keyboard_arrow_down
185

Makine Teknik Ressamı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Makine Teknik Ressamı cancel
ÖSA MAKİNA SAN VE TİC LTD ŞTİ
Makine Teknik Ressamı
ÖSA MAKİNA SAN VE TİC LTD ŞTİ
Sakarya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
PROTA
Makine Teknik Ressamı
PROTA
İstanbul (Tümü), Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Merkad Makina Kalıp San. Ve Tic. Ltd. ŞTİ.
Makine Teknik Ressamı
Merkad Makina Kalıp San. Ve Tic. Ltd. ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
14 gün

İlanları konuma göre filtrele!

REMAS Redüktör ve Makine Sanayii A.Ş.
Makine Teknik Ressamı
REMAS Redüktör ve Makine Sanayii A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
18 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ASSAN LAZER SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Teknik Ressam
ASSAN LAZER SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Makine Teknik Ressamı İş İlanları

Güncel makine teknik ressamı iş ilanları için aranan adaylar, farklı üretim alanlarında çalışır. Teknik ressam, proje ve şartnameye yönetmelik ve verilen talimatlara göre çizim yapıp verilen süre içerisinde teslim edebilmek ve iş programı oluşturmakla görevlidir. Autocad, Solidworks programlarına hakim, çizimleri yapmak ve imalat süreçlerini oluşturmak görevleri arasındadır. Makine teknik ressamı iş ilanları istanbul yayınlarında aranan nitelikler; üretim teknikleri hakkında iyileştirici çalışmalar yapmak, teknolojik gelişmeleri takip etmek, bölümünün getirdiği sorumluluğu nedeniyle şirket içerisinde doğru bilgi akışını sağlamaktır. Meslek lisesi veya meslek yüksekokulu mezunu olmak gerekir. Makine teknik ressamı eleman ilanı için nesnenin teknik resmini yapacak nesnenin boyutu şekli, malzemesi kalitesi hakkında bilgi verebilecek, imalat süreci hakkında bilgi sahibi adaylar aranır. 

Makine Teknik Ressamı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Makine teknik ressamı iş ilanları Ankara için adayların mühendislik teknik resimlerini kolaylıkla okuyabilmesi ve çizim alanı ile ilgili terimleri ve lejantları bilmesi istenir. Microsoft Office programlarını çok iyi düzeyde kullanabilmek gibi çeşitli özellikler, ayrıca çeşitli programlara dair bilgisi olması beklentiler arasında yer alabilir. İş takibi, organizasyon ve planlama becerisi yüksek kişiler, oldukça önemli detaylar olarak belirlenebilir. Makine teknik ressamı elaman arayan firmalar her konuda çözüm odaklı olan ve iletişim kabiliyeti yüksek adaylar arar. Verilen sorumlulukları gününde tamamlayabilmek, zamanı etkili bir şekilde kullanabilmek ve çalışma temposuna ayak uydurabilmek aranan özellikler arasındadır. Teknik ressam adaylarının, fabrikaları üretim süreçlerinde her adımda bulunan yönetim sistemi konusunda bilgili sorumluluk alabilecek yaratıcı ve öğrenmeye istekli olmaları gerekir.

Makine Teknik Ressamı İş İlanları İçin Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bu ilanlarda; DKP, Galvaniz ve İnoks imalat konusunda tecrübeli, raporlama yapabilen adayların başvuruları aranır. Gerekli bilgisayar bilgisine sahip, insan ilişkilerinde başarılı güler yüzlü sorumluluk sahibi, fikir üretebilen adaylar aranır. Teknik ressam oldukça farklı alanlarda üretim yapan fabrikalarda çalışır. Makine teknik ressamı iş ilanlarına başvururken dikkat etmen gereken detaylar şunlardır:

  • İlanlarda yer alan iş tanımını ve işverenin senden istediği genel nitelikleri dikkatlice incelemen gerekir. Eğer bu nitelikleri uygunsan iş ilanına başvuru yapabilirsin. 
  • Çalışma şartları ve sunduğu olanaklar hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Başvuru sürecinde bu detaylara dikkat ederek başvuru yapman önemlidir. 
  • Çalışma ortamı ve koşulları hakkında bilgi edinmek için ilan detaylarını incelemen gerekir.
  • Makine teknik ressamı adaylarında çizim yeteneğine sahip adaylar öne çıkar.

Makine teknik ressamı iş ilanlarında öne çıkan özellikler nelerdir?

Makine teknik ressamı iş ilanları yeni yayınlanan ilanlarda PRP programına hakim adaylar aranır. Müşteri taleplerine göre ürünlerin mekanik tasarımı yapabilecek, tasarımı yapılan ürünlerin üç boyutlu çizimi hazırlayacak gerekli revizyonlarla tamamlayacak çizimlerini ardından PDM kodları ile ürünleri data kartına ekleyecek maliyet düşürme çalışmaları yapacak ve pazar koşullarını göz önüne alarak üretimi gerçekleştirebilecek adayların başvuruları beklenir.

Makine teknik ressamı iş ilanları çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Üretim planlama ürüne yönelik teknik çizimlerini gerçekleştirilmesi ve arşivlenmesi Netsis üzerinden operasyon talimat kartı hazırlayabilecek numune ve revizyon süreçleri hakkında bilgi sahibi vermek gibi sorumluluklar verilir. Konunun takibini gerçekleştirebilecek sorumluluk sahibi adaylar aranır. makine teknik ressamı iş ilanı bay ve bayan ölçü aletlerini kullanabilen, meslek yüksekokulları ve meslek liselerinin makine resim konstrüksiyon veya ilgili bölümlerinden mezun olma şartları vardır. 

Makine teknik ressamı iş ilanları firmaların adaylardan beklediği nitelikler nelerdir?

Makine teknik ressamı iş ilanlarında, PRP programına hakim adaylar aranır. Müşteri taleplerine göre ürünlerin mekanik tasarımı yapabilecek, tasarımı yapılan ürünlerin üç boyutlu çizimi hazırlayacak gerekli revizyonlarla tamamlayacak çizimlerini ardından PDM kodları ile ürünleri data kartına ekleyecek maliyet düşürme çalışmaları yapacak ve pazar koşullarını göz önüne alarak üretimi gerçekleştirebilecek adaylar aranır.

Makine teknik ressamı iş ilanları aranan nitelikler nelerdir?

Makine teknik ressamı iş ilanları bayan ve bay adaylar için İki ve üç boyutlu bilgisayar destekli çizim programlarına hakim olmak, çok iyi derecede kullanabilmek, mekanik tasarım malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Makine teknik ressamı iş ilanları iş başvurusu teknik resim okuma, anlama ve yorumlama yeteneğine sahip adaylar aranır.

Sıkça Sorulan Sorular

Makine teknik ressamı mesleki iş tanımı nedir?

Makine teknik ressamı, özellikle imalat, inşaat, mühendislik ya da inşaat endüstrisi içerisinde kullanılan tüm makinalarla ilgili tasarım fikirlerini bir projeye dönüştüren kişilerdir. Devasa fabrikalarda yer alan tüm makina ve diğer ekipmanların tasarımından teknik ressamlar sorumludur.

Makine teknik ressamı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Makine teknik ressamı iş ilanlarına, iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının Makine Resim ve Konstrüksiyon ön lisans programlarından mezun olmuş adaylar başvuru yapabilir. Diğer bir yandan, ilgili bölümden mezun olmayıp mesleği icra etmek isteyen adaylara yönelik çeşitli sertifikalı eğitimler de mevcuttur. Kariyer.net üzerinden, makine teknik ressamı iş ilanlarına göz gezdirdiğinde ilgilendiğin ilanın eğitim derecesi kriterlerine kolaylıkla ulaşabilirsin. Bunların yanı sıra ilgili firmalar, makine teknik ressamı iş ilanlarına başvuruda bulunacak adaylardan, 2D Autocad, 3D Studio Max, 3D Tasarım ve Modelleme Uygulaması, Adobe Photoshop ve AutoCAD uygulamalarını sorunsuz kullanabilme niteliğine de sahip olmalarını bekleyebilir.

Makine teknik ressamı iş ilanlarında hangi koşullar aranır?

İlgili firmalar, makine teknik ressamı iş ilanlarına başvuruda bulunacak adaylarda öncelikli olarak iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının Makine Resim ve Konstrüksiyon ön lisans programlarından mezun olmuş olma koşulunu arar. Aynı zamanda bu firmalar, eğitim derecesini ilgili bölümlerde tamamlayan adaylardan, meslekle bağlantılı olan gerekli birtakım uygulamaları kullanabilmelerini ve alanlarında tecrübe edinmiş olmalarını da bekler. Makine teknik ressamı iş ilanlarına başvuruda bulunacak adayların, sürekli/tam zamanlı çalışma şekline uygun olmaları da gerekebilir. Erkek adaylardan askerlik görevinin tamamlanmış olması talep edilebilir.

Makine teknik ressamı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılabilir?

Makine teknik ressamı iş ilanlarına başvurabilmek için birtakım adımlar izlemen gerekir. İlk adımın; Kariyer.net üzerinden detaylı bir CV hazırlamak olmalıdır. Hazırlayacağın CV’inde eğitim durumunu, yeteneklerini ve -eğer varsa- iş hayatına dair edinebildiğin tecrübeleri detaylı bir şekilde yazmalısın. CV’nin bu aşamasını ne kadar özenli hazırlarsan iş bulma sürecinde o kadar avantaj kazanabilirsin. Bir sonraki adımda Kariyer.net'te yer alan filtreler sayesinde kendine uygun ülke, şehir, ilçe ve pozisyon, çalışma şekli, eğitim seviyesi gibi kısımları detaylandırabilir ve bu sayede kendine uygun iş pozisyonlarını kolaylıkla bulabilirsin. Bu ilanlar arasından kendine en uygun olanı seçtiğinde ilgili ilana başvurunu gerçekleştirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur