keyboard_arrow_down
4

Makastar İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Makastar cancel

Makastar İş İlanları

Makastar, konfeksiyon ürünlerinin imalat aşamasında kalıba göre kumaş ve yardımcı malzemeyi çok katlı olarak kesen, iş süreçlerinde kullanılan makine ve ekipmanların bakımını yapan kişiler olarak tanımlanır. İş tanımından da anlaşılacağı üzere genellikle tekstil ve konfeksiyon sektörlerinde istihdam edildikleri görülür. Bu sebeple makastar iş ilanları İstanbul, Balıkesir, Tekirdağ gibi tekstil ve konfeksiyon alanında faaliyet gösteren firmaların yoğun olduğu şehirlerden sıklıkla yayınlanır. Ayrıca büyük bir ekiple çalışan terziler de makastar arayanlar arasındadır. Sen de örme ve dokuma alanında tecrübeliysen ve mesleğini bu alanda icra ediyorsan, sana uygun ilanlara kolaylıkla ulaşabilir ve başvuru yaparak çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Makastarlar Ne İş Yapar?

Kısa bir eğitimin ardından mesleği icra etmeye başlayan makastar adayı olarak, genellikle tekstil ve konfeksiyon atölyelerinde hareketli bıçağı bulunan bir makine ile çalışabilirsin. Bu sebeple bu alanda çalışacak kişi olarak oldukça dikkatli ve deneyimli olman gerekir. Bazı firmalarda bilgisayar destekli serim ve kesim yapan makinelerle de çalışabilirsin. Bu duruma istinaden güncel makastar iş ilanları incelendiğinde serim ve kesim makineleri konusunda deneyimli kişilerin firmalarca arandığı görülür. Meslek içerisinde kalite kontrol gibi alanlarda da branşlaşmanın olduğuna bakılırsa, makastarların kalite kontrol noktalarında iş yürüttükleri de rahatlıkla söylenebilir. Meslek özelinde edinilen bilgilerle çalışılabilecek bazı alanlar mevcuttur.

  • Deri konfeksiyon
  • Butik tarzı farklı stilde üretimler yapan atölyeler
  • Ayakkabı üreten firmalar

Makastar Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çalışma ortamı ve koşulları çalışılan yere bağlı olarak değişiklik gösterse de temelde ortak nokta olarak nitelendirilebilecek pek çok detay vardır. Makastar iş ilanları incelendiğinde, meslek bazında tam zamanlı ve vardiyalı çalışma şeklinin benimsendiği görülür. Genellikle tekstil fabrikaları ve konfeksiyon ürünleri üretimi yapan firmaların atölyelerinde çalışabilirsin. Çalıştığın yerler kapalı ortamlardır ve diğer meslektaşlarıyla birlikte, takım olarak iş yürüttüğün görülür. Yapılan iş gereği çalışma ortamın oldukça aydınlıktır ve işi ayakta yürütürsün. Bu pozisyonunda çalışmayı düşünürsen, makastar arayan firmalar senden işyerine yakın lokasyonlarda ikamet etmeni bekler ancak bazı firmaların konaklama imkanı sunduğu da görülür.

Makastar iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Makastar olarak mesleğini icra ediyorsan ya da etmeyi düşünüyorsan, bugünkü makastar iş ilanları çerçevesinde firmalar senden kesim konusunda bilgi sahibi olma, pastaldan anlama, kalite ve adet sorumluluğu performansına sahip olma gibi kriterleri karşılamanı bekler. Büyük ölçekli firmalar yeni teknoloji ürünü makine ve ekipmanları atölye ve fabrikalarına kazandırdıklarından, bünyesine katacağı kişileri bu ekipmanlar konusunda bilgi sahibi olanlar arasından seçerler. Sen de makastar iş ilanları yeni kategorisindeki iş ilanlarına başvurarak kariyer hayatını istediğin gibi yönlendirebilirsin. 

Makastar pozisyonu için en güncel iş ilanları görüntülenebilir mi?

Kariyer.net üzerinden ilgilendiğin pozisyondaki tüm ilanları, yayınlandığı andan itibaren son 3 Saat” seçeneğinden son 15 gün seçeneğine kadar filtreleyebilirsin. Makastar pozisyonu için filtrelediğin aramada tarih seçeneği altındaki maddelerden dilediğine tıklayarak ilanlar arasından en güncel olanlara kolayca başvuru yapabilirsin.

Makastar iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kariyer.net üzerinden firmaların yayınladıkları ilanlarda, belirlenen pozisyona uygun olan kişilerin özellikleri listelenir. Bu durum makastar iş ilanları özelinde irdelendiğinde, firmaların genellikle en az ilköğretim mezuniyeti olan kişilerle çalışma planı oluşturduğu görülür. Herhangi bir öğretim seviyesinden mezunsan ve alanında deneyimli ya da eğitimliysen, belirtilen kriterleri de karşılıyorsan ilgili ilanlara dilediğin zaman başvuru yapabilirsin.

Makastar iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Başvuru yapacağın ilanlara Kariyer.net üzerinden şehir ve pozisyon filtrelemesi yaparak kolayca ulaşabilirsin. Örneğin; makastar iş ilanları İzmir çerçevesinde bir arama yapacaksan; ilk olarak, şehir “İzmir” ve pozisyon “Makastar” olarak işaretlersin. Ardından Kariyer.net sana İzmir genelindeki makastar ilanlarını listeler. Aynı zamanda Ankara’da yaşayan kişiler de Ankara’da makastar iş ilanlarına başvurmalıdır. Sonrasında sana uygun olan firmanın ilanına girip sayfa üzerinde “Başvuru Yap” seçeneğine tıkladığında gerekli adımları takip ederek başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Makastar iş ilanlarında adaylarda aranan en önemli kriter nedir?

Makastar olabilmek için birtakım yeteneklere sahip olmak gerekir. Firmalar tarafından verilen ilanlarda genellikle dikkatli ve sabırlı kişiler aranır. Aynı zamanda temizliğin, titizliğin, konsantrasyonun ve dikkatin yüksek olması adaylarda aranılan kriterlerin başında gelir. Adayların el becerisine sahip olması firmalar tarafından aranılan özellikler arasında yer alır. Makastarların el ve göz koordinasyonları iyi olmalıdır. Ekip çalışması ve iş birliğine yatkın olması da makastar adaylarında aranan kriterler arasında bulunur.

Makastar iş tanımı nedir?

Makastarlar, tekstil ürünlerinin imalatında kumaşı ilgili kalıplara göre kesmek ile yükümlü kişilerdir. Aynı zamanda bu işlem için kullanılan makinelerin ve ekipmanların bakımını yapabilme becerisine ve bilgisine sahip olmaları gerekir. Seri üretim gerçekleştiren her türlü tekstil markasının en önemli çalışanları arasında makastarlar yer alır.

Makastar iş ilanları en çok hangi şehirde bulunur?

Makastarlık iş ilanı Türkiye'nin birçok bölgesinde görülür. Tekstil sektörünün bulunduğu her şehirde makastarlara ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla adaylar bulunduğu şehri kriter alarak arama yapmalıdır. Örneğin; İstanbul Avrupa Yakası'nda iş ilanı arayan adaylar, Kariyer.net üzerinden filtreleme yaparak bölgedeki iş ilanlarını listeleyebilir. Akabinde adaylar ilanlarda belirtilen kriterleri değerlendirerek kendisine uygun seçeneği bulabilir.

Makastar iş ilanlarında kaç yıllık tecrübe aranır?

Makastar adaylarından mesleki yeterlilik için diploma ve belge talep edilebilir. Bunun yanı sıra iş ilanlarında görülen en önemli kriter tecrübedir. Tecrübe kriteri, firmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı firmalar 2 yıllık tecrübeyi yeterli görürken bazı işletmeler 10 yıl tecrübeli adayları arar. Diğer yandan daha az da olsa tecrübe kriteri bulunmayan ilanlar görülebilir.

notifications İş Alarmı kur