Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
2

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı cancel

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı İş İlanları

İnternetin dünya genelinde yaygınlaşması ve neredeyse her eve girmesi, birçok kişinin internet üzerinde belirli bir zaman geçirmesine ve verilerini internet ortamına aktarmasına neden olur. Kişisel verilerin kurumsal şirketlere ve 3. taraf kişilere geçmesi, bu verilerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini gerekli kılar. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile birlikte bu koruma, şirketler için zorunlu bir hale getirilmiştir ve özellikle e-ticaret ile ilgilenen firmaların bu pozisyonda çalışacak elemana ihtiyaç duymasına sebebiyet vermiştir. Kişisel verileri koruma uzmanı iş ilanları, firmaların bu ihtiyaçlarını karşılayacak kalifiye elemanlarının ve veri uzmanlarının istihdamı için önemlidir. Kişilerin verilerinin güvenli bir şekilde korunmanın zorunlu olduğu günümüzde güncel kişisel verileri koruma uzmanı iş ilanları ise giderek önem kazanan ve artan bir ivmeye sahiptir. 

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kişisel verileri koruma uzmanı olmak isteyen kişilerden beklenen başlıca özellik; üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmaktır. Bu bölümler başta mühendislik fakültesinin bir bölümü olan bilgisayar mühendisliği ve sosyal bilimler fakültesinde yer alan herhangi bir bölüm olabilir. Siyasal bilgiler, makro ve mikro iktisat gibi bölümler işverenlerin tercih ettiği bölümler olmakla beraber, iktisat ve uluslararası ilişkiler de tercih edilen bölümler arasında yer alır. Kişisel verileri koruma uzmanı arayanlar, adaylardan veri tabanları, bilişim teknolojileri, ağ güvenliği ve temel bilgi teknolojileri konuları hakkında bilgi sahibi ve tecrübeli olmasını ister. Ayrıca, kişisel verilerin korunması kanunu ve mevzuatı hakkında temel bilgi sahibi olması da adaylardan beklenilen özellikler arasındadır. Bu özelliklere sahip kişisel verileri koruma uzmanı iş ilanları bay adaylar için çeşitli fırsatlar sunmakla beraber, sektörde büyük bir yer kaplayan kadın çalışanlar da kişisel verileri koruma uzmanı iş ilanları bayan çalışanlar için yayınlanan başvuruları değerlendirebilirler. 

Kişisel Verileri Koruma Uzmanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Kişisel verileri koruma uzmanları, özel sektörde pek çok firmada kendisine iş bulabilme imkanı olan kişilerdir. Yöneticiler ile sürekli olarak dirsek teması halinde çalışan kişisel verileri koruma uzmanları ve yardımcıları, yöneticilerine bağlı olarak projelerin geliştirilmesinden ve yürütülmesinden sorumludur. Kişisel verileri koruma uzmanı arayanlar, çalışan adaylarına farklı çalışma koşulları sunabilir. Ofis ortamında çalışan bu kişiler, kendilerine verilen görevleri başarılı bir şekilde tamamlamaktan sorumludur. Güvenlik duvarı kurma, siber saldırılara karşı savunma sistemleri geliştirme, kişisel verileri koruma uzmanı olarak yapman gereken işler olup ister ofiste ister uzak masaüstü bağlantısı ile birlikte evinde gerçekleştirebileceğin görevlerdir.

Kişisel Verileri Koruma Uzmanları İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bankacılık, yazılım ve bilişim sektöründe büyük bir öneme sahip olan kişisel verileri koruma uzmanları, farklı niteliklere ve yeteneklere sahip olabilir. Aynı özellikler, personel arayan firmalar için de geçerli olabilir ve adaylardan beklediği nitelikler değişiklik gösterebilir. Bu alandaki iş başvurularını tamamlamadan önce, bakman gereken en önemli nokta adaylardan istenilen tecrübe ve sahip olduğu eğitimdir. Profilinde uyuşmayan ilanlara başvurman zaman kaybetmene neden olabilir. 

Kişisel Verileri Koruma Uzmanları Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Uluslararası geçerliliği olan siber güvenlik ve veri tabanı mühendisliği sertifikaları, bu pozisyonda çalışman için sana büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte, üniversitelerin mühendislik fakültesinden mezun olmak da başarılı bir iş görüşmesi gerçekleştirmen de sana yardımcı olacaktır. İlan açıklamalarında gerekli diğer eğitim ve belge koşulları hakkında daha fazla bilgi bulman mümkündür.

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Olarak Hangi Sektörlerde İş Bulabilirim?

İnternet üzerinden alışverişin yaygınlaştığı günümüzde ortaya çıkan birçok firma, bünyesinde çalıştırmak üzere kişisel verileri koruma uzmanlarına ihtiyaç duyar. Bu sebeple e-ticaret, bankacılık ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren farklı sektörlerdeki birçok firma ile çalışma fırsatı elde edebilirsin. Ayrıca bilişim firmaları, reklam ajansları gibi farklı şirketlerde de bu alanda çalışman söz konusu olabilir.

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Olarak Nasıl İş Bulunur?

Firmaların paylaştığı ilanlar, bu pozisyonda çalışma fırsatı bulman için sana yardımcı olabilir. Tüm firmaların takibini yapmak ve bu iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net’in sana sunduğu olanak yararlanabilir, kişisel verileri koruma uzmanı iş ilanları kategorisini takibe alabilirsin. Dilersen ilan bildirimlerini açarak ilgini çekebilecek veya geçmiş aramalarına benzer ilanlardan e-mail yoluyla haberdar olabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kişisel Verileri Koruma Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kişisel Verileri Koruma Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kişisel Verileri Koruma Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kişisel Verileri Koruma Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kişisel Verileri Koruma Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.