149

Makine Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Makine Teknikeri cancel
KRİSTAL ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÇAMAŞIRHANE MAKİNE PAZ.
Makine Teknikeri
KRİSTAL ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÇAMAŞIRHANE MAKİNE PAZ.
Kütahya İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Teknopar Endüstriyel Otomasyon A.Ş
Mekanik ve Hidrolik Sistemler Teknikeri/Teknisyeni
Teknopar Endüstriyel Otomasyon A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
VİTA MÜHENDİSLİK
Makine Teknikeri
VİTA MÜHENDİSLİK
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün

İlanları konuma göre filtrele!

KAVAKLIDERE ŞARAPLARI A.Ş.
Makine Teknisyeni
KAVAKLIDERE ŞARAPLARI A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Makine Teknikeri İş İlanları

Teknolojik gelişmelerin hız kazanması ile birlikte sanayi ve endüstriyel alanda çok kullanılan makinelerin üretim sürecinde teknik eleman desteğine ihtiyaç duyulur. Makine teknikeri, çeşitli makinelerin imal edilmesinden ve imal edilen ekipmanların da bakımını yapmaktan sorumludur. Makine mühendislerine bağlı olarak çalışan makine teknikeri, motorlu araçların ve makinelerin imal edilmesi, onarımı gibi konularda teknik bilgiye sahiptir. Makine bakımı konusunda da bilgi sahibi olan makine teknikeri, organizasyon konusunda başarılı olmalıdır. Sen de bu özellikleri taşıyorsan makine teknikeri olarak çalışabilirsin ve güncel makine teknikeri iş ilanlarına başvurabilirsin. kariyer.net’te yayınlanan makine teknikeri iş ilanlarıinceleyebilir ve sana uygun olan ilana başvuru yapabilirsin. 

Makine Teknikeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Makine mühendisi ile birlikte çalışan makine teknikerinde olması gereken özelliklerden biri, takım çalışmasına yatkın olmasıdır. Adayların fiziğe ve fen bilimlerine ilgi duyması da sahip olması gereken özellikler arasında yer alır. Makine teknikerlerinin ellerini aktif olarak kullanılabilmesi ve ayrıntılara önem vererek dikkat etmesi gerekir. El-göz koordinasyonunu başarı ile sağlayan makine teknikeri, makine parçaları ve makine arasındaki elektronik aksamları bilmeli ve üretim sürecinde mühendise düzenli olarak geri bildirim yapabilmelidir. Makine teknikeri yoğun iş temposunda çalışır ve çalışma alanları genellikle kapalı yerlerdir. Bu iş temposuna ayak uydurabilmek makine teknikerinin sahip olması gereken özellikler arasında yer alır. Makine teknikeri olmak çeşitli çizim programlarına da hâkim olmayı gerektirir. Makine mühendisi ile uyum içerisinde çalışması beklenen makine teknikeri olmak için gerekli eğitimleri tamamlamak ve staj yapmak gerekir. Bu mesleği yaparken dikkatli olmak gerekir ve teknik detaylara hâkim olmak gerekir. Dinamik ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen adaylar, makine teknikeri olarak çalışabilir. Sen de eğitimini tamamladıysan ve tüm bu özelliklere sahipsen makine teknikeri iş ilanlarına başvurabilirsin. Bu yeteneklere sahip olduğun sürece Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Sanayi alanında oldukça gelişmiş Bursa’da çalışmak için makine teknikeri iş ilanları Bursa’yı seçerek ilanları inceleyebilirsin. Başkentte yer alan ilanları incelemek için makine teknikeri iş ilanları Ankara’ya tıklayarak kariyer planlaması yapabilirsin. 

Makine Teknikeri Ne İş Yapar?

Makine teknikeri, makine mühendisi tarafından dizayn edilen makinelerin ve motorların teknik resmini çizer. Üretim sürecinde gerçekleşmesi planlanan aşamaların doğru yöntemle yapılmasını sağlayan makine teknikeri, üretilen ekipmanların bakımını yapar. Sürecin doğru işlemesi için iş planı yapan makine teknikeri, bozuk veya hasarlı ekipmanları onarır. Makinelerde ortaya çıkan sorunları bilgisayarlar üzerinden tespit eden makine teknikeri, bu bilgileri mühendise aktarmakla görevlidir ve sorunun ortadan kaldırılması için çalışır. Onarımı tamamlanan ürünleri makineye tekrar bağlamak da makine teknikerinin işidir. İş ortamının güvenli olmasını ve iş güvenliği kriterlerine uygun olmasını sağlayan makine teknikeri, demonte halde bulunan makinelerin montajını yapar. Makine teknikeri, makinelerin genel bakımından, temizliğinden, yağlanmasından ve ayarlanmasından da sorumludur. Makine mühendisinin tasarladığı çizimlerin teknik resmini oluşturmak da makine teknikerinin yaptığı işler arasında yer alır. Bu alanda çalışmak istiyorsan makine teknikeri eleman ilanlarını inceleyebilir ve şirketlerin iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Makine Teknikeri Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Makine teknikeri olmak için meslek yüksekokulunda yer alan makine bölümünü bitirmek gerekir. Bazı meslek liselerinden ön lisans programına sınavsız geçmek mümkündür. 2 yıl eğitim gören makine teknikeri, uygulamalı ve teorik dersler alır. Ayrıca meslek liseleri mezunu adaylar da makine teknikeri olarak çalışabilir. Bunun için teknik bilginin yüksek olması gerekir. Makine teknikerinin MS Office ve çizim programlarını aktif kullanması gerekir. Eğitim gördüğü süreçte makine teknikerinin staj yapması, adaya iş hayatında avantaj sağlar. Genellikle tamir atölyelerinde çalışan makine teknikerinin teknik ekipmanların adını ve ne işe yaradığını da bilmesi gerekir. Bu alanda çalışmak istersen kariyer.net’teki ilanları inceleyerek makine teknikeri iş başvurusu yapabilirsin. En güncel ilanları görmek için filtreleme alanını kullanarak makine teknikeri iş ilanları yeni yayınlananları görebilirsin. 

Makine teknikeri iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

kariyer.net’e giriş yaparak öz geçmiş oluşturman gerekir. Daha sonra makine teknikeri alanında arama yapabilir, ilanları listeleyebilir ve filtreleme yaparak kısa süre içerisinde istenilen şehirdeki şirketlerin ilanlarına ulaşabilirsin. Makine teknikeri eleman arayan firmalardan kriterlerine uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin. 

Makine teknikeri çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Makine teknikerleri, kapalı alanlarda ve tamir atölyelerinde çalışır. Çalışma ortamları ise genellikle yüksek seslidir. Makine teknikeri, çalışırken genellikle ayakta iş yapar. Bazı işlemleri de oturarak yapmak durumundadır. Çalışma ortamında mühendis, işçi, teknisyen bulunur ve çalışma koşulları da çalıştığı şirkete göre değişir. 

Makine teknikeri maaşları ne kadardır?

Makine teknikeri ilanlarını inceleyen adaylar, maaşlar konusunda da araştırma yapabilir. Makine teknikeri maaşı şirketlerin politikasına ve işin tanımına göre değişir. Makine teknikerinin çalıştığı sektör de maaşlar konusunda belirleyicidir. Aynı sektörde uzun yıllardır çalışan bir tekniker ile yeni başlayan makine teknikerinin maaşı karşılaştırıldığında tecrübeli çalışanın maaşı daha yüksektir. 

Makine teknikeri iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Makine bölümünden mezun olmak adaylarda aranan kriterler arasında ilk sırada yer alır. Makine teknikeri iş ilanları bay kategorisinde, askerliğin yapılmış veya tecilli olması gerekir. AutoCAD gibi programları makine teknikerlerinin kullanabilmesi de aranan kriterler arasında yer alır. Bazı şirketler iş ilanlarında cinsiyet belirtebilir. Makine teknikeri iş ilanları bayan ve erkekler için kadro açabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Makine teknikeri iş ilanlarında hangi meslek grupları yer alır?

Çeşitli makinelerin üretim, bakım ve kontrol süreçlerinde görev alan personellere makine teknikeri denir. Bu bağlamda makine teknikeri makinelerin üretim, montaj veya tamirini üstlenebilir ve çalışmasını sağlayabilir. İşveren ve çalışan adaylarını buluşturan Kariyer.net’te; makine teknikeri, usta, ustabaşı ve stajyer teknisyen gibi meslek grupları yer alır. Bunların yanı sıra, makinelerin işleyişi ve arıza durumlarının oluştuğu süreçler için farklı alanlarda uzman çalışanların da istihdamına gerek duyulur. Bu noktada verilen ilanlar arasında; makine mühendisi, makine teknisyeni, mekanik ve elektrik teknikeri, teknik ressam, torna ustası gibi teknik servisi ilgilendiren pozisyon ilanlarına da rastlayabilirsin.

Makine teknikeri iş ilanları için hangi koşullar gereklidir?

Makineleri ilgilendiren arızların tamir süreci dikkatli ve özenli bir çalışma gerektirir. Bu sebeple makine teknisyeni olarak görev alacak personellerin mesleki tecrübe ve bilgi sahibi olması gerekir. İşverenlerin büyük bir kısmı mühendis adayları için 4 yıllık makine mühendisliği diploması talep ederken; teknisyen ve ustalar için 2 yıllık meslek yüksek okulu mezuniyeti koşulu yeterli olur. Bunların yanı sıra, usta-çırak ilişkisi ile mesleki deneyim kazanan ve gelişime açık kişiler de tercih edilir. İletişime açıklık, ekip çalışmasına yatkınlık, esnek ve yoğun çalışma saatlerine uyum koşulları, mülakat sürecinde başarılı olmak için önemli koşullar arasında yer alır. Bu koşullara bazı ilanlarda; askerlik belgesi, çalıştığın kentte ikamet zorunluluğu, sağlık raporu ve sabıka kaydı gibi koşullar da eklenir.

Makine teknikeri iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Sahip olduğun mesleki deneyim ve uzmanlığa uygun kriterlerdeki makine teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net aracılığıyla ulaşabilirsin. Bunun için öncelikle Kariyer.net makine teknikeri iş ilanları sayfasını ziyaret etmen gerekir. Kariyer.net, Türkiye'nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların iş ilanlarına hızlı, güvenilir ve pratik şekilde erişmeni sağlar. Bu aşamada filtreleme motorlarını kullanarak kriterlerini belirleyebilir; sana uygun daraltılmış ilan listesinde hızlı bir şekilde erişebilirsin. Kriterlerine uygun iş fırsatlarını değerlendirmek için ilan üzerine tıklamak ve açılan ilan özel sayfasında ‘Başvur’ butonuna tıklamak, başvuru için yeterli olur. Başvuru yapacağın iş ile ilgili merak ettiğin detaylı bilgileri de yine ‘Başvur’ butonunun hemen altında görebilirsin.

Makine teknikeri iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Çeşitli makine ve cihazların kontrol ve üretim süreçlerinde görev alan makine teknikerleri, yetkili servis gibi bakım ve onarım alanında da çalışma fırsatı bulabilir. Bu bağlamda Türkiye’nin pek çok şehrinde faaliyet gösteren firmaların yayınladığı iş ilanlarına kariyer.net aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Sanayi, ticaret ve üretim sektörlerinin kalkınmış olduğu bölgelerde daha fazla sayıda ve daha iyi koşullarda iş fırsatlarına ulaşmak mümkün olur. Başta İstanbul olmak üzere; Bursa, Balıkesir ve Kocaeli gibi Marmara Bölgesi’nin önemli şehirleri, makine teknikeri iş ilanlarının yoğun olduğu şehirlerdir. Marmara Bölgesi’nin yanı sıra, Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir ve Manisa makine teknisyeni iş fırsatlarının yoğun olduğu şehirlerdir.

notifications İş Alarmı kur