94

Merchandiser İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Merchandiser cancel
Koton
Merchandiser / Dokuma
Koton
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Ramsey-Kip
Merchandiser
Ramsey-Kip
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

FETİH TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Merchandiser
FETİH TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

A

Müşteri Temsilcisi
ares tekstil
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
15 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Merchandiser İş İlanları

Alışverişin temelinde belli noktalarda üretilmiş veya yetiştirilmiş ürünlerin, lojistik yoluyla satışının yapılacağı yere getirilmesi ve kullanıcılar ile buluşturulması yatar. Fakat sektör bundan çok daha karmaşık ve detaylı şekilde çalışır. Ürünlerin üretim süreçlerinden, taşımaya, dağıtıma ve son olarak kullanıcıya ulaştırıldığı ana kadar pek çok plan uygulanır ve pek çok kişi bu akışın sağlıklı ve dakik ilerlemesi için çalışır. Doğru ürünleri doğru kanallar yardımıyla doğru zamanda ve doğru yerde, doğru kullanıcılar ile buluşturma amacıyla çalışan merchandiserler, hem kullanıcıların doğru ve iyi bir ürün ile buluşmasını sağlar hem de çalışmakta olduğu markaya itibar kazandırır ve ardından kâr ettirir. Merchandiser iş ilanları da bu alandaki istihdamı sağlamak için açılmıştır.

Merchandiser Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmalı?

Her meslek dalında olduğu gibi merchandiser olmak için de yerine getirilmesi gereken çeşitli sorumluluklar bulunur ve mesleğin düzgünce yapılabilmesi için  bu sorumlulukları en doğru şekilde yerine getirmek için türlü becerilere ihtiyaç duyulur. Bu beceriler sayesinde merchandiser işinde daha başarılı olunur. Bu sayede hem kullanıcılara hem de çalışılan markaya fayda sağlanır. Merchandiserların görevinin temeli; satış yapılan tüm market ve mağazalarda ürünlerin stokları ile ilgili çalışmaları yürütmektir. Bu çalışmalar; ürünlerin üretiminden, dağıtımına, satış alanına gelmesi ve bu alanda yapılan çalışmaları kapsar. Böylesine komplike bir çalışma alanında mesleği icra eden insanların sahip olması gereken en temel özelliklerden birisi pratiklik ve hızlı hareket etmektir. Merchandiser elemanı arayanların temel beklentisi; doğru zamanda doğru yerde doğru hamlelerin yapılması ile marka itibarının ve elde edilen kârın yükseltilmesidir. Doğru hamlelerin doğru zamanda yapılması içinse sektörde bulunan güncel gelişmelerin ve trend adımların takip edilmesidir. Bu sayede sektörün en son güncellemelerini yakından takip eden merchandiserlar, öğrendiği gelişmeleri çalıştıkları markaya aktarır ve bu sayede kâr sağlar. Bu sebepten ötürü merchandiserların sahip olmaları gereken yeteneklerden bir diğeri; gelişmeleri yakından takip etmektir. Aynı anda birçok yere yetişmesi ve kontrolü altında tutması gereken merchandiserın, ihtiyaç duyduğu bir diğer yetenekler ise hızlı hareket etmek ve hızlı karar vermektir. Merchandiser elemanı arayan firmaların tamamı verdikleri ilanları bu yetenekler doğrultusunda verir. 

Merchandiser İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Her iş ilanında olduğu gibi merchandiser ilanlarına başvuru yapmadan önce de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bu noktalardan en temeli; işverenin ilan çerçevesinde sunduğu iş tanımıdır. Başvuru yapmak isteyen aday, mevcut işe uygun olup olmadığını ve bu işi isteyip istemediğine bu tanımı inceleyerek karar verebilir. Örneğin; merchandiserlığın çeşitleri bulunur ve aday hangi doğrultuda çalışmak isterse ona yönelmelidir. Mobil merchandiser iş ilanları bu çeşitlere bir örnek olabilir. Bir diğer nokta ise iş ilanında sunulan spesifik kriterlerdir. Belli bir bölgede ikâmet ediyor olmak, yaş aralığı, eğitim seviyesi, mezun olunan bölüm gibi kriterler bulunur. Örneğin mobil merchandiser iş ilanları İstanbul sınırları içerisinde merchandiser adaylarını arar. Cinsiyet, ek eğitimler, önceki tecrübeler ve bu tecrübelerin süresi, nerelerde kazanılmış oldukları gibi noktalar da iş ilanında dikkat edilmesi gereken faktörlerdendir.

Merchandiser Ne İş Yapar?

Merchandiserlerın yaptığı iş temel anlamda; mağazaları gezmek, raf ve ürün düzenini takip etmek, sektördeki güncel gelişmeleri takip ederek markaya itibar sağlamak ve satışları arttırarak kâr sağlamaktır. Çalıştıkları alana göre merchandiserların yaptıkları işler değişiklik gösterir ve haliyle farklı alanlarda verilen iş ilanları adayların farklı görevler üstlenmelerini ister. Tekstil merchandiser iş ilanları doğrultusunda kabul edilen adaylar, tekstil ürünlerinin satışının yapıldığı mağazaları gezmek, ürünleri kontrol etmek ve satış kritiklerini takip etmek gibi görevler bulunur. Güncel merchandiser iş ilanları ise benzer görevler etrafında toplanır. Üretimi yapılmış ürünlerin satış alanlarına getirilmesi, ulaşım süreci, ilgili satış yerlerine dağıtılması, yerleştirilmesi, doğru hamleler ile doğru sırada doğru kullanıcılar ile buluşturulması gibi işlerle ilgilenir. Bunların özetinde merchandiserların genel iş tanımı kontrol ve planlama üzerinedir. Analiz yapmak, trendleri takip etmek, sıkça seyahat etmek ve benzerleri merchandiserların yaptıkları işleri arasındadır.

Merchandiser Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Merchandiserların yapması gereken birçok görev ve tamamlaması gereken pek çok sorumluluk bulunur. Bunlar; ürün çeşitlerini belirlemek, stokları hazırlamak ve süreç içerisindeki işleyişi takip etmektir. Ürünlerin satışa sunulacağı alanların belirlenmesi ve ne şekillerde sunulacağının belirlenmesi de merchandiserların görevleri arasında yer alır. Kullanıcılara, sektöre, ürünlere dair bilgi toplamak ve bu bilgileri en iyi şekilde kullanmak da  görevlinin sorumlulukları arasındadır.

Merchandiser İş Olanakları Nelerdir?

Alışverişi alışveriş yapan temel şeyler arasında satıcılar, ürünler ve kullanıcılar bulunur. Merchandiserlar bu süreçlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi noktasında çalışır. Hayatın pek çok alanında ihtiyaç duyulan alışverişin ve süreçlerinin geliştirilmesi merchandiserların işidir. Bu nedenle merchandiserlar pek çok farklı alanda, pek çok farklı şehide mobil veya aktif olarak iş olanağı bulma şansına sahiptir.

Merchandiser Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Çalışma stillerine göre merchandiserların çalışma alanları ve çalışma ortamları değişiklik gösterir. Klasik merchandiserlar sıkça seyahat etme, mağazaları ziyaret etme, kontrolleri aktif şekilde yapma ve süreçleri yönetme şeklinde çalışır. Bu sebeple çalışma ortamları sıklıkla değişiklik gösterir. Mobil merchandiserların çalışma alanları ve çalışma ortamları ise daha değişiktir ve iş, çalıştıkları alanlara göre değişiklik gösterir. Merchandiser olmak isteyen aday, iş başvurusu yaptıktan ve ön elemeyi geçtikten sonra merchandiser mülakatlarına girer ve başarılı bulunursa işe kabul edilir.

Merchandiser Nasıl Çalışır?

Her mesleğin kendine has bir çalışma stili olduğu gibi merchandiserların da kendilerine has bir çalışma stili vardır. Bu çalışma şeklinde; sıklıkla seyahat etmek, kontrolleri ve süreçleri yönetmek, sağlıklı analizler yapmak ve bu analizler doğrultusunda çalışmalar yürütmek, güncel bilgileri ve gelişmeleri takip etmek, stok kritiklerinin kontrolünü yapmak bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Merchandiser iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Merchandiser iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Merchandiser iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Merchandiser iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Merchandiser pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Merchandiser iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Merchandiser iş ilanlarına erişebilirsin.

Merchandiser iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Merchandiser için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur