16

Mobil Vinç Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mobil Vinç Operatörü cancel

İ

Mobil Vinç Operatörü
İnSetKom LLC
Mersin İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
DP World Liman İşletmeleri A.Ş.
Ech/Rs (Boş/Dolu Konteyner Elleçleme) Operatörü
DP World Liman İşletmeleri A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
12 gün

Mobil Vinç Operatörü İş İlanları

İnsan gücü ile yapılamayan ya da insan gücü ile uzun sürede yapılan işleri kısa sürede yapmak amacıyla günümüzde makine kullanımı yaygındır. Fabrikalardan atölyelere, ev taşımacılığından inşaata kadar pek çok alanda iş makineleri aracılığı ile bazen tonlarca ağırlığındaki yükler kısa süre içerisinde taşınabilir olmuştur. Mobil vinçler bu iş makinelerindendir. Çok büyük yüklerin taşınmasında kullanılan mobil vinçleri herkes kullanamaz. Belirli özelliklere sahip olmanın yanı sıra, mobil vinç kullanmak isteyen adayların bunun için eğitim almış olması gerekir. Bu özelliklere sahip olup gerekli eğitimi almış kişilere mobil vinç operatörü denir. Mobil vinç operatörleri çok büyük ağırlıklardaki bu yükleri bir yerden bir yere götürürler, indirip kaldırma işlemlerini gerçekleştirirler. Mobil vinç çalıştırılmadan önce gerekli kontrolleri yapar ve iş güvenliğine uygun olarak taşıma işlemlerini yaparlar. Mobil vinç operatörü iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Nasıl Mobil Vinç Operatörü Olunur?

Mobil vinç herkesin kullanabileceği bir araç değildir. İş makinelerini kullanmak için belirli eğitimler almak gerekir. Mobil vinç operatörü olmak için de mobil vinç operatörlüğü eğitimi veren kurslara başvurarak eğitim alman gerekir. Bu kurslara başvuru yaparken Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olmasına dikkat etmelisin. Kursa başvuru yapmak için on sekiz yaşını doldurmuş olman gerekir. Adli sicil belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, biyometrik fotoğraf(birden fazla istenebilir), operatörlük yapmana fiziki bir engel olmadığını gösteren sağlık raporu ve en az ilköğretim mezunu olduğuna dair öğrenim belgesi ile kurslara başvuru yapabilirsin. Bu kurslarda teorik eğitimi aldıktan sonra eğitmenler eşliğinde uygulamalı eğitim de verilir. Kurs bitiminde yapılan sınavı geçerek mobil vinç kullanma hakkına sahip olabilirsin. Daha sonra güncel mobil vinç operatörü iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Mobil Vinç Operatörü İş İlanlarına Başvurmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Mobil vinç operatörü arayan firmaların iş ilanlarına başvuru yapmak için;

 • On sekiz yaşını doldurmuş olmalısın.
 • Adli suç kaydın olmamalı.
 • En az ilköğretim mezunu olmalısın.
 • Operatörlük yapmak için herhangi bi fiziksel engelin olmamalı.
 • Koordinasyon becerilerin gelişmiş omalı. El, göz, ayak koordinasyonunu sağlayabilmelisin. 
 • Soğukkanlı olmalısın. Bedensel olarak dinamik olmalısın. Çok farklı hava şartlarında çalışman gerekebilir.  
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmelisin.
 • İş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmalısın.
 • Dikkatli olmalısın. Mobil vinçler çok ağır yüklerin taşınmasında kullanılır. Kullanım sırasında çevredeki insanların zarar görmeyeceğinden emin olmalısın.
 • İlk yardım eğitimi almış olmalısın. 
 • Farklı yüksekliklerde ve engelli zeminlerde çalışabilmelisin.

Mobil vinç operatörü olarak nerelerde çalışma imkânı bulabilirim?

Mobil vinç operatörleri birçok sektörde çalışma şansı bulabilirler. En çok mobil vinç operatörlerine ihtiyaç duyulan alanlardan biri inşaat sektörüdür. Bunun dışında taşımacılık işlerinde de mobil vinçler kullanılır. Gıda sektöründe, tersanelerde, enerji ve madencilik alanlarında ve sanayinin çeşitli kollarında çalışabilirler. Mobil vinç operatörlerinin iş imkânları sahip olduğu tecrübeye göre artabilir. 

İzmir mobil vinç operatörü iş ilanlarına ve başka şehirlerdeki operatör iş ilanlarına kariyer.net’i ziyaret ederek ulaşabilirsin.

Mobil vinç operatörü iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat etmeliyim?

Öncelikle hangi sektörde çalışmak istediğini belirlemelisin. Çalışma şartların çalıştığın yere göre değişiklik gösterebilir. Mobil vinç kullanabilmek için gerekli belgeye sahip olmalısın. Bu belge olmadan mobil vinç operatörü olarak çalışamazsın. Esnek çalışma saatleri içerisinde çalışman durumunda iş yerinin ikamet ettiğin yere yakın veya kolay ulaşabileceğin bir konumda bulunmasına dikkat etmen senin için avantaj olacaktır. 

Mobil vinç operatörünün çalışma şartları nasıldır?

Mobil vinç operatörlerinin çalışma şartları farklıdır. Öncelikle çalışma saatleri genellikle belirli saatler olmaz, esnek çalışma saatleri ile çalışırlar. Farklı hava şartlarında çalışmaları gerekebilir. Özellikle inşaatta çalışan operatörlerin buna dikkat etmesi gerekir. Çalışma ortamı genellikle gürültülü olur. Mobil vinç operatörleri iş saatleri içerisinde fiziksel güç kullanarak çalışırlar. Bu nedenle fiziksel dayanıklılık bu meslek için önemlidir.

Mobil vinç operatörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Mobil vinç operatörü olmak için gerekli özelliklere sahipsen, ilgili teorik ve uygulamalı eğitimleri aldıysan mobil vinç operatörü iş ilanlarına başvurmak için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Burada öz geçmiş oluşturduktan sonra mobil vinç operatörü iş ilanlarını arayarak pek çok farklı sektörden iş ilanlarını görebilirsin. Solda yer alan filtreleme seçeneklerini kullanarak iş ilanları içerisinden sana uygun olanları seçebilirsin. Örneğin çalışmak istediğin sektörü, deneyim durumunu, çalışma şeklini seçebilir, böylece vakit kaybetmeden iş ilanları içerisinden sana en uygun olanını bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mobil vinç operatörü ne iş yapar?

Mobil vinç operatörü, vinç araçlarına yüklenen yükleri kaldırıp bir konumdan başka bir konuma götürmek ya da yerleştirmek için kullanılan makinelere komut veren meslek elemanlarıdır. Büyük makineler olan mobil vinçler, bunları kullanan operatörler tarafından belli bir kurala göre kullanırlar. Cihazları kullanırken mobil vinç operatörlerinin iş sağlığı ve güvenliğini tehlikeye atmadan çalışması istenir. Ayrıca operatörler çalışma alanının güvenlik önlemlerini ve diğer elemanların üst düzey güvenliğini sağlamakla görevli kişilerdir.

Mobil vinç operatörü hangi araç ehliyet belgesine sahip olmalıdır?

Mobil vinç bir iş makinesidir. Bu iş makinelerini kullanan mobil vinç operatörleri ve mobil vinç elemanlarının sahip olması gereken G sınıfı ehliyet olarak sınıflandırılır. Bu ehliyet sınıfı bu türde iş makinesini trafikte, kapalı ya da açık saha içinde yasal olarak kullanabilmeniz için almanız gerekir. Ehliyeti eğitim kurslarında verilen eğitimler sonrasında yapılan sınav sonucu sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte iş makinası ehliyetleri genel olarak G sınıfı olarak sınıflandırılır ve sertifikanızda veya ehliyetinizde kullanabileceğiniz makinanın tipi belirtilir.

Mobil vinç operatörünün sahip olması gereken belgeler nelerdir?

Mobil vinçler hiyap vinç olarak da bilinen iş makineleridir. Mobil vinç operatörü olarak çalışmak istersen aracı kullanabilmen için G sınıfı ehliyet belgesine sahip olman gerekir. Bu ehliyeti almak için 18 yaşını doldurmuş olman ve en az ilkokul mezunu olman yeterlidir. Bunun yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığı tarafından verilen meslek kurslarından mobil vinç operatörlüğü belgesini alman gerekir. SRC ve psikoteknik belgesi diğer sahip olman gereken belgelerdendir.

Mobil vinç operatörünün çalışma ortamı nasıldır?

Mobil vinç operatörlerinin çalışma ortamı iş makineleri ve açık havada saha çalışmalarında geçer. Ayrıca operatör olarak şantiyelerde ve/veya altyapı inşaatları da görev yerin olabilir. Mobil vinç operatörleri, hareketli vinçleri profesyonel olarak kullanabilen kişidir. Çalışma ortamın açık hava da olduğu için kar, yağmur, çamur, sıcaklık vb. mevsimsel zorluklarda olabilir. Bu nedenle mobil vinç operatörü olarak fiziksel olarak da sağlıklı ve dayanıklı olman gerekir. Çalışma ortamını makine mühendisleri, işçiler ve diğer vinç operatörleri ile paylaşırsın.

notifications İş Alarmı kur