30

Model Makineci İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Model Makineci cancel
ORKA HOLDİNG A.Ş.
Model Makineci
ORKA HOLDİNG A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
AKKUŞ TEKSTİL SAN.TİC. A.Ş.
Model Makineci
AKKUŞ TEKSTİL SAN.TİC. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
SELMACILEK TEKSTİL ÜRÜNLERİ ANANOM ŞİRKETİ
Model Makineci
SELMACILEK TEKSTİL ÜRÜNLERİ ANANOM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Model Makineci İş İlanları

Model makineci iş ilanları, kişilere farklı pek çok iş olanağı sunar. Model makineci arayan firmalar; tekstil, gıda, sanayi, turizm olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyetlerini yürütür. İlanlar bu sektörler arasında özellikle tekstil alanında iş yürüten firmalarca sıklıkla güncellenir. Model makineciler; verilen talimata göre, model ve malzeme özelliğine uygun dikim yapar ve iş geliştirmeye yönelik önerilerde bulunurlar. İlanlar sıklıkla bu alanda faaliyet gösteren firmaların yoğun olarak bulunduğu lokasyonlardan yayınlanır. Bu sebeple özellikle model makineci iş ilanları İstanbul Avrupa özelinde çok çeşitlidir. “Model makineci arıyorum” diyenlerle bu alanda iş arayanları ortak paydada buluşturan kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsin. Sen de bu alanda iş arıyorsan güncel model makineci iş ilanlarına göz atabilir ve sana uygun olanlara başvuru yapabilirsin.

Model Makineci Ne İş Yapar?

Model makineci iş ilanları bay ya da bayan fark etmeksizin, firmaların belirttiği kriterlere uygun olan herkes için görev tanımlamaları yapar. İlanlar incelendiğinde bu alanda meslek icra eden kişilerin;

  • Belirli bir tekniğe uygun kumaş kesimi yapmak,
  • Belirli bir tekniğe uygun numune dikimi yapmak,
  • Numune denetimi yapmak,
  • Tespit edilen hataları düzeltmek,
  • Basit bir şekilde kullandığı ara ve gereçlerin bakım ve onarımını yapmak gibi sorumluluklarının olduğu görülür.

 Bu sorumluluklar firmadan firmaya çok ufak değişiklik gösterirler. Görev tanımları birçok firma için benzerdir. Sen de bu meslekle ilgili bir kariyer planlıyorsan kariyer.net’te yayınlanan ilanlardan kendin için uygun olanı seçebilirsin.

Model Makineci Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Model makineci olabilmek için kişilerin belirli eğitimleri almaları ve bu alanda deneyim sahibi olmaları gerekir. Çünkü bu meslek, eğitimin yanı sıra pratik de gerektirir. Eğitimler sırasında kişilerin uygulama ve pratik yapmalarına özen gösterilir ve bu sebeple eğitim planlarındaki süreler uzundur ancak tamamlandıktan sonra model makineci iş ilanları bayan ya da bay cinsiyet fark etmeksizin kriterleri karşılayan adayların başvurularına açıktır. Eğitim ya da kurslar, özel eğitim kurumları tarafından verilir. Bu kursların sonunda kişilerin adına, model makineci eğitimi alındığına ve başarıyla tamamlandığına dair belge ve sertifikalar tanımlanır.

Model makineci pozisyonunda en güncel ilanları görüntülemek mümkün müdür?

Kariyer.net üzerinden tüm ilanları; son 3 saatten, son 15 güne kadar dilediğin güncellikte görüntüleyebilirsin. Görüntülemek istediğin model makineci iş ilanlarını tek sayfada listeleyerek istediğin güncelliği seçtikten sonra tüm güncel ilanları sıralayabilirsin. Böylece model makineci iş ilanları yeni başvuranlardan biri olma şansı yakalayabilirsin. Kendine uygun ilanı seçerek kolay bir şekilde başvurunu tamamlayabilirsin.

Model makineci iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Model makineci iş ilanlarına ulaşmak oldukça basittir. İlanları Türkiye geneli ya da çalışmayı düşündüğün şehre göre, örneğin model makineci iş ilanları Bursa olmak üzere listeleyebilirsin. Türkiye genelindeki tüm ilanları görmek için ana sayfa üzerinde yer alan arama çubuğunda belirtilen yere “model makineci” yazman ve “iş bul” seçeneğine tıklaman yeterlidir. Sonrasında açılan sayfanın sol tarafından, şehir ve ilçe filtrelemelerini uygulayabilirsin.

Model makineci çalışma şekilleri nasıldır?

Model makineci çalışma şekilleri firmadan firmaya ufak farklılıklar gösterse de genel olarak tam zamanlıdır. İstisnai durumlarda farklı çalışma şekillerine uygun ilanlara rastlama ihtimali oldukça düşüktür. Bazı firmalar vardiyalı çalışma şekline uygun adaylara ulaşmaya yönelik detaylara da ilanlarında yer verir. Sen de kariyer.net’te kendine uygun filtrelemeyi yaparak ilanlara ulaşabilirsin.

Model makineci iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Model makineci iş ilanlarına başvuru yapmak oldukça basit birkaç adımı içerir. Öncelikle kariyer.net üzerinde öz geçmişinin olup olmadığın ve güncelliğini kontrol etmelisin. Kontrollerini yaptıktan sonra sana uygun olan herhangi bir model makineci iş ilanında gerekli adımları izleyerek başvurunu tamamlayabilirsin. Sen de bu mesleği yapmak istiyorsan kariyer.net’ten farklı ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Model makineci iş tanımı nedir?

Model makineci olarak çalışmak için bu alanın iş tanımını ve görevlerini incelemek isteyebilirsin. Model makineci pozisyonunda çalışan kişiler modelist kişisinin verdiği dikim talimatlarına uygun olarak dikim işlemini gerçekleştirir. Model ve malzeme özelliğini göz önünde bulunduran model makineciler farklı kategorilerde dikim yapıp iş geliştirme alanında rol oynar. Bu alanda çalışan kişiler erkek, kadın, çocuk ya da iç giyim ürünlerinin dikimini yapabilir. Farklı tekstil firmalarının yayınladığı model makineci iş ilanlarına göz atarak sana uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

Model makineci çalışma ortamları nasıldır?

Model makineci olarak çalışmak bu alanda ilerlemeyi amaçlıyorsan farklı iş ilanlarını inceleyebilirsin. Model makinecilerin çalışma ortamlarını inceleyerek şartlarına uygun olan iş ilanına başvuru yapabilirsin. Model makinecilerin çalışma ortamları genellikle tekstil firmalarından oluşur. Özellikle sanayi bölgelerinde yer alan tekstil firmalarında birçok iş ilanı yayınlanır. Model makineci olarak dokuma, tekstil alanında ticaret yapan firmalarda çalışma olanağı bulabilirsin. Bu firmalarda genellikle atölye ortamında belirli bir ekiple birlikte çalışılır. Giysilerin üretim aşamasında görev alan model makineciler bu alanda yapılacak gelişmelere katkı sağlar.

Model makineci iş ilanlarında hangi koşullar aranır?

Model makineci iş ilanı yayınlayan işverenler adayların bazı kriterlere uyum sağlamasını bekler. Model makineci iş ilanı yayınlayan firmaların aradığı koşullar arasında adayların en az lise mezunu olması yer alabilir. Bununla beraber ilköğretim mezunu olan kişilerin de model makineci olarak çalışmasına olanak sağlayan firmalar da mevcuttur. Aynı zamanda dikime alınan kumaşa göre makine ayarı yapma becerisine sahip kişiler aranır. Model makineci iş ilanı yayınlayan firmalar iş başvurusu yapan kişilerin bu alanda deneyime sahip olmasını bekleyebilir.

Model makineci iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Model makineci iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsan bazı yetkinliklere sahip olman gerekir. Model makineci olarak çalışacak eleman arayan firmalar, bu adayların örme model dikimi alanında tecrübeli olmasını bekleyebilir. Bununla birlikte numuneleri teknik föy ve fit numunesine göre dikmeyi bilen kişiler model makineci iş ilanlarına başvuru yapabilir. İlköğretim ya da lise mezunu olan kişiler model makineci iş ilanlarına başvuru yaparak bu alanda çalışma olanağına sahip olabilir. Kalıp, model ve ara ütü gibi teknik bilgilere sahip olan kişiler yaygın olarak tercih edilir.

notifications İş Alarmı kur