736

Mekanik Bakım Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mekanik Bakım Teknisyeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mekanik Bakım Teknisyeni İş İlanları

Mekanik bakım teknisyenleri, çalıştıkları kurumdaki makine mühendislerine gerekli ekipman tasarımını yapmada ve bunları test etmeye yardımcı olmada görev alan kişilerdir. Mekanik bakım teknisyeni, iş için kullanılan aletlerin bakım ve onarımlarını da gerçekleştirmekten sorumlu tutulur. Mekanik bakım teknisyeni olarak Türkiye’nin her yerinde bulunan birçok firmada çalışma imkânına sahip olabilirsin. Bunu en kolay yoldan sağlamak ve iş arama sürecini verimli kılmak için kariyer.net'te yer alan mekanik bakım teknisyeni iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Mekanik Bakım Teknisyeni Ne İş Yapar?

Pek çok farklı firma ve sektörde çalışma şansına ve istihdam alanına sahip olan mekanik bakım teknisyenlerinin çalıştığı firmalarda aldığı/alacağı görev ve sorumlulukları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İş güvenliği prosedürlerine uygun çalışılıp çalışılmadığını kontrol etmek, 
  • Mekanik cihaz kontrollerinin yüksek kalitede olmasını sağlamak, 
  • Maliyet azaltma çalışmalarına katkı sağlamak, 
  • Diğer birimlerde çalışan personellere gerekli konularda danışmanlık yapmak ve personelleri bilgilendirmek, 
  • Operasyon sırasında uygun test ve ölçüm cihazlarını kullanmak, 
  • Makine giriş ve çıkışlarını düzenli kontrol etmek, 
  • Arıza önlemek için bakım planı hazırlamak.

Bu görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğine inanıyorsan güncel mekanik bakım teknisyeni iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Mekanik Bakım Teknisyeni Olabilmek İçin Hangi Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Mekanik teknisyeni olabilmek için teknik ve meslek liselerinin mekanik, elektronik, endüstriyel mekanik gibi bölümlerinden lise düzeyinde mezun olman gerekir. Mesleki eğitimlerinde kendilerini geliştirmek isteyen ya da farklı liselerden mezun olmuş ama bu alana yönelmek isteyen kişiler de üniversitelerin meslek yüksekokullarında bulunan makine, mekatronik gibi programlarda eğitimlerini tamamlayarak bu ünvana sahip olabilir. Önündeki fırsatları değerlendirmeli, gerekli eğitimlerini tamamlayarak yeniliklere açık olmalısın. Bu meslekte, mesleğe alışırken, aynı zamanda kendini geliştirebilir ve işinde ustalaşabilirsin. Mekanik teknisyenliği alanında kendini geliştirmek istiyorsan, eğitim esnasında stajlar ve gönüllü çalışmalarla kendini geliştirebilir ve sahip olduğun bilgileri pekiştirebilirsin. Alanda kullanılan cihazlara ilişkin  bilgileri takip etmek de teknik bilgilerini geliştirmen için oldukça etkili ve yardımcı olur. Hemen hemen her türlü mekanik cihazla ilgilenmekle sorumlu olan mekanik teknisyenleri kaynak yapma becerilerini de geliştirebilirler. Bu şartları sağladığını düşünüyorsan mekanik bakım teknisyeni iş ilanları bay ve bayan kategorisindekileri inceleyebilirsin.

Mekanik bakım teknisyeni olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Mekanik bakım teknisyeni olabilmek için, her meslekte olması gerektiği gibi, sahip olmanın mühim olduğu özellikler vardır. Mekanik bakım teknisyeni olmak için kişinin sahip olması gereken özellikler şunlardır: teknik konulara yatkınlık ,sayısal problemleri çözmede başarılı olmak, iş disiplinine sahip olmak, takım halinde uyumlu bir şekilde çalışabilmek. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan mekanik bakım teknisyeni iş ilanları bayan ve bay kategorisindekileri inceleyerek başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Mekanik bakım teknisyeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Mekanik teknisyenlerinde firmaların aradığı başlıca kriterler; mekanik tasarım programlarını etkin olarak kullanmak, temel düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmak, kaynak yapabilmek. İngilizce bilgisi firmadan firmaya değişkenlik gösteren bir şarttır. Bazı firmalar İngilizce bilgisi aramazken bazıları belirli seviyede bir İngilizce bilgisi ister. Bu durum genellikle şirketlerin yayınladıkları ilanların detaylarında net olarak belirtilir.

Mekanik bakım teknisyeninin çalışma koşulları nelerdir?

Mekanik teknisyenleri tam zamanlı olarak çalışırlar. Mekanik bakım teknisyeni arayan firmalardan bazıları, çalışma politikası gereği vardiyalı çalışma sisteminin bulunduğunu ve çalışanlarından bu sisteme ayak uydurmalarını beklediğini en başta belirtirler. Ek çalışmalarda ise şirket politikasına uygun olarak ek ödemeler yapılır. Bu durum genellikle yüz yüze yapılan mülakatlarda ve teklif süreçlerinde açıkça belirtilir.

Mekanik bakım teknisyeni iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Mekanik bakım teknisyeni iş ilanlarına ulaşıp bu ilanlara başvuru yapabilmek için kariyer.net'i ziyaret edebilirsin. kariyer.net bu ve başka pek çok alanda barındırdığı güncel iş ilanları ve filtreleme sistemiyle iş arama sürecini verimli kılmana yardımcı olur. Niteliklerinin uyuştuğu iş ilanlarına başvuruda bulunarak mesleğine adım atabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Mekanik bakım teknisyeni iş tanımı nedir?

Mekanik bakım teknisyenleri farklı sektörlerde çalışarak mesleklerini yaparlar. İşletme ortamında çeşitli makine ve yapı elemanlarının arıza tespit, bakım ve onarım işlerini yürütmekle görevli olurlar. Bunun yanı sıra çalıştıkları firmalarda gören alan makina mühendislerine gerekli ekipman tasarımı yapma ve bunları test etme görevi de iş tanımlarına dahil olmaktadır. Firmaların mekanik teknisyenlerde aradıkları nitelik ve görevler değişebilir. Kariyer.net üzerinden bu alandaki ilanları inceliyerek istenil görev tanımı ve sorumluklar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsin.

Mekanik bakım teknisyeninin maaş kriteri nasıldır?

Farklı sektörlerde çalışan mekanik teknisyenlerinin maaş kriteleri çalışılan kurum, görev ve sorumluluklara göre farklılık göstermektedir. Maaş kriterleri firmanın ücret politikası, kişinin aldığı eğitim ve tecrübelere göre şekillenir. Bu anlamda CV'ne ekleyeceğin eğitim ve nitelik bilgileri adaylara bu konuda avantaj kazandırabiliyor. Firmada ki pozisyon ve alınan sorumluklarda bu orada ücret politikasına yansımaktadır. Çalışılan sektörde bu kriterlere etki edebiliyor. Firma ilanlarını incelerken firma ve sektör hakkında bilgi edinerek maaş kriterleri hakkında fikir edinebilirsin.

Mekanik bakım teknisyeni için engelli bireyler için iş imkanı var mı?

Mekanik teknisyeni olarak iş ararken sana en uygun kriterleri kariyer.net üzerinden seçebilirsin. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve mekanik teknisyesi arayışında olan firmalaların engelli personel istihdamı bulunuyor. Engelli ilanlarını incelemek için arama yaparken engelli ilanlar kısmını işaretleyerek bu istihdamı yapan firmaları görüntüleyebilirsin. Oluşturduğun Cv ile ilanlara kariyer.net üzerinden anında başvuru yapabilirsin. Engelli ilanlanları, part time ilanlar, dönemsel ilanları gibi sana özel farklı iş olanaklarını seçerek arama yapabilirsin.

Mekanik bakım teknisyeni olmak için gerekenler nelerdir?

Mekanik bakım teknisyeni olmak için en az lise düzeyinde eğitim şartı aranmaktadır. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar teknisyen ünvanı ile çalışabilirler. Bunun yanı sıra meslek yüksek okullarında ön lisans eğitimini tamamlayarak bu mesleğe devam edilebilir. Makine teknisyenlerinin eğitimlerinin yanı sıra bazı nitelkiklere sahip olması gerekir. Meslekleğinle ilgili bilgi,beceri ve niteliklerini CV'ne ekleybilirsin. Kariyer.net üzerinden firma ilanlanlarını inceleyerek işletmelerin aradıkları kriterler arasından sana en uygun olanaklar başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur