Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
143

Makine Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Makine Teknikeri cancel
Özışık Makina

Makine Teknikeri

Özışık Makina
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tiryaki Holding A.Ş

Makine Teknikeri

Tiryaki Holding A.Ş
Muş
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Makine teknikeri iş ilanlarında hangi meslek grupları yer alır?

Çeşitli makinelerin üretim, bakım ve kontrol süreçlerinde görev alan personellere makine teknikeri denir. Bu bağlamda makine teknikeri makinelerin üretim, montaj veya tamirini üstlenebilir ve çalışmasını sağlayabilir. İşveren ve çalışan adaylarını buluşturan Kariyer.net’te; makine teknikeri, usta, ustabaşı ve stajyer teknisyen gibi meslek grupları yer alır. Bunların yanı sıra, makinelerin işleyişi ve arıza durumlarının oluştuğu süreçler için farklı alanlarda uzman çalışanların da istihdamına gerek duyulur. Bu noktada verilen ilanlar arasında; makine mühendisi, makine teknisyeni, mekanik ve elektrik teknikeri, teknik ressam, torna ustası gibi teknik servisi ilgilendiren pozisyon ilanlarına da rastlayabilirsin.

Makine teknikeri iş ilanları için hangi koşullar gereklidir?

Makineleri ilgilendiren arızların tamir süreci dikkatli ve özenli bir çalışma gerektirir. Bu sebeple makine teknisyeni olarak görev alacak personellerin mesleki tecrübe ve bilgi sahibi olması gerekir. İşverenlerin büyük bir kısmı mühendis adayları için 4 yıllık makine mühendisliği diploması talep ederken; teknisyen ve ustalar için 2 yıllık meslek yüksek okulu mezuniyeti koşulu yeterli olur. Bunların yanı sıra, usta-çırak ilişkisi ile mesleki deneyim kazanan ve gelişime açık kişiler de tercih edilir. İletişime açıklık, ekip çalışmasına yatkınlık, esnek ve yoğun çalışma saatlerine uyum koşulları, mülakat sürecinde başarılı olmak için önemli koşullar arasında yer alır. Bu koşullara bazı ilanlarda; askerlik belgesi, çalıştığın kentte ikamet zorunluluğu, sağlık raporu ve sabıka kaydı gibi koşullar da eklenir.

Makine teknikeri iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Sahip olduğun mesleki deneyim ve uzmanlığa uygun kriterlerdeki makine teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net aracılığıyla ulaşabilirsin. Bunun için öncelikle Kariyer.net makine teknikeri iş ilanları sayfasını ziyaret etmen gerekir. Kariyer.net, Türkiye'nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların iş ilanlarına hızlı, güvenilir ve pratik şekilde erişmeni sağlar. Bu aşamada filtreleme motorlarını kullanarak kriterlerini belirleyebilir; sana uygun daraltılmış ilan listesinde hızlı bir şekilde erişebilirsin. Kriterlerine uygun iş fırsatlarını değerlendirmek için ilan üzerine tıklamak ve açılan ilan özel sayfasında ‘Başvur’ butonuna tıklamak, başvuru için yeterli olur. Başvuru yapacağın iş ile ilgili merak ettiğin detaylı bilgileri de yine ‘Başvur’ butonunun hemen altında görebilirsin.

Makine teknikeri iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Çeşitli makine ve cihazların kontrol ve üretim süreçlerinde görev alan makine teknikerleri, yetkili servis gibi bakım ve onarım alanında da çalışma fırsatı bulabilir. Bu bağlamda Türkiye’nin pek çok şehrinde faaliyet gösteren firmaların yayınladığı iş ilanlarına kariyer.net aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Sanayi, ticaret ve üretim sektörlerinin kalkınmış olduğu bölgelerde daha fazla sayıda ve daha iyi koşullarda iş fırsatlarına ulaşmak mümkün olur. Başta İstanbul olmak üzere; Bursa, Balıkesir ve Kocaeli gibi Marmara Bölgesi’nin önemli şehirleri, makine teknikeri iş ilanlarının yoğun olduğu şehirlerdir. Marmara Bölgesi’nin yanı sıra, Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir ve Manisa makine teknisyeni iş fırsatlarının yoğun olduğu şehirlerdir.