Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
12

Makastar İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Makastar cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Makastar iş ilanlarında adaylarda aranan en önemli kriter nedir?

Makastar olabilmek için birtakım yeteneklere sahip olmak gerekir. Firmalar tarafından verilen ilanlarda genellikle dikkatli ve sabırlı kişiler aranır. Aynı zamanda temizliğin, titizliğin, konsantrasyonun ve dikkatin yüksek olması adaylarda aranılan kriterlerin başında gelir. Adayların el becerisine sahip olması firmalar tarafından aranılan özellikler arasında yer alır. Makastarların el ve göz koordinasyonları iyi olmalıdır. Ekip çalışması ve iş birliğine yatkın olması da makastar adaylarında aranan kriterler arasında bulunur.

Makastar iş tanımı nedir?

Makastarlar, tekstil ürünlerinin imalatında kumaşı ilgili kalıplara göre kesmek ile yükümlü kişilerdir. Aynı zamanda bu işlem için kullanılan makinelerin ve ekipmanların bakımını yapabilme becerisine ve bilgisine sahip olmaları gerekir. Seri üretim gerçekleştiren her türlü tekstil markasının en önemli çalışanları arasında makastarlar yer alır.

Makastar iş ilanları en çok hangi şehirde bulunur?

Makastarlık iş ilanı Türkiye'nin birçok bölgesinde görülür. Tekstil sektörünün bulunduğu her şehirde makastarlara ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla adaylar bulunduğu şehri kriter alarak arama yapmalıdır. Örneğin; İstanbul Avrupa Yakası'nda iş ilanı arayan adaylar, Kariyer.net üzerinden filtreleme yaparak bölgedeki iş ilanlarını listeleyebilir. Akabinde adaylar ilanlarda belirtilen kriterleri değerlendirerek kendisine uygun seçeneği bulabilir.

Makastar iş ilanlarında kaç yıllık tecrübe aranır?

Makastar adaylarından mesleki yeterlilik için diploma ve belge talep edilebilir. Bunun yanı sıra iş ilanlarında görülen en önemli kriter tecrübedir. Tecrübe kriteri, firmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı firmalar 2 yıllık tecrübeyi yeterli görürken bazı işletmeler 10 yıl tecrübeli adayları arar. Diğer yandan daha az da olsa tecrübe kriteri bulunmayan ilanlar görülebilir.