keyboard_arrow_down
27

Mersin Lojistik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Lojistik cancel
Mersin cancel
SH LOJİSTİK
Muhasebe Uzman Yardımcısı
SH LOJİSTİK
Mersin İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Mersin Lojistik Sektörü İş İlanları

Turizm, sanayi, denizcilik, tarım ve üretim ağıyla ülkemizin gelişen şehirlerinden biri olan Mersin, aynı zamanda Türkiye’nin en önemli ve aktif taşımacılık bölgeleri arasındadır. Ticari önemi büyük limanının yanı sıra ultra fonksiyonel bir havalimanı ve kilit rol üstlenen karayolu ulaşım ağıyla dikkat çeker. Gerek şehirdeki üretici ve ticari firmalar, gerek ulusal ve uluslararası kuruluşlar için ideal bir nakliye bölgesi olan kent, bu yönüyle pek çok lojistik kuruluşuna ev sahipliği yapar. Türkiye’nin sayıca en çok lojistik iş imkanını sunan kentlerinden biri olan Mersin’in olanaklarından yararlanmak için kariyer.net adresinde Mersin lojistik firmaları iş ilanları kategorisini ziyaret edebilirsin.

Mersin Lojistik Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel Mersin lojistik iş ilanları ile sunulan pozisyonlara göre sektöre adım atmak için ihtiyaç duyacağın eğitim ve belge kriterleri farklılık gösterir. Buna göre mesleğin temel kadroları arasında yer alabilmek için istenen diplomalar arasında şunlar sayılabilir:

  • Lojistik ve lojistik yönetimi ile ilgili Ticaret, Uluslararası Ticaret, İktisat, İşletme gibi bölüm diplomaları öne çıkar. 
  • Kurumların muhasebe ve pazarlama gibi birimlerinde çalışmak ise bu birimlere yönelik lisans eğitimi almakla mümkün olur. 
  • Ofis ve saha işlerinde çalışmak üzere işe alınacak olan personel kadrolarında düz lise, meslek lisesi veya MYO diplomaları çoğu koşulda yeterli olur. 
  • Dökümantasyon ağırlıklı işlerde çalışacak olan adaylardan istenen bilgi ve eğitim koşulları arasında MS office gibi ofis programları, temel bilgisayar ve klavye, ayrıca bilişim programlarına dair beceriler ve sertifikalar yer alır. 
  • Kısa ve uzun yol sevkiyatlarında görevlendirilecek şoför adaylarından kullanmaları gereken araçlara uygun düşen ehliyet belgesi talep edilir. 
  • Operatör adaylarının ise işlerine uygun düşen kurs sertifikalarına veya sürüş belgelerine sahip olmaları istenir.
  • Mersin lojistik sektörü eleman arayan firmalar tarafından gerekli olduğu takdirde istenen yabancı dil bilgisi, kurumun ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir.
  • Uzun vadeli işe alımlarda erkek adaylardan istenen askerlik belgesi ise tüm kuruluş ilanlarında karşına çıkabilecek sabit belge koşulunu oluşturur.

Bu koşullar doğrultusunda Mersin’de yer alan lojistik sektörü iş ilanlarına başvurabilirsin.

Mersin Lojistik Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Lojistik ve taşımacılık alanlarında en dinamik kentler arasında gelen Mersin, aynı dinamizmi lojistik sektöründe çalışan adaylarından da bekler. Sektörün gerektirdiği dinamik iş temposuna uygun fiziksel ve mental özelliklere sahip olmak, adaylarda en çok aranan özelliklerden biridir. Ofis ve saha çalışanlarının tamamından beklenen müşteri odaklılık, güçlü iletişim, pozitiflik ve takım çalışmasına yatkınlık özelliklerine ayrıca planlama ve organizasyon becerisi eşlik eder. Düzenli, tertipli ve gözlemci olması beklenen çalışan adaylarının etkili zaman yönetimi becerisine sahip olması talep edilir. Kariyer.net Mersin lojistik iş ilanları işe alım kriterleri arasında yer alan ve yine tüm pozisyonlar için önemli olan bir diğer özelliği ise etkili sorun çözme ve analitik düşünme becerisi oluşturur.

Mersin Lojistik Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Çalışan adaylarına pek çok konuda pozitif destek sunan kariyer.net, ilan listelerinde yalnızca geçerliliğini koruyan ilanlara yer verir. Bu bağlamda yapacağın başvuruları yakın tarihli ilanlar ile sınırlandırmaman, Mersin lojistik sektörü iş ilanları bugün tarihiyle başlayıp eski tarihlere doğru uzanan tüm iş fırsatlarını değerlendirmen önerilir. Böylelikle çok daha fazla fırsata erişebilirsin. Mersin lojistik sektöründeki firmalar, çalışan adaylarından bazı kriterleri yerine getirmelerini bekleyebilir. Aynı şekilde idealindeki iş fırsatına erişim noktasında senin de olmazsa olmaz beklentilerin olabilir. Bu noktada dikkat etmen gereken bir diğer detayı da ilan özel sayfasında yer alan işe alım koşulları ve iş tanımlarını okumak oluşturur. Bu sayede Mersin'de lojistik iş ilanları arasından gerçekten sana uygun olanları seçtiğinden emin olabilir; başvuru, sürecini çok daha verimli bir şekilde yürütebilirsin.

Mersin lojistik sektörü iş olanakları nelerdir?

Vasıflı ve vasıfsız çalışan adayları için yayınlanan Mersin lojistik sektörü iş ilanları, ofis ve saha koşullarında çalışabileceğin çeşitli iş olanaklarından oluşur. Yönetici, uzman ve danışman kadrolarına eşlik eden personel pozisyonları, ofis iş fırsatları arasında yer alır. Şoför, forklift operatörü, satış temsilcisi, operasyon sorumlusu gibi pozisyon fırsatları ise ise saha iş olanakları arasında sayılabilir. Mersin lojistik iş ilanları yeni çalışan adayları için farklı olanaklar sunduğundan ilanların her birini detaylı bir şekilde incelemen önerilir.

Mersin lojistik sektörü iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri bulunur?

Çeşitli eğitim ve tecrübe seviyelerine sahip çalışanlara iş olanakları sunan Mersin lojistik sektöründe farklı çalışma şekilleri vadeden iş fırsatlarına erişebilirsin. Bu bağlamda kent genelinde sunulan iş fırsatlarının ağırlıklı olarak tam zamanlı iş fırsatlarından oluştuğu söylenebilir. Standart usul veya vardiya usulü olarak karşına çıkabilecek tam zamanlı ilanlara, daha az sayıda olmak üzere yarı zamanlı ve dönemsel iş fırsatları da eşlik eder.

Mersin lojistik sektörü çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Ağırlıklı olarak taşımacılık süreçlerini kapsayan Mersin lojistik faaliyetleri, her bir iş basamağında farklı pozisyonlarda çalışanlara ihtiyaç duyar. Bu bağlamda ofis, depo, saha, gümrük, liman gibi farklı çalışma ortamlarında bulunman gerekebilir. Çalışmaların karşılığında sahip olacağın maaş tutarları, sosyal olanaklar, çalışma süreleri, görev paylaşımı gibi detaylar, Mersin lojistik sektörü eleman arayanlar arasında değişen iş prensiplerine göre şekillenir. Bu noktada ilgini çeken iş fırsatları ile ilgili daha fazla bilgiye ilan açıklamalarından ulaşabilirsin.

Mersin lojistik sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net’te; Mersin iş imkanlarından haberdar olabilmenin pek çok pratik yolu bulunur. Mersin iş ilanları sayfasından filtreleme seçeneklerini kullanarak aradığın ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsin. Lojistik sektörü için oluşturulan kategori sayfasında yine filtreleri kullanarak ilan listesini beklentilerine göre özelleştirebilirsin. İlgini çekebilecek iş ilanları için bir iş alarmı oluşturup mail yoluyla ilan bildirimleri alabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin lojistik iş ilanlarında adaylarda yabancı dil kriteri aranır mı?

Mersin’de yer alan lojistik iş ilanlarına başvurarak ilgili süreçte yer alma olanağı yakalayabilirsin. Bu süreci aktif şekilde yönetebilmek için birçok farklı dil bilmen gerekir. Bu nedenle Mersin lojistik iş ilanlarında yabancı dil bilme koşuluna rastlayabilirsin. Özellikle lojistik uzmanı ve görevlisi gibi meslek dallarından herhangi biri için başvuru gerçekleştirirsen ön koşul olarak yabancı dil şartıyla karşılaşırsın.

Mersin lojistik sektöründe dönemsel/proje bazlı iş ilanları nelerdir?

Mersin lojistik sektöründe iş ilanları genel anlamda tam zamanlı çalışma şekliyle yayınlanır. Bununla beraber bazı lojistik iş ilanları dönemsel bazlı çalışma şeklinde yayınlanabilir. Dönemsel bazlı olarak çalışmak istiyorsan öncelikli olarak belirlenen zaman aralığında istenilen projeyi teslim etme odaklı çalışman gerekir. Bu bağlamda ihracat elemanı, insan kaynakları uzmanı, ücret ve yan haklar stajyeri ve uzun dönem muhasebe stajyeri dönemsel başvurabileceğin iş ilanlarından bazılarıdır. Mersin lojistik iş ilanlarında mal ve hizmet akımının güçlenmesi ve ticaret faaliyetlerinin artması adına bazı şirketler ekstra zamanlı olarak projeler düzenleyebilir, bu projelerde yer almak için Mersin dönemsel lojistik iş ilanlarına başvurabilirsin.

Mersin lojistik iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Mersin lojistik iş ilanlarına başvurmak istiyorsan öncelikli olarak Mersin'de veya Mersin sınırları içinde yer alan civar bölgelerde ikamet etmelisin. Aynı zamanda, lojistik alanına dair ilgili bölümlerden lisans veya ön lisans derecesinde mezun olmuş olman da gerekmektedir. Bunun yanı sıra Mersin’de yer alan çeşitli lojistik firmaları, adaylarından, bünyelerinde barındırdıkları departmanlarda yer alabilmeleri için birtakım eğitimlerden sertifika kazanmış olmalarını da bekleyebilirler. Bu koşullar haricinde lojistik faaliyetlerini yürütebilecek bilgiye, birikime ve deneyime sahip olman gerekebilir. Seyahat kısıtlamanın olmaması, istenilen araçları kullanabilecek belgelere sahip olman ve erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması şarlarını sağlayan kişiler Mersin lojistik iş ilanlarına başvurabilir.

Mersin lojistik sektöründe çalışmak için üniversite mezunu olmak gerekir mi?

Mersin’de lojistik iş ilanları farklı pek çok meslek dalını kapsar. Bu meslek alanlarından bazıları belli deneyimler sonucunda çalışılmasına imkân tanırken bazılarını icra etmek için eğitim şartı bulunur. Özellikle yönetici pozisyonlarında yer alan iş ilanlarına başvurmadan önce üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman gereklidir. Üniversite mezunu olarak lojistik üzerine çalışmalar yapan şirket ve kurumlarda çalışma olanağı yakalayabilirsin. İlgili üniversitelerden mezun olman hâlinde farklı sektörlerin mal ve hizmet akışının gerçekleşmesi sürecinde yönetici olarak görev alma şansı yakalayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur