13

Oto Elektrik Ustası İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Oto Elektrik Ustası cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Oto Elektrik Ustası İş İlanları

Oto elektrik iş ilanlarına başvurmanın birçok yolu vardır. Ancak kariyer.net'ten araştırmanız ve incelemeniz oto elektrik ustası iş ilanlarına başvurma işini  kolaylaştıracaktır. Daha hızlı iş sahibi olabilmek için kariyer.net'ten yararlanabilirsin. kariyer.net üzerinden oto elektrik ustası iş ilanlarına rahatlıkla erişim sağlayabilirsin. Ayrıca filtreleme seçeneklerini kullanarak da yaşadığın şehirde bulunan oto elektrik ustası iş ilanlarına ulaşabilirsin. Arama sonucu elde ettiğin ve sana uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurunu yapabilirsin. Başvurunu yapmadan önce kendi kriterlerlerinle firmanın beklentilerini karşılaştırman senin yararına olacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak oto elektrik ustası arayan şirketlerin iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Oto Elektrik Ustasının Çalışma Koşulları Nasıldır?

Oto elektrik ustası iş tanımı genel itibariyle dikkat gerektiren uğraşlar arasında gösterilir. Bu bağlamda çalışma süreleri de bu dikkat ve özenin gerektirdiği şekilde belirlenir. Oto elektrik ustaları, motorlu taşıtlardaki elektrik sistemlerinde arızayı bulur ve bu arızayı onarır. Çalışma ortamları genel olarak belirli saat dilimlerinde faaliyet gösteren atölye ve fabrika gibi mekânlardır. Bunun yanında çalışma ortamlarından bir diğeri de oto elektriği üzerine bakım veya yenileme yapan iş yerleridir. Sen de yaşadığın şehirde oto elektrik ustası iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsan ve sana uyabilecek iş ilanlarını merak ediyorsan, kariyer.net’i ziyaret ederek, güncel oto elektrik ustası iş ilanlarına başvurabilirsin.

Oto Elektrik Ustasının Görev Tanımı Nedir?

Oto elektrik ustası pek çok alanda icra edebileceğin mesleklerden biridir ve bu çeşitliliğe bağlı olarak pek çok görevi vardır.

  • Oto elektrik ustaları genel olarak fabrika ve atölyelerde çalışır. Otomobil ya da oto elektrikçiliği yapan fabrikalarda çalışır.
  • Bu bağlamda çalışma süreleri de buna göre şekillenir.
  • İş deneyimlerin sırasında yaşayacağın atmosfer, yoğunluk, mesai süresi, izin döngüsü, vazife tanımları gibi unsurlar işveren kuruluşlar arasında farklılık gösterir.
  • Kent genelinde gözlemlenen yaygın iş tanımını ise taşıt elektrik sistemlerinin kontrolü, bakımı, onarımı, tamiri ve yenilenmesi oluşturur. Sen de daha fazla bilgi almak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret edebilir, oto elektrik ustası iş ilanları yeni yayınlananlara başvurabilirsin.

Oto elektrik ustası olmak için hangi belgeler gereklidir?

Oto elektrik ustasının teknik açıdan yetkinlik sahibi olması beklenir. Mesleki yeterliliğini ispat eden ve nitelik taşıyan eğitim belgesinin talep edilmesi birçok işverenin ortak noktalarından biridir. MEB onaylı kurslardan alınan ustalık ve kalfalık belgesi, aynı şekilde ilgili bölümlerden alınan diploma da gerekli belgeler arasındadır. Daha fazla bilgi için kariyer.net’i inceleyebilir ve oto elektrik ustası iş ilanları bugün yayınlananlara başvurabilirsin.

Oto elektrik ustası nerelerde çalışabilir?

Oto elektrik ustası olanların çalışabileceği yerler genellikle fabrikalar ve atölyelerdir. Dolayısıyla bu sektörlere bağlı olarak çalışan birçok insan vardır. Oto elektrik ustalarının otomobil ya da oto elektrikçiliği fabrikalarında iş olanakları daha fazla olduğu için iş başvurularını oralarda değerlendirmeleri daha uygun olabilir. Daha fazla bilgi için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Oto elektrik ustasının çalışma saatleri nasıldır?

Oto elektrik ustası olarak çalışmak için kariyer.net'ten yaşadığın şehirde yayınlanan iş ilanlarına bakabilirsin. Tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak çalışabilirsin. Ancak bu noktada işverenin belirlediği çalışma saatleri oldukça önemlidir ve bu durum firmadan firmaya değişkenlik gösterir. Bu sebeple ilanlara başvururken dikkatli olman gerekir. Daha fazla bilgi için kariyer.net’i inceleyebilirsin.

Oto elektrik ustası iş ilanlarına başvururken hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Oto elektrik ustası olarak başvuru yapacak olan kişilerin mezun oldukları okullar ve aldıkları belgeleri içeren, kendi kriterlerine uyan iş ilanlarına göz atmaları gereklidir. İlanlarda çalışma saatleri ve çalışma koşulları bulunmaktadır. Başvuru yapacak kişilerin ilanın içeriğini inceleyerek dikkat etmeleri gerekmektedir. Sen de daha fazla bilgi için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl oto elektrik ustası olunur?

Oto elektrik ustası olmak için farklı yöntemler vardır. öncelikle teknik liseler ve üniversitelerin meslek yüksek okullarından mezun olan elektrik eğitimi almış kişiler oto elektrikçisi olabilirler. Bu okullarda elektrik montaj ve akım konusunda ayrıntılı eğitim verilir. Bu eğitimi alan kişiler elektrik işleri konusunda ustalaşırlar. Otomobil elektrik devreleri konusunda işler yapabilirler. Bunun yanında meslek hayatı içinde alaylama yöntemi ile de oto elektrik ustası olunabilir. Bir oto elektrikçinin yanında çalışmaya başlayan biri ustasından bu işin detaylarını ve nasıl yapıldığını öğrenebilir. Çıraklık, kalfalık seviyelerini tamamladıktan sonra oto elektrik işleri konusunda mesleki bilgi sahibi olmuş olur.

Oto elektrik ustası hangi araçla ilgili hangi teknolojik aksamlara hakim olmalıdır?

Oto elektrik ustası, aracın elektrik devreleriyle birbirlerine bağlı olan bütün sistemlerini onaran, yapan ve montajlayan kişidir. Farklı araçlar konusunda da bütün bağlantılara hakim olması kendisinin yararınadır. Elektrik akımı, sigortalar, ampuller, yağ basıncı, yakıt gösterge durumu, kontrol paneli, hız ve devir göstergeleri araçlarda birincil ilgilendikleri yerlerdir. Akünün durumuna ve şarjına bakılması, marş motoru ve altenatör arızalı parçalarını değiştirmek oto elektrik ustasının yaptığı işlerdendir. Bunların yanında fan motoru ve kornanın onarımı, ateşleme bobinini onarmak, klimanın mekanik aksamalarını tamir etmek ve elektrik aksamını onarmalılardır. Dizel araçlarda takviye, kızdırma sistemlerinin arızalı parçalarını onarmak ve değiştirmek de oto elektrikçilerinin işleridir. Aracın kablo sistemi otomatik kapı sistemi, aydınlatma ve diğer aksesuarların montajı ve tamirini yapmak da oto elektrikçilerinin yaptığı işlerdir.

Oto elektrik ustası olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Oto elektrik ustası olarak yaşadığınız ya da yaşamadığınız bütün illerde çalışabilirsiniz. Oto elektrikçiler bütün illerde ve ilçelerde oto sanayi sitelerinin hepsinde çalışabilir ve araçların tamirlerini yapabilirler. Bunun yanında büyük otomotiv sanayi kuruluşlarında da üretim aşamasında çalışabilirler. Bu noktada ülkemiz oto sanayi kuruluşlarına sahip olan Marmara bölgesi illerimizde oto elektrikçi olarak iş olanaklarına sahiptirler.

Oto elektrik ustası belgesi nasıl alınır?

Ustalık eğitimi kursuna kayıt yaptırmak isteyen kişiler kalfalık belgesine sahip olmalıdır. Kalfalık belgesini almaya hak kazandıktan sonra ustalık eğitim kursuna kayıt yaptırarak 2 yıllık uygulama eğitim süresi içinde alınacak teorik eğitim kursunu bitirenler girecekleri sınavdan başarılı olmaları halinde ustalık belgesi alırlar. Kalfalık belgesini almaya hak kazandığı tarihten itibaren en az 5 yıl mesleğinde çalıştığını belgelendirenler girecekleri sınavından başarılı olmaları halinde ustalık belgesi alırlar. Meslek liselerinin 3 yıllık programlarından mezun olanlar da alanları ile ilgili bir daldan ustalık sınavına girip başarılı olmaları halinde ustalık belgesi alabilirler.

notifications İş Alarmı kur