Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
134

Market Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Market Elemanı cancel
Mavi Yaka İnsan Kaynakları
Engelli Market Elemanı
accessible
Mavi Yaka İnsan Kaynakları
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Migros Ticaret A.Ş.
Brandvadi Macrocenter Mağaza Personeli
Migros Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Anka Gross Alışveriş Hiz. San. ve Tic. A.Ş.
Ankagross -Kasap Ustası
Anka Gross Alışveriş Hiz. San. ve Tic. A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
24 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Market Elemanı İş İlanları

Gelişen kentleşme ve nüfus oranının artmasıyla özellikle büyük şehirlerde tüketim de paralel olarak artış gösterir. Bu nedenle farklı özelliklere ve kapasitelere sahip marketler pek çok bölgede açılmaya devam eder. Bu marketlerde çalışacak vasıflı ya da vasıfsız eleman ihtiyacı da her daim mevcut olur. Market elemanı iş ilanları İstanbul Avrupa ve Anadolu yakalarının yanı sıra Ankara, İzmir gibi büyük kentlerde de yoğunluk gösterir. Eğer sen de market elemanı olmayı düşünüyorsan, bu sektörde düzenli olarak eleman alımı yapıldığını bilmelisin. Marketler yeni çalışma arkadaşlarını yayınladıkları iş ilanlarıyla istihdam eder. Hem genel market elemanı hem de belirli bir reyon özelinde çalışman mümkündür. Bu nedenle her iki tip ilanlara da bakabilir ya da market ilanlarıyla ilgili kariyer.net’te genel bir alarm kurabilirsin. Market elemanı iş ilanları her dönem canlılık gösteren ve aktif olan iş fırsatlarını barındırır. Bu nedenle hızlı şekilde iş bulup çalışmaya başlamak istiyorsan, ilgili seçeneklere göz atabilirsin. 

Market Elemanı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Market elemanı iş ilanları yeni çalışmaya başlayacak veya deneyimli adaylar için iş olanakları içerir. Yeni elemanlar; reyon görevlisi, kasiyer ve depo elemanı olarak çalışmak üzere işe alınabilir. Ancak daha önceden kasap, manav, şarküteri gibi reyonlarda çalışma deneyimin varsa hem iş bulma sürecin kolaylaşır, hem de reyon özelinde açılan ilanlara başvurma şansın doğar. Marketlerin fırsat sağladığı bir diğer çalışma alanı da kuryeliktir. Marketler, online verilen siparişleri dağıtmak üzere kuryelere istihdam yaratır. Kuryeler, genellikle motosiklet veya binek ticari araçlarlarla servis yapar. Eğer bu araçları kullanmak için gerekli sürücü belgen varsa dağıtım elemanı olabilirsin. Market elemanı iş ilanları bay ve kadın adaylardan birtakım özellikler ister:

  • Marketlerde müşterilerle iç içe çalışılacağı için iletişim becerilerinin kuvvetli olması seni diğer adayların arasında öne çıkaracak detaylardan birisidir. CV’nde bu özelliklerini vurgulaman işveren için dikkat çekici olur.
  • Markette diğer elemanlarla birlikte çalışabiliyor olman da oldukça önemlidir. Bunun nedeni depo, reyon ve kasa arasında uyumun, marketin verimini artıracak faktörlerden olmasıdır. Takım çalışmasına yatkınlığının olduğunu deneyimlerinde göstermen iş bulma sürecine yardımcı olur.
  • Dakik olman ve dikkatli çalışman da markette görev aldığın sürece senden beklenen nitelikler arasında yer alır. 

Marketler, kariyer.net’te açtıkları ilanlarda adaylardan beklentilerini net olarak ifade eder. Bu nedenle ilanları detaylı olarak inceleyerek hangi özellikleri taşıman gerektiğini tam anlamıyla öğrenebilirsin.  

Market Elemanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Market elemanı olarak çalışmayı düşünüyorsan merak ettiğin konular arasında çalışma ortamı ve koşullar olabilir. Bu pozisyonda çalışma koşulların; marketin büyüklüğüne, hangi reyonda ve departmanda çalıştığına ve marketin iş yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Daha küçük marketlerde çalışan sayısı az olduğu için elemanlardan birden fazla departmanda görev almaları beklenebilir. Daha büyük zincir marketlerde ise sürekli aynı alanda çalışman daha olasıdır. Market elemanı iş ilanları Ankara, İstanbul ve İzmir gibi yoğun nüfuslu ve müşteri sirkülasyonunun yüksek olduğu şehirlerde yüksek tempoda çalışma gerektiren durumlar içerir. Bazı marketler bu nedenle vardiya usulü çalışma yoluna gider. Bu nedenle ilanlara başvurmadan önce iş saatlerini dikkatli şekilde incelemende fayda vardır. Ayrıca, kasap ve şarküteri gibi reyonlarda satılan ürünleri müşterilerin isteğine göre hazırlaman talep edilir. Kimi marketler bu pozisyonlar için deneyimli elemanları tercih ederken kimileri de yetiştirilmek üzere işe alım yapar.

Market Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Market elemanı olmak için başvuru yapmadan önce iş yerinin bulunduğu lokasyonu gözden geçirmelisin. Şehir özelinde aramalar yaparak senin için elverişli konuma sahip bir iş imkânı yakalayabilirsin. Örneğin, Kayseri market eleman iş ilanları perakende alanında çalışmak isteyenler için ideal olanaklar içerir. Eğer market ikamet ettiğin yere yakın değilse servis olanağının olup olmadığını öğrenmelisin. Servis imkânı yoksa, toplu taşıma olanaklarını değerlendirmeye alman gerekir. Dikkat etmen gereken bir başka husus da eğitim durumudur. Bazı işverenler market elemanları için lise mezunu olmayı şart koşarken kimileri üniversite mezunu adayları da tercih edebilir. Kariyer.net’in arama filtrelerinde eğitim durumunu seçerek sadece sana uygun ilanları gördüğüne emin olduktan sonra başvurularını tamamlayabilirsin. 

Market elemanı olarak nasıl iş bulurum?

Market elemanı iş ilanları bayan ve bay adaylar için düzenli olarak yayınlanır. Market elemanı olarak çalışmaya başlamak için tek yapman gereken kariyer.net’i ziyaret ederek ilgili ilanlara ulaşmaktır. Gelişmiş filtreleme özelliklerini kullanarak, yaşadığın ili ve ilçeyi seçtikten sonra, uygun sektörü işaretleyerek market ilanlarına anında erişim sağlayabilirsin. Eğer uygun bir ilan bulamazsan çevre ilçeleri de aramana dâhil ederek genişletebilirsin. Daha sonra sana çok hitap eden seçeneğe başvuru yaparak kariyerine yön verebilirsin.

Market elemanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net’te market elemanı iş ilanları bugün yayınlanan en güncel fırsatlara ulaşarak değerlendirmelerini yapmaya başlayabilirsin. Beğendiğin ilanlara oluşturduğun CV ile başvurabilirsin. Bu özgeçmişinde, ilgili sektördeki deneyimlerine yer verebilir ya da market çalışanı olmak için gereken özelliklere sahip olduğunu gösteren yetkinliklerinden bahsedebilirsin. 

Market elemanı ilanlarında vasıfsız iş imkânları nelerdir?

Market elemanı arayanlar vasıfsız elemanlara her zaman ihtiyaç duyar. Bu adaylar marketlerde; reyon görevlisi, depo çalışanı, kurye ve temizlik personeli gibi kadrolarda çalışma imkânı bulabilir. Vasıfsız market elemanı arayan ilanlara ulaşmak için arama filtrelerinde deneyim ve pozisyon seviyesi bölümlerini uygun şekilde işaretlemen yeterli olur.

Market elemanlarının part-time çalışma olanakları nelerdir?

Güncel market elemanı iş ilanları, part-time çalışma olanaklarının bulunabileceği yerlerden biridir. Özellikle vardiya usulü çalışan büyük marketlerde yarı zamanlı işler bulabilirsin. Yarı zamanlı market çalışanı olmak için kariyer.net’te sadece part time eleman arayan firmaların ilanlarına ulaşabilir ve başvurularını yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Market elemanı olmak için ne gerekir?

Birçok farklı bölgede marketler faaliyet gösterir. Zincir marketlerin yanı sıra yerel marketlerde de pek çok kişiye istihdam sağlanır. Marketler eleman arayışına girdikleri zaman çeşitli kriterler içeren iş ilanları yayınlar. Lise mezunu olma koşulu arayan marketler bulunabilir. Çoğu market ise tecrübeli adayları arar. Market elemanı olmak isteyen adayların iyi iletişim becerisine sahip olması talep edilir.

Market elemanı ne iş yapar?

Market elemanları markette birçok farklı işten sorumlu olur. Market elemanlarının temel görevleri arasında rafları düzenlemek yer alır. Bununla birlikte market elemanları marketin temizliğini ve düzenini sağlamakla görevlidir. Aynı zamanda ürünlerin stok takibini yapmak ve ürünleri stoklara göre düzenlemek market elemanlarının sorumluluğundadır. Ayrıca marketlerde kasada görev alan personeller, ödemeleri alır ve müşterilerin alışverişlerini tamamlamalarını sağlar.

Market elemanı için aranan kriterler nelerdir?

Marketler, eleman alımı yapacakları zaman aradıkları nitelikleri belirleyip ilan açar. Market elemanları için açılan ilanlarda öne çıkan kriterler arasında tecrübe yer alır. Bununla birlikte iletişim becerisi gelişmiş kişiler market elemanı olarak tercih edilebilir. Aynı zamanda mağazacılık alanında ilerlemeyi hedefleyen kişiler işverenler tarafından daha çok tercih edilir. Market elemanı olarak çalışmak isteyen erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması istenebilir.

Market elemanı kaç saat çalışır?

Birbirinden farklı marketler eleman alımı yapar. Pek çok kişiye çalışma imkanı sunan zincir marketler ve yerel marketler farklı çalışma koşullarına sahip olabilir. Tam zamanlı olarak çalışan market elemanı, günde 7 ile 9 saat arasında mesai yapar. Çalışma ve mola saatleri firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. Bu bakımdan market elemanlarının çalışma saatleri çeşitlidir.