12

Nükleer Tıp Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Nükleer Tıp Teknikeri cancel
MNT Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş
Nükleer Tıp Teknikeri
MNT Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş
İstanbul (Tümü) +2 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İpek Osgb Dan. Eğit. Gıda Ölçüm İş Sağ. İş Güv. v
Radyoloji Teknikeri
İpek Osgb Dan. Eğit. Gıda Ölçüm İş Sağ. İş Güv. v
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

Nükleer Tıp Teknikeri İş İlanları

Nükleer tıp alanında çalışan tekniker, radyoaktif maddelerin hazırlanmasını sağlarken gelişen teknolojiyi kullanarak mesleğini gerçekleştirir. Pek çok şehirde çalışma olanağı bulunan nükleer tıp teknikerleri günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan meslekler arasında yerini alır. Farklı şehirlerde bulunan sağlık merkezlerinde, laboratuvarlarda, hastanelerde çalışma olanağı mevcuttur. Üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olduysan nükleer tıp teknikeri olarak çok sayıda yerde çalışma imkanı bulabilirsin. Güncel nükleer tıp teknikeri iş ilanları için kariyer.net’i araştırarak yeni yayınlanan iş ilanlarından haberdar olabilirsin.

Nükleer Tıp Teknikeri İş Olanakları

Farklı şehirlerin bünyesinde bulunan birçok sağlık hizmeti firmasında nükleer tıp teknikeri olarak çalışma olanağı bulabilirsin. İlgili alanlardan mezun olduysan nükleer tıp teknikeri için yayınlanan iş ilanlarını inceleme olanağı bulabilirsin. Çalıştığın kurumun prensipleri doğrultusunda görüntüleme ve tedavi amaçlı hekim kontrolünde mesleğini yerine getiren nükleer tıp teknikerinin oldukça geniş kapsamlı çalışma alanı bulunur. Farklı çok sayıda özel hastanede veya klinikte çalışmak üzere nükleer tıp teknikeri iş ilanları için kariyer.net’i detaylı olarak inceleyebilirsin. Belirtilen kriterlere uygunluğun doğrultusunda başvurularını tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin.

Nükleer Tıp Teknikeri İş İlanlarına Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok sayıda şehirde çalışma olanağı bulunan nükleer tıp teknikeri iş ilanlarına başvuru yaparken bazı durumları özenle incelemek gerekebilir.

  • Bu pozisyon için beklenilen eğitim düzeyi, mesleki donanım, tecrübe, sertifika yabancı dil gibi nitelikleri araştırabilir, bu niteliklere sahip olman durumunda iş ilanlarını değerlendirmeye alabilirsin.
  • Nükleer tıp teknikeri olarak çalışmak üzere firmaların beklediği mesleki donanımları araştırabilir ve değerlendirebilirsin.
  • Çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan sağlık kurumlarını araştırarak firma hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu doğrultuda hazırlıklarını tamamlayabilirsin.
  • Başvuru yaptığın iş ilanına kabul edilmen durumunda çalışmayı düşündüğün şehir için ulaşım imkanını değerlendirebilir ve bu doğrultuda bir karar verebilirsin.

Nükleer tıp teknikeri nasıl olunur?

Nükleer tıp teknikeri olarak çalışmayı düşünüyorsan üniversitelerin iki yıllık nükleer tıp teknikerliği bölümünden mezun olman istenir. Farklı şehirler için yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek nükleer tıp teknikeri olarak firmaların beklediği eğitim düzeyi hakkında fikir edinebilirsin. İlgili alandan mezun olduysan yayınlanan iş ilanlarına başvurunu tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin. Kariyer.net’te yer alan ilanları inceleyerek sana uygun ilanları hemen belirleyebilirsin.

Nükleer tıp teknikeri olarak hangi şehirlerde çalışma imkanı bulunur?

Çok sayıda şehirde çalışma olanağı bulunan nükleer tıp teknikeri alanında alım seçenekleri oldukça fazladır. Nükleer tıp teknikeri iş ilanları İzmir veya İstanbul için yayınlananlara ulaşabilir ve orada bulunan tıp merkezlerini, özel hastaneleri araştırabilirsin. Özellikle çalışma istediğin bir şehir varsa filtre seçeneklerini kullanarak bu şehirdeki nükleer tıp teknikeri iş ilanlarını görüntüleyebilirsin.

Nükleer tıp teknikerinin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Nükleer tıp teknikerinin çalıştığı firmaya bağlı olarak geniş kapsamlı bir çalışma alanı bulunur. Görev ve sorumlulukları arasında hastanın rahatsızlığını teşhis etmek için kullanılan görüntüleme cihazlarını kullanmak ve kullanılan bu cihazların kalite ve kontrolünü yapmak gibi sorumlulukları bulunur. Aynı zamanda kullanması gerekli olan sayım cihazlarını etkin bir şekilde kullanması istenir. Nükleer tıp teknikeri iş ilanları bayan veya erkek nezdinde inceleme yapabilir ve senin için uygun olan ilanlara başvurunu tamamlayabilirsin.

Nükleer tıp teknikerinin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Farklı firmalarda çalışma olanağı bulunan nükleer tıp teknikerinin bazı özelliklere sahip olması istenir. Radyasyon güvenliği konusunda donanım sahibi ve gelişen teknolojiyi takip ederek güncel bir şekilde sahada kullanabilecek teknik donanımları kazanmış olması beklenir. Ayrıca bilgiyi sentezleme becerisini edinmiş olması, iletişim becerilerini geliştirmiş olması istenir. Nükleer tıp teknikeri iş ilanları bay ya da bayanlar için yayınlananları inceleyebilir ve istenilen özellikleri araştırabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Nükleer tıp teknikeri hangi sintigrafi cihazlarını kullanır?

Hastalar için ileri teknoloji tanı yöntemlerinin başında nükleer tıp sistemleri gelir. Radyoaktif etkiler ile hastaların tetkik ve tedavileri için gerekli verilerin elde edilmesi nükleer tıp teknolojisiyle sağlanır. Nükleer tıp teknolojisi içeren cihazların kullanımı özel teknik ve beceriler gerektirir. Nükleer tıp teknikerleri düşük düzeyli radyoaktif etkiler sergileyen sintigrafi cihazlarını işlemler sırasında yaygın olarak kullanır. Çok boyutlu görüntüler sağlayan sintigrafi cihazlarının çeşitlerine istinaden ayrı hastalık teşhisleri konabilir. Nükleer tıp teknikerlerinin tiroid, kemik, kalp, akciğer ve böbrek sintigrafi cihazlarını yetkin şekilde kullanması beklenir.

Nükleer tıp teknikeri nasıl bir meslektir?

Resmi ve özel tıp kuruluşlarında nükleer tıp bölümleri hastalar için çeşitli alanlara ayrılan radyoaktif görüntüleme uygulamaları sunar. Üç ve iki boyutlu görüntüleme sistemleri sayesinde hastalıkların tespit ve tedavisi için gerekli yol pratik bir şekilde izlenir. Nükleer tıp teknikerliği nükleer tıp cihazlarının kullanımı, bakımı ve kontrolü konusundaki sorumlulukları kapsar. Radyasyon riskinin görüldüğü bir ortamda faaliyet gösteren teknikerler önemli hastalıkların tespit edilmesine yardımcı olur. Kardiyovasküler sistemden kas ve iskelet sistemine kadar pek çok alanla ilgili görüntülemeleri gerçekleştiren kritik personellerden birisidir.

Nükleer tıp teknikeri bölmünden hangi bölümlere geçiş yapılabilir?

Üniversitelerin Sağlık Bilimleri fakültelerinde birbirinden ayrı alanlara odaklanan birçok bölümü bir arada bulabilirsin. İleri medikal teknoloji sistemlerine odaklanan bazı bölümlerde diğer alan derslerini alarak farklı bir meslek grubuna geçmek mümkündür. Güncel geçiş sınavı olanakları ile birlikte nükleer tıp teknikerliği bölüm öğrencileri ve mezunları için birden fazla alternatif yer alır. Nükleer tıp teknikerliği bölümünden hemşirelik ve sağlık yöntemi bölümlerine geçebilirsin. Bu lisans bölümlerinin yanı sıra ilgi alanlarına göre fizyoterapi ve rehabilitasyon ile acil yardım ve afet yönetimi bölümlerini değerlendirebilirsin.

Nükleer tıp teknikerinin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Nükleer tıp uygulamalarının yüksek radyoaktif etkileri nedeniyle gözetim altında kontrollü şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için özel eğitimler alan tekniker ve uzmanlar hastalar için güvenli bir muayene ortamı yaratır. Bir nükleer tıp teknikeri olarak ortam ve hasta için radyasyon güvenliğini sağlarsın. Sağlık kuruluşlarında yaygın bir meslek grubu olarak nükleer tıp teknikerleri cihazların kontrolüyle beraber hastaların efor testlerine destek olabilir. Nükleer tıp teknikerlerinin bağlı olduğu sağlık kuruluşuna göre yetki alanları değişiklik gösterir. BT ve MR cihazlarını başarılı şekilde kullarak uzmanlarla işbirliği içinde çalışmak görevleri arasında gelir.

notifications İş Alarmı kur