23

Konsolosluk İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search



search








Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Konsolosluk cancel
VF Vize Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.  VF
Fransa Vize Operasyon Yetkilisi
VF Vize Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. VF
İstanbul(Avr.), Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Konsolosluk İş İlanları

Dışişleri Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren konsolosluklar, pek çok farklı ülke ile uluslararası ilişkiler alanında büyük öneme sahiptir. Konsolosluklar çeşitli pozisyonlarda ve departmanlarda iş  olanakları sunar. Tecrübe sahibi olan veya tecrübesiz adaylar için çeşitli ilanlara rastlanabilir. Konsolosluk iş ilanları farklı eğitim seviyelerine sahip olan adaylar için de iş olanaklarına sahiptir. Konsolosluklarda görev almak isteyen adaylar, sahip oldukları niteliklere göre işveren kurumların yayınladıkları konsolosluk iş ilanlarına kariyer.net üzerinden başvuru yapabilir. Çeşitli bölgelerde yer alan konsolosluk iş ilanlarına adaylar, başvuru yaparak iş sahibi olabilirler. Konsolosluklarda farklı hizmet alanları yer alır. Adaylar eğitim seviyelerine göre çeşitli alanlar için yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek, uygun özelliklere sahip oldukları iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Konsoloslukların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Konsolosluk çalışma alanları ve koşulları departmanlarına ve pozisyonlara göre farklılıklar gösterir. Konsolosluklarda yer alan pozisyonlara göre adaylara sağlanan imkân ve olanaklar farklılıklar gösterir. Konsolosluklar farklı çalışma şekillerine sahiptir. Kurumlarda görev alan adaylar tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak görev alabilir. Konsolosluklarda farklı alanlarda hizmet veren pek çok farklı departman yer alır. Adaylar sahip oldukları tecrübe ve yeteneklere göre işveren kurumların yayınladıkları çeşitli pozisyonlara başvuru yapabilir. Konsolosluk sektörü iş ilanları çeşitli bölgeler için yayınlanan pek çok iş ilanlarını içerir. kariyer.net aracılığıyla yayınlanan iş ilanları kurumların personel ihtiyaçlarına göre farklılıklar gösterir. Konsolosluk iş ilanları İstanbul ilinde ikamet eden adaylar için çeşitli pozisyonlarda iş olanakları sunar. Konsolosluklar çalışma alanlarına göre adayların çeşitli niteliklere ve özelliklere sahip olmalarını ister. Konsolosluklarda görev alan üst düzey görevliler bağlı oldukları ülkeleri temsil etmekle görevlidir. Bu sebeple çeşitli alanlarda görev alan adayların seyahat engellerinin olmaması istenebilir. Konsolosluk sektörü eleman arayanlar çeşitli niteliklere sahip olan adaylar için iş olanakları sunar. Ehliyete sahip olan adaylar işveren kurumların yayınladıkları konsolosluk makam şoförü iş ilanlarına başvuru yapabilir. Böylece kazanç imkânına sahip olabilir. Konsolosluk iş ilanlarına başvuru yaparken adayların yabancı dil bilgisine sahip olmaları beklenir. Yabancı dil bilgisine sahip olan adaylar kurumların yayınladıkları iş ilanlarını inceleyerek uygun özelliklere sahip oldukları iş ilanlarına başvurabilir.

Konsolosluklar Ne İş Yapar?

Konsolosluklar bağlı oldukları ülkenin vatandaşlık işlemlerinin yapılmasında görev alır. Çeşitli pozisyonlar ve departmanlar için farklı sorumluluk alanları yer alır. Her departmanın sorumluluk ve hizmet alanları birbirinden farklıdır. Konsolosluk iş ilanları İzmir ilinde ikamet eden adaylar için çeşitli pozisyon ve departmanlarda iş olanakları sunar. Adaylar kurumların yayınladıkları iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ulaşabilir. Sen de iş ilanlarında yer alan kriter ve özelliklere göre çeşitli pozisyonlara iş başvurusu yapabilirsin. Konsolosluk sektörü iş ilanları yeni ve güncel olarak kariyer.net’te yayınlanır. Kurumlarda yer alan personel ihtiyaçlarına göre iş ilanları oluşturulur. Farklı bölgeler için yayınlanan iş ilanlarına online olarak başvuru yapılabilir. Konsolosluklarda görev yapan konsolosların çeşitli sorumluluk alanları bulunur. Konsolosluğun temsil ettiği ülkenin vatandaşlarına gerekli olan bilgilendirmeleri yapmak temel görevleri arasındadır. Ayrıca yaşanılan sorun ve problemlere uygun çözüm önerileri sunmaları gerekir. 

Konsolosluk İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Konsolosluk iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken çeşitli detaylar yer alır: 

  • İş ilanlarında görev alacak adaylardan pozisyona göre yabancı dil bilgisine sahip olmaları istenebilir.
  • Konsolosluklarda görev alacak olan adayların iş pozisyonuna göre yurt içi ve yurt dışı seyahat engellerinin bulunmaması gerekir. 
  • Konsolosluk sektörü iş ilanları bay adayların askerlik görevini tamamlamış olmasını isteyebilir. 
  • Konsolosluk iş ilanlarında adaylara sunulan imkân ve olanaklar birbirinden farklı olabilir. Departman ve pozisyonlara göre çeşitli imkân ve şartlar adaylara sağlanabilir.
  • Konsolosluk sektörü iş ilanları bayan ve bay adaylar için tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışma olanakları sunar. Bu alanda görev almak isteyen adaylar kurumların yayınladıkları iş ilanlarında yer alan çalışma şekillerine dikkat etmelidir.
  • İş ilanlarında adayların çeşitli eğitim seviyelerine sahip olmaları istenir. Üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olan adaylar konsolosluklarda çeşitli pozisyonlarda görev alabilir. Ayrıca ilkokul ve lise mezunu olan adaylar da konsolosluklarda çeşitli pozisyonlarda görev alabilir.
  • Konsoloslukların yayınladıkları iş ilanları personel ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. kariyer.net’te yer alan iş ilanları sürekli olarak yenilenir ve güncellenir. 

Konsoloslukta görev almak için adayların hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Konsolosluklarda görev almak isteyen adayların çeşitli eğitim seviyelerine sahip olmaları gerekir. Bu alanda görev alacakları departmanlara göre uygun alandan eğitim almaları gerekir. İş ilanlarında yer alan kriterlere sahip olan adaylar konsolosluklarda görev alabilir. 

Konsolosluk iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

İş ilanlarında yer alan kriterlere sahip olan adaylar iş ilanlarına başvuru yapabilir. kariyer.net’te yayınlanan kurumların iş ilanlarında uygun özellik ve niteliklere sahip olan adaylar, konsolosluklarda yer alan iş ilanlarına başvuru yapabilir. 

Konsolosluk iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Konsolosluk iş ilanlarına adaylar kariyer.net üzerinden ulaşabilir. Kişiler filtreleme yaparak uygun pozisyonlarda yer alan iş ilanlarına hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilir. İş aradığın bölgelere göre sitede filtreleme yapabilirsin. Online olarak başvurunu iletebilirsin. 

Konsoloslukta çalışmak için adayların yabancı dil bilgisine sahip olmaları gerekir mi?

Konsolosluklarda görev almak isteyen adayların pozisyonlarına göre yabancı dil bilgisine sahip olmaları istenebilir. Bu alanda yer alan iş ilanlarını inceleyerek adaylar uygun özelliklere sahip oldukları iş ilanlarına başvuru yapabilir. Her departman ve pozisyon için yabancı dil şartını kurumlar aramayabilir. Adaylar iş ilanlarını inceleyerek uygun pozisyonlara başvurabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Konsoloslukta hangi iş imkanları bulunur?

Konsolosluklarda birçok farklı iş imkanı sunulur. Konsoloslukta çalışmak için bazı eğitimler ve özellikler gerekebilir. Konsolos olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarıyla mezun olunmalıdır. 4 yıllık üniversite bölümlerinden mezun olan kişiler yeterli KPSS puanını alarak bu alanda çalışmaya başlayabilir. Konsoloslukta çalışmak için gereken KPSS puanları farklılık gösterebilir. Bununla birlikte konsoloslukta memur olmak için çeşitli eğitimler gerekebileceğinden çalışmak istediğin pozisyonun gerekliliklerini inceleyerek konsolosluk iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Başkatip, müsteşar, başkonsolos, konsolos yardımcısı gibi pozisyonlarda çalışabilirsin.

Konsolosluk kaç puanla atanır?

Konsolosluklara atanmak için tamamlaman gereken eğitimlerin yanı sıra Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girmen gerekir. KPSS adıyla da bilinen bu sınavda ilan edilen taban puan ve üzeri bir puan aldığın takdirde konsolosluklara atanabilirsin. Taban puanları yıllara göre değişkenlik gösterebilir ve kurumlar tarafından alım olacağı zaman puanlar ilan edilir. Konsolosluk taban puanlarını inceleyerek kendi puanın yeterli olduğu takdirde bu ilanlara başvuru yapabilirsin.

Konsoloslukta çalışan kişilerin mesai saatleri nasıldır?

Konsolosluklar birçok farklı memura iş olanağı sunar. Konsoloslukta çalışmak için gereken eğitimi aldıktan sonra bu alanda iş başvurusu yapmaya başlayabilirsin. Konsoloslukta çalışmak istiyorsan bu alandaki çalışma koşullarını merak edebilirsin. Konsolosluk çalışma saatleri tatillerde ve özel günlerde değişkenlik gösterse de özel durumlar dışında sabit çalışma saatleri bulunur. Konsoloslukların mesai saatleri konsolosluklar tarafından ilan edilir, sabah 9'da mesai saati başlar ve akşam 5’e kada devam eder.

Konsolosluk ne iş yapar?

Konsoloslar ya da konsolos memurları yabancı ülkelerde temsil ettikleri ülkeyle alakalı işlemleri yürütür. Ülke adına yürütülen resmi işlemlerle birlikte temsil ettikleri ülkede bulunan ticari, vatandaşlık ve sınai işlemleri de yürüten konsolosluklarda birçok memura ihtiyaç duyulur. Yeterli eğitim düzeyine sahip olan kişiler konsolos olarak çalışmaya başlayabilir. Bu alanda gereken eğitimi tamamlayanlar, farklı ülkelerde kendi ülkelerini temsil etmek için konsolos unvanıyla çalışmaya başlayabilir.

notifications İş Alarmı kur