59

Organizasyon İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Organizasyon cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Organizasyon İş İlanları

İnsanların günümüzde birçok özel gün için özel kutlamalar yaptığı bilinir. Düğünler, nişanlar, kına geceleri, doğum günleri, bebeklerin cinsiyet partileri, asker uğurlamaları, bebeklerin ilk dişi, sünnet düğünleri gibi birçok etkinlik için artık organizasyon hizmeti alınır. Aynı zamanda kongreler, davetler, seyahatler gibi konularda da yetkili olarak organizasyon sorumluları tercih edilir. Bunun yanında organizasyonları fotoğraflayan bir organizasyon fotoğrafçısı da mutlaka etkinlikte yer alır. Organizatörlerin etkin olduğu alanlar değişim gösterir. Bazı organizasyon sorumluları tıp, hukuk, siyaset gibi özel bilgi gerektiren konferansların düzenlemesiyle ilgilenirken bazı organizasyon sorumluları da düğün, kına, davet, doğum günü gibi daha eğlence odaklı kutlamaların organizasyonuyla ilgilenir. Organizasyon iş ilanları sayfasına bir bakıldığında her tarzda etkinliğin bir organizatöre ihtiyaç duyduğu görülür. Bazı organizatörler kendi şirketlerini kurup istedikleri alana yoğunlaşabilirler. Örneğin düğünlerin organizasyonunda görev almak isteyen bir aday düğün organizasyon iş ilanları kısmına bakmalıdır. Bunun yanında organizasyon şirketleri yapılan organizasyonu fotoğraflayacak bir fotoğrafçı da arar. Fotoğrafçı adaylarının organizasyon fotoğrafçısı iş ilanları sayfasını ziyaret etmesi uygun olur. Organizatörlerin çalışabileceği alanlar oldukça çeşitlidir. Bu alanda çalışmak için adaylar güncel organizasyon iş ilanları sayfasına da bakabilir.

Organizasyon İşlerinde Çalışmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmak Gerekir?

Organizatör ya da organizasyon fotoğrafçısı olmak için gereken bazı özellikler vardır. Organizatörler tempolu bir çalışma ortamında bulunurlar. Bu nedenle kişilerin, enerjik ve dinç olmaları çok önemlidir. Bunun yanı sıra fiziksel ve mental açıdan sağlıklı olmak da gerekir. Organizasyonla ilgili işlerde genelde ekip çalışması yapılır. Organizatörün ya da organizasyon fotoğrafçısının ekip çalışmasına uyumlu, stres ve öfke kontrolü sağlayabilen kimseler olması gerekir. Organizasyon sorumluları bir organizasyondaki bitmesi gereken bütün işleri öncelik sırasına koyabilmelidir. Buna ek olarak da bu görevleri yetkin bir şekilde dağıtabilmelidir. Pazarlama konusunda bilgi sahibi olmak organizasyon sorumluları için çok önemlidir. Yapılan etkinlikte kullanılan malzemelere ek olarak organizasyon ücretini de hesaplayıp hizmet almak isteyenlere, işe uygun bir fiyatlandırma çıkarmak gerekir. Organizatörler, insanlarla çok yoğun iletişim halindedir. Müşterilerin isteklerini doğru bir şekilde anlamak ve müşteriyle doğru bir şekilde iletişim kurup isteklerine dönüş yapmak da çok önemlidir. Bu nedenle güçlü bir hitabet ve ikna kabiliyeti gerekir. Organizatörlerin mesai şartları, çalıştıkları sektöre göre değişim gösterir ve bazen kişilerin beklenenden daha uzun saatler çalışmaları gerekebilir. Bu sebeple uzun mesai saatlerine dayanıklı olabilecek biri organizatör olmalıdır. Bu yeteneklere sahip adaylar etkinlik ve organizasyon iş ilanları sayfası üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

Organizasyon İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Organizasyon sorumlusu iş ilanları birçok farklı sektör için yayınlanır. Sektörden sektöre çalışma şartları değişiklik gösterir. Örneğin tıp kongresi için organizatör arayan bir firma aday organizatörün tıp kongreleri hazırlamak konusunda deneyimli ve bu konuda yetkin biri olmasını isteyebilir. Ya da bir düğün organizatöründen konseptli bir düğün hazırlama konusunda yetkin olması müşterisinin isteği olabilir. Organizasyon sorumlusu mesleğinin şartları her ilanda değişiklik gösterir. Bu nedenle çalışma saatlerine, maaşına, yapılacak olan organizasyon türüne dikkat edilmelidir. Organizasyon iş ilanlarında adaydan yabancı dil bilmesi, bu konuda deneyimli olması, bu konuyla ilişkili bir eğitim almış olması gibi beklentiler bulunabilir. Aday, çalışacağı şirketi iyi seçmeli, kendi beklentileriyle şirketin beklentilerinin paralel olmasına dikkat etmelidir. Adayın çalışmak istediği şehir de önemlidir. Örneğin bilimsel kongrelerde organizatör olarak çalışmak isteyen biri üniversitelerin yoğunlukta olduğu şehirlere bakmalıdır. Organizasyon iş ilanları İstanbul’da bu yönüyle yaygın olarak tercih edilir. Bunun yanında Ankara başkent olduğu için siyasi kongrelerin yoğunlukta olduğu bir yerdir. Hem üniversite açısından zenginliğiyle hem de siyasi merkez olması nedeniyle organizasyon iş ilanları Ankara’da da oldukça aktif olarak bulunur. Organizasyon iş ilanlarında, organizasyonu yapılmak istenen alanı, işin maaşını ve çalışma saatlerini, kişinin mesleki yeterlilik seviyesini, yaşadığı şehri ve beklentilerini dikkate almak gerekir.

Organizatörler Ne İş Yapar?

Organizatörler genel anlamda düğün, davet, panel, kongre, toplantı, seyahat gibi ulusal ya da bölgesel her türlü etkinliği düzenlemek için proje geliştirme, tasarım yapma, mekan düzenleme, araştırma, planlama, tanıtım yapma, fotoğraflama, uygulama ve değerlendirme gibi aşamalarda yardımcı hizmetlerin temin edilmesinden sorumlu kimselerdir. Organizasyonda görevli garsonlar, aşçılar ve fotoğrafçılar da bulunabilir. Organizasyon sorumlusunun görevlerinden bahsetmek gerekirse görevler şöyle sıralanabilir; organizasyonla ilgili araştırma yapar, organizasyon için temel düzeyde proje geliştirir, ilgili mekanı tasarlar ve düzenler, tanıtım ve pazarlama yapar, iş maliyetini hesaplar, ekip hazırlar, organizasyon etkinliklerini planlar, görüşmeleri yapar ve organizasyonu başarıyla tamamlar. Bununla birlikte organizasyon fotoğrafçıları, organizasyonu en iyi şekilde gösterecek fotoğrafları çekmek ve organizasyon sahiplerin arzularına göre fotoğraflama yapmakla yükümlüdür. Aşçılar, organizasyon yemekli ise organizasyon planında belirtilmiş olan yemekleri yapmakla görevli olurlar. Garsonlar ise misafirlere, organizasyonda belirtilmiş olan yiyecek ve içecek servisini yapmakla yükümlüdürler.

Organizasyon İşlerinde Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Organizasyon işlerinde çalışmak için sahip olunması gereken eğitim hangi pozisyonda çalışıldığına göre değişim gösterir. Bir organizasyon sorumlusu olabilmek için mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanında bu yönde eğitim alınmalıdır. Tabii ki bunun yanında özel kurslardan ya da üniversitelerin kurslarından organizasyon ve yönetim üzerine eğitimler de alınabilir. Bazı organizasyon sorumlusu iş ilanlarında, üniversitelerin dört yıllık İktisat, Pazarlama ve  İşletme gibi bölümlerinden başarıyla mezun olmuş olmak şartı görülebilir. Organizatör adayı, bu konuda kendi yeterliliğini göz önünde bulundurarak tercih yapmalıdır. Organizasyon fotoğrafçısı olmak için altı ila sekiz hafta arasında süren fotoğrafçılık kurslarına gidip belge almak gerekir. Belge aldıktan sonra organizasyon şirketlerine başvuru yapılmalıdır. Organizasyonda garson olmak için gereken bir eğitim yoktur. Bunun yanında organizasyonda aşçılık yapabilmeniz için şirket, aşçılık belgesi isteyebilir.

Organizasyon İşlerinden Ne Kadar Maaş Alınır?

Her sektörde olduğu gibi organizasyonda da kesin bir meblağ söylemek mümkün değildir. Organizasyonda görevli bir garson yaklaşık olarak asgari ücret kadar bir ücret alırken organizasyon sorumlusu daha farklı bir ücret kazanabilir. Organizasyondan kazanılacak tutar şehre göre de değişim gösterir. Örneğin organizasyon iş ilanları İzmir’de daha yüksek maaşlar teklif edilebilirken başka bir ilde daha düşük meblağlar teklif edilebilir. 

Organizasyon Sorumlusu Olmak İçin Gereken Kişilik Özellikleri Nelerdir?

Organizasyon sorumlularının en temel kişilik özelliği yaratıcı olmalarıdır. Bir organizasyon düzenleyebilmek için estetik görüş gerekir. Düzenli olmak ve sorumluluk sahibi olmak da çok önemlidir. Hızlı bir şekilde düşünüp karar vermek, sorunlara hızlı bir şekilde çözüm bulmak gerekir. Organizasyon sorumluları insanları ikna edebilmeli, insanlara kendini açık ve net bir şekilde anlatabilmelidir. Bu özelliklere sahip insanların başarılı bir organizasyon sorumlusu olabileceği söylenebilir.

Organizasyon Alanında Nerelerde İş Bulunabilir?

Organizasyon birçok sektörle doğrudan ya da dolaylı olarak ilişkili olan bir alandır. Bu nedenle iş bulmak konusunda da önü açıktır. Organizasyon görevlileri turizm sektöründe, fuarcılık alanında ya da organizasyon şirketlerinin bünyesinde çalışabilirler. Bunlarla birlikte halkla ilişkiler firmaları ve konaklama işletmelerindeki organizasyon etkinliklerinde de aktif olarak görev alabilirler.

Organizasyon Alanının Çalışma Ortamı ve Çalışma Koşulları Nasıldır?

Organizasyon sorumluları genelde büro ortamında çalışırken görevliler organizasyonun yapılacağı bölgede çalışırlar. Çalışılacak yer, bazen bir fuar alanı, bazen bir düğün ya da nişan olabilir. Çalışma saatleri değişkenlik gösterir. Bu görev alınan etkinliğe ve etkinlikteki sorumluluğunuza göre değişebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Organizasyon iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Organizasyon için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Organizasyon iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Organizasyon iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Organizasyon iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Organizasyon iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Organizasyon iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Organizasyon iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur