Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
7

Malatya Muhasebe İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Malatya Muhasebe İş İlanları

Malatya, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirlerden birisidir. Farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapması ile bilinen Malatya şehri, tarım alanları dışında hizmet ve sanayi bakımından da oldukça zengindir. Doğal güzellikleri sayesinde turizm kentleri arasında da yer almayı başaran Malatya ili, tekstil sektörü bakımından da oldukça gelişmiştir. Ülkenin dört yanına açılan yollara sahip olan Malatya’nın nüfusu 800 bini geçmiştir. Kayısı ticareti konusunda da oldukça stratejik bir yapıya sahiptir. Kültür ve turizm kenti olan Malatya’da birçok farklı iş alanı bulunur. Muhasebe de bu alanlardan birisidir. Malatya muhasebe iş ilanları arasında detaylı inceleme yaparak muhasebeci olarak çalışma olanaklarını keşfedebilirsin. İncelediğin ilanlara başvuruda bulunarak muhasebecilik mesleğini gerçekleştirme yolunda ilk adımı atabilirsin. 

Malatya’da Muhasebeciler Ne İş Yapar?

Muhasebe departmanı, kurumlarda yer alan ve olmazsa olmaz departmanlardan birisidir. Muhasebecilik mesleğini icra ederken yapman gereken birçok farklı iş bulunur. Bu işler, mali ve finansal ağırlıklı işlerdir. Muhasebeci olarak şirketlerin ana merkezinde görev alırsın. Görev sırasında çalıştığın şirketin bünyesinde yer alan diğer çalışanlar ile sürekli olarak iletişim halinde olman gerekir. Çalıştığın kurumda yer alan çalışanlara ait bordro işlemleri ve maaş, sigorta prim hesaplaması görevlerin arasında yer alır. Aynı zamanda kurumda çalışan kişilerin yaptığı fazla mesailerin maaşa yansımasını ve ikramiyelerini hesaplarsın. Bunların yanı sıra kurumda çalışan kişilerin işe başlama ve çıkış tarihlerini düzenli bir şekilde kayıt altına tutmak da muhasebeci olarak yapacağın işler arasındadır. Muhasebeciler, çalıştığı kurumun mali kayıtları ile ayrıntılı bir şekilde ilgilenir. Bu bağlamda muhasebeci olarak çalıştığın kurumun nakit ve gayrimenkul kayıtları ile ilgilenirsin. Aynı zamanda fatura, fiş, makbuz gibi mali belgelerin sorumluluğu da muhasebecilerin görevleri arasındadır. Muhasebeci olarak çalıştığın kurumun finansal işlemlerini düzenli bir şekilde gerçekleştirir ve mali tablonun analizini çıkararak gerekli birimlere sunarsın. Nakit giriş ve çıkışı da muhasebeci olarak görevlerin arasında yer alır. Bu bağlamda tahsilatları  ve faturalama işlemlerini gerçekleştirirsin. Güncel Malatya muhasebe iş ilanlarını inceleyerek Malatya’da muhasebecilerin yapacağı işler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsin. 

Malatya’da Muhasebeci Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Malatya’da muhasebeci olmak için bazı yeterliliklere sahip olman gerekir. Öncelikle muhasebeci olarak çalışmak için üniversiteyi başarı ile tamamlaman şarttır. Bu bağlamda ön lisans ya da lisans diplomasına sahip olman yeterlidir. Üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olman gerekir. Bankacılık, muhasebe, işletme, iktisat, ekonomi gibi bölümlerden başarı ile mezun olman önemlidir. Aynı şekilde üniversitelerde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yer alan bölümlerden birinden mezun olarak muhasebecilik mesleğine ilk adımı atabilirsin. Maliye ve ekonomi ile bağlantısı bulunmayan herhangi bir bölümden mezun olduysan bahsedilen bölümlerde yüksek lisans eğitimi alabilirsin. Genel muhasebe konusunda bir sertifikaya sahip olman işe alınma sürecine olumlu yönde katkıda bulunur. Bu doğrultuda özellikle dijital ortamda gerçekleştirilen online muhasebe kurslarına katılabilir, muhasebecilik alanında kendini geliştirebilirsin. Malatya iş ilanları arasında yer alan muhasebeci ilanlarını inceleyerek şirketlerin öngördüğü eğitim seviyesi ve belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Malatya’da Muhasebeci Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Malatya muhasebe iş ilanları yeni yayınlananlarda da görüldüğü üzere Malatya’da muhasebeci olmak için bazı özelliklere sahip olman gerekir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Malatya’da muhasebeci olarak çalışabilmek için ilgi alanına giren muhasebe alanında kendini olumlu yönde geliştirmen gerekir. Bu doğrultuda çeşitli eğitimlerden ve kurslardan faydalanabilirsin. 
  • Muhasebe programlarına iyi derece hakim olman beklenir. Bu husus, kurum ve kuruluşların en çok dikkat ettiği özelliklerden birisidir. Özellikle MS Office gibi muhasebe programları hakkında tecrübe sahibi olman önemlidir. 
  • Muhasebe alanında çalışmak isteyen kişilerin yasal mevzuata hakim olması gerekir. Bu noktada vergi kanunları gibi kanunlar hakkında güncel bilgilere sahip olman önem arz eder. 
  • Malatya muhasebe elemanı arayanlar için en önemli özelliklerden bir diğeri de temel çalışma prensiplerine uygun olarak hareket etmektir. Çalıştığın kurumun bütün finansal verilerine ve belgelerine sahip olduğun için son derece güvenilir olman gerekir. 

Malatya’da muhasebeci olarak nerelerde çalışabilirim?

Malatya’da muhasebeci olarak görevini icra edebileceğin birçok farklı kurum vardır. Muhasebe departmanı, neredeyse bütün şirketlerde yer alan bir departmandır. Bu bağlamda incelendiğinde iş alanı oldukça geniştir. Malatya’da muhasebeci olarak şirketlerin finans departmanları başta olmak üzere, muhasebe ve mali müşavirlik bürolarında, çeşitli bankalarda, ekonomik yatırım şirketlerinde ve sigorta şirketlerinde çalışabilirsin. 

Malatya muhasebe iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Malatya’da muhasebeci olarak çalışabileceğin iş ilanlarına başvurmak için bazı adımları takip etmen gerekir. Malatya muhasebe eleman ilanları için öncelikle iş ilanları sayfasını ziyaret edebilirsin. Ülke / şehir / ilçe kısmından Malatya şehrini, sektör kısmından da mali müşavirlik - muhasebe bölümünü seçerek ilgili iş ilanlarını hızlı bir şekilde listeleyebilirsin. Filtreleme işlemi sonucu listelediğin ilanlar arasından iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Malatya muhasebe iş ilanlarının çalışma şekli nasıldır?

Malatya’da muhasebeci olarak çalışabileceğin kurum ve kuruluşların farklı çalışma şekilleri mevcuttur. Bu çalışma şekilleri, şirketlerin tercihi doğrultusunda belirlenir. Malatya muhasebe iş ilanlarında en fazla bulunan çalışma şekli tam zamanlı çalışma şeklidir. Bunun yanı sıra yarı zamanlı ya da dönemsel olarak çalışabileceğin iş ilanlarına da rastlayabilirsin. Malatya muhasebe iş başvurusunda bulunmadan önce ilgili ilanın açıklama kısmını inceleyerek çalışma şekli hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Malatya muhasebe iş ilanlarında hangi detaylara dikkat etmeliyim?

Malatya muhasebe iş ilanları bugün yayınlananları incelerken dikkat etmen gereken detaylar arasında ilgili şirketin başvuracak adaylardan istediği eğitim, dil, yaş gibi kriterler bulunur. Aynı zamanda erkekler için askerlik şartı arayan kurumlar da bulunabilir. Bunların yanı sıra ilanda bulunan pozisyon seviyesi, çalışma şekli, deneyim süresi gibi kriterlere de dikkat etmen önem arz eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Malatya muhasebe müdürü alımı var mı?

Malatya'da güncel muhasebe müdürü iş ilanları sıklıkla yayınlanır. Muhasebe müdürü ilanları çoğunlukla tam zamanlıdır. Ek olarak muhasebe uzmanı, ön muhasebe sorumlusu alımı da gerçekleştirilir. Malatya'da muhasebe müdür olarak çalışmak istiyorsan Kariyer.net ile iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Malatya muhasebe iş ilanlarında hangi kriterler aranır?

Muhasebe iş ilanlarında, lisans veya ön lisans mezunu olma şartı aranır. Tercihen üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarıyla mezun olan adaylar işe alınır. Muhasebe departmanında en az 2 yıl tecrübeli olunması önemlidir. Muhasebe müdürü olmak istiyorsan, Luca programını ileri seviyede kullanabilmelisin. Aranan diğer kriterler arasında iletişim becerilerinin gelişmiş olması, raporlama ve e-fatura konusunda bilgi sahibi, dikkatli ve disiplinli olunması yer alır.

Malatya muhasebe uzmanı iş ilanlarında aranan genel kriterler nelerdir?

Malatya muhasebe uzmanı iş ilanlarında lisans veya ön lisans mezunu, en az 2 yıl alanında tecrübeli adaylar aranır. Muhasebe uzmanından LOGO ve MS Office programlarını iyi kullanması istenir. Muhasebe uzmanının ay sonlarında maliyet hesabı ve üç ayda bir yönetim kuruluna raporlama yapması gerekir. Adayın aktif olarak araç kullanması, iyi seviyede bilgisayar bilmesi ve mali tabloları yorumlama yeteneği oldukça önemlidir.

Malatya muhasebe müdürü ilanlarında iş tanımı nedi?

Muhasebe müdürü çalıştığı şirketin mali tablolarını, gelir ve giderlerini kanuna uygun şekilde düzenler. Ay sonlarında şirket için maliyet hesapları yapar ve 3 ayda bir üstlerine bildirir. Şubelerin muhasebe kayıtlarını düzenler ve kontrol eder.Tüm beyannameleri düzenler, tahakkuk ve kontrol etme görevi mevcuttur.