632

Metal Sanayi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Metal Sanayi cancel
HERAY FİLTRASYON VE SU TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Teknik Ressam
HERAY FİLTRASYON VE SU TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Femaş Metal San. Ve Tic. A.Ş. - 2 Nolu Şube
Muhasebe Uzmanı
Femaş Metal San. Ve Tic. A.Ş. - 2 Nolu Şube
Kayseri İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Konya Metalurji Döküm San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Kalite Mühendisi
Konya Metalurji Döküm San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 13 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Metal Sanayi Sektörü İş İlanları

Dünya genelinde pek çok araç konusunda üretim sağlayan birbirinden farklı sektörler vardır. Bu sektörler arasında öneminin büyük olmasıyla kuruluşu, çalışma standartları, çalışan sayısı ve bilgisi konusunda en yüksek olanlardan biri metal sanayi sektörüdür. Metal sanayi, günümüzde ihtiyaç duyulan demir ve çelik başta olmak üzere birçok farklı sanayi ham maddesinin işlenerek farklı alanlarda kullanılmasına yönelik şekilde üretim sağlar. Bu sebeple de dünya üzerinde yaygın olan ve iş alanı açısından da çalışanlarıyla verimli üretim sağlayan sektörlerin başında gelir. Metal sanayi iş ilanlarıyayınlayan işverenler, bu çerçevede çalışanlarını arar. Bu sektörde yer almak istersen belirli koşullarla verimli bir çalışma ortamına sahip olursun.

Metal Sanayi Sektörünün Çalışma Alanı Nedir?

18 ve 19. yüzyıllarda sanayi devriminin gerçekleşmesiyle makineleşmenin artması, sanayi sektörünün de gelişmesine ve bu sektör içerisinde farklı dalların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bunlardan biri olan metal sanayi sektörü ise ülkelerin sermaye birikimini arttıran en önemli metal araçların üzerinde üretimi gerçekleştiren alanlardan biridir. Demir ve çelik başta olmak üzere metal, alüminyum, kurşun, çinko ve dahası ile uçak, ev ürünleri ya da makine üretiminde hammaddenin işlenmesini sağlayan geniş bir alana sahiptir. Bu nedenle de donanımlı bir çalışma gücüne sahip olan metal sanayi sektörü iş alanı açısından birçok çalışana ihtiyaç duyar. Metal sanayi sektörü eleman arayanlar için geniş iş sınıfı içerisinden kendi vasıflarına göre iş bulabilme imkanına sahipsin.

Metal Sanayi Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Metal sanayi iş ilanları bugün ya da geçmiş arayışlarında her zaman çalışma koşullarını belirleyerek eleman alımı yapar. İş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı detaylar şu şekildedir:

  • Bu sektörde çalışmak istersen sektörün çalışma koşulları gibi önceden belirlemiş olduğu farklı pek çok detaya dikkat etmelisin. 
  • Bu detaylar arasında çalışma saatleri de yer alır. Tam ya da yarı zamanlı iş ilanları olarak belirleyerek eleman alımı yapan yapılırken, aynı zamanda adaylardan tam olarak beklenen kriterler de oldukça önemlidir. 
  • Eğitim seviyesi, sahip olunan yabancı dil, söz konusu iş alanında gelinen pozisyon veya beceri, adaylardan beklenen başlıca kriterlerdir. 
  • Nitelik açısından da belirli özellikler arayan firmaların çalışanlarına sunduğu diğer çalışma detaylarına ise başvuru aşamasında hakim olabilirsin.

Metal sanayi sektöründe yarı zamanlı iş olanakları nelerdir?

Türkiye’nin pek çok şehrinde yer alan farklı metal sanayi sektöründe yarı zamanlı iş arayışında bulunan adaylar için açılmış alanların başında vardiya mühendislikleri gelir. Alanında yeterli bilgi ve eğitim düzeyinde olan mühendisler için geçerli olan bu iş olanağının yanı sıra yarı zamanlı operatör, üretim ya da satış elemanı pozisyonları da bulunur.

Metal sanayi sektöründe çalışma koşulları nasıldır?

Metal sanayi sektöründe değişen farklı iş alanlarının bulunması ile çalışma koşulları da farklılık gösterir. Firmalara ve pozisyonlara bağlı olarak sahada veya ofiste görev alabilirsin. İş güvenliğini esas alarak üretim ve satış yapan metal sanayi sektörü içerisindeki firmalar, pozisyon bazlı çalışma koşullarına sahiptir. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışma şartlarının yanında, işin durumuna göre esnek çalışma saatleri de vardır. Güvenli fiziksel ortam, iyi iletişim ve planlı iş alanı koşullardan bazılarıdır. 

Metal sanayi sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Metal sanayi sektörü içerisinde çalışmak istiyorsan ya da daha öncesinde çalışma deneyimine sahip olduysan, kariyer.net aracılığıyla bilgi birikimlerine, yeteneklerine, önceden yer aldığın departmana ya da ulaşmak istediğin pozisyona uygun şekilde bir iş arayışına girebilirsin. Güncel metal sanayi iş alanları içerisinden, belirlediğin niteliklere uygun bir alana başvur seçeneği ile ulaşabilirsin.

Metal sanayi sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Metal sanayi sektöründe yer alan firmalar, boşalan farklı pozisyonlarda eleman arayışına girer. Bu sektörde yer almak isteyen adaylar ise bu pozisyonlarda yer alabilecek deneyim, eğitim ve birikime sahip olmalıdır. Firmaların koşullarda belirttikleri niteliklere uygun metal sanayi iş ilanları yeni başvurular arasından uygun tercih yapılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Metal sanayisinin geliştiği iller hangileridir?

Metal sanayi, ekonominin önemli iş alanları arasında yer alır. Türkiye’nin farklı şehirlerinden metal sanayi alanında hizmet veren büyük ve küçük ölçekli firmalar bulunur. İstanbul, Ankara, Çankırı, Konya, Bursa, Tekirdağ, İzmir, Kocaeli, Diyarbakır, Manisa ve Denizli gibi illerde metal sanayi sektörü ön plana çıkar. Şehirlerde yer alan firmalarda tam zamanlı, part time veya proje bazlı olarak çalışabilirsin. Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan metal sanayi iş ilanlarına kariyer.net ulaşarak başvuru yapabilirsin.

Metal sanayi sektöründe part-time işler nelerdir?

Metal sanayi sektörünü geniş bir iş ağına sahiptir. Sektörde uzmanlığına göre yönetici, uzman, yeni başlayan gibi farklı konumlarda görev alabilirsin. Üretim elemanı, CNC operatörü, tekniker ve mühendis gibi farklı unvanlar ile metal sanayi sektöründe çalışabilirsin. Tam zamanlı çalışmanın yanı sıra part time iş fırsatları metal sanayi sektöründe bulunur. Part time servis elemanı, şoför, destek elemanı, tekniker, işyeri hemşiresi, aşçı, çay servis elemanı ve temizlik personeli gibi farklı unvanlar ile çalışabilirsin.

Metal sanayisinde hizmet personeli pozisyonunda iş ilanları nelerdir?

Metal sanayisinde hizmet personeli pozisyonunda, ilgili firmanın hizmet işleri ile ilgilenir. Firma çalışanları ve müşteriler ile ilgilenilen hizmet personeli pozisyonunda farklı görevlendirmeler bulunur. Danışma görevlisi, çay servis elemanı, danışma görevlisi ve depo elemanı gibi farklı pozisyonlarda hizmet personeli olarak çalışabilirsin. Kariyer.net üzerinden güncel metal sanayi sektörü hizmet personeli iş ilanlarına başvuru yaparak kendine uygun bir pozisyona yerleşebilirsin. Türkiye’nin farklı illerinde çalışan firmaların açık pozisyonlarına yerleşebilirsin.

Metal sanayi nedir?

Metal sanayi sektörü, Türkiye’nin farklı illerinde yürütülen önemli sektörlerden biridir. Doğudan batıya farklı şehirlerde bulunan metal sanayi sektörü sunduğu istihdam fırsatları ile ön plana çıkar. Metal sanayi sektörü kendi için alt sektörlere ayrılır. Demir / çelik sektörü metal sanayinin önemli kollarından biridir. Ayrıca kurşun, çinko, kalay, bakır, alüminyum ve demir gibi sektörler metal sanayiye bağlı alt sektörler arasında yer alır. Çeşitli şehirlerdeki firmaların açık pozisyonlarını inceleyerek üretim, lojistik, bilgi işlem ve pazarlama gibi farklı birimlerinde görev alabilirsin.

notifications İş Alarmı kur