3381

Muhasebe Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Muhasebe Elemanı cancel
VSB BAŞER GRUP OTOMOTİV A.Ş
Muhasebe Elemanı
VSB BAŞER GRUP OTOMOTİV A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

M

Muhasebe Elemanı
MERCAN YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK ANONİM ŞİRKETİ
Mersin +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

S

Muhasebe Elemanı
SMMM SERKAN ASLAN
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni

İlanları konuma göre filtrele!

BAHATTİN ERSÖNMEZ HALICILIK HALI YIKAMA SAN.TİC.
Muhasebe Elemanı
BAHATTİN ERSÖNMEZ HALICILIK HALI YIKAMA SAN.TİC.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tüzün Kardeşler Mak. San. Tic. A.Ş.
Muhasebe Elemanı
Tüzün Kardeşler Mak. San. Tic. A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 68 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Muhasebe Elemanı İş İlanları

Her sektörün olmazsa olmaz departmanlarından biri muhasebedir. Gerek kamu sektöründe gerek özel sektördeki işletmeler genel olarak mali işlerinin yönetilmesine ihtiyaç duyar. Bir kurumun ayakta durabilmesi mali işlerinin denetiminin düzgün yürütülmesi, mali hesaplarının iyi bir şekilde yapılması ve denetiminin sürdürülmesi ile yakından ilişkilidir. Bu durumda kurumlar mali departmanlarında görev almak üzere muhasebe elemanlarına ihtiyaç duyar ve muhasebe elemanı iş ilanları verir. Muhasebe alanında iş arayan adaylar, kamu sektörü ve özel sektör gibi pek çok kurumda çeşitli pozisyonlarda görev alırlar. Muhasebe elemanı arayanlar kurumlarında ihtiyaç duyulan pozisyona göre ilanlarında gerekli alanda yetkin olan aday için ilan verirler. Örneğin; kurumların, ön muhasebe elemanı, muhasebe sorumlusu, muhasebe müdür yardımcısı, muhasebe uzmanı gibi ihtiyaç duydukları pozisyonlarda muhasebe elemanı alımı yapılır.

Muhasebe Elemanı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Kamuda ve özel sektörde pek çok kurum, finansal konuların takibine önem verir. Kurumların bel kemiği olan muhasebe departmanı, finansal konuların yönetimini üstlenen departmandır. Muhasebe alanında iş arayan adayların bazı yeteneklere sahip olmaları beklenir. Muhasebe elemanları birlikte çalıştıkları kurum ve şirketlerin ihtiyaçları ve amaçları doğrultusunda muhasebe işlemlerini gerçekleştiren kişilerdir. Muhasebe elemanları, alanları gereği çalıştıkları şirket ya da kurum ile vergi dairesi ve sosyal sigortalar kurumu gibi devlet kurumları ile sürekli iletişim halindedir. Muhasebe elemanlarının sorumlu oldukları alan, şirketten şirkete değişse de genel olarak aynı konularla ilgilenirler. Muhasebe elemanı arayanların işe alım yaparken muhasebe elemanların bazı yeteneklere sahip olması beklenir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmasının yanında bireylerin kendi alanlarında yetkin olmaları, kendilerini geliştirmeleri, gelişmelere açık olmaları ve gündemi takip etmeleri önem arz eder. Muhasebe elemanlarının güncel kanun ve yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olmaları çalıştıklar şirket ya da kuruluşlar için önemlidir. Muhasebe elemanlarının aynı zamanda güncel teknolojileri iyi kullanabilmesi gelişen teknoloji çağında muhasebe departmanlarında yer almaları için önemlidir. Özellikle MS Office programları ile muhasebe programlarını etkin kullanabilmeleri gerekir. Adayların muhasebe alanında sahip oldukları teorik bilgileri pratiğe aktarabilmeleri beklenir. Bunun yanında kurum içi ve kurum dışı yazışma diline hakim olmaları gerekir. Muhasebe alanında iş arayan adaylar güncel muhasebe elemanı iş ilanlarına göz atabilir.

Muhasebe Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Muhasebe elemanı arayan kurumların verdikleri muhasebe elemanı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Muhasebe departmanları, mesai saatleri belirlenmiş olsa da yılın belli dönemlerinde yoğun bir çalışma içerisine girer. Çalışma saatleri bu dönemlerde esnek olabilir. Kurumların muhasebe elemanlarına ihtiyaç duydukları çeşitli alanlar vardır. Ön muhasebe elemanı iş ilanları bunlardan biridir. Ön muhasebe elemanları Netsis, Logo gibi muhasebe paket programlarını ve Ms Office programlarını kullanabilmeleri beklenir. Muhasebe elemanı ilanlarında olan bir diğer pozisyon ise yardımcı muhasebe elemanı iş ilanlarıdır. Yardımcı muhasebe elemanlarının ofis programlarını ve yazıcı, tarayıcı faks gibi ekipmanların kullanımını bilmeleri gerekir. İşe başvuracak erkek adayların askerlik ile ilişiğinin kesilmiş olması gerekir. Bunlara ek olarak muhasebe elemanı alımı yapan bazı kurumlar, muhasebe departmanında görevlendirmek için yetiştirilmek üzere muhasebe eleman iş ilanları verirler. Bu alanda iş arayan adayların muhasebe elemanı iş ilanlarında bu detaylara dikkat etmeleri gerekir.

Muhasebe Elemanı Ne İş Yapar?

Bir şirkette ön muhasebe elemanı olarak çalışanlar, genel muhasebe birimleri ile devamlı bağlantı içinde olmak, şirketlerin arşivleme, dosyalama ve listeleme işlemlerini yapmak, yazılı olan belgeleri dijital ortama aktarıp kayıt altına almak ve stok raporlama konusunda bilgi sahibi olmak gibi işlerden sorumludur. Bu alanda eleman alımı yapmak ve yetiştirmek isteyen firmalar, deneyimsiz muhasebe elemanı iş ilanları vererek kurumlarına uygun kriterde olan adaylarla çalışırlar. Yardımcı muhasebe elemanları ise muhasebeci ya da mali müşavire yardımcı olan kişilerdir. Muhasebe asistanı olarak da bilinen yardımcı muhasebe elemanları, kayıtları dijital ortama aktarmak, faturaları kesmek, nakit sürecini takip etmek gibi işlerden sorumlu olabilir. Muhasebe sorumlusu olarak görev yapan kişiler de şirketlerin muhasebe defterlerinin tutulmasından, şirketin banka veya kredi kartı hesaplarının mutabakatından ve şirketin yıllık denetimi de dahil olmak üzere muhasebe faaliyetlerinden sorumlu kişilerdir.

Muhasebe Elemanı Nasıl Olmalı?

Muhasebe elemanları alanlarının gerektirdiği yetkinliğe sahip olmalıdır. Kişilerin, özellikle ekonomi, muhasebe, maliye, vergi kanunları konularında ve ticaret hukuku dallarında bilgi sahibi olmaları beklenebilir. Muhasebe elemanlarının güvenilir olmaları, işini zamanında bitirmeleri, stresli ve yoğun çalışma koşullarına ayak uydurabilmeleri, analitik yönlerinin kuvvetli olmaları gerekir. Muhasebe elemanı iş ilanlarında da belirtilen pek çok kriterde olduğu gibi adayların, raporlama ve sunum yapabilmeleri açısından etkili bir yazılı ve sözlü iletişim becerilerine sahip olmaları gerekir.

Muhasebe Elemanları Hangi Alanlarda Çalışır?

Muhasebe elemanları kamuda ve özel sektörlerde çeşitli kurumların finansal işlerinin denetimini ve gözetimini sağlayan ilgili departmanlarda çalışırlar. Bu departmanlarda bulunan pozisyonlardan bazıları; muhasebe sorumlusu, muhasebe yardımcısı ve ön muhasebe elemanıdır. Bu alanlarda çalışan muhasebe elemanlarının Netsis, Logo gibi muhasebe paket programlarıyla Ms Office programlarını kullanabilmeleri beklenir. Bu alanda yetkin olduğunu düşünen adaylar güncel muhasebe iş ilanlarına bakabilirler. Herhangi bir deneyimi olmayan kişiler ise tecrübesiz muhasebe elemanı iş ilanlarına başvurmalıdır. 

İş Bulmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Muhasebe alanında iş bulmak isteyen adayın yapması gerekenlerin başında üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gelir. Muhasebe elemanı iş ilanı veren firmalar, ilanlarında şirketlerinde kullanılan pogramlardan bahseder ve işe alınacak adayların bu programlar hakkında bilgi sahibi olmasını bekler. Bazı kurumlar yüksek lisans eğitimini tamamlamış adayları tercih edebilir. Adayların alanlarında deneyimli olmasını tercih eden firmaların yanı sıra deneyimsiz muhasebe elemanı iş ilanları veren firmalar da vardır. Bunlara ek olarak erkek adayların askerlik yükümlülüğünün bulunmaması gerekir. Bu alanda iş arayan adaylar, iş bulmak için bu adımlara dikkat edebilir.

İşe Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

Muhasebe elemanı iş ilanı veren kurumların işe alım yaparken adaylarda dikkat ettikleri bazı noktalar vardır. İlk olarak adayların deneyimli olmasına dikkat edilir. Bunun haricinde tecrübesiz muhasebe elemanı alımı yapmak isteyen kurumlar yetiştirilmek üzere muhasebe iş ilanları verir. Kamu ve özel sektörde çeşitli alanlarda çalışmak üzere işe alınacak muhasebe elemanlarının Netsis ve Logo gibi muhasebe paket programlarıyla Ms Office programlarını kullanabilmeleri beklenir. Erkek adaylarda askerlik yükümlülüğün bulunmamasına dikkat edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Muhasebe Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Muhasebe Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Muhasebe Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Muhasebe Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Muhasebe Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Muhasebe Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Muhasebe Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Muhasebe Elemanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Muhasebe Elemanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur