri kolaylıkla ayırt edebilen kişiler, kimya laboratuvar teknikeri olarak görev alabilir.
 • Fen bilimleri gibi bilimsel alanlara özel ilgisi olan adayların, bu meslek için uygun olma şansı yüksektir.

Kimya Laboratuvarı Teknisyeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları İstanbul, Ankara veya Samsun gibi çeşitli şehirlerde verilir. Bu ilanlara başvuru yapacaksan işin yürütüleceği konumun detaylarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Kimya laboratuvar teknisyeni iş ilanına başvuruda bulunurken, ilan için belirtilen tüm koşulları ve ayrıntıları değerlendirmen gerekir. Kimya laboratuvar teknisyeni iş ilanlarında belirtilen ücretlendirme şartlarına önem vermen oldukça önemlidir. İlana başvuracak kişilerin hedeflediği ücret kriteri ile ilanda yer alan ücret kriterinin paralellik göstermesi gerekir. Kimya laboratuvar iş ilanlarında belirtilen yemek ve yol desteği ayrıntıları da başvuru yapacak adayların özen göstermesi gereken hususlar içinde bulunur. Kimya laboratuvar teknisyen iş ilanlarında bulunan eğitim ve belge şartlarını da değerlendirme altına alman şarttır. Bu çerçevede belirtilen çalışma süreleri de adayların başvurmadan önce dikkat etmesi gereken ayrıntılardan biri olur.

Kimya laboratuvarı teknisyeninin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları bayan ve bayların çalışmasına uygun ortamları sunar. Özellikle kimyasal maddelerle haşır neşir olacak kimya laboratuvar teknikerleri, belli koruyucu ekipmanlarla çalışmak durumunda olur. Genellikle hijyenik laboratuvar ortamı içinde çalışmalarını yürüten bu meslek grubu, kimyagerler yahut kimya mühendisleri ile ortak çalışmalarda bulunur. Kapalı ortamlarda çalışmalarını yürüten teknisyenlerin koşulları firmaya göre farklılık gösterebilir.

Kimya laboratuvarı teknisyeni olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları bayların başvurusunda askerlik hususunda belli belgeler talep edilebilir. Bunun dışında kimya laboratuvar teknisyeni olmak isteyen kişilerden en az lisans seviyesinde bir eğitim düzeyine sahip olmaları beklenir. İntörnlük sürecini tamamlayan kişiler, kariyer.net’te yer alan kimya laboratuvar teknisyeni iş ilanlarına başvuruda bulunarak, iş hayatlarında yeni bir adım atabilir.

Kimya laboratuvarı teknisyeninin iş olanakları nasıldır?

Kimya laboratuvarı teknisyeni eleman ilanları oldukça geniş alanlara yayılır. Hastane içinde veya özel kliniklerde bu alanda çalışmak üzere, ilgili iş ilanlarına ulaşma şansı bulabilirsin. Bu meslek grubundaki adaylar, medikal bazlı firmalarda ve belli laboratuvarlarda da görev alabilir. Kimya laboratuvar teknisyeni iş ilanlarının yoğunlaştığı şehirler ise farklılık gösterir. Tüm bu iş olanaklarına kariyer.net’ten pratik bir biçimde ulaşarak başvurularını yapabilirsin.

Kimya laboratuvarı teknisyenliği iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarına başvuru yapmak için ilk olarak kariyer.net’te bir profil oluşturarak özgeçmiş bilgilerini düzenleyebilirsin. Daha sonra kariyer.net’in gelişmiş filtreleme yöntemlerini kullanarak sana en çok hitap eden işe ulaşabilirsin. Bu belirtilen adımlar, bahsi geçen iş ilanlarına başvuru yapmanı oldukça kolay bir hâle getirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarında hangi nitelikler aranır?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarında bazı başvuru koşullarını karşılıyor olman önemlidir. İş ilanlarında adayda bazı niteliklerin arandığı görülür. Bu niteliklerden en önemlisi; bu meslek ile ilgili eğitim şartlarını yerine getirmiş olmandır. Meslek liseleri gibi liselerden veya ilgili ön lisans bölümlerden mezun olman gerekir. Analiz yapmaya elverişi, gözlem gücü ve farkındalığı yüksek bir çalışan olman aranan nitelikler arasında yer alır. Dikkatli olman ve detaylı bir çalışma disiplinine sahip olman da mesleğini sürdürebilmen için önemlidir.

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarında çalışma ortamları nerelerdir?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları farklı kurumlar tarafından verilebilir. Kurumlar arası farklılık bulunabilse de genel olarak bu meslek grupları laboratuvar ve atölye ortamlarında mesleklerini devam ettirirler. Bu nedenle bu meslek sürecinde laboratuvarlarda çalışmalarını gerçekleştirebilirsin. Kimya biliminin gereksinimlerine cevap verecek nitelikte düzenlenmiş çalışma sahalarında veya atölyelerde çalışabilirsin. Yapılan işlerin titizlik getirmesi nedeniyle çalışma mekânları sakin ve sessiz ortamlardır.

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarında hangi özel kurumlarda çalışma imkânı bulunur?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarında özel kurumların yayınladığı ilanlar bulunabilir. Bazı medikal ürünlerin yapım aşamasında ve özellikle kozmetik ürünlerinin oluşturulma sürecinde kimya laboratuvarı teknisyenine ihtiyaç duyulur. Gıda, endüstri, tarım gibi çeşitli özel sektörlerde faaliyet gösteren firma ve şirketlerin bünyesinde çalışmak üzere kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarına başvurabilirsin.

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanlarına ulaşmak için Kariyer.net üzerinden arama yapabilirsin. Arama kısmına “kimya laboratuvarı teknisyeni iş ilanları” yazabilir ve çıkan sonuçları değerlendirebilirsin. Bu meslek grubunun en yoğun arandığı şehirleri tahlil ederek o şehirlerdeki iş ilanları da arayabilirsin. Kariyer.net'in fltreleme özelliğinden faydalanarak arama yaptığın iş ilanını yazabilir, istediğin pozisyonu, departmanı ve çalışma kriterlerini işaretleyerek arama sonuçlarını düzenleyebilirsin. Kariyer.net üzerinden birçok güncel iş ilanına erişim sağlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur