Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
87

Maden Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Maden Mühendisi cancel
DEDEMAN MADENCİLİK SANAYİ VE TİC.A.Ş.

Maden Mühendisi

DEDEMAN MADENCİLİK SANAYİ VE TİC.A.Ş.
Kayseri
Tam zamanlı
4 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SAYIN PREFABRİK İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.

Maden Mühendisi

SAYIN PREFABRİK İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
Antalya
Tam zamanlı
12 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Maden Mühendisi İş İlanları

Maden mühendisi olarak çalışmak isteyen adaylar, üniversitelerin Maden Mühendisliği bölümlerinden mezun olurlar. Maden mühendisleri, maden arama çalışmalarına katılır. Maden yatakları içinde yer alan madenlerin hacmini, türünü ve yerini tespit eder. Bulunan madenin çıkartılması için hangi araçların gerektiğini ve bu araçların maliyetini tespit ederek raporlar. Bulunan madenin, nasıl ayrıştırılması gerektiği ile ilgili bilgileri iletir. Ocaklarda gözetmenlik yapar. Maden mühendisleri, genellikle arazide ve yer altında çalışırlar. Ülkemizin madenler bakımından zengin olması, maden mühendislerine duyulan ihtiyacı da artırmaktadır. Siz de maden mühendisi olarak iş arıyorsanız, Kariyer.net maden mühendisi iş ilanları sayfalarını inceleyebilir, ilgilendiğiniz ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Maden mühendisi olarak iş arayanlar için ne gibi iş imkanları vardır?

Maden mühendisleri, maden arama çalışmalarının yapıldığı yerler ve maden odaklarında çalışırlar. Bazı firmalar, yeni mezun maden mühendisi iş ilanları aracılığıyla, mesleğe yeni atılmış adaylarla çalışmayı tercih ederken, bazı firmalar, tecrübeli maden mühendisleri ile çalışmak isterler. Bazı adaylar, yurtdışında yaşamayı ve çalışmayı tercih ederler. Yurtdışı maden mühendisi iş ilanları aracılığıyla, yurtdışında çalışmak üzere maden mühendisi arayan firmaların ilanlarına başvururlar.

Bunların yanı sıra, maden arama çalışmalarının olduğu, maden ocaklarının bulunduğu diğer illerimizde de maden mühendisi iş ilanlarına rastlarız. Diyarbakır, maden mühendisi iş ilanları bakımından sıkça ilan verilen illerimizden biridir.

Siz de ‘’iş arıyorum.’’ Diyorsanız, Kariyer.net iş ilanları sayfalarını inceleyebilir, birkaç kolay adımda profesyonel öz geçmiş ve CV’nizi hazırlayarak, ilgilendiğiniz ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca, pozisyon, ilan tarihi, çalışma şekli, firma özellikleri, net maaş aralığı, tecrübe, eğitim gibi kriterlerde filtreleri kullanarak, aradığınız iş ilanlarına daha kolay ulaşabilirsiniz. Başvurularınızın görünürlüğü açısından, öz geçmişinizi düzenli olarak güncelliyor olmanız faydalı olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Maden mühendisi hangi sektörlerde çalışabilir?

Türkiye, maden kaynağı bakımından zengin bir ülkedir ve dolayısıyla ülkenin pek çok sektöründe maden mühendisi ihtiyacı da bulunur. Bu açıdan ele alındığında maden mühendisliği mezunuysan başta madencilik olmak üzere metal, çimento – seramik, hafriyat, sondajcılık ve tünelcilik gibi pek çok sektörde çalışabilirsin. Bu sektörlerin tamamında yer altı veya yer üstü çalışma alanları mevcut olduğu için maden alanında faaliyet gösterecek mühendis ve personel ihtiyacı mevcuttur.

Maden mühendislerinin iş olanakları nelerdir?

Maden mühendisliği bölümünden mezun birisi olarak hem kamuda hem de özel sektörün çeşitli dallarında çalışman mümkündür. Kamuda çalışmak istiyorsan öncelikle Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan gerekli puanı alıp sonrasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden Tetkik Arama, Türkiye Taşkömürü Kurumu, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü gibi kurumların personel ilanlarını takip edip bu kurumlara başvuruda bulunmalısın. Özel sektörde ise özellikle madencilik alanında faaliyet gösteren firmaların genel başvuru ilanlarını inceleyebilirsin. Bu firmalar, çalışanlarına genel merkezlerinde, maden sahalarında veya laboratuvar bölümlerinde çalışma imkanı tanır.

Maden mühendisi iş ilanları hangi şehirlerde yayınlanır?

Türkiye’de çoğu şehrin kendine has yer altı ve yer üstü kaynakları bulunur. Örneğin; Afyon’da mermer, Artvin’de bakır, Zonguldak’da taş kömürü, Sivas’da demir yatakları bulunur. Dolayısıyla pek çok ilde de çeşitli firmaların çalışma alanları vardır. Maden mühendisi iş ilanlarını araştırırken maden bulunan illerde faaliyet gösteren firmalara ait ilanlarda farklı şehirlere yönelik alım yapıldığını görebilirsin. Bu anlamda Bursa, Zonguldak, Afyon, Kayseri, Konya, Samsun, Manisa ve daha pek çok ilde çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Maden mühendisi olmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Maden mühendisi olabilmen için öncelikle Maden Mühendisliği bölümünün yer aldığı Mühendislik Fakültesinden mezun olman gerekir. Bunun için de lise eğitimi sonrası ÖSYM’nin yapmış olduğu AYT ve TYT olmak üzere iki sınava girmelisin. Gerek bölümü başarıyla okuyabilmek gerekse mezuniyet sonrası en iyi şekilde mühendislik mesleğini yerine getirebilmen için sayısal zekaya sahip olman ve pozitif bilimlere ilgi duyman gerekir. Bunun yanı sıra maden mühendisliği, cevher hazırlama uzmanlığı dışında genel anlamda sahada aktif çalışma gerektirdiği için fiziki sağlığının çalışma koşullarına uygun olması da gerekir.