Oto Kiralama İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
  • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

Oto Kiralama Sektörü İş İlanları

Türkiye’de birçok araç kiralama şirketi bulunur. Özellikle de havalimanlarında daha çok bulunan bu şirketlerin amacı, belirli bir süreliğine kullanıcılara araç temin etmektir. Oto kiralama sektöründe yapılan düzenlemeler ile birlikte birçok kişi şehirler arası seyahatlerinde oto kiralama hizmetinden faydalanır. Bu sayede aracı olmayan veya kendi aracıyla seyahat etmek istemeyen kişiler kolayca otomobil kiralayabilir. Oto kiralama sektörü iş ilanları, satış danışmanından araç teslimat sorumlusuna kadar birçok meslek grubunu bünyesinde barındırır. Sen de kariyerini bu alanda ilerletmek istersen güncel oto kiralama sektörü iş ilanlarını inceleyebilir ve iş ilanlarında aranan kriterler sende varsa iş başvurusu yapabilirsin. 

Oto Kiralama Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Oto kiralama sektöründe araç teslimat sorumlusu olarak çalışanlar, araçların teslimat ve kayıt işlemlerini gerçekleştirerek araç teslimat operasyonlarının sorunsuz yapılmasını sağlar. Şirket sistemini kullanarak müşteri bilgilerini eksiksiz bir şekilde formlara işler ve süreç hakkında bilgilendirmeler yapar. Araç kiralama satış danışmanı da şirketlerin ofislerine gelen müşterileri karşılayarak kiralanan araçların operasyonel işlemlerini gerçekleştirir. Ayrıca araçları teslim ederken formları ve faturaları kontrol ederek müşteriye teslim eder. Araç kiralama sektöründe 2. el operasyon görevlisi olarak çalışanlar, 2. el araçların park alanını düzenleyerek araçların internet üzerinden görselini sergiler. Ayrıca satışa çıkacak araçların ilanlarını yayınlayarak takibini sağlar ve gelen müşteri mesajlarına dönüşler yapar. Oto kiralama sektöründe otomobil satın alma uzmanları da çalışır ve şirket bünyesine dahil olacak olan araçların fiyat tekliflerini alarak satın alma işlemlerini yürütür. Satın alma uzmanı, satın alınan otomobillerin detaylı ekspertiz işlemlerini, noter işlemlerini ve araç sevkiyatlarının takibini yapar. Müşteri hizmetleri temsilcisi olarak bu sektörde çalışanlar, gelen telefonları açarak müşterilerin taleplerini karşılar ve araç kiralama ile ilgili bilgiler verir. Ekspertiz uzmanı olarak oto kiralama sektöründe çalışanlar, otomobillerin kaporta ve mekanik aksamları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Ekspertiz yapılırken kullanılan ekipmanları aktif olarak kullanabilmelidir. Sen de oto kiralama sektörü ilanlarını inceleyerek çalışmak istediğin pozisyonların ilanlarını inceleyebilirsin. Öz geçmişine uygun şirketlere oto kiralama sektörü iş başvurusu yapabilir ve CV gönderebilirsin.

Oto Kiralama Sektöründe İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Oto kiralama sektörüne iş başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. 

  • Öncelikle şirketlerin ilanlarını inceleyerek adayların hangi eğitimleri almış olmasını ön koşul koyduklarına dikkat edebilirsin. 
  • Ulaşım açısından sıkıntı yaşamamak için iş başvurusu yapacağın ilanların bulunduğun konuma yakın olmasına dikkat edebilirsin. 
  • Şirketlerin ilanlarında yer alan aday kriterleri bölümüne ve pozisyon bilgilerine dikkat edebilirsin. Bu sayede başvuru yapacağın ilanların aradığı kriterleri karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsin. 
  • Ayrıca bu işi yaparken tecrübe gerekip gerekmediğini kontrol edebilirsin ve senin de tecrüben varsa başvura tıklayarak kolay bir şekilde CV gönderebilirsin. 
  • İş ilanlarında dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri de şirketlerin hangi sosyal ve yan hakları çalışanlarına verdiğidir. Bu noktada da bilgi almayı unutmamalısın.

Sen de oto kiralama sektörü iş ilanları yenileri incelerken çalışma saatleri ve haklar alanını okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsin. 

Oto Kiralama Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Oto kiralama sektöründe çalışmak için, seçeceğin mesleğe göre belirli bir eğitim seviyesini tamamlamış olman gerekir. Genellikle lise, meslek yüksekokulu ve üniversite eğitimi gören her aday, oto kiralama sektöründe satış danışmanı veya müşteri hizmetleri yetkilisi olarak çalışabilir. Son yıllarda bu sektöre olan talebin artmasıyla birlikte çeşitli mesleki yeterlilik kursları açıldığı bilinir. Bu kurslara katılarak çalışanların sertifika sahibi olması beklenebilir. Bu sektörde çalışmak için MS Office programlarını kullanabilmek gerekir. Sen de bilgisayar kursuna giderek sertifika aldıysan iş ilanlarına başvuru yaparken bunu belirtebilirsin. Bu da seni diğer adaylardan bir adım öne taşır. Büyük şehirlerde daha fazla iş imkânı sunan bu sektör stratejik öneme sahip başkentte de her geçen gün gelişir. Sen de oto kiralama sektörü iş ilanları Ankara filtrelemesi yaparak başkentte faaliyet gösteren şirketlerin bünyesine dahil olabilirsin. 

Oto kiralama sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İnternete bağlanan bilgisayar veya telefon aracılığıyla kariyer.net’e giriş yapılır ve öz geçmiş oluşturulur. Pozisyon veya şirket ara yazan arama motoruna oto kiralama yazılır ve oto kiralama sektörü eleman ilanına ulaşılır. İlanlara tıklayarak başvur yazısına tıklanır ve kısa süre içerisinde iş ilanlarına başvuru yapılır. 

Oto kiralama sektörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Oto kiralama sektöründe çalışmak için müşteri memnuniyetini ön planda tutmak ve güler yüzlü olmak gerekir. Ayrıca bilgisayar kullanabilmek ve ehliyet sahibi olmak beklenir. Oto kiralama sektörü eleman arayanların kriterleri arasında askerlik görevinin yapılmış olması şartı da aranır. 

Oto kiralama sektöründe hangi pozisyonlarda çalışılır?

Satış danışmanı, operasyon sorumlusu gibi birçok mesleğin uyum halinde çalıştığı oto kiralama sektöründe uzman, yönetici adayı, orta düzey yönetici veya bölge müdürü olarak çalışabilirsin. Sen de oto kiralama sektörü iş ilanları bugün filtrelemesi yaparak hangi pozisyonlar için iş imkânı olduğunu inceleyebilirsin.

Oto kiralama sektörü maaşları ne kadardır?

Oto kiralama sektörü maaşları şirketlere göre değişir ve şirketler satış odaklı çalışır. Maaş bilgisi, hem tercih edilen şirkete hem de çalışanın bilgi ve becerisine bağlı olarak değişiklik gösterir. Ayrıca bu sektörde en çok tercih edilen yöntemlerden biri de prim usulü çalışmaktır. Bu da aylık beklenen maaş miktarının artmasına yardımcı olabilir. Oto kiralama sektörü iş ilanları İstanbul'da bu sektörde çalışabilir ve satışına göre prim alabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Oto kiralama sektörü iş ilanları en çok hangi bölgelerde yer alır?

Ulaşımda konfor ve pratiklik olgularının öne çıkmasıyla gelişen oto kiralama sektörü, müşteriler tarafından talep gören yaygın hizmetler arasında gelir. Pek çok büyük ve orta ölçekli firma, çeşitli organizasyonlarda veya şirket içi servis işlerinin sürdürülmesi noktasında oto kiralama kuruluşlarıyla çalışır. Oto kiralama sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından sunulan ilanlar, nüfusun yoğun olduğu kalabalık şehirlerde daha sık yayınlanır. Ulaşım altyapısının gelişmesi ile birlikte, Türkiye’nin hemen her yerinde oto kiralama sektöründe faaliyet gösteren firmalar yer alır. Başta İstanbul Ankara ve İzmir olmak üzere; turizm ve hizmet sektörünün gelişmiş olduğu şehirlere oto kiralama iş ilanları yılın her dönemi yayınlanır. Şirket çatısı altında hizmet veren oto kiralama firmalarının yanı sıra; turizm acentaları, havalimanları ve turistik mekanlarda hizmet veren pek çok oto kiralama firması bulunur.

Oto kiralama iş ilanlarında en önemli kriterler nelerdir?

Oto kiralama sektörü, pek çok sektör gibi farklı meslek dallarına mensup çalışanlara iş imkanı sunan çalışma alanları arasında yer alır. Oto kiralama sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından yayınlanan iş ilanları aracılığıyla pazarlama birimlerinde, ofis işleyişinde ve saha işlerinde istihdam edilmek üzere personeller aranır. Temel hedeflerin; kiralama başarısı, güvenlik ve müşteri memnuniyeti olduğu oto kiralama sektöründe bilgi, tecrübe ve yetenek düzeyi, en önemli kriterler olarak belirir. Bu bağlamda oto kiralama alanında yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilmek için gerekli eğitimleri almış, tecrübeli veya yetenekli olmak gerekir. Çalışma performansı ve ekip çalışmasına uygunluk, araç kullanma becerisi ve etkili iletişim, öne çıkan diğer kriterleri oluşturur.

Oto kiralama sektöründe lise mezunları için iş olanakları nelerdir?

Oto kiralama sektöründe lise mezunları için birçok pozisyonda iş ilanları yayınlanır. Araç teslimat sorumlusu, genel muhasebe elemanı, ön muhasebe elemanı, şoför/sürücü, müşteri temsilcisi, araç transfer elemanı, yedek parça danışmanı, araç teslimat temsilcisi, satış uzman yardımcısı, karşılama elemanı, ekspertiz uzmanı, sekreter, e-ticaret uzmanı, temizlik ve servis elemanı lise mezunu olarak çalışabileceğin pozisyonlardan sadece bazılarıdır. Firmaların ihtiyaçları sürekli değiştiği ve istihdam sağlanan pozisyonlar güncellendiği için aktif iş ilanları değişebilir. Bunları takip etmek ve sana uygun iş ilanlarına başvurmak için Kariyer.net üzerinden üyelik oluşturabilirsin.

Oto kiralama iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Oto kiralama alanında satış ve pazarlamanın yanı sıra; yönetici, insan kaynakları uzmanı, muhasebeci ve bilgi işlem sorumlusu gibi pozisyonlarda deneyimin varsa, oto kiralama iş ilanlarına başvurabilirsin. Ayrıca teslimat soförü, araç bakı personeli, teslimat yetkilisi ve formen gibi meslek dallarında da iş fırstlarını değerlendirebilirsin. Satış ve pazarlama konusunda yetenekli olduğunu düşünüyorsan, Türkiye'nin farklı şehirlerine özel olarak yayınlanan oto kiralama iş ilanlarına Kariyer.net aracılığıyla ulaşman mümkün olur. Son olark başvuru sürecinin olumlu geçmesi için sahip olunan eğitim belgesi, tecrübe düzeyi ve bireysel özelliklerin, işveren talepleriyle uyumlu olması gerekir.

notifications İş Alarmı kur