Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
10

Medikal Muhasebe Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Medikal Muhasebe Uzmanı cancel

Medikal Muhasebe Uzmanı İş İlanları

Medikal muhasebe uzmanlığı, sağlık sektörünün gelişmesi ve sağlık alanında yapılan harcamaların artması ile birlikte gelişen ve önem kazanan bir meslektir. Hastanelerin muhasebe departmanlarında çalışan medikal muhasebe uzmanları, sağlık sektörü ve çalıştıkları kurum için oldukça önemli bir konumda bulunurlar. Sağlık kuruluşlarının harcamalarının kontrolünün sağlanması ve cezai işlemlerin uygulanması gibi çeşitli durumlardan korunması açısından, medikal muhasebe uzmanlarının yaptıkları iş önem arz eder. Medikal muhasebe tasarrufun sağlanması ve verilerin sistematik şekilde korunması açısından da önemlidir. Sağlık alanına yapılan harcamaların artması bu mesleğe olan talebi de yükseltir. Güncel medikal muhasebe uzmanı iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net üzerinden araştırma yapabilirsin. Medikal muhasebe uzmanı iş ilanları bayan ve bay adaylar için farklı şehirlerde çalışma fırsatları sunar.

Medikal Muhasebe Uzmanının Sorumlulukları Nelerdir?

Medikal muhasebe uzmanları, sağlık kuruluşlarının muhasebe departmanında çalışırlar. Bu pozisyonun sorumlulukları arasında en genel ifadesiyle sağlık kuruluşunun harcamalarının kontrolünün sağlanmasıdır. Gelir ve giderleri kayıt altına almak ve kontrolünü sağlamak medikal muhasebe uzmanının sorumlulukları arasındadır. Sağlık kuruluşunun fiyatlandırma işlemlerinin yapılması, SGK’dan tahsilinin yapılması ve tüm bu süreçlerin takibinin sağlanması da medikal muhasebe uzmanının sorumluluğudur. Medikal muhasebe uzmanı tüm bu süreçleri mevcut olan mevzuata bağlı olarak gerçekleştirir. Kurumun kar ve zarar açısından takibini yapar ve gerekli birimlere bilgi verir. Aynı zamanda sigortaların ve çalışan sözleşmelerinin takibini yapar. Özetle sağlık kuruluşlarının finansal boyutu ile ilgilenen kişilerdir. Kariyer.net’ten medikal muhasebe uzmanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Medikal Muhasebe Uzmanı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Medikal muhasebe uzmanı olmak isteyen kişilerin belirli özelliklere sahip olmaları gerekir. Bu özelliklerden önce çıkanlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Temel bilgisayar kullanma becerilerine sahip olmak 
 • Microsoft Office programlarını kullanabilmek
 • Muhasebe alanında kullanılan bilgisayar programları hakkında bilgi sahibi olmak
 • SGK mevzuatına, sigortalandırma, faturalandırma süreçlerine hakim olmak
 • Genel olarak sağlık mevzuatına hakkında bilgi sahibi olmak
 • Sabırlı ve güler yüzlü olmak
 • Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmek
 • Zaman yönetimini iyi yapabilmek
 • Hesaplama becerisine sahip olmak
 • Ekip çalışmasına yatkın olmak
 • Sağlık sektörü hakkında bilgi sahibi olmak

Çeşitli firmalara bağlı olarak çalışmak isteyen adayların tecrübe sahibi olmaları, yabancı dil bilmeleri ve başka kriterleri sağlamaları beklenebilir. Medikal muhasebe uzmanı iş ilanları için kariyer.net’te özgeçmiş oluşturarak sana uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Medikal muhasebe uzmanı olmak için hangi eğitim ve belgeler gereklidir?

Medikal muhasebe uzmanı olarak çalışmak için medikal muhasebe kurslarına katılmış ve sertifika almış olmak gerekir. Bu kurslara lise ya da üniversite düzeyinde eğitim sahibi olan kişiler katılabilir. Medikal muhasebe alanında kendini geliştirmek isteyen adaylar bu kurslara katılarak sağlık kuruluşlarının muhasebe departmanlarında işe başlayabilirler.

Medikal muhasebe uzmanı olarak nerelerde çalışma imkanı bulunur?

Medikal muhasebe uzmanı bu alanda önemli bir pozisyondur. Mesleğin önemi son yıllarda anlaşılmaya başlar. Sağlık harcamaları bu mesleğin önemini artıran faktör olduğu için, bu harcamaların artması ve sağlık sektörünün gelişmesi ile birlikte medikal muhasebe uzmanlarının istihdam alanları artar. Medikal muhasebe uzmanları hastanelerde, diş sağlığı merkezlerinde, polikliniklerde ve çeşitli tıp merkezlerinde çalışma imkanı bulabilirler. Medikal muhasebe uzmanı iş ilanları bay veya bayan eleman arayan firmalara kariyer.net’i ziyaret ederek ulaşabilirsin.

Medikal muhasebe uzmanı çalışma şartları nasıldır?

Medikal muhasebe uzmanları hastanelerde ve benzer sağlık kuruluşlarında çalışırlar. Muhasebe departmanında çalışan muhasebe uzmanları, daha çok masa başında ve bilgisayar ortamında çalışırlar. Sağlık çalışanları ve hastalarla iletişim halinde olmaları gerekebilir. Çalışma saatleri kuruma bağlı olarak yoğun olabilir. Hesaplama işleriyle ve sağlık alanıyla ilgilenen kişiler için daha uygun bir meslektir.

Medikal muhasebe uzmanı iş ilanları nerelerde yoğunluk gösterir?

Medikal muhasebe uzmanları sağlık alanında çalıştıkları için, istihdam alanları sağlık sektörünün yoğunlaştığı bölgelerde daha fazladır. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde sağlık sektörünün nispeten daha gelişmiş olması nedeniyle buralarda daha çok ihtiyaç olabilir. Kariyer.net’i ziyaret ederek medikal muhasebe uzmanı iş ilanları yeni yayınlananlara ulaşabilir, çeşitli filtreleme özelliklerini kullanarak sana en yakın ve uygun iş ilanlarını listeleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Medikal Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Medikal Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Medikal Muhasebe Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Medikal Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Medikal Muhasebe Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Medikal Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Medikal Muhasebe Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Medikal Muhasebe Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Medikal Muhasebe Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.