946

Kocaeli Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel
Kocaeli cancel
LTB
Satış Danışmanı - Türkiye Geneli
LTB
İstanbul (Tümü) +26 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Tommy Hilfiger Marka Dağıtım ve Ticaret A.Ş.
Genel Part Time Satış Danışmanı
Tommy Hilfiger Marka Dağıtım ve Ticaret A.Ş.
İstanbul (Tümü) +8 il daha İş Yerinde
Part Time
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

DeFacto Perakende Ticaret Anonim Şirketi
Müşteri Danışmanı - Part Time Gebze
DeFacto Perakende Ticaret Anonim Şirketi
Kocaeli İş Yerinde
Part Time
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Depomax Mağazacılık A.Ş.
Satış Danışmanı
Depomax Mağazacılık A.Ş.
İstanbul (Tümü) +6 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 19 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kocaeli Satış Danışmanı İş İlanları

Firmalar perakende satış yapmak için mağazalar açar. Mağazalarda çeşitli görevleri yerine getirmek için farklı pozisyonlarda personeller çalışır. Mağaza çalışanları arasında satış danışmanları, müşterilerin en sık karşılaştığı ve iletişim kurduğu kişilerdir. Satış danışmanları Türkiye’nin dört bir yanında hizmet verdiği gibi Kocaeli’de de hizmet verir. Kocaeli satış danışmanı iş ilanları pek çok farklı firma tarafından yayınlanır. Oldukça çeşitli olan ilanlar, kendi arasında farklı kriterlere sahip olur.

Kocaeli’de Satış Danışmanı Hangi Yeteneklere Sahip Olmalı?

Alışverişte müşterilere en doğru bilgileri en hızlı yollarla ulaştıran satış danışmanları, pek çok farklı firmada çalışma imkanı bulabilir. Şirketlerin açtığı ilanlara başvuru yapacak adaylardan beklenen birtakım özellikler olur. Satış danışmanlığı pozisyonu için alım yapacak firmaların talep ettiği yetenekler benzerlik gösterir. Satış danışmanlığı mesleği genel olarak; konuşmaya, anlatmaya, aday kullanıcılara bilgi vermeye ve doğru olarak satış yapmaya dayanır. Bu sebepten ötürü satış danışmanlığı mesleğinde gerekli en temel yetenekler de iletişim becerileri üzerine olur. Kocaeli satış danışmanı iş ilanı seçeneklerini inceleyen adayların da bu becerileri göz önünde bulundurması gerekir. Satış danışmanlığı yapmak isteyen kişilerin; ürünler hakkında yeterli miktarda bilgi sahibi, varsa ek kampanyalara ve projelere hakim olması gerekir. Bunun yanı sıra diğer iletişim becerilerinin kuvvetli olması gerekir. Satış danışmanlığının temel amaçlarından biri de satış miktarını artırmaktır. Bu yüzden satış danışmanının ikna kabiliyetinin yüksek olması ve satış yapacağı alana hakim olması beklenir. Sözlü iletişimin yanı sıra beden dili ile de kendini doğru ifade edebilmek önemli olur. Bu sebeple dış görünüşe önem vermek, prezentabl olmak satış danışmanlığı için gerekli özellikler arasında yer alır. Bunların yanı sıra satış danışmanı satış haricinde satış sonrası süreçleri de takip etmelidir. Bu doğrultuda Microsoft Office programlarını kullanmakta yeterlilik, disiplin sahibi olmak, sorumluluklarının farkında olmak satış danışmanlığı için önemli olur.

Kocaeli Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Satış danışmanlığı iş ilanlarında adayların mevcut iş ihtimalleri arasında kendisine en uygun olan seçeneği bulabilmesi ve çift taraflı memnuniyetin sağlanabilmesi için belirli noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlardan biri de işin tanımıdır. Tam zamanlı veya yarı zamanlı, iş kapsamında yapılması beklenen görevlerin ne olduğu, ne tür yeterlilikler istendiği bu noktalar arasında öne çıkar. Örneğin öğrenci olan fakat çalışmak da isteyen biri için Kocaeli part time satış danışmanı iş ilanları kategorisini incelemek faydalı olabilir. Bunun yanı sıra satış danışmanlığı kapsamında hemen hemen tüm ilanlar; kuvvetli iletişim becerileri, sıklıkla asgari lise mezunu olma, insan ilişkilerinde yeterlilik gibi temel kriterlere sahip olur. Bunların yanında ise farklı alanlara göre bay veya bayan çalışan istenebilir. Örneğin; bazı firmalar personel arayışını, Kocaeli satış danışmanı iş ilanları bayan başlığı altında duyurur. 

Kocaeli Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Bir ilana başvuru yapmadan önce adayların dikkatini çeken en temel nokta iş tanımı, bu iş içerisinde tamamlanması beklenen görevlerin ne olduğudur. Kocaeli İzmit satış danışmanı iş ilanları seçeneklerinde de iş tanımları belirli görevler belirtilir. Satış danışmanları; müşterilere ürün hakkında bilgi vermek, alternatifler sunmak, kampanya ve projelerden haberdar etmek, satış ve satış sonrası süreçleri takip ederek memnuniyeti artırmak gibi çeşitli görevler üstlenir. Birçok farklı alanda çalışma imkanı bulan satış danışmanları, müşterilerin seçim süreçlerini kolaylaştırmak adına onlara rehberlik eder ve yardımcı olur. Bunun yanı sıra satış yapılan mağaza içerisinde satış ve stok bilgilerini üstlerine aktarmak, iş ile evrakların takibini yapmak gibi işler satış danışmanından beklenir. Bu gibi genel görevlerin yanı sıra çalışılan alana ve markaya göre değişiklik gösteren farklı sorumluluklar bulunabilir. Bunlar arasında düzenlenen kampanya ve projelerin reklamını yapmak, geliştirilmesine yardımcı olmak ve aday kullanıcılar ile buluşturmak sayılabilir.

Kocaeli Satış Danışmanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Kocaeli satış danışmanlığı iş ilanlarında, adaylardan işe kabul edilmesi halinde yerine getirmesi beklenen farklı görev ve sorumluluklar bulunur. Bunlar arasında hizmet verilen alan doğrultusunda müşterilerin sorularını eksiksiz ve tatmin edici şekilde yanıtlamak, kampanya ve projeler hakkında müşterilere bilgi vermek gibi görevler bulunur. Satış danışmanının mağaza içerisinde ise iş arkadaşları ile iyi bir iletişim kurmak, mağaza içerisindeki gelişmeleri, stokları ve süreçleri takip etmek gibi sorumlulukları bulunur.

Kocaeli Satış Danışmanı İş Olanakları Nelerdir?

Mağazası olan her firma satış danışmanı istihdam eder. Kocaeli’de de birçok firmanın mağazası bulunur. Bu sebeple Kocaeli satış danışmanlığı alanında da iş olanakları oldukça çeşitli olur. Bu olanaklar çeşitli koşullarla ve imkanlarla adaylara sunulur. Adaylar tam zamanlı veya part time çalışma imkanı olan iş ilanları ile karşılaşır. Sattığı ürün grubuna özel olarak farklı kriterler içeren iş ilanları görülebilir. Aday, kendisine uygun iş ilanlarına başvuru yaparak bu alanda çalışma imkanı bulabilir.

Kocaeli Satış Danışmanı Çalışma Ortamı Nasıldır?

Satış danışmanları, perakende satış noktalarında görev yapar. Kocaeli Mağaza satış danışmanı iş ilanları seçeneklerine başvuru yapanlar, işe kabul edilmesi durumunda mağazalarda çalışabilir. Mağazalar genellikle AVM’lerde ya da yoğunluğun yüksek olduğu konumlarda bulunur.

Kocaeli Satış Danışmanları Nasıl Çalışır?

Satış danışmanları çalıştıkları marka ve markanın ürünleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu kapsamda müşterilere bilgi aktarmalıdır. Tam zamanlı veya part time olarak çalışma zamanına göre mesai saatleri içerisinde mağazayı veya satış alanını ziyaret eden müşterilere yardımcı olmalıdır. Bunun yanı sıra satış danışmanları, satışın ardından devam eden süreçleri takip eder, çalışılan mağaza içerisinde kurumsal işleri sürdürür. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kocaeli Satış Danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kocaeli Satış Danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kocaeli Satış Danışmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kocaeli Satış Danışmanı güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kocaeli Satış Danışmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Kocaeli Satış Danışmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Kocaeli iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Kocaeli Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Kocaeli Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur