1362

Muhasebe Şefi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Muhasebe Şefi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 28 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Muhasebe Şefi İş İlanları

Muhasebe şefi, muhasebe departmanının günlük rutin faaliyetlerini denetlemek ve koordinasyonunu sağlamaktan sorumludur. Muhasebe şefi muhasebe personelinin işe alınması ve eğitilmesi süreçlerini yürütür. Zayıf performans gösteren çalışanlara karşı disiplin önlemleri alınmasını sağlar. Muhasebe defterlerinin doğru şekilde tutulmasından ve kontrol edilmesinden sorumludur. Bordro kayıtlarının hazırlanmasına yardım eder. Bu görevleri başarılı bir şekilde yerine getirebilmek için detay odaklılık ve tecrübe aranan en önemli şartlardır. Ayrıca Muhasebe muhasebe teknolojilerindeki ve yazılımlardaki son gelişmeleri de dikkatle takip etmek gerekir. Çok büyük miktarlarda sayısal verileri işleyebilmek ve güçlü liderlik özelliğine sahip olmakta diğer önemli unsurlardır. Muhasebe şefi muhasebe ilkeleri ve uygulamaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmalı ve analitik düşünerek kısa sürede problem çözme becerilerine sahip olmalıdır. Bütün işletmeler muhasebe işlemlerini gerçekleştirmek ve bunu Maliye Bakanlığına bildirmek zorundadır. Muhasebe işlemlerinin Bakanlık tarafından incelenmesi sonucu ceza almamak için kayıtların uzman bir göz tarafından denetlenmesi gerekir. Bu noktada titiz ve deneyimli bir muhasebe şefine ihtiyaç vardır. Bu nedenle sayfada hemen her gün muhasebe şefi iş ilanları yayındadır. Sen de güncel muhasebe şefi iş ilanları arasından deneyimlerine uygun olanı arıyorsan ilanları inceleyerek sana uygun olana başvuru yapabilirsin.

Muhasebe Şefi İş İlanlarındaki Çalışma Alanları Hangileridir?

Muhasebe sektörü oldukça geniş bir sektör olduğu için kamu ve özelde iş bulma olanakları da son derece geniştir. Çalışmak istediğin ilin ismini yazarak muhasebe şefi eleman arayanlar şeklinde arama yapabilirsin. Çalışma şartları uygun ve maddi imkanları iyi olan bir kurumda çalışabilmek için muhasebe şefi eleman arayan firmaları takip edebilir ve tüm şartlarını sağladığın ilanlara başvurabilirsin. En yeni ve güncel muhasebe şefi iş ilanlarından haberdar olmak istersen muhasebe şefi iş ilanları yeni şeklinde aratabilirsin. Muhasebe şefi iş ilanlarında belirtilen çalışma alanlarından en yaygın olanı muhasebe bürolarıdır. Daha sonra mali müşavirlik büroları ve bankalar gelir. Bunlara ek olarak sigorta firmaları ile çeşitli finans kurumları da bulunur. Muhasebe şefi iş ilanlarında belirtilen kamudaki bazı çalışma alanları ise defterdarlıklar, vergi daireleri, bankalar ve Maliye Bakanlığıdır. Kamuda zaman zaman sözleşmeli muhasebe şefi iş ilanları yayınlanır. Bu ilanları kaçırmamak için sayfayı sürekli takip etmen avantaj sağlayabilir.

Muhasebe Şefi İş İlanlarında Aranan Muhasebe Şefinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Muhasebe şefi iş ilanlarında aranan muhasebe şefinin en temel görevi kurumların finansal ve mali kayıtlarını tutmaktır. Muhasebe biriminde çalışan personelin görev ve yetkilerini belirler. İş ve görevlerinin takibini yapar. Muhasebe şefinin görev ve sorumlulukları şunlardır:

 • Vergilerin zamanında ve doğru olarak ödenmesi işlemini takip etmek,
 • Firmanın mali ve finansal durumunu analiz etmek ve raporlamak,
 • Firmanın gelir ve gider takibini yapmak,
 • Firmanın ödemelerini yapmak,
 • Muhasebe uygulamalarının tutarlılığını sağlamak için finansal tablo analizi yapmak,
 • Firmadaki nakit akışı sorunlarını çözmek ve finansal düzensizlikleri gidermek,
 • Vergi beyannamelerini hazırlamak,
 • Firmada kendisine bağlı olarak çalışan personellerin görevlerini koordine etmek,
 • Muhasebe defterlerinin usule uygun tutulmasını takip etmek.

Bunlara ek olarak bilanço, kâr ve zarar tabloları oluşturma, gelir tahmini yapma, bütçe ve nakit akışı tablolarını düzenleme gibi birtakım işlemleri yapmakta muhasebe şefi iş ilanlarında aranan muhasebe şefi görevleri içerisindedir. E-fatura takip süreçlerini gerçekleştirir, BA/ BS mutabakatlarını hazırlar, duran varlıkların mevzuata göre kayıtlarını yapar, mali yükümlülükleri zamanında yerine getirilmesini takip eder, bakanlıkların istediği muhasebe verilerini belli bir süre içerisinde gönderme işini takip eder. Muhasebe şefi bu görevleri yerine getirirken firmanın gizliliğini ön planda tutar. Sen de muhasebe sektöründe muhasebe şefi pozisyonunda iş arayışındaysan kendine göre bir iş bulabilirsin. Her gün muhasebe şefi iş ilanı sürekli yenilenir.  Sende en güncel muhasebe şefi iş ilanlarından anında haber almak istersen muhasebe şefi iş ilanları güncel şeklinde arama yaparak sisteme eklenen en yeni ilanları takip edebilirsin.

Muhasebe Şefi İş İlanlarına Başvurabilmek için Hangi Eğitimi Almak Gerekir?

Muhasebe şefi iş ilanlarına başvurabilmek için üniversitelerin ilgili lisans programlarından başarı ile mezun olmak şartı aranır. İşletme, iktisat, maliye, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri ve ekonomi bölümlerinin yanı sıra asıl olarak muhasebe bölümü diplomasına ihtiyaç vardır. Bunun yanında bazı muhasebe şefi iş ilanları veren kuruluşlar muhasebe şefi adaylarından SMMM yani Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Belgesi de ister. Bu belgeyi kazanabilmek için ise lisans eğitiminin hemen ardından belli bir süre muhasebe sektöründe deneyim sahibi olmak ve kazanmak ve SMMM sınavına girmek gerekir. Herhangi bir firmanın muhasebe departmanında muhasebe sorumlusu olarak göreve başladıysan yıllar içinde yükselerek muhasebe şefi olabilirsin. Muhasebe şefi iş ilanlarına başvurduktan sonra rakiplerinden daha hızlı bir şekilde işe alınmak istiyorsan sadece lisans eğitimiyle yetinmemelisin. Lisans eğitiminden sonra da yaşam boyu öğrenmeye ve gelişime açık olmaya özen göstermelisin. Buna ilaveten muhasebe şefi iş ilanları başvurunun başarıyla sonuçlanabilmesi için Microsoft Office ve Excel gibi temel bilgisayar programları ile ERP muhasebe yazılımlarını çok iyi bir şekilde kullanıyor olman da önemlidir. Ayrıca eğitimden sonraki en önemli unsur ise işe alındıktan sonra görevini başarıyla sürdürebilmeni sağlayacak olan titizlik ve dikkat özelliklerini kazanmandır. Hiçbir hataya yer bırakmamak için sürekli uyanık olmalısın. Her ayrıntıyı hesaplamalı ve gözden kaçan hiçbir nokta bırakmamak için yaptığın tüm işlemleri defalarca gözden geçirmelisin. Altında çalışan personelinin yaptığı iş ve işlemleri de titizlikle inceleyerek hiçbir noktayı atlamamalısın.

Muhasebe Şefi İş İlanlarında İşe Alım İçin Aranan Nitelikler Nelerdir?

Muhasebe şefi iş ilanlarında muhasebe şefi olarak görev yapmak isteyenlerde aranan nitelikler aşağıdaki gibidir:

 • Lisans eğitimini başarı ile bitirmiş olması.
 • Muhasebe sektöründe bilgi ve tecrübe sahibi olması.
 • Muhasebe ve finans mevzuatı hakkında en güncel değişiklerde dahil bilgi sahibi olması.
 • Bağlı olduğu üst yöneticisine muhasebe raporları hakkında sunum yapabilmesi.
 • Güvenilir olması ve şirket bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmaması.
 • Mali mevzuat hükümleri ve tek düzen hesap planına hakim olması.
 • Ekip yönetimi ve grup liderliği konusunda tecrübeli olması.
 • MS Office programlarını ve mesleki yazılımları iyi derecede kullanabilmesi.

Muhasebe Şefi İş İlanlarındaki Muhasebe Şefi İşe Alım Şartları

 Muhasebe şefi, şirketlerin mali kayıtlarının tutulup detaylı bir şekilde kontrol edilmesi konularında önemli bir göreve sahiptir. Bu önemli pozisyon için firmaların bu pozisyona eleman seçerken muhasebe şefi iş ilanlarında göz önünde tutması gereken birtakım kriterler bulunur. Bu kriterlerin başında kişinin muhasebe konusunda daha önceden bir eğitim alıp almaması ve belli bir bilgi birikimi ve tecrübesinin olup olmaması gelir. Buna ek olarak muhasebe birimini yönetebilmek için liderlik vasfına sahip olan adaylar muhasebe şefi iş ilanlarına başvuranlar arasından tercih edilmelidir. Muhasebe şefi hesapların doğru ve eksiksiz hazırlanıp hazırlanmadığını kontrol ettiği için sayısal zekasının gelişmiş olması gerekir. Muhasebe şefi iş ilanları alımlarında bir diğer önemli husus ise raporlama becerisinin gelişmiş olmasıdır. Muhasebe şefi, muhasebe yöneticisine günlük, aylık ve yıllık olarak rapor sunmakla görevlidir. Ayrıca muhasebe şefi, muhasebe yöneticisinin bulunmadığı durumlarda direkt üst yöneticilere de rapor sunabilir. İşletmelerin muhasebe kayıtlarının, gelir ve giderlerinin tutulduğu ve bütün nakit akışının sağlandığı muhasebe birimlerinde, muhasebe personeline ek olarak muhasebe şefi pozisyonunda görev alacak kişilerin de güvenilir olması ve gizliliğe titiz bir şekilde riayet etmesi gerekir. Muhasebe şefi pozisyonunda görev yapacak kişiler; kamu kurum ve kuruluşlarına ek olarak bütün özel sektör firmalarında ve SMMM ofislerinde de çalışma imkânına sahiptirler. Muhasebe şefi iş ilanlarındaki temel şartlar kısaca bunlardan ibarettir.

Muhasebe şefi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Muhasebe şefi iş ilanlarına şu adımları izleyerek başvurunu yapabilirsin. Öncelikle Kariyer.net  web sitesine üye olman gerek. Daha sonra sitede bulunan özgeçmiş formunu doldurman gerek. Sektör olarak muhasebe alanını seçmelisin. Mevcut olan muhasebe unvanları arasından muhasebe şefini tıklayarak başvuru yapmak istediğin muhasebe şefi iş ilanlarını inceleyebilirsin. En güncel ilanlara ulaşmak istersen tarih filtresinden bulunduğun günün tarihini seçebilirsin. Eğitim durumuna, bir işten beklentilerine ve özelliklerini taşıdığını düşündüğün sana en uygun muhasebe şefi iş ilanlarına girerek kolay bir şekilde başvuru yapabilirsin.

Muhasebe şefi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Muhasebe şefi iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden başvurunu kolayca yapabilirsin. Ancak bunun için sağlaman gereken bazı şartlar bulunur. En önemli şart için muhasebe şefi iş ilanlarındaki bölümlerden mezun olmandır. Muhasebe şefi iş ilanlarında mezun olman istenen belli başlı bölümler İşletme, Kamu Yönetimi, İstatistik, İktisat, Muhasebe, Finans ve Maliye gibi 4 yıllık lisans bölümleridir. 

Muhasebe şefi iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Muhasebe şefi iş ilanları en çok İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirleri kapsayacak şekilde verilir. Bursa, Kocaeli, Mersin ve Antalya gibi sanayi ve turizmin geliştiği şehirlerde de bu sektördeki işletmelerin çokça bulunması nedeniyle muhasebe şefine ihtiyaç duyulur. Bu nedenle bu gibi orta büyüklükte ama sanayi ve turizme dayalı işletmelerin fazla olduğu iller için de muhasebe şefi iş ilanları sıklıkla verilir. Bu ilanları kaçırmamak için şehir filtresinden dilediğin şehri seçebilirsin. Bu şekilde ister yaşadığın şehirdeki muhasebe şefi iş ilanlarına istersen de çalışmayı arzu ettiğin herhangi bir şehir için verilmiş olan muhasebe şefi iş ilanlarına rahatlıkla ulaşabilirsin. İstanbul muhasebe şefi iş ilanları gibi bir şehri seçip ilanları görüntüleyebilirsin.

Muhasebe şefi iş ilanlarındaki maaşlar ne kadar?

Muhasebe şefi ilanı maaş seçenekleri çeşitlilik gösterir. Muhasebe şefi maaşları bu pozisyonda görev yapan kişilerin bilgisine, eğitimine, yüksek lisans veya doktora eğitimi almış olmaları ve daha önce görev yaptığı firmalarda kazandığı tecrübelere göre değişebilir. Aynı zamanda muhasebe şefi maaşları, firmaların çalışanlarına uygulamayı tercih ettikleri maaş politikalarına ve çalışanlarının özlük hakları düzenlemelerinin nasıl olduğuna göre de farklılık gösterebilir. Sen de muhasebe sektörüne yıllarını verdiysen, artık uzmanlaşmış olduğunu ve muhasebe şefliği yapabilecek nitelikte olduğunu düşünüyorsan Muhasebe şefi ilanlarını incelemek için Kariyer.net sayfasını ziyaret edebilir ve sana uygun olan muhasebe şefi iş ilanlarının içeriklerine bakabilirsin. Bu şekilde farklı muhasebe şefi iş ilanlarındaki işverenlerin taşımanı istediği şartları detaylı bir biçimde görebilirsin. Sistem üzerinden hazırlamış olduğun CV'ni sana uygun olduğunu düşündüğün ilana başvurmak amacıyla kullanabilirsin. Hatta istediğin zaman CV'ni güncelleyebilirsin. En güncel muhasebe şefi iş ilanlarından anında haberdar olabilmek için sayfanın arama kısmına muhasebe şefi iş ilanları bugün şeklinde yazabilirsin. Ekranda sıralanacak olan muhasebe şefi iş ilanları arasından kendine en uygun olan ilanlara kolayca başvurabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Muhasebe Şefi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Muhasebe Şefi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Muhasebe Şefi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Muhasebe Şefi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Muhasebe Şefi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Muhasebe Şefi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Muhasebe Şefi iş ilanlarına erişebilirsin.

Muhasebe Şefi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Muhasebe Şefi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur