Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
21

Kırtasiye İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kırtasiye cancel
TEKİNER
Ürün Yöneticisi
TEKİNER
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MAS MASAÜSTÜ VE OFİS GEREÇLERİ SAN.TİC.A.Ş
Muhasebe Uzmanı
MAS MASAÜSTÜ VE OFİS GEREÇLERİ SAN.TİC.A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Kırtasiye Sektörü İş İlanları

Eğitim sektörünün alt kolu olarak tanımlanabilecek kırtasiye sektörü; kitap, defter, kalem, kağıt, silgi ve daha birçok ürünün üretim, pazarlama ve satış sürecini kapsar. Eğitim alanında hizmet veren bu sektörde, ofis malzemeleri ve okul gereçlerini bulmak mümkündür. Kırtasiye sektörü iş ilanları, bu alanda kariyerini ilerletmek isteyen adayların başvuru yapmasına ve şehrinde bulunan iş ilanlarına ulaşmasını sağlar. Eğitime ve kitaba merakı olan adayların severek çalıştığı bu sektörde mağaza satış danışmanı, üretim sorumlusu, kasiyer, reyon elemanı ve depo sorumlusu gibi birçok meslek grubu bulunur. Güncel kırtasiye sektörü iş ilanları ve alım fırsatlarını inceleyerek, şirketlerin yayınladığı ilanlara ulaşabilir ve özgeçmişin doğrultusunda sana uygun iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Kırtasiye Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Kırtasiye sektöründe çalışmak için çeşitli sorumlulukları yerine getirmen gerekir. Sektörde farklı pozisyonlar ve iş tanımları ile karşılaşabilirsin. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Kırtasiye sektöründe mağazada çalışanlar, ofis malzemeleri ve okul gereçlerinin satışından ve sevkiyatla gelen ürünlerin reyonlara yerleştirilmesinden sorumludur. 
  • Kırtasiyede kasiyer olarak çalışanlar, müşterinin satın alacağı ürünleri kasada okutarak sistemsel çıkışını sağlar ve nakit, kredi kartı gibi ödeme yöntemlerini kullanarak ürünlerin ücretini müşteriden tahsil eder. 
  • Reyon sorumlusu olarak çalışan kişiler ürünlerin raflara yerleştirilmesinden ve görsel düzenden sorumludur. 
  • Kırtasiye malzemelerinin üretim aşamasında grafiker olarak çalışanlar çizimler yapar ve düzenli olarak bilgisayar ortamında ürün tasarlar. 

Kırtasiye sektörü eleman arayan şirketler yayınladıkları iş ilanlarında işin genel tanımını anlatarak adayları bilgilendirir. Bu alanda kariyerini ilerletmek istersen, kırtasiye sektörü eleman arayanların iş ilanlarını inceleyerek istediğin pozisyonlara başvurabilirsin. 

Kırtasiye Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kırtasiye sektörü iş ilanlarında adayların dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle iş ilanlarını filtreleyerek şehrinde bulunan ilanları inceleyebilirsin. Şirketlerin yayınladığı ilanlara tıklayarak işin genel tanımını ve adayın taşıması gereken kriterlere dikkat edebilirsin. Aday kriterleri alanına ve pozisyon bilgileri alanına odaklanarak, şirketlerin senden beklentisini karşılayıp karşılamadığına bakabilirsin. İş ilanında şirket belirtti ise çalışma şekline bakabilir ve çalışana sunulan sosyal ve yan haklar alanını inceleyebilirsin. Kırtasiye sektörü iş ilanları İstanbul şehrinde faaliyet gösteren şirketlerin konumuna ve şirkete nasıl ulaşım sağlandığına dikkat edebilirsin. Kırtasiye sektörü iş ilanları Bursa şehrini filtreleyerek, bu şehirde hangi pozisyonlarda eleman ihtiyacı olduğunu öğrenebilir ve Bursa’da yaşıyorsan kriterlerine uygun ilanlara başvurabilirsin. 

Kırtasiye sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kırtasiye sektörü eleman ilanlarına kariyer.net’i kullanarak ulaşabilirsin. Siteyi açtığında iş arama alanına kırtasiye sektörü yazarak, Türkiye’nin hangi şehirlerinde bu alanda iş olduğunu görebilir ve şehir seçerek iş ilanlarını filtreleyebilirsin. Uygun bulduğun ilanlara başvurunu tamamlayarak iş hayatına devam edebilirsin. İlan bildirimlerini açarak beklentilerine uygun iş fırsatları ve ilanlardan anında haberdar olabilirsin.

Kırtasiye sektörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Kırtasiye sektörü iş ilanları bay adaylarda aranan en öncelikli kriter, askerliktir ve adayların bu görevi yerine getirmiş olması gerekir. Öte yandan şirketler en az lise mezunu adaylar ile çalışır ve her pozisyon için farklı eğitim şartları vardır. Özellikle satış alanında çalışmak isteyen adaylarda, esnek çalışma saatlerine ve takım çalışmasına uyum, güleryüz ve ikna kabiliyeti yüksek olmak gibi özellikler aranan kriterler arasında yer alır. 

Kırtasiye sektörü iş ilanlarında hangi meslekler ön plana çıkar?

Kırtasiye sektörü iş ilanları yeni yayınlananlar filtrelendiğinde güncel olarak hangi pozisyonda eleman açığı varsa onunla ilgili ilanlar görülür. Reyon elemanı, satış danışmanı, kasiyer, grafiker, depo sorumlusu, şoför, dış ticaret uzmanı ve sevkiyat elemanı gibi mesleklere daha fazla ihtiyaç duyulur. Sen de kariyer.net üzerinden sektöre dair yeni işe alım fırsatlarını görebilirsin.

Kırtasiye sektöründe part-time çalışma olanakları nelerdir?

Kırtasiye sektörü iş ilanları bayan ve erkek adaylar için kırtasiye sektöründe yarı zamanlı çalışma imkanları sunar. Okulların açılacağı zamanlarda bazı firmalar part-time çalışanlara ihtiyaç duyabilir. Grafikerlik gibi teknik mesleki bilgiye sahip olan adaylar part-time ya da uzaktan çalışma imkanına sahip olabilir. Bunun dışında dönemsel çalışma şekline sahip iş ilanları ile de zaman zaman karşılaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kırtasiye sektöründe hangi departmanlar için iş ilanları bulunur?

Kırtasiye sektöründe, firma içerisinde birçok farklı departman ve departmanlara yönelik birçok farklı pozisyon bulunabilir. Bu bağlamda, Kariyer.net üzerinden, kırtasiye sektörü alanında yapacağın iş aramalarında; satış temsilcisi, yönetim asistanı, makine bakım teknisyeni, reyon elemanı, grafiker baskı sorumlusu, mağaza satış danışması, kasiyer, insan kaynakları gibi meslek gruplarını içinde barındıran departmanlara yönelik iş ilanları ile karşılaşabilirsin. Bu meslek gruplarını içinde barındıran departmanlar genellikle reklam, satış ve pazarlama, idari işler, tasarım ve grafik departmanlarıdır.

Kırtasiye sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılabilir?

Kırtasiye sektöründeki iş ilanlarına başvurabilmek için birtakım adımlar izlemelisin. İlk adımın, Kariyer.net üzerinden detaylı bir özgeçmiş hazırlamak olmalı. Hazırlayacağın CV’inde eğitim durumunu, yeteneklerini ve -eğer varsa- iş hayatına dair edinebildiğin tecrübeleri detaylı bir şekilde yazmalısın. CV’nin bu aşamasını ne kadar özenli ve kapsamlı tutabilirsen iş bulma sürecinde o kadar çok avantaj kazanırsın. Bir sonraki adımında ise Kariyer.net’in ana sayfasına gelerek iş arama sürecine başlayabilirsin. Kariyer.net'in ana sayfasına geçiş yaptığında sayfada yer alan filtreler sayesinde kendine uygun ülke, şehir, ilçe ve pozisyon, sektör, çalışma şekli, eğitim seviyesi gibi kısımları detaylandırabilir ve bu sayede kendine uygun iş pozisyonlarını kolaylıkla bulabilirsin. Bu ilanlar arasından kendine uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

Kırtasiye sektöründe lise öğrencileri için iş ilanları nelerdir?

Türkiye’nin pek çok bölgesinde kırtasiye sektörü alanında lise öğrencisi olarak part time çalışabileceğin birçok pozisyon bulunur. Kariyer.net üzerinden kendine uygun filtrelemeleri uygulayarak yapacağın iş aramalarında karşına büyüklü küçüklü birçok firma çıkacaktır. Bu firmalar; müşteri temsilciliği, satış danışmanı, kasiyerlik gibi birçok pozisyonda part time olarak çalışacak adaylar aramaktadır. Kırtasiye sektöründeki, lise öğrencilerine dair iş ilanlarına ulaşabilmen için Kariyer.net üzerinden yapacağın iş aramalarında, ilgili filtrelemeleri doğru bir şekilde girmelisin.

Kırtasiye sektöründe vasıfsız eleman iş ilanları nelerdir?

Kırtasiye sektöründeki vasıfsız eleman iş ilanlarına ulaşabilmek için Kariyer.net üzerinden "vasıfsız eleman" iş ilanlarını aratarak filtrelemeler bölümünden kırtasiye sektörünü seçebilirsin veya kırtasiye sektörü üzerinden iş ilanlarını aratarak filtrelemeler kısmında bulunan pozisyon seviyesini bölümünden ‘’işçi ve mavi yaka’’ kutucuğunu işaretleyerek alanındaki iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. Bu filtrelemeler sonucunda karşına; sevkiyat şoförlüğü, çay servisi ve temizlik elemanı gibi pozisyonlara dair iş ilanları çıkacaktır.