24

Operasyon Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen
GAMAK MAKİNA SANAYİ. A.Ş.
Operasyonel Mükemmellik Müdürü
GAMAK MAKİNA SANAYİ. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
DEVA Holding A.Ş.
OPEX Müdür Yardımcısı
DEVA Holding A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
SAFİ DERİNCE ULUSLARARASI LİMAN İŞL. A.Ş.
Operasyon Şefi
SAFİ DERİNCE ULUSLARARASI LİMAN İŞL. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Operasyon Müdürü İş İlanları

Firmalarda ürünlerin kalite ve miktar hedeflemelerini yapan ve firmanın düzenini sağlayan operasyon müdürü olarak pek çok şehirde iş bulma imkanına sahipsin. Operasyon müdürü iş ilanlarına başvuru yaparak İstanbul, Muğla ya da Edirne gibi yerlerde operasyon müdürü olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin. Tedarik edilen araçları takip ederek verimliliği artırmak adına görevleri ve aynı zamanda personelini kontrol ederek operasyon müdürü olarak çalışma şansı bulabilirsin. Operasyon müdürü olmak için ilgili bölümlerden mezunsan ve yeteneklerine güveniyorsan operasyon müdürü iş ilanlarına başvuru yaparak şirketlerde çalışma imkanı bulabilirsin. Üniversitelerin iktisat, işletme ve sigortacılık gibi bölümlerinden mezunsan operasyon müdürü iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Operasyon Müdürlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Operasyon müdürü iş ilanlarına başvuru yaptıktan sonra çalışma ortamın ve koşulların şirketlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Lojistik firmalarında çalışacak olan operasyon direktörlerinin çalışma ortamları yurtdışı ya da yurt içidir. Yeni pazarlama girişimleri gibi ihalelerle çalışacak olan kişiler ofislerde çalışır. Bunların yanı sıra operasyon müdürü iş ilanları İzmir gibi yerlerde gerektiği zamanda sahada çalışabilirsin. Operasyonel mükemmellik müdürü olarak çalışacak kişilerin çalışma ortamları ise genel olarak süreç yönetiminin gerçekleştirdiği alanlardır. Operasyon müdürlerinin çalışma koşulları şirketlerin politikalarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bazı şirketler tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışacak kişiler ararken bazı şirketler de takım liderliği yapabilecek kişiler arar. Yurt dışı ve yurt içi seyahat engelin yoksa operasyon müdür yardımcısı olarak lojistik taşımacılık şirketlerinde çalışabilirsin. Bu gibi iş ilanlarına bağlı olarak operasyon müdürü iş ilanları arasından tercihini yapabilirsin.

Operasyon Müdürleri Ne İş Yapar?

Operasyon müdürlerinin iş tanımları çalışacağın şirkete bağlı olarak değişkenlik gösterir. Lojistik şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışacak operasyon direktörlerinin görevleri arasında operasyonel bütçeleme ve kurgu yapmak yer alır. Bunların yanı sıra yeni pazarlama girişimlerini planlayıp ihale edebilecek operasyon direktörlerine de ihtiyaç duyulur. Deniz taşımacılığı şirketinde operasyon müdürü yardımcısı olarak çalışacaksan acentelerle yük evraklarına ilişkin yazışmaları takip etmen ve onaylaman gereklidir. Bunların yanı sıra yakıt alımları ile ilgili her türlü işlerle ilgilenip diğer departmanlar arasındaki iletişimi de sağlaman beklenir. Sigorta şirketlerinde bireysel ürünler operasyonları takım lideri olarak da çalışacaksan raporlama gibi işleri yapmalısın. Tüm bunlar dahilinde operasyon müdürü iş ilanları istanbul başvuru yaparak operasyon müdürü olarak çalışmaya başlayabilirsin.

Operasyon Müdürü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Operasyon müdürü iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken şeyler arasında çalışmak istediğin departmanın görev tanımı yer alır. Genel iş tanımında belirtilen çalışma saati aralığı, çalışma şekli gibi detayları dikkatlice inceledikten sonra başvuru yapacağın departmana uygun olmadığına bakman gerekir. Part-time ya da tam zamanlı çalışma şekline ve çalışacağın departmana baktıktan sonra bu doğrultuda başvurunu yapabilirsin. Ayrıca senden beklenen aday kriterleri ve yabancı dil yetkinliği kısımlarını inceledikten sonra operasyon müdürü iş ilanları bayan ve bay aday olarak başvuru yapabilirsin.

Operasyon müdürü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Operasyon müdürü iş ilanlarında aranan kriterler şirketlere ve departmana bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genel olarak senden kalite ve miktar hedeflemelerini yapabilmen, firmanın işlerini kontrol edebilmen, üretim, bakım ve teslim gibi süreçlerdeki işlemlerin iyi bir şekilde yürümesini sağlaman beklenir. Her departmanın meslek grupları arasındaki operasyon müdürü iş tanımı farklıdır. Bu sebeple de senden beklenen şirketlerin yayınlamış oldukları genel nitelikler ve iş tanımı ve aday kriterleri bölümde yer alır. Buraları dikkatlice inceleyerek senden beklenen özellikler dahilinde operasyon müdürü iş ilanları bay ve kadın aday olarak başvuru yapabilirsin.

Operasyon müdürü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Operasyon müdürü iş ilanlarına üniversitelerin işletme, iktisat ve sigortacılık bölümlerinden mezun kişiler başvuru yapabilirler. Aynı zamanda şirketlerin yayınlamış oldukları tecrübeye sahip olan ve aday kriterleri arasındaki koşulları sağlayan kişiler de bu iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Şirketlerin yayınladıkları operasyon iş ilanlarındaki departman rolü, genel tanım ve iş tanımlarını dikkatlice okuyarak iş ilanlarına uygun olduğun takdirde başvuru yapmalısın.

Operasyon müdürü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Operasyon müdürü iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. Çalışmak istediğin şehri ve meslek tanımını yazarak karşına çıkan ilanlar arasından seçim yapabilirsin. Çalışmak istediğin şehir ya da ilçeyi arama butonuna yazarak iş ara kısmına tıklayabilirsin. Bunların yanı sıra filtreleme seçeneğini de kullanarak bugünün, güncel operasyon müdürü iş ilanları, son 3 saat ya da son bir haftanın ilanlarına da başvurabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon müdürünün görevleri nelerdir?

Operasyon müdürü pozisyonun görev ve sorumlulukları çalıştıkları sektöre göre değişir. Bağlı olunan birimin üretim, dağıtım ve tedarik süreçleri operasyon müdürü tarafından takip edilir. Süreç boyunca operasyon müdürü ilgili birimleri yönetir ve sürecin aksamamasını sağlar. İlgili işin hedefe ulaşmasını sağlamak ve bu süreci verimli bir şekilde yönetmek, departmandaki çalışanların operasyon ve vardiya personellerine liderlik yapmak, iş hedefleri doğrultusunda en az maliyet ile hedefe ulaşmak operasyon müdürlerinin görevlerini oluşturur. Süreç boyunca ilgili personellerin kontrolleri operasyon müdürü tarafından yapılır.

Kimler operasyon müdürü olabilir?

Kimya, sanayi, gıda, enerji, lojistik, telekomünikasyon, eğitim gibi farklı sektörlerde görev alabilen operasyon müdürlerinin çeşitli kriterlere sahip olması gerekir. Disiplinli, dikkatli ve titiz çalışmaya özen gösteren kişiler operasyon müdürü pozisyonunda çalışmak için uygun adaylar arasında yer alır. Operasyon müdürü pozisyonu için çalışılacak sektörün gerekliliklerine uygun düzeyde eğitim alınması gerekir. İşletme ve iktisat bölümlerinden mezun olan adaylar çeşitli sektör firmalarına operasyon müdürü iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Operasyon müdürü hangi sektörlerde çalışabilir?

İşletme, iktisat lisans ve önlisans programlarından mezun olan adaylar, firmalarda operasyon müdürü olarak görev alabilir. Enerji, kimya, lojistik, sanayi, otomotiv, hizmet, kozmetik, takı / mücevherat, tekstil ve gıda gibi farklı sektörlerde operasyon müdürü pozisyonu bulunur. Firmaların çalıştığı sektöre göre bu pozisyonun görev ve sorumlulukları çeşitlilik gösterir. Genel olarak operasyon müdürleri, iş süreçleri ve alt birimlerdeki personelleri denetler. İş sürecinde hedefe düşük maliyetle ulaşılmasını sağlarken sürecin aksamadan devam etmesi operasyon müdürlerinin görevleri arasında yer alır.

Bir operasyon müdüründe olması gereken nitelikler nelerdir?

Önlisans, lisans programlarının ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar, farklı sektörler için operasyon müdürü olarak çalışabilirsin. İktisat, işletme, işletme yönetimi ve lojistik yönetimi gibi bölümlerden mezun olan herkes operasyon müdürü pozisyonu için başvuru yapabilir. Bu pozisyonda adayların sahip olması bazı nitelikler vardır. Ekip çalışmasına yatkınlık, liderlik becerisinin kuvvetli olması, pratik ve akılcı çözümler sunmak, sektör trendlerine ayak uydurabilme, dikkatli ve disipli çalışabilmek adaylarda aranan nitelikler arasında yer alır. Ms Office programları ve temel bilgisayar kullanımı bilgisine sahip olma gibi durumlarda bu pozisyonunun nitelikleri arasında yer alır.

notifications İş Alarmı kur