169

Laboratuvar Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Laboratuvar Teknikeri cancel
Bahçeci Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Laboratuvar Teknikeri
Bahçeci Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi
Deney Hayvanları Laboratuvar Teknikeri
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Lubrico Petrokimya A.Ş.
Laboratuvar Teknikeri
Lubrico Petrokimya A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Laboratuvar Teknikeri İş İlanları

Laboratuvar teknisyenleri, sağlık kurumlarında ya da çeşitli işletmelerde çalışır. Görevleri gerekli görülen analizleri yapmaktır. Laboratuvar teknikerlerinin, sağlık kuruluşunda ya da fabrikada yardımcı görevli olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin tıbbi laboratuvar teknikeri; doktora destek vermek ve doktorun istediği analizleri yapmakla yükümlüdür. Laboratuvar teknikeri iş ilanlarına bakıldığında birçok sektörde aktif olarak görevli olan bir meslek olduğu görülür. Gıda, tekstil, inşaat, tarım ve hayvancılık ve daha birçok sektörde yer alan bir meslektir. Laboratuvar teknikeri iş ilanları İstanbul şehrinde kalabalık nüfusu ve sanayi sektörünün yoğunluğu nedeniyle daha da talep görür. Sanayi ve sağlık sektörünün var olduğu her yerde laboratuvar teknikerlerine ihtiyaç vardır. Bunun yanında üniversite hastanelerinde de laboratuvar teknikerliği yapmak mümkündür. Bunun için Üniversite tıbbi laboratuvar teknisyenliği iş ilanları sayfasını kontrol etmek yeterlidir. Laboratuvar teknikerliği insanlara hizmet eden çok önemli bir meslek dalıdır.

Laboratuvar Teknikeri Olmak İçin Gereken Yetenekler Nelerdir?

Laboratuvar teknisyeni olmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Birçok mesleğe kıyasla daha fazla beceriye ihtiyaç vardır. Bir laboratuvar teknisyeni el göz koordinasyonuna sahip olmalıdır. Yoğun bir dikkat ve konsantre gerekir. Laboratuvar teknisyenleri güçlü bir bünyeye sahip olmalıdır. Disiplinli ve düzenli olmak çok önemlidir. Çok kişinin bulunduğu bir çalışma ortamı olduğu için ekip çalışmalarına uyumlu olmak gerekir. Uzun çalışma saatlerine dayanıklı olmak da önemlidir. Mesleğin gelişmelerini takip edebilmek adına öğrenmeye ve araştırmaya açık olmak gerekir. Laboratuvar teknisyenleri kimya ve biyoloji alanında belirli bir düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu nedenle analitik düşünme becerisine sahip olmak çok önemlidir. Bunun yanında sorun çözebilme yeteneği çok önemlidir. Laboratuvar ortamında meydana gelebilecek herhangi bir problem esnasında soğukkanlı davranıp problemi çözebilmelidir. Laboratuvar teknikerleri fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı kimseler olmalıdır. Genel olarak laboratuvar ortamında olunacağından alerjik reaksiyonlar konusunda hassas olunmaması önemlidir. Laboratuvar teknisyeni olmak için gereken yeteneklere sahip ve eğitimini tamamlamış adaylar, laboratuvar teknikeri iş ilanları sayfasını inceleyebilir.

Laboratuvar Teknisyeni İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Her mesleğin İş ilanında olduğu gibi laboratuvar teknisyenliği iş ilanlarında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Laboratuvar teknisyenliğinin icra edileceği birkaç alan bulunur. Örneğin tıbbi laboratuvar teknikerleri sağlık kuruluşlarında çalışır. Tıbbi laboratuvar teknikeri olmak isteyen biri kişi, bu mesleğe uygun olup olmadığına dikkat etmelidir. Tıbbi laboratuvar teknikeri olmak için bu alan ile ilgili eğitim almak gerekir. Laboratuvar teknisyeni adayı bu şartları karşılıyor ise ilana başvurabilir. Uzun çalışma saatlerine ve yoğun iş ortamına dayanabilecek olan adaylar tıbbi laboratuvar teknikeri iş ilanları sayfasını inceleyebilir. Bunun yanında laboratuvara gönderilen vücut sıvılarını inceleyen analiz eden Patoloji laboratuvar teknikerleri vardır. Tıbbi laboratuvar teknikerlerine benzer olarak yoğun çalışma şartlarına dayanıklı bireyler bu mesleği icra etmelidir. Patoloji laboratuvar teknikeri iş ilanları daha çok hastanelerde ve adli tıp merkezleri için yayınlanır. Kendisini bu alan için uygun gören adaylar başvuru yapmak için sayfayı ziyaret edebilirler. Laboratuvar teknisyenleri, fabrikaların laboratuvarlarında da çalışmalarını yürütebilirler. Sanayi sektöründe çalışma saatleri, sağlık sektörüne kıyasla değişiklik gösterebilir. Bu nedenle aday, ilgili ilanların detaylarını dikkatle değerlendirmelidir.

Laboratuvar Teknikerleri Ne İş Yapar?

Laboratuvar teknikerleri çalıştıkları yere göre çeşitli sorumluluklara sahiptir. Tıbbi laboratuvar teknikeri gelen numuneyi kabul etmekle sürece başlar. Sonrasında analiz için ön hazırlığını tamamlayıp numuneyi analiz eder. Laboratuvara başvuran kişilerden bu işin usulüne uygun şekilde laboratuvar örnekleri almak da tıbbi laboratuvar teknikerinin görevidir. Muhafaza edilmesi gereken numuneleri uygun koşullarda muhafaza etmek de görevlerinden biridir. Analiz sonucunda elde edilen bulguları rapor haline getirerek ilgili birime ulaştırır. Laboratuvarda kullanılan malzemelerin bakımı ve düzenlenmesi de laboratuvar teknikerinin sorumluluğudur. Dekontaminasyon işlemi ve atıkların uygun şekilde bertaraf edilmesini tıbbi laboratuvar teknikeri gerçekleştirir.Tıbbi laboratuvar teknikeri iş ilanları hastanelerde ve adli tıp laboratuvarlarında yayınlanabilir.  Bunun yanında patoloji laboratuvar teknisyeni, otopsi ve ameliyatlarda çıkarılan parçaların uygun şekilde muhafaza edilmesi ve daha sonra incelenmesiyle görevlidir. Kesit almak, makroskobik inceleme yapmak patoloji laboratuvar teknikerine ait bir sorumluluktur. Laboratuvar içindeki diğer sorumlulukları tıbbi laboratuvar teknikeriyle aynıdır. Örneğin bir gıda firmasında görevli laboratuvar teknisyeni, gıdanın tüm kontrollerini mühendislerin gözetimi ve isteğiyle yapmalıdır. Laboratuvar teknikerlerinin görev ve sorumlulukları farklı sektörlere göre çeşitlendirilebilir.

Laboratuvar Teknikerlerinin Çalışma Ortamları Ve Çalışma Koşulları Nasıldır?

Laboratuvar teknikerleri fabrikalarda, sağlık kuruluşlarında görev alabilir. Çalışma ortamları laboratuvarlardır. Kimyasal kokusu bulunabilen bir ortamdır. Birçok laboratuvar malzemesi bulunur. Gürültülü olabileceği söylenebilir. Çalışma saatleri, çalıştığı iş yerine göre değişiklik gösterir. Bu konuda kesin bir bilgi vermek doğru değildir.

Laboratuvar Teknikerleri Hangi Sektörlerde Çalışır?

Gıda, tekstil, sağlık, deri, porselen ve daha birçok sektörde çalışabilir. Sektörlere göre analiz edilecek ürün ve analizden beklenti değişiklik gösterir. Örneğin hastaneler tıbbi laboratuvar teknikeri iş ilanları farklı analiz sürecini kapsar.

Laboratuvar Teknikerleri Ne Kadar Maaş Alır?

Laboratuvar teknikeri maaşları deneyime, çalışma saatlerine, firmaya hatta mesleğin icra edildiği şehre göre değişiklik gösterir. Örneğin laboratuvar teknikeri iş ilanları Ankara şehri daha yüksek maaşlar teklif ederken daha ufak bir şehirde maaş miktarı düşebilir. Bu nedenle kesin bir şey söylemek doğru olmaz. 

Laboratuvar Teknikeri Olmak İçin Gereken Eğitim Düzeyi Nedir?

Liseden mezun olduktan sonra üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden olan Tıbbi Laboratuvar veya Laboratuvar Teknolojisi sağlık bölümlerinden birini başarıyla bitirmek gerekir. Sonrasında aday, kendini istediği düzeyde geliştirmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Laboratuvar teknikeri iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Laboratuvar teknikeri iş ilanlarının en çok hangi şehirlerde olduğunu inceleyebilmek için Kariyer.net üzerinden kayıt olman gerekir. Özgeçmişini oluştururken tüm bilgileri doldurman, iş bulma konusunda sana fayda sağlar. Kayıt işlemleri sonrası, arama butonuna ‘’laboratuvar teknikeri’’ yazarak, ‘’iş bul’’ butonuna basılır. Listelenen iş ilanlarının sol tarafında ‘’ülke-şehir-ilçe’’ kategorisinin üzerine gelinir. Tüm şehirlerdeki laboratuvar teknikeri iş ilanları sıralanır. En çok iş ilanı olan şehir en üst sırada yer alır.

Laboratuvar teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/laboratuvar+teknikeri adresi seni aranan tüm laboratuvar teknikeri ilanlarına ulaştırır. Listelenen ilanlar incelenir. İlanların içeriğine girildiğinde ‘’genel nitelikler ve iş tanımı’’ kısmına bakılır. İlanda aranan özelliklere sahip olan herkes ilana başvurabilir. İlanda istenilen kriterlere uygun olmayan adaylar başvuru yaptığında, kabul edilmeme ihtimalleri yüksektir.

En kazançlı laboratuvar teknikeri iş ilanları nelerdir?

Sitedeki filtreleme sistemiyle aranılan ilanlara ulaşılır. Ana sayfa da ‘’pozisyon rehberi’’ kutucuğuna basılır. Tüm pozisyonların düşük, ortalamave yüksek maaş kriterleri görülebilir. Sıralanan listeden laboratuvar teknikeri seçildiğinde, aşağı yukarı alınan ücretleri görüntüleyebilirsin.

En popüler laboratuvar teknikeri iş ilanları nelerdir?

https://www.kariyer.net sayfasından ana sayfadaki detaylı ara butonuna basılır. Sol tarafta sıralanan kategoriler incelenir. Pozisyon sekmesinden, laboratuvar teknikeri iş ilanlarının sayısına ulaşılabilir. İlanlar tarih sırasına göre listelenir. Herhangi bir ilan sayfasına girildiğinde yaklaşık olarak kaç kişinin başvuru yaptığı görüntülenebilir. Kendine uygun ilanın niteliklerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsin.   

notifications İş Alarmı kur