19

Konya Teknik Ressam İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Teknik Ressam cancel
Konya cancel
HERAY FİLTRASYON VE SU TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Teknik Ressam
HERAY FİLTRASYON VE SU TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kampüs Otomotiv - aselkon makina
Teknik Ressam
Kampüs Otomotiv - aselkon makina
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Konya Teknik Ressam İş İlanları

Bizans ve Roma döneminin merkez şehirlerinden ve Anadolu Selçukluların vatanı olan Konya, birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından günümüze kadar gelen tarihi eserleriyle öne çıkar. Mutfağı, coğrafyası ve tarihi eserleri ile ilgi odağı olan Konya, iş hayatının da aktif olduğu şehirler arasında yer alır. Konya, teknik ressamların çalışma imkanı bulacağı şehirlerden biridir ve Konya teknik ressam iş ilanları için birçok aday başvuru yapabilir. Teknik ressam, genellikle mimarlar ve mühendisler ile birlikte çalışır. İnşaat ve imalat alanında yapılacak yeni projelere tasarım fikri sunarak modellemeler yapan teknik ressam; çeşitli üretim projelerinde aktif rol oynar. Sen de bu alanda eğitim gördüysen, Konya teknik ressam iş ilanları güncel kategorisine başvuru yapabilirsin. 

Konya’da Teknik Ressam Ne İş Yapar?

Mimar ve mühendisler ile entegre çalışarak projeler üreten teknik ressam; bina, makine, otomobil gibi ürünlerin yapılması için kroki ve taslaklar oluşturur. Bu projelerde krokiler çizerek çalışan teknik ressam, kumpas ve mikrometre kullanarak çeşitli ölçümler yapar. Bilgisayar gibi elektronik cihazları kullanarak taslak hazırlayan teknik ressamlar, özellikle endüstri ve inşaat sektöründe kullanmak için tasarımlar ortaya çıkarır. İnşaat yapılan binaların şantiyelerinde de çalışan teknik ressam, binanın proje doğrultusunda yapılıp yapılmadığını öğrenmek için ölçümler yapar. Projelerde aktif rol oynayan teknik ressamlar, durum tespiti yaparak proje sürecini analiz eder ve raporlar. Konya teknik ressam elemanı arayanlar tarafından yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek kriterlerine uyan şirketlerin alım fırsatlarına sen de başvurabilirsin. Konya teknik ressam eleman arayan şirketler, iş ilanlarında bu pozisyonda çalışacak adaylardan beklentilerini detaylı bir şekilde belirtir. 

Konya Teknik Ressam İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Konya teknik ressam iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken birkaç detay bulunur. Bu detaylardan bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Öncelikle Konya teknik ressam ilanı yayınları veren şirketlerin senden beklediği eğitim seviyesine dikkat edebilirsin ve kriterlerini karşıladığın şirketlerin iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.
  • İşin genel tanımını okuyarak, iş tanımında yer alan bilgisayar programlarını kullanıp kullanmadığını kontrol edebilirsin. 
  • Konya teknik ressam eleman arayan firmalar tarafından çalışanlara sunulan sosyal ve yan haklara dikkat ederek şirket hakkında araştırma yapabilirsin. 
  • Konya iş ilanları içerisinde yer alan teknik ressam alımlarına başvuru yaparken ulaşım gibi süreçleri tahlil etmek adına şirketin konumuna dikkat edebilirsin. 

Konya teknik ressam iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net internet sitesine üye olup özgeçmiş oluşturarak iş aramaya başlayabilirsin. Site aracılığıyla özgeçmiş oluşturabilir ve iş ilanlarına ulaşabilirsin. İş arama alanına teknik ressam yazarak ve şehirlerden de Konya’yı seçerek Konya teknik ressam eleman ilanları ve alım fırsatlarına erişebilirsin. İlan bildirimlerini açarak ilgini çekebilecek ilanlar hakkında kariyer.net’in sana e-mail göndermesini sağlayabilirsin.

Konya’da teknik ressam olarak nerelerde çalışabilirim?

Mühendislik, endüstri ve inşaat sektörü, teknik ressamların çalışabileceği sektörler arasında yer alır. Fabrika ve özellikle otomotiv sektöründe teknik ressama daha çok ihtiyaç duyulur. Sen de Konya teknik ressam iş ilanları yeni ve en güncel olanları filtreleyerek iş başvurusu yapabilirsin. İstersen filtre seçeneklerini kullanarak çalışmak istediğin sektörü seçebilir ve kendine daha uygun pozisyonu bulabilirsin.

Konya’da teknik ressam nasıl olunur?

Teknik ressam olabilmek için, Makine, Resim ve Konstrüksiyon gibi bölümlerden mezun olmak gerekir ve çeşitli çizim programlarını aktif olarak kullanabilmek şarttır. Bu konular üzerine çalışmalar sürdüren herhangi bir bölümden mezun olmayan kişiler de düzenlenen eğitim programlarına katılarak başarı ile bitirip teknik ressam olabilir. Sen de gerekli eğitimi aldıysan filtreleme yaparak bugün Konya teknik ressam iş ilanları yayınlarına ulaşabilirsin. 

Konya’da teknik ressam ne kadar maaş alır?

Konya teknik ressam maaşları, çalışılan şirkete, iş hayatındaki tecrübeye ve şirketlerin maaş politikasına bağlı olarak değişir. Bazı şirketler tecrübesiz adaylara daha düşük maaş teklif ederken tecrübesi fazla olan adaylara ise daha yüksek maaş teklif eder. Ayrıca alanına olan hakimiyetin, kullanmayı bildiğin çizim programları ve sahip olduğun ekstra nitelikler de maaş aralığını etkileyebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Konya'da teknik ressamların çalışma alanları nelerdir?

Konya ilinde teknik ressam olarak çalışabileceğin çeşitli pek çok sektör bulunur. Bu sektörler arasında otomotiv, üretim/endüstriyel ürünler, makine ve ekipmanları ve petrol ürünleri gibi sektörler ön plana çıkar. Teknik ressamlık bu sektörler için son derece önemli olan bir pozisyondur. Konya teknik ressamlık pozisyonlarına kariyer.net üzerinden ulaşabilir ve kolayca iş başvurusunda bulunabilirsin.

Konya'da teknik ressam olmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Konya'da teknik ressam olarak çalışman için bazı yeterliliklere sahip olman beklenir. Özellikle hangi alanda çizim yapman gerekiyorsa o alandaki çizim programlarına hâkim olman ve çizimde pratiklik kazanmış olman önem taşır. Bazı iş yerlerinde çizimin yanı sıra tasarım ve raporlama becerilerine sahip olman da senden istenen yeterlilikler arasında bulunur. Bu sorumluluklarını yerine getirirken ekip halinde çalışman gereken durumlar olabileceğinden ekip çalışmasına da yatkın olman gerekir.

Konya ilinde teknik ressam iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Konya ilinde bulunan teknik ressam iş ilanlarında adaylardan bazı kriterleri sağlamaları beklenir. İşverenlerin aradığı kriterlerin ilki; teknik ressamların, teknik çizim alanında kendini geliştirmiş olmalarıdır. Günümüzde çizimler yaygın olarak bilgisayar ortamında yapıldığı için adayların programlara hâkim olması da beklenen kriterler arasındadır. Bazı kurumlar teknik ressamlar için yabancı dil bilme kriterini de eklerken bazıları işe alım öncesi ödevlendirme yaparak çizim yeteneğini ölçmeye çalışabilir. Bu kriterleri sağladığını düşünüyorsan kariyer.net üzerinden ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

Konya'da teknik ressamların çalışma ortamı nasıldır?

Teknik ressamlara çoğu sektörde ihtiyaç duyulur. Konya ilinde de çok sayıda teknik ressam iş ilanı bulunur. Teknik ressamların Konya'daki çalışma ortamı çalışılan kuruma bağlı olarak değişir. Belediye gibi kamusal alanlarda teknik ressamlık yapabileceğin gibi pek çok özel ofiste de çalışabilirsin. Teknik ressamların çoğu zaman kendine ait bir masası ve bilgisayarı bulunur. Teknik ressamlar genel olarak masalarında çizim yapar. Teknik ressam olarak çalışmayı düşünüyorsan ekip çalışması yapman gerektiğini de bilmelisin.

notifications İş Alarmı kur