55

Meydancı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Meydancı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Meydancı İş İlanları

Meydancı olarak çalışmak isteyen kişiler, çalıştıkları işletmelerin genel alan temizliği ve düzenlenmesinden sorumlu olur. Türkiye’de pek çok sektörde yer alan işletmeler meydancı iş ilanları yayınlar. Çalıştıkları kurum ve kuruluşların genel alanlarında bulunan mermer, ahşap veya çeşitli maddelerle kaplı yüzeylerde bulunan tozları almakla görevlidirler. Bunların yanında çalıştıkları işletmelere göre genel kullanılan lavabolar, ofis, bar, personel soyunma odaları gibi alanların temizliğinden de sorumlu tutulurlar. Bulunduğun bölgede meydancı olarak çalışmak istersen kariyer.net’teki ilanları inceleyebilirsin. İşletmelere göre başvuru şartları ve çalışma koşulları değişkenlik gösterir. Bazı işletmeler meydancı olarak alacakları elemana otel ve turizmcilik bölümünden mezun olma şartı koyarken bazı işletmeler de bu koşul aranmaz. Meydancı olarak eleman arayan firmaların iş ilanları arasından, deneyim ve tecrübenin yeterli olacağı seçeneğe başvurunu kariyer.net’ten yapabilirsin.

Meydancıların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Meydancı olarak çalışacak kişiler, pek çok farklı kurum ve firmalarda çalışabilme olanağına sahip olur. Bunların yanında; otellerde, işyerlerinde ve ofislerde de geniş bir istihdam alanına sahiptirler. Meydancı olarak çalışanların, işyerlerinin durumuna göre farklı çalışma koşullarına ayak uydurmaları gerekir. Çalışma saatleri ve günleri işveren tarafından belirlenir. Bazı turizm bölgelerinden otellerde çalıştırılacak meydancı iş ilanları arasında sezonluk olarak yayınlanmış alternatifler de bulunur. Kariyer.net’te yayınlanan Antalya meydancı iş ilanları arasında bulunan sezonluk eleman arayan firmalara göz atarak, çalışma ortamı sana en uygun olanına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Meydancı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Farklı şehirlerde ve değişik firmalarda meydancı olarak çalışmak isteyen kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekir:

  • Bu mesleği yapmak isteyenler öncelikle sürekli ayakta olacakları için fiziksel yeterliliğe sahip olması beklenir.
  • Çalıştığı işletmelerin yoğun temposuna ayak uydurmalıdır.
  • Yüksek enerjiye sahip olmalıdır.
  • Meydancı olacak kişilerin sorumluluk bilincine sahip olması gerekir.
  • El kabiliyeti de bu meslek için önemlidir..
  • Meydancıların iletişim becerilerinin gelişmiş olması beklenir.
  • Kişisel hijyenlerine önem veren adaylar öne çıkar.

Bu meslek için aranan özelliklere uygun olduğunu düşünüyorsan güncel meydancı iş ilanlarını yayınlayan işletmelere başvurularını kariyer.net’ten gerçekleştirebilirsin.

Meydancı iş ilanlarında hangi eğitimler aranır?

Meydancı olarak çalışmak isteyen kişilerin sahip olması gereken eğitimler, başvurulan işyerlerine göre farklılık gösterebilir. Çalışmak istedikleri sektör dâhilinde eğitimlere tabi tutmaları da mümkündür. Turizm alanında çalışan bir meydancının yabancı dil bilmesi avantaj sağlar. Bazı işyerleri, bünyesinde çalışacak meydancının lisans mezunu olmasını isteyebilir. İş ilanları veren işletmeler, sahip olman gereken eğitim seviyesi ile ilgili bilgileri ilanlarda belirtir.

Meydancı için yatılı iş imkânı bulunur mu?

Meydancı istihdam etmek üzere yayınlanmış ilanlar arasında yatılı olanlarına ulaşmak da mümkündür. İş ilanlarında işveren tarafından belirlenen çalışma türleri bulunur. Bazı firmalar tam zamanlı eleman ararken bazı firmalar ise yatılı çalışacak meydancıları talep eder. Turizm bölgelerinde sezonluk yayınlanan iş ilanları arasında yatılı meydancı arayan firmaların ilanlarına ulaşabilirsin. Kariyer.net’te yayınlanmış Bursa meydancı iş ilanları arasında yatılı olanlarına başvurularını yapabilir, iş fırsatlarını yakalayabilirsin.

Meydancı ihtiyacı var mı?

Meydancı mesleğine günümüzde duyulan ihtiyaç oldukça fazladır. Otellerde, restoranlarda ve hizmet sektöründe çalışmalarını sürdüren ofislerde meydancı pozisyonunda görev alabilirsin. Turizm sektörü içerisinde de meydancı olarak çalışma imkânı bulman mümkündür. Bu sektörün gelişmesi ile meydancı ihtiyacı da artmıştır. Antalya, İzmir, Muğla, Aydın ve Balıkesir gibi birçok turizm şehrinde meydancı arayanlara rastlanır. Bu seçenekler arasında yer alan firmaların iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşarak başvuru yapabilirsin. 

Meydancı ne kadar kazanır?

Meydancılık mesleğinin yapan kişilerin aldıkları maaşlar, çalıştıkları kurumlara göre farklılık gösterir. Ayrıca çalışma saatlerine göre de kazandıkları miktar değişebilir. Yarı zamanlı, tam zamanlı ya da sezonluk olarak faaliyet gösteren meydancının alacağı ücretler de değişiklik taşır. Kişilerin eğitim seviyeleri de bu ücretlendirmeye etki eder. İşe alınan meydancı deneyim sahibi ve tecrübeli ise aldığı maaş da farklı olabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Meydancı ne iş yapar?

Meydancılık, birçok farklı alanda ihtiyaç duyulan bir iş bölümüdür. Meydancıların gerçekleştirdiği birçok farklı iş bulunur. Genel itibari ile incelendiğinde meydancıların çeşitli işletmelerde, restoranlarda, davet salonlarında ve genel alanlarda çalıştığı görülür. Bahsedilen bölgelerde çalışan meydancıların görevleri arasında; bölgelerin temizliğinini ve düzenini sağlamak gelir. Dolayısı ile meydancıların görevi, genel temizlik kurallarını uygulamaktır. Meydancıların bahsedilen işlemleri başarı ile yerine getirebilmesi için temizlik ve düzen kurallarına hakim, disiplinli ve özverili olması gerekir. Bunların yanı sıra meydancıların görevleri arasında personeli denetleme ve yönetme işlemi de yer alır.

Meydancı olarak otellerde çalışılabilir mi?

Meydancı olarak birçok farklı alanda görev alabilirsin. Meydancı olarak çalışabileceğin alanlar arasında ilk olarak oteller gelir. Turizm sektörünün vazgeçilmez unsuru olan oteller, insan popülasyonunun en fazla olduğu alanlardır. Dolayısı ile otellerde meydancılara duyulan ihtiyaç oldukça fazladır. Otellerde meydancı olarak çalışabilir, temizlik ve düzen işlemlerinden sorumlu olabilirsin. Temizlik ve düzenlik işlemlerinden sorumlu olmanın yanı sıra bulunan diğer personeller denetleyebilir ve yönetebilir, gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsin. Aynı zamanda temizlik ve düzen işlemlerini hızlandırabilirsin.

Nasıl meydancı olunur?

Meydancı olmak için öncelikle genel alan temizleme ve düzenleme konusunda bilgi ve beceri sahibi olman gerekir. Aynı şekilde meydancılık görevi sırasında kullanacağın araç, gereç ve ekipmanlara hakim olmalı, bu ekipmanları etkili ve doğru bir şekilde kullanmalısın. İş sağlığı ve işçi sağlığı konusunda belirli bir bilinç seviyesine sahip olman da oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra disiplinli ve özverili olman gerekir. Bahsedilen niteliklere sahip olduğun takdirde meydancı olabilirsin. Meydancı olabilmen için okur yazar derecesinde eğitim seviyesine sahip olman yeterlidir. Herhangi bir mezuniyet şartı bulunmaz.

Meydancıların çalışma sistemi nasıldır?

Temizlik ve düzen işlemlerinden sorumlu olan meydancıların genel bir çalışma sistemi bulunur. Meydancılar öncelikle görev yaptığı alanı bütünüyle kontrol eder ve bakım gerektiren alanları belirler. Bu doğrultuda gerekli hazırlıklarını yapar. İşlem sırasında gerekli olan ekipmanları belirler ve çalışma sürecine başlar. Meydancılar çalışma sırasında gördüğü teknik arızaları ve hasarları eksiksiz bir şekilde amirine ulaştırır. Aynı zamanda unutulmuş/kayıp eşya durumlarında da amirine ve gerekli birimlere bildiri de bulunur. Çalışma sürecini bitiren meydancı, çalışma sırasında kullandığı ekipmanların bakımını yapar ve bu ekipmanları uygun bir şekilde yerine yerleştirir.

notifications İş Alarmı kur