50

Kurye İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kurye cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Kurye İş İlanları

Son yıllarda e-ticaret sisteminin yaygınlığını arttırması ve her geçen gün artan nüfusa paralel olarak yoğunlaşan trafik nedeniyle birçok kurye firması kurulmuş ve bu sayede kurye iş ilanları, istihdam sıralamasında ön sıralamalarda yer alan meslekler arasına girmeyi başarmıştır. Kuryeler, öncelikle gıda sektöründe olmak üzere farklı meslek alanlarında çalışma şansı elde edebilirler. Herhangi bir şekilde araç kullanmasına gerek kalmadan, küçük paket taşıyan kişilere yaya kurye denilir. Genellikle yakın mesafede yer alan konumlara teslim edilmesi gereken paket ve evrakları taşıyabilirler. Yaya kurye iş ilanları evrak dağıtımı ve yakın bölge paket servisi alanlarında istihdam sağlar. Motosiklet kullanan kuryelere ise motokurye adı verilir. Kuryeler birçok sektörde görev yapma olanaklarına sahip olabilir. Gıda sektörüne bağlı restoran, market ve benzeri alanlarda; ayrıca eczane, şirket, ve benzeri birçok sektörde görev alabilirler. Eczane kurye iş ilanları son dönemlerde yoğun olarak yayınlanmaktadır. İlaç ve benzeri ürünlerin bir noktadan diğer bir noktaya ulaştırılması için istihdam sağlanır. Resmi evraklar, belgeler, postalar, gıda ve benzeri ürünler, e-ticaret sitelerinden satın alınan bir çok ürün hem hızlı hem de güvenli olduğu için arabalı ya da motorlu kuryeler tarafından taşınır. Bu ve benzeri sektörlere hizmet verebilmek adına kurye şirketleri, kurum ya da kuruluşlar, direkt kendi bünyeleri için kurye iş ilanı vererek alım sağlar. Şirketlerin ya da e-ticaret sitelerinden satış yapan firmaların, ürünlerini alıcıya hızlıca ulaştırabilmek için motokurye iş ilanları aracılığıyla eleman alımı yaptıktan sonra kurye sistemine dahil oldukları görülebilir. Kuryeler, posta servislerinden farklı olarak daha hızlı teslimat, kolay takip ve güvenilirlik gibi nedenlerle tercih edilir.

Kurye Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Kuryelerin, genel olarak sürekli araç kullanmak zorunda kaldıklarından dolayı sinirlerine hakim ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutacak yeteneklere sahip olmaları beklenir. Bununla birlikte yoğun tempoda uzun saatler boyunca görev yapabilecek mental ve fiziksel güce sahip olmaları, dürüst çalışkan ve disiplinli olmaları, iyi bir diksiyona ve güçlü hitabeti sahip olmaları, mesleklerin gerekliliği içerisinde elektronik cihazların kullanımı konusunda bilgi sahibi olmaları aranan yetenekler arasında yer alır. Özellikle navigasyon kullanımı konusunda yetenekli olunması da önemli beceriler arasında bulunur. Bununla birlikte kuryelerin, görev yapacakları bölge konusunda bilgi sahibi ve dikkatli olması gerekliliği önem arz eder. Kuryelerin çevre kontrolü ve gün içerisindeki yoğunluklara göre planlama yeteneklerinin üst seviyede olması talep edilebilir. Birçok e-ticaret sitesi teslimatlarını kuryeler aracılığı ile yapmakta olduğundan kurye iş ilanları İstanbul her geçen gün artış gösteren ilanlar arasında bulunur. Tüm bu sektörlerle birlikte hastane kurye iş ilanları son dönemde sağlık sektöründeki hareketliliğe bağlı olarak artış gösterir. İhtiyaçlar doğrultusunda A2 kurye iş ilanları, motosiklet kullanabilecek kişilerden oluşan eleman alımlarına olanak sağlar.

Kurye İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Özellikle kurye iş ilanlarında, hangi sektörde çalışılacağına ve hangi araç kullanılacağı konularına dikkat edilmesi önemli olur. Aranılan özellikler içerisinde motokurye, araçlı kurye, yaya kurye çeşitlerinden hangisinde istihdam olanağı sağlandığı bilinmelidir. Kurye iş ilanları İzmir sayfasında yayınlanan ilanlar arasında genel olarak motokurye arandığı görülür. İlanlar içerisindeki detaylarda, gıda sektöründe belirli bir bölge için eleman aranma durumuna da dikkat edilmesi gerekir. Çalışılacak konum konusuna dikkat edilmesi önemli detaylar arasında yer alır. İş ilanları içerisinde, aranılan elemanlardan istenen özellikler mevcuttur. Bunlar içerisinde bulunması muhtemel olan ikamet zorunluluğuna da dikkat edilmesi gerekir. Tüm bunlarla birlikte kurye iş ilanları içerisinde şehir içi ya da şehirlerarası görev yapılması hususu da göz önünde bulundurulması gereken konular arasında bulunur. Bir çok firma şehirlerarası kurye taleplerinde de bulunur.

Kurye Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Kurye mesleği içerisinde genel bir eğitim ve belge zorunluluğu olmamakla birlikte motosiklet kuryelerinin A2 ehliyetine, hafif ticari araç kurye sürücülerinin B ehliyetine sahip olmaları istenen belgeler arasında yer alır. Bununla birlikte yaya kuryeler olarak tabir edilen grup ise çalışacakları bölge konusuna hakimiyet sağlamaları sayesinde görevlerini doğru ve başarılı bir şekilde yaparlar. Kurye mesleği için genel olarak iletişimi kuvvetli personel alımı sağlanır. Kurye mesleğinde gelişen teknolojik altyapıya uyumluluk açısından, süreç içerisinde çeşitli eğitimler verilir. Bununla birlikte mesleğin yoğunluğu ve yoruculuğuna bağlı olarak sağlık raporu belgesi de istenilen evraklar içerisinde bulunur. Kurye sektöründe çalışacak personellerin trafik kural ve karayolları işaretleri hakkında bilgi sahibi olmaları, gerekli eğitimleri başarı ile tamamlamış olmaları beklenir. Moto kurye iş ilanları sayfasını ziyaret ederek kurye adaylarında aranan eğitim ve belgelere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kuryenin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Kuryelerin çalışma ortamları dış alanlar olarak belirlenir. Belirli ürünlerin teslimatında görev alan kuryeler sahada etkin bir şekilde çalışır. Bunun yanı sıra kuryelerin çalışma koşulları vardiyalı mesai saatlerine ayrılabilir. Bu iş olanaklarından faydalanabilmek için kuryelerin, seçtikleri işletmelere göre nasıl çalışma koşullarına sahip olacaklarını bilmeleri gerekir. Aynı zamanda kişilerin ehliyet belgesine ve işletmenin belirlediği çalışma şekline göre de farklı çalışma prensipleri bulunabilir. Kurye iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce yaşadığınız şehre uygun olan iş ilanlarını listelemeniz size fayda sağlayabilir. Bunun yanı sıra çalışma koşullarının değerlendirilmesi işe alım sonrasında kurye olarak faaliyet gösterirken işin verimliliğini sağlayabilmeniz konusunda size yardımcı olur. Özellikle son zamanlarda teknolojinin gelişmesi, ihtiyaçların ve taleplerin değişiklik göstermesiyle birlikte kuryelik alanında istihdam olanakları artış göstermiştir. Bu nedenlerden dolayı evrak kurye iş ilanları sayfasında yayınlanan ilanlar her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Kurye Ne Demektir?

Kurye; değerli evrak ya da farklı ürünleri belli bir süre içerisinde teslimat adresine güvenli şekilde ulaştırma mesleği olarak ön plana çıkar. Hizmet sektörlerine göre kurye hizmet modelleri değişiklik gösterebilir. Türkiye genelinde yer alan büyükşehirlerde trafik sorunu yaşamadan, ürünlerin zamanında teslimat adresine ulaştırılması gerekir. Aynı zamanda kuryeler, şehir içi ya da şehirlerarası acil paket gönderilerinde en çok ihtiyaç duyulan kişiler olur.

Kuryeler Hangi Sektörlerde Çalışabilir?

Türkiye genelinde küçük paket taşımacılığı yapılan her sektörde kurye arayışı vardır. Restoran, kafe, e-ticaret siteleri, kişiye özel servis yapan tüm alanlarda kuryelere ihtiyaç duyulur. Eczane, hastane, pastane, bankalar, posta dağıtımları gibi alanlarda kuryeler tercih edildiği için bu alanlarda iş bulma imkanı oldukça fazladır.

Kurye Mesleği İçin Hangi Araçları Kullanmak Gerekir?

Tüm dünya geneline bakıldığında zaman, daha pratik olması açısından motosiklet kullanan kuryeler her zaman için tercih edilir. 18 yaşın üzerinde olan ve A2 ehliyetine sahip olan herkes motosiklet kullanabilir. Bazı kuruluşlar araçlı kurye arayışında da bulunabilirler. O zaman da en az B tipi ehliyete sahip olunması gerekir. Yaya kurye tercihlerinde ise herhangi bir araç kullanım belgesi aranmaz.

Kuryelerin Çalışma Nitelikleri Nelerdir?

Kuryeler bağlı bulunduğu şirket merkezinde ya da şubesinde operasyonel süreçlere dahil olabilirler. Bununla birlikte kendi bünyesinde kurye çalıştıran firmalar ya da kurumlar da mevcut olur. Kuryeler sahip oldukları görev ve sorumluluklarına bağlı olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışırlar. Kurye olabilmek için aranan nitelikler arasında kişinin etkin sürüş becerisine sahip olması gibi hususlar da bulunur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kurye iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kurye iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kurye iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kurye iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kurye pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kurye iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kurye iş ilanlarına erişebilirsin.

Kurye iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kurye için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur