63

Modelist Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Modelist Yardımcısı cancel
Venüs
Modelist Yardımcısı
Venüs
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Saide Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Modelist Yardımcısı
Saide Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Koton
Modelist (İç Giyim ve Mayo)
Koton
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Att Tekstil San ve Tic. A.Ş.
Modelist
Att Tekstil San ve Tic. A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Modelist Yardımcı İş İlanları

Günümüzde çeşitli iş olanaklarına sahip olan modelist adayları, üniversitelerin ilgili bölümlerinde gerekli olan eğitimleri almış olmaları ve birtakım yeteneklere sahip olmaları halinde birçok sektörde ve alanda çalışma olanağına sahip olur. Bu alanda çalışmak ve kariyer yapmak isteyen adaylar, modelist yardımcısı iş ilanları kategorisini inceleyerek kendilerine uygun seçeneklere başvuru gerçekleştirebilir. Modelist yardımcıları aynı zamanda önemli ve ünlü insanların yanında da çalışma imkanına sahip olabilir. Bu mesleği icra eden kişiler genel olarak modelistin el veya bilgisayar ortamında hazırlamış olduğu kalıpların çoklama işlemini gerçekleştirir. Modelist yardımcılar, stilist ve modelist başta olmak üzere birçok kişi ile birlikte çalışır. Aynı zamanda da modelist yardımcılığı yaparak ilerleyen süreçte modelist olmak isteyen kişilerin sayısı da oldukça yüksektir.

Modelist Yardımcısı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Özellikle moda, tekstil, giyim sektöründe en çok ihtiyaç duyulan meslek grupları arasında yerini alan modelist yardımcıları, temelde bu alanda tecrübe kazanarak modelistliğe yükselmeyi amaçlar. Bu meslekte kariyer yapmak isteyen adayların mutlaka gerekli olan eğitimleri almış olması ve beklenilen özelliklere sahip olması gerekir. Modelist yardımcılarının iyi derecede görme kabiliyetinin yanı sıra el ve göz koordinasyonunun iyi olması gerekir. Bunun yanı sıra iyi derecede bilgisayar kullanabilmeleri ve birtakım programlara da hakim olmaları beklenir. Bu mesleği icra edecek olan adaylar bulunduğu şehre göre arama yapabilir. Örneğin; adaylar,  modelist yardımcısı iş ilanları İstanbul şeklinde arama yaparak kendilerine uygun iş olanaklarını değerlendirebilir. Modelist yardımcılarının; titiz, sorumluluk bilincinde ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda kendi sektörlerindeki gelişmeleri takip edebilmeleri gerekir. Modelist yardımcıları kişisel olarak da kendilerini geliştirmeye açık olmalıdır. Modelist yardımcıları, ilerleyen süreçlerde modelist olmak adına da iyi derecede çizim kabiliyetine sahip olmalı ve hayal güçlerinin de gelişmiş olması beklenir. Yoğun tempolu bir iş olması nedeni ile de yüksek enerjiye sahip olan adaylar modelist yardımcılığını daha kolay bir şeklide sürdürebilir. Modellerin kalıp aşamalarından sonra dikim aşamasının temel noktalarını iyi bir şekilde yapabiliyor olmaları gerekebilir. Bu alanda çalışacak olan kişilerin organizasyon becerilerine sahip olması ve ekip çalışmasına uyum sağlaması da en önemli özellikler arasında sayılabilir. Adaylar tecrübe edinmek amacı ile yetiştirilmek üzere modelist yardımcısı iş ilanları seçeneklerini araştırabilir.

Modelist Yardımcısı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Modelist yardımcılığı yapmak isteyen adayların karşısına çeşitli iş ilanları çıkar. İlanları incelerken birtakım detaylara dikkat etmek gerekir. Özellikle işverenlerin ilanda belirttiği kriterlerle uyumluluk önemlidir. İlanlarda belirtilen kriterler ise firmaya bağlı olarak değişebilir. Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin mutlaka görsel olarak iyi bir çizim ve görme kabiliyetine sahip olması beklenir. Bazı iş ilanları belirli bölgeler için yayınlanır. Örneğin, modelist yardımcısı iş ilanları Avrupa Yakası başlığı altında personel arayışını duyuran firmalar, İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden adayların başvurusunu bekler. İş ilanlarında; çalışma saatleri, mesai ücretleri, tatil günleri, ücretli ücretsiz izin günleri ve yan haklar dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. 

Modelist Yardımcısı Ne İş Yapar?

Farklı sektörlerde çalışma olanağına sahip olan modelist yardımcıları, gerekli olan eğitimleri aldıktan sonra tecrübe kazanmak ve kendilerini geliştirmek adına deneyimsiz modelist yardımcısı iş ilanları kategorisini araştırarak kendilerine uygun seçeneklere başvuru yapabilir. Modelist yardımcısı olarak çalışan kişilerin birden fazla iş yükümlülüğü bulunur. Genel olarak çizim ve ayrıntıların yer aldığı modellerin analizini yaparak bir kıyafetin dikim sürecinde birden fazla insan ile beraber çalışırlar. Ürünlerin hazırlanma sürecini büyük bir ölçüde kısaltan modelist yardımcıları, hazırlanan kalıpları kesmek ve kalıp talimatlarına uygun bir şekilde yapıştırma işlemlerini yapmak ile sorumludur. Bunun yanı sıra kopyalanacak kalıpları kopyalayarak numune akışını takip etmek ile sorumlu olurlar. Aynı zamanda ürünleri baskıya gönderir ve alınacak ürün var ise liste oluşturarak talepleri ilgili birimlere iletir. Ürünlerin model provası esnasında da kıyafetlerin tedariğini sağlamak modelist yardımcılarının sorumluluğu altındadır. 

Nasıl Modelist Yardımcısı Olunur?

Bu alanda çalışmak ve kariyer sahibi olmak isteyen kişiler, güzel sanatlar fakültelerinin moda tasarımı ve benzeri bölümlerinde gerekli olan eğitimleri almış olmalıdır. Görsel ve çizim yeteneği yüksek olan adaylar, modelist yardımcısı olarak çalışabilir. Daha sonrasında elde ettikleri tecrübe ve başarılar ile modelistliğe yükselebilme olanağına sahip olurlar. Tecrübe sahibi olmayan ama bu sektörde ilerlemek isteyen kişiler, modelist yardımcısı iş ilanları tecrübesiz kategorisini inceleyebilir. 

Modelist Yardımcısı Maaşları Ne Kadardır?

Günümüzde birçok kişi giyim sektöründeki yüksek rağbetten ötürü moda ile ilgili bölümlerden eğitimlerini tamamlayarak bu alanda çalışmayı tercih eder. Modelist yardımcılarının maaş miktarları ise birtakım durumlara göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak çalıştıkları iş yerine, çalışma saatlerine ve sahip oldukları tecrübeye göre alacakları maaş miktarı değişebilmektedir.

Modelist Yardımcısı Çalışma Koşulları Nasıldır?

Modelist yardımcısı mesleğini icra eden kişiler genel olarak atölyelerde fabrikalarda çalışırlar. Bu alanda çalışan kişiler kimi zaman bilgisayar başında kimi zaman ayakta çalışma olanağına sahip olur. Modelist yardımcısı çalışma koşulları ise çalıştıkları iş yerine, kuruma, firmaya ve şirkete bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Neden Modelist Yardımcısına İhtiyaç Duyulur?

Tekstil sektöründe hizmet veren birçok kurum, modelistlere ve modelist yardımcılarına ihtiyaç duyar. Tekstil ürünlerinin üretim sürecinde modelist önemli görevler üstlenir. Modelistin görevlerini yerine getirmesi için modelist yardımcılarına ihtiyaç duyulur. Bu açıdan hem modelist adayının tecrübe kazanması hem de ürünlerin hazırlanma sürecinin hızlandırılması adına karşılıklı bir ilişki doğar. Adaylar kendilerine uygun kadın ve erkek modelist yardımcısı iş ilanları seçeneklerine başvuru gerçekleştirerek çalışma imkanı bulabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Modelist Yardımcısı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Modelist Yardımcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Modelist Yardımcısı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Modelist Yardımcısı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Modelist Yardımcısı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Modelist Yardımcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Modelist Yardımcısı iş ilanlarına erişebilirsin.

Modelist Yardımcısı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Modelist Yardımcısı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur