Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
11

Konya Mimar İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Mimar cancel
Konya cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Konya mimar iş ilanlarında aranan koşullar nelerdir?

Mimar iş ilanlarında aranan koşullar hizmet edilecek firmanın kriterlerine göre değişkenlik gösterebilir. Skechup ve Autocad programlarını bilmek, ileri düzey raporlama becerisine ve mimari bakış açısına sahip olmak bireylerde aranan özelliklerdendir. Bunun yanı sıra kalite odaklı çalışabilen, prezantasyonu yüksek, konsept geliştirebilen ve takım çalışmasına yatkın olan mimarlar, Konya mimar iş ilanlarına başvuru yapabilir. Aynı zamanda ihtiyaç planlaması yapabilme becerisine sahip olma, düzgün bir diksiyona sahip olma, insan ilişkilerinin kuvvetli olması ve dış görünüşüne özen gösterme adaylarda aranan diğer koşullardandır.

Konya'da mimar iş ilanlarında hangi eğitimler aranır?

Mimarlar, inşaat plan ve projelerinde yer alan, yeni yapılar tasarlayan, eski yapıların restorasyonlarını planlayan ve uygulayan, mevcut yapıların yeniden kullanımı alanında da çalışan kişilerdir. Mimar olmak isteyen bireyler, üniversitelerin Mimarlık fskültesinde bulunan Mimarlık bölümlerinden mezun olmalıdır. Merak ve öğrenme isteğinin hiç kaybedilmemesi meslek gelişimi için önemli bir özelliktir. Aynı zamanda Skechup ve Autocad programları gibi mimari çizim programları ile ilgili eğitim almak ve İngilizce eğitimi almış olmak da işverenler tarafından aranan diğer eğitim koşullarındandır.

Konya mimar iş ilanlarının en yoğun olduğu ilçeler hangileridir?

Konya, doğal yapısı, tarihi eserleri ve şehir mimarisi ile ön plana çıkar. Şehirde hem Selçuklu hem de modern mimari yapısı kullanan mimarlar istenilen türde yapılar tasarlar. Günlük kullanım için evler tasarlayan mimarlar, nüfusun kalabalık olduğu yerlerde daha fazla çalışma imkânı bulurlar. Konya'da en çok yapının bulunduğu yerler ve dolayısıyla mimar iş ilanlarının en yoğun olduğu yerler; Meram ve Karatay'dır. Bununla birlikte Emirgazi, Derebucak, Çumra, Ereğli ilçelerinde de mimar pozisyonunda iş ilanları yayınlanır.

Konya'da mimarların çalışma ortamları nasıldır?

Konya’da ve diğer şehirlerde mimarların çalışma ortamı çalışılan firmaya ve projeye göre farklılık gösterebilir. Çalışma ortamı bir bina veya bir evin içi olabilir. Mimarlar iyi aydınlatılmış ve temiz bir ofis ortamında projelerini tasarlarlar. Bina yapımının denetlenmesi gibi durumlarda saha çalışmasına çıkan mimarların çalışma ortamı; tozlu, gürültülü, soğuk veya sıcak olabilir. Çalışma ortamlarını inşaat mühendisi, elektrik mühendisi, teknik ressam, şehir plancıları, bina inşaatı ve çevre düzenlemeci personeller ile paylaşırlar.